Problemy z celnością i refleksem

Tak jak wy tytule,
czy znacie jakieś ćwiczenia na celność/refleks które można robić w domu bezgłośnie i nie wyglądać przy tym jak debil ?

Mi pomaga granie w Osu :x

2 polubienia

W sumie szczerze to nie jest głupi pomysł tylko że na hardzie że kółka znikają szybko i trzeba wcisnąć je szybko

Przypomniałam sobie jeszcze o jednej grze, która może pomóc w celności/refleksie.“Aim Hero”. Nie jest droga. Z tego co widziałam to ok. 20 zł. Nie próbowałam ale słyszałam, że pomaga.

Nie graj w żadne gry typu Osu czy Aim Hero.

Powodem jest to że te gry mają totalnie inną mechanikę strzelania jak i czułość jest typowo windowsowa a nie ta z Overwatch.

Jedyne co w tym grach ćwiczysz to refleks w mordowaniu baloników. Jeśli masz problem z szybką reakcją to te gry są dobre.

Również quick pleje nie są dobre to treningu bo tak naprawde to wykorzystujesz tylko 30% czasu na strzelanie.

Stworz sobie swoją gre, dodaj 2 lucjo do swojej ekipy a 6 lucjanów do przeciwnej. Daj sobie 200-500% hp i nie włączaj “headshoty only” - chodzi tutaj o to żebyś mogła przyzwyczaić się do strzelania i trafiania nawet wtedy gdy obrywasz (wiadomo celownik się troche rusza jak ktoś Cie nawala).

Przeciwnym lucjo zmniejsz leczenie o 75% i włącz mape “ilios” tylko.

Gwarantuje że jeśli będziesz to robić 30min dziennie to zobaczysz poprawy.

  • Jeśli 6 lucjo to za dużo - daj sobie na start 4 lub nawet 3
  • Lucjo w twojej ekipie powoduja że przeciwne lucjany nie koncentruja sie tylko na tobie i mozesz cwiczyc strzelanie z innych kątów
  • Kiedy poczujesz że robi się za łatwo - dodajesz lucjanów lub zwiększasz ich prędkość ruchu

Pozwole sobie linknąć moje filmiki na ten temat:

https://www.youtube.com/watch?v=LopmojcO1DA

https://www.youtube.com/watch?v=JqfVrynDiks

Mam kanał tylko o wdowie tak wiec myśle że coś znajdziesz dla siebie

stary no na 1,5 nie da się grać
strasznie dużo trzeba machać ręką

1,5? A jakie dpi i szerokosc podkladki. Nikt nie mowil ze tak to ma byc.

I jaka byla stara czulosc

dpi 4000 w grze 8 i 24,5 szerokość podkładki
myszka mad dog gm500 ona ma 4 tryby więc tak czy inaczej mam problem z dopasowaniem szyybkości

4000???

U Ciebie jest problem z podkladka, moze dobre to do prac biurowych ale nie do strzelania headow w Overwatchu, zalecam zmiane na podkladke 45x45 cm

chciałabym ale u nas są drogie a tata ledwo dał się namówić na samą grę

Wpisz na allegro fraze

Gamingowa podkładka pod mysz 40 x 45 cm (duża)

Znalazlem tam podkladke za 24 zl, niepotrzebna firmowa bo to placenie za wydrukowane logo

Według mnie porady zmiany dpi i czułości w grze trzeba przemyśleć, a nie brać je za pewnik (każde ustawienia mają swoje plusy i minusy).
Jak ktoś jest przyzwyczajony np. do czułości 2500 i ma już wypracowane nawyki to łatwiej delikatnie popracować nad wykończeniem, niż uczyć się od zera.
Da się dobrze strzelać mając podkładkę 10x10 :stuck_out_tongue: Ja np. nie lubię machać mocno ręką i myszę bardziej obracam w samych palcach.

Jeżeli chcesz popracować nad refleksem to Osu jest b. dobre, zaś jeżeli problem leży gdzie indziej to trzeba przysiąść już w samej grze.

W miarę ciekawym sposobem w jaki trenowałem do turniejów w bijatykach było odpalanie gry ze zwiększoną prędkością (czasem całej gry, ale przeważnie tylko przeciwników). Nie próbowałem tego w ow, ale w innych grach mocno podnosiło skilla.

1 polubienie

Kolego wszystko fajnie ale czy na przykład jeśli chcesz grać w piłke nożną to ćwiczenie koszykówki w czymś pomoże?

Poza tym nie zauważyłeś że osoba wyżej ma 4000 dpi na 8 co oznacza że aby zrobić 360 stopni w grze wystarczy 4 cm ! 4 cm ! To jak ty chcesz ćwiczyć flick shoty czy tracking jak zadrższy ręką to sprawdzasz czy ktoś z tyłu nie biegnie :wink:

Osu jest przyjemne jeśli chce sie rozgrzać po prostu lub ćwiczyć samą reakcję czasu ale hitboxy, mechanika gry, czułość myszki jest zgoła inne. Poza tym uczysz sie strzelać/trafiać w kulki a nie w model bohatera.

Wiem bo testowałem wszystkie proponowane metody :smiley:

1 polubienie

Nie za bardzo ogarniam jak ma się to do tematu… i nie wiem za wiele o piłce nożnej, ale sporo ćwiczeń jakie miałem grając w koszykówkę były podobne (czasem identyczne) do tych co ćwiczyli piłkę…

Po za tym nigdzie nie napisałem, że to jest ok i trzeba tak zostawić… Chodziło o to by się zastanowić: co i jak zmienić, a nie na sztywno walnąć sobie ustawienia “bo ktoś w internecie tak powiedział”

Co do osu nigdzie nie napisałem, że pomaga z celnością w sposób bezpośredni, jest to ćwiczenie typowo na refleks (czyli sposób pośredni) z tą zaletą, że można je odpalić praktycznie wszędzie. Może za słabo to nakreśliłem, więc bardziej wyraźnie najwięcej się zyska trenując w samej grze…

btw wy też tak macie jak jest kilka graczy na raz przeciwko wam to się dezorientujecie i nie wiecie kogo zabić pierwszego w efekcie nawet w nich nie trafiacie ?

Nigdy, im więcej się gra w Ow tym bardziej ćwiczysz wiedze teoretyczna, jedna z ważny składowych samej gry w tym wypadku jest mowa o Target Priority.

Zas co do celności ja bym zaczął od podstaw większość ludzi szuka przyczyn swoje problemu którego tak naprawdę nie ma a problem lezy w samym stanowisku gracza z tym nie zawsze da się coś zrobić, np ja szukałem przyczyn swojego problemu okazało się ze problemu nie ma tylko nie mam pełnej swobody w ruchu myszka, mówiąc prościej mam za mało miejsca na wykonanie optymalnego ruchu z tym nic nie zrobię ale to jest podstawa która w momencie gdy nie występuje pozwala zdefiniować czy problem istnieje czy nie.

1 polubienie

Konfiguracja ustawień myszy.
w sterownikach wyłącz przyspieszenie myszy, ustaw 1000 hz ,dpi ustaw w przedziale od 500 do 1200 ja gram na 500 dpi.Dopiero teraz możesz zacząć ustawiać czułości w grze.
Poruszając się prawo lewo utrzymaj celownik w 1 punkcie (kalibrowanie ruchu reki do prędkości poruszania się postaci w grze )
pamiętaj postacie jakimi grasz maja rożna prędkość poruszania inna czułość będzie dla lucka a inna dla mei.
Zerknij na filmik jak poprawnie to zrobić
https://www.youtube.com/watch?v=HdVO7YVCRpk

Ustawianie dźwięku
wyłącz muzykę w grze.
equalizer wyłącz basy wzmocnij soprany
słuchawki bez basu minimum 28000 hz im więcej tym lepiej ( przy 40000 hz dokładniej jesteś wstanie określić odległość i poruszanie się przeciwnika)
alternatywa dla drogich słuchawek gamingowych osobno mikrofon i sluchawki do muzyki.
to powinno poprawić celność a reflex przyjdzie z czasem .

1 polubienie