Rangi w Overwatch

Pytanko : jak to jest z rangami ? Czy żeby mieć wyższą to trzeba grać trudniejszymi postaciami ? Prawie wszystkie mecze klasyfikacyjne grałam Zaryą szło mi nieźle, część z nich nawet wygraliśmy ale dalej tkwię w bronzie.

+15-30 pkt za wygraną, -15-30 pkt za przegraną, -50pkt za opuszczenie meczu bez względu na wynik, bez względu na powrót, bez względu na przyczynę.
Do mastera to czy dostaniesz 15 punktów czy więcej zależy od tego jak inni radzą sobie na postaci którą grasz (jeśli zadajesz więcej dmg niż średnio inni lub blokujesz tarczą więcej obrażeń niż średnio inni grający tą samą postacią, dostajesz więcej). Im dłuższa seria zwycięstw tym więcej dostaje się punktów za każde kolejne.

a to wychodzenie z meczu to dotyczy wszystkich czy tylko tego co wyszedł ?

tylko tego co wyszedł.

Raciawelli nie dokladnie napisales.

-50 punktow jest za wyjscie z meczu badz POWROT do meczu byl za pozno (max dwie minuty i jesli ktos wyszedl to masz z automatu - 50). Jesli wyjdziesz i wrocisz przed wyznaczonym czasem to nie masz kary.

Do 2999 punktow ilosc przyznawanych punktow znaczaco sie rozni. Jesli zagrales swietnie to dostaniesz wiele wiecej, jesli zle stracisz duzo. Personalne staty sa wliczane w całokształt.

Od 3000 tracisz lub zyskujesz max 30pkt bez wzgledu na to czy sam ugrales mecz czy nie zrobiles kompletnie nic.

Co trzeba zrobić żeby mieć rangę wyższą mieć skilla

Trzeba grać w gre kolego

Trenuj więcej, rozgrzewaj się na Quickach, a docelowe rozgrywki graj na rankedach. Pooglądaj sobie również jak grają profesjonaliści Twoim mainem. Warto abyś przyjrzał się niektórym technikom co pomoże Ci z pewnością podnieść skilla. Dodatkowo koniecznie używaj Voice Chatu z innymi, zachęcaj ludzi do tego i komunikuj na nim jeśli ktoś Was zachodzi od tyłu czy jeśli widziałeś kogoś na półce schowanego etc. Im więcej meczów wygrasz tym lepiej bo ranga Ci urośnie.

od kilku sezonów robię dokładnie to o czym piszesz, co mecz 2 złote i 2 srebrne medale, nic nie pomagacie koledzy

Skill mechaniczny nie jest jedyną rzeczą, którą trzeba dobrze opanować żeby wspinać się w randze. Zgaduję, że masz po prostu strasznie ubogi game sens.
Zagrałam kilka razy jakieś mecze w brązie/srebrze u kolegi na koncie i nawet jeśli Ci ludzie nie byli źli mechaniczne byli strasznie biedni pod względem game sensu.
Wpisz sobie na yt: “This is why you’re stuck in Bronze and Silver” i zobacz dokładniej o co mi chodzi.

co to jest game sens

Tzw. “czucie gry”, przewidywanie pewnych zachowań, odpowiednie pozycjonowanie by ciągle zdobywać kontrolę, zwracanie uwagi na ulty sojuszników etc. a przynajmniej ja to tak rozumiem.

ja tam w przewidywaniu ruchów jestem dobra

Ponadto: Wiedza co można robić w grze a czego nie można, na co można sobie w danym momencie pozwolić, być świadomym tego co się dzieje, wiedza kiedy powinno się użyć ulta, wiedza na temat tego czy mogę teraz zagrać agresywnie czy mam się wycofać.

To nawet nie jest połowa tego tzw. game sensu. Tak czy inaczej, musisz nauczyć się game sensu i może wtedy ranga poleci w górę - jeśli nie to widocznie jesteś też słaba mechanicznie i nad tym też będziesz musiała popracować.

ale jak się tego nauczyć





Nie warto oglądać takich kanałów jak YourOverwatch czy inne . Ucz się od prawdziwych osób

IOStux

Ma świetne filmy na swoim kanale i nauczyłem się od niego wiele. Aktualnie jest trenerem jednej z ekip na Overwatch League

https://www.youtube.com/channel/UCBPCmP5El1BqpItqCswvMkw

Strona o tym jak stac sie samemu lepszym:

https://www.elevateoverwatch.com/

Pierwsza konkretna strona o podejściu do gry, mindset jaki powininen Ci towarzyszyć oraz wiele więcej

Jayne

Kolejny typek który świetnie coachuje aktualnie ma ok 5k widzów

https://www.twitch.tv/jayne

Każda osoba, która żyje lub oddycha jest prawdziwa. Poza tym koleżanka nie wspomniała, że chce grać profesjonalnie, ale chce się nauczyć tego i owego. Imho, powinna zaczynać małymi kroczkami a jak już zobaczy postęp to dopiero wtedy rzucać się na pro graczy.

A nikt nie wspomniał o trollach i toxicach którzy po przegranej rundzie (naprzyklad, kiedy braknie 0.01 metra do zakonczenia) pickuja 5 dps i maja “wywalone”? :smiley: Koleżanke pewnie często to spotyka. Mi też się czasem przytrafia. Można spawnkillowac widowką, ale wystarczy że przeciwnik weźmie po spawnkillu winstona i będzie się powoli do ciebie przybliżać. Fakt, będąc dobrym zwiększamy swoją szansę na zwycięstwo kilkukrotnie, ale nie zapominajmy, że jest to gra drużynowa, a takich graczy jak “PINE” z overwatch league jest naprawde niewielu :slight_smile: To gra drużynowa, należy o tym pamiętać. A prostactwo szerzy się na każdym kroku.

Zle się wyraziłem. Ale jeśli zerkniesz na kanał IOStux i zobaczysz pewien filmik o tracer na przykład jak coachuje Stux a jak gostek z np. YourOverwatch to zobaczysz różnice.

Poza tym pamiętaj że nauka powinna być zawsze od najlepszych bo powinno się unikać nauki złych nawyków :wink: