Rankedy - "Punkty rankingowe"

Cóż gry tego typu mają to do siebie, że do takich sytuacji dochodzi i trzeba się z tym pogodzić. Nic nie zrobisz w tej sytuacji gdy zostaną te 4 osoby i nie mają kompletnie żadnych szans na 6 przeciwników. Gra nie może anulować takiego meczu, bo zwyczajnie ludzie by to wykorzystywali i np. gra jakaś ekipa w party, widzi, że przegrywa, to jeden czy dwóch graczy z party grający na smerfach wychodzą i ratują reszcie tyłek. Więc coś takiego nie zda egzaminu.

Gra na pewno powinna posiadać opcje poddania meczu gdzie gracze zwyczajnie głosują o jego poddanie ze względu na różne okoliczności, zarówno leaverów, trolli w teamie czy smurfy niszczące rozgrywkę na tyle, że team z respa wyjść nie może. Sytuacji jest sporo i taka możliwość by się przydała.

Kwestia zaostrzenia kar dla leaverów? moim zdaniem też trudno to ocenić, bo część może mięć zwyczajnie problem z internetem i nie jest to zależne od nich a dotkliwe karanie w takim przypadku może być zbyt krzywdzące tym bardziej, że gra nadal anuluje mecze i nakłada kary na graczy jacy opuszczą rozgrywkę na samym początku i nawet jak wrócą w ciągu 10 sekund to gra i tak przerywa mecz.

Blizzard powinien wprowadzić pewną statystykę czyli “siła łącza” bardzo dobrze znana z rozgrywek online w bijatykach. Gracze widzą jaką siłę łącza posiada dana osoba w teamie, gra też mogła by dobierać graczy pod tym kątem. Osoby z niestabilnym internetem powinny otrzymywać ostrzeżenie przed rozpoczęciem rozgrywki o tym, że jakość łącza nie pozwala na płynną rozgrywkę i może taka osoba by się 3x zastanowiła nim by odpaliła grę w której może jedynie innym przeszkadzać.

Z resztą już na zagranicznych forach była poruszona kwestia ujawniania wydajności komputera oraz siły łącza graczy w teamie. To co wydaje się być niezwykle znaczące w tego typu grach. Nie jest tajemnicą, że bardzo duża ilość graczy w brązie czy silverze nie znajduje się tam dlatego, że grają tak słabo tylko jednym z powodów jest właśnie słaby internet lub komputer.

Sam grałem na początku na komputerze który przy najniższych ustawieniach wyrabiał ledwie 20 fps i miał ogromne opóźnienie, że niby strzeliłem wcześniej i powinienem zabić przeciwnika a to ja byłem martwy. Takie rzeczy są bardzo ważne ale niestety aktualnie Blizzard raczej nie bierze takich czynników pod uwagę a moim zdaniem powinno się pójść tutaj nawet krok dalej i od pewnej wartości siły łącza czy wydajności komputera gracz nie powinien móc rozpocząć gry rankingowej. Szybkie gry czy arcade ok, może sobie grać nawet na 5 fps’ach i niech go rozłącza co 10 sekund ale do rankedów w takiej sytuacji nie powinien zostać dopuszczony. Bo tu przede wszystkim nie chodzi o to jakie problemy będzie miał dane gracz tylko na ile będzie utrudniał rozgrywkę swojej drużynie…

wiesz jakie było by TEGO roziwązanie? uczynić smerfy nielegalnymi XD ale to jest walka z wiatrakami, jak dobrze wiemy bilzzardowi sie to opłaca, by ich nie usuwać.

powinna, i wtdy powinno dostawać sie mniej punktów ujemnych a nie odrazu -50 jak za pełną karę wyjścia z meczu,… bo co to byłaby za różnica jeden pies czy zagłosujesz na poddaj, czy wyjdizesz, konsekwencja taka sama, wiec po co gracze mieliby korzystać z takiego poddania sie ?

gra nie jest wstanie stwierdzić czy wyszedłes bo nie masz neta czy wyszedłeś bo rage, czy wyszedłeś bo rage i pierdolnałeś pałką w ruter… leave to leave niestety a moze i stety,
ale nikt mi nie powie, ze w sytuacji kiedy jest 2os. premade, kiedy OBOJE wychodzą z rankeda to to nie jest bycie leaverem tylko net im padł :v

to nie byłoby złe rozwiązanie, tylko czy to by nie doprowadziło do nadmiernego klikania w “unikaj jako sojusznika” kiedy ktoś ma znaczek “łącze średnie/beznadziejne”? niby nie da sie dostać banana za unikaj jako sojusznika, ale czasami jak ktoś to klika, to jednoczesnie i wysyła reporta, wiadomo jak to jest… a i czasami z tego co mi wiadomo przychodzi wiadomosc “ostatnio duzo graczy kliknęło cię jako unikaj sojusznika… bla bla bla trele morele”… ja osobiscie nie chcuałaym tego widziec :slight_smile:

U feel my pain, bro… :frowning:

a to jest temat który mnie wpienia… bo TO TYLKO ARCADE TO TYLKO QP WIEC MOZEMY TROLOWAC I PRZEGRYWAĆ… noo… nie… ? wiem ze duzo ludzi traktuje qp/arcade jako sposób na trenowanie postaci, ale jak ja widze trolowane mecze a potem komentarz na czacie “bo to tylko qp/arcade” (w domysle “bo nie ma konsekwencji za trolowanie, bo to nie comp”) to mnie coś strzela…

chciałabym skończyć z takim wizerunkiem tych trybów…
trenowanie w nich? spoko! jak najbardziej!
robienie troli? nie dziękuje
wiec zasada powinna tyczyć sie nie tylko rankedów ale wszystkich typów gier… takie jest moje zdanie, bo potem to doprowadziłoby do tego ze z qp i arcade zrobiłby sie jeszcze większy śmietnik niż jest, i wtedy takie osoby jak ja- które WCALE nie grają w rankedy dostają po tyłkach i odbierana jest nam radosc z gry… bo hej… to tylko qp, wezme wdowe chociaż nie mam aima a w druzynie jest juz 5 innych hitscanów, co z tego ze jeden napisał że weźmie leczyka jak ktoś weźmie tanka… wdowa propsy… W KOŃCU TO TYLKO QP

Ta to jest do wykrycia, przynajmniej częściowo. Przykładowo do jednej gry jednego wydawcy jakiś czas temu dodali, że za wyjście z gry (ręczne) jest blokada na dołączanie do meczy na 15 min (na alt+F4 też to działa). Tylko że to można ominąć, po prostu wyłączając proces gry w menadżerze zadań. Ale już jest to jakiś krok, jakieś rozwiązanie. Powiem tak: Jeśli ktoś będąc wściekły, będzie w stanie wyklikać sobie menadżera, przejść w procesy (nie w zadania) i znaleźć OW.exe, to gratuluję tej osobie cierpliwości i pseudosamokontroli (skoro był w stanie zrobić rage quit w trochę bardziej złożony i bezpieczniejszy sposób).
Tak ciężko byłoby ustawić typy wyjścia z gry, które to informacje szły by na serwer? Wychodzisz ręcznie - gra wysyła informację o wyjściu. Utraciłeś połączenie - serwery otrzymują informację o… braku informacji, co zostaje uznane za złośliwość rzeczy martwych (Net, brak prądu itd.). Tak jak pisałem wyżej, to jest do ominięcia czy poprzez procesy z menadżera, czy poprzez wyłączenie komputera pstryczkiem z tyłu - ale są to raczej rzeczy, które we wściekłości nie przychodzą do głowy i raczej te ominięcia systemu z wykorzystaniem tego będą po prostu małe.

Po prostu trzeba będzie wprowadzić filtr - zielone łącza grają z zielonymi, pomarańczowe z pomarańczowymi, czerwone z czerwonymi. W sumie to i też na tej zasadzie można gry rankingowe prowadzić. I nie dość, że ludzie będą chcieli wyjść z brązów czy sreber, to jeszcze będą chcieli wyjść z czerwonego łącza do przynajmniej pomarańczowego XD (w sensie, że dla każdego łącza będą osobne sezony).

wku…rzyelś sie? wyłączasz ruter serwer dostaje informacje o braku informacji XD
to nie jest takie proste

stwoerzenie getta, nice

No to w tym wkurzeniu potrzeba trochę racjonalnego myślenia, przewidywania i innej logiki. To tak jak mówiłem wcześniej - jeśli osoba będąc wściekłym, jest w stanie wyjść tak, żeby nie dostać tak silnie po skórze, musi posiadać jakąś pseudosamokntrolę. Ponadto zazwyczaj to wkurza nas gra, nie Internet a we wściekłości raczej rzucamy się na to, co naszą złość spowodowało. Więc osoby, które we wściekłości wyłączą se Neta, raczej będą mniejszością.

Każde rozwiązanie ma jakieś dziury. Ale nie oznacza to, że nie należy w ogóle pracować nad rozwiązaniem. Lepszy system, którego dziurawość to powiedzmy 10% prześlizgniętych się przypadków, niż żaden system (albo system wszystkich wrzucający do jednego wora).

Pomysł opisywany przeze mnie (oddzielający mechaniczne wyjścia z gry od tych utrat sygnału) w zestawieniu ze swoją prostotą jest bardzo skuteczny, przynajmniej wobec rage quitów - osobiście naprawdę nie wierzę, by wyłączanie Internetu we wściekłości czy inne odcięcia sygnałów były tak częste, by podważyć sens tego systemu. Co innego jednak przy wyjściach z gier na spokojnie, kiedy to gracz widząc, no że po prostu przegra, umyślnie wyjdzie z gry poprzez wyłączenie Neta. Owszem, tutaj ten system leży całkowicie. I tutaj musi albo wkroczyć człowiek, który samemu osądzi, czy wyjście było przypadkowe, czy umyślne; albo wkroczyć musi złożony skrypt, który właściwie tak samo jak ten człowiek, będzie sobie tam prawdopodobieństwa liczył, że o, przez ostatnią minutę jego drużyna zadała ileś tam (bardzo mało) obrażeń, wyjście nastąpiło zaraz po respawnie tego gracza, bezpośrednio przed wyjściem postać gracza stała chwilę nieruchomo => najprawdopodobniej wyjście było umyślne, więc mocniejsza kara. Tylko komu by się chciało taką złożoną rzecz pisać. Która pewnie i tak nawali xD

Oczekujesz racjonalnego myślenia od wkurzonych ludzi?

Świetnie Ale ten pomysł nie ma tylu… ma dużo więcej

Powodzenia w momencie kiedy w blizz sa zwolnienia A oni nie potrafią spełnić obietnicy sprzed półtora roku A co.dopiero Nowe…

No to chyba ty oczekujesz, pisząc xD:

Agresje wyładowuje się albo na najbliższym obiekcie, albo na obiekcie powodującym wkurzenie. Przycisk włączenia od routera czy modemu raczej nie jest na tyle zauważalny, by napatoczył się pod rękę oraz to gra nas raczej wkurzy, nie maszynka od Internetu. Więc piszę: Jeśli ktoś w swoim rage quit miałby wyłączyć sobie Internet, to w tym wzburzeniu musiałby myśleć logicznie.

Ta wiem przecież, po prostu napisałem jakaś liczbę i tyle.

wyłączenie rutera bo rage quit NIE JEST racjonalnym zachowaniem