Rankedy - "Punkty rankingowe"

Witam :slight_smile:
Czy wy też macie taki problem, że dostajecie mniej a tracicie więcej punktów rankingowych?

Grając rankedy ze znajomymi dostajemy ledwo 20-25 punktów rankingowym za wygraną, lecz za przegraną odejmuje nam na start 35-50 punktów rankingowych.
To co się dzieje to jakaś paranoja :frowning:

Może znacie powód takiej sytuacji?
Zapraszam do dyskusji :slight_smile:

Dobry
Z tego co kiedyś czytałem, zakładając ze to jest prawda, gra próbuje was wrzucić na prawidłową range, jeśli grasz od niedawna to prawdopodobnie normalne, jest jeszcze jedna możliwość, (to tez gdzieś czytałem ale nie pamiętam gdzie i to było dawno temu jeśli to zmienili albo nie istnieje ten system to proszę o poprawe) System zlicza średnia postaci na której grasz z średnia postaci na twojej randze, załóżmy jeśli masz ponadprzeciętne statystyki na Genjim na tle innych Genji na tym Silverze/Brązie to gra ci będzie dawać więcej Pkt a będziesz ich tracił mniej, a jeśli jesteś po prostu słaby na tle innych Genjich na tej samej randze to będziesz zyskiwał mniej a tracił więcej (jeśli cos jest niezrozumiałe albo pogmatwane to smiało pisać, bo sam to pisze zaraz po sniadaniu ) miałem podobnie tylko w odwrotna strone jak wydostawałęm się z brązu w 4/5 sezonie zyskiwałem dużo traciłem mało, prawdopodobnie jest tak samo w twoim przypadku. tak wiec spokojnie jak się MMR ustabilizuje to będziesz tracił i zyskiwał mniej więcej tyle samo, mam nadzieje ze pomogłem.

1 polubienie

Ponoć właśnie tak jest, że gra ocenia twoją postawę danym bohaterem na tle innych graczy grających tym bohaterem z przedziału twojej rangi. Brzmi to absurdalnie no ale ponoć jakoś tak to działa. Jestem ciekaw na jakiej zasadzie ta ocena ma miejsce kiedy każdy mecz jest inny i postawa gracza może zależeć od wielu czynników zarówno tego jaki masz team, wsparcie, jaki przeciwnicy maja team, na ile jesteś kontrowany itd. itd. Ocena tego typu po prostu na starcie wydaje się idiotyczna.

Z resztą ja w innym temacie wspominałem o tym : Przyznawane punkty - #5 od: ForeverGold-2832

3 polubienia

Czyli się nie myliłem, a ocena faktycznie może być idiotyczna bo załóżmy jednak ze masz gorsze te statystyki niż ta średnia ale jednak pomogłeś teamowi w wygranej, można powiedzieć ze zagrałeś mecz zycia bo była to gra wyrównana i wygraliście miałęś te swoje złota za kille/DPS/Heal i co gra cie nie wynagrodzi adekwatna liczba pkt bo byłeś gorszy niż ta średnia, niby działa ale wg. mnie ten system i tak jest kulawy i wymaga poprawy, ale niestety nie wiem jakiej, jedyne rankedy z jakimi miałem jeszcze do czynienia to te ze Smita, ale tam to grałem tylko 1v1 i to tylko do Golda bo chciałem skina, warto zaznaczyć ze w Diamencie dostajesz i tracisz taką samą liczbe pkt, czy to fer pewnie nie dla wielu, ale blizz wie lepiej…

system nie jest idealny ale takie rozwiązanie ma w założeniu premiować graczy odbiegających od średniej na danym poziomie. Upraszczając - jeżeli dajmy na to grasz w srebrze gdzie przeciętna wdowa ma celność 15 %, 4k dmg i 10 zabójstw i 2-3 heady i trafia tam typ który wykręca co mecz 20k dmg, 40 killi a z tego 15 HS+ to wolałbyś żeby sobie szybciej poszedł go jako faktyczny gracz ze srebra nie masz z nim szans i tylko psuje mecze. Oczywiście będą sytuacje gdy ocena będzie teoretycznie krzywdząca, ale umówmy się - mecz trwa kwadrans, dziennie gra się ich kilka a sezon trwa 2 miesiące - jak ktoś ma piąć się w górę to te kilka pktów SR go nie zbawią.

W sumie racja, ale jednak bym dodał jeszcze jeden czynnik, Czas tak bardzo ważny a w życiu nieuwzględniany, dodac tylko algorytm czy cuś (nie znam się na pisaniu kodu) i jeśli mecz trwa dłużej niż ta srednia długość, ludzie by tracili mniej zyskiwali więcej, i wydaje mi się ze nie było by takiego bólu gdyby ludzie po wygranej widzieli większą ilość pkt niż zazwyczaj po długim meczu.

krótko mówiąc - masz rację. Dogrywki - bo tak rozumiem dodatkowy czas - powinny faktycznie wpływać na wynik. Tylko nie wiem - gdybam - czy blizz przypadkiem tego nie bierze pod uwagę już obecnie.

trza się spytać XD…

To odświeżę i zapytam grzecznie…Ranga koło 2300 (można zobaczyć) sekundę temu mecz…2 leaverów więc w 4 próbowaliśmy do końca lecz szanse = 0 i uwaga za te bohaterstwo odejmuje 42 pkt rankingowych…czyli prawie jak kara za ucieczkę…Nie dość, że dwóch ucieka psując grę to jeszcze w nagrodę system odejmuje tyle za walkę? Świetny żart i zachęta do dalszej gry :slight_smile: Żeby nie było nie jestem dzieckiem, a gram dla przyjemności…ale system karania Mnie za głupotę i chamstwo innych to jest przesada.

ps: tak na marginesie mogłoby dać bana i naszej 4, która pozostała ot taka zbiorowa kara za głupotę i masochizm :slight_smile:

1 polubienie

nikt nie powiedział (a na pewno nie ja), ze system rankingowy w tej grze jest logiczny i sprawiedliwy :slight_smile:
a szerze nie chce mi sie juz 50ty raz pisać, jak bardzo go wyśmiewam

A jakie rozwiązanie w takim wypadku proponujesz? Jak ktoś wyjdzie to nie tracić punktów?

Moim zdaniem powinno wywalić cały mecz, i nikt nie powinien otrzymać kary (poza tymi leaverami),

jak jest 5vs6 to CIĘŻKO BO CIĘŻKO ale idzie zremisować a nawet wygrać…
ale 4vs6 jak pisał kolega wyżej?
proszę cię… równie dobrze mogli odpalić emotki tańczenia, i im pomachać…

to nie HoTS, że kiedyś ktoś wyjdzie z meczu to zastępuje go bot, i przez to nie ma większego problemu w rozgrywce, bo bot słucha sie tego, co się pinuje na mapie, i druzyna go moze poprowadzić… w ov w sumie takie rozwiązanie byłoby raczej problematyczne

Bot to w większości wypadków feeduje nie robiąc kompletnie nic. Widziałes poziom jak grają boty nawet na najwyższym poziomie trudności? A w przypadku kiedy ma się leavera nie da się wprowadzić anulowania meczu, bo na wyższych rangach ludzie beda sobie ustawiać gierki i powstaną sytuację gdzie ktoś będzie wychodził z gry na smurfie tylko po to żeby jego znajomy punktów nie stracił

no świetnie, no to “zasada działa tylko od mastera w dół”

juz jest taka jedna zasada wiesz? ocenia sie WKŁAD W MECZ, jak masz go dużo to i wygrywasz mecz, to dostajesz wiecej punktów, jak masz go duzo i przegrywasz, to dostajesz mniej ujemnych

-zasada nie działa od diamenta w górę

4 na 6 to było wczoraj…właśnie kończyłem 3 na 6…i co odrobiłem wczoraj tak właśnie straciłem kolejnym meczem. No ale drużyna przeciwna pyta co się stało…to skąd mam wiedzieć wyszli sobie jeden, drugi potem trzeci…a dla pozostałej 3 w tym Mnie nagroda w postaci dużego “-”

wiesz co jest lekarstwem na wszytko w tej grze? :frowning: :frowning:

graj z znajomym, oni cię nie wyrolują

Jak grasz okazjonalnie i jesteś w Moim wieku to ciężko o takowych :wink:

a co masz 50 lat i grasz w soboty miedzy 10 a 11? XD

Nawet jeśli od mastera w dół to dalej była by to mechanika mocno podatna na manipulowanie. Nie bez powodu nie jest to wprowadzone w żadnej popularniejszej grze multiplayer z systemem rankingowym.

A skoro od mastera w dół to jak rozwiazesz sytuację gdzie część ludzi to masterzy A część to GMy?

no świetnie, to teraz Ty daj przykład :slight_smile:

jak rozwiążesz problem w którym niewinne 4 osoby dostają po tyłku bo ktoś postanowił sobie wyjść?
jak rozwiążesz problem tego, ze to nie są jednorazowe wybryki, to sie zdarza cały czas?
jak rozwiażesz problem tego, że te potencjalne osoby poszkodowane mogą stwierdzić ze “dobra mam to w nosie juz nie gram w zadną gre tego wydawcy, są nie sprawiedliwi”

a no tak zapomniałam… tym ze wydawca ma to w nosie, bo przeciez gra ma pełno smurfów dla podbudowania ego, wiec hajs sie zgada…

na jedną osobę która rezygnuje z ov bo czuje sie niesprawiedliwie, przypada przynajmniej jedno smurf konto

sory za bycie salty, ale mnie też denerwuje ten problem opisany przez Kily


edit- to w takim razie jak w podanym przeze mnie przykładzie ‘wkładu w mecz’, od diamenta w górę zasada by nie obowiązywała, dziękuję.