Tak by Blizzard wiedział, dlaczego ich gra jest kiepska

Mecz na poziomie silvera, gracze z sr 1800-1900.

Wszystko zapowiadało się fajnie, bo na starcie gry drużyna fajnie zgadywała się na voice czacie, wszyscy życzyli sobie powodzenia, dobierali bohaterów i było pozytywne nastawienie… Do czasu. Z perspektywą meczu zaczynały się oskarżenia, grożenie reportowaniem, nabijanie się z tego kto ma jaki poziom i na jakiej utknął randze, część z osób wyszła z czatu aby dalej nie słuchać tych toksycznych zachowań… Ale co spowodowało, że nagle pozytywna atmosfera się zmieniła w coś takiego? Bezradność.

Mianowicie to :

Niestety, ale w drużynie przeciwnej był smerf który prawdopodobnie boostował znajomego. Oczywiście Blizzard usunął jawność tego ile osób jest w teammate (bo po co to komu prawda?) więc można jedynie snuć domysły, u nas w teamie był mały teammate więc u przeciwników pewnie też. Niestety jak można zaobserwować na materiale, owy gracz praktycznie sam ugrał mecz, w drugiej fazie tego pojedynku nasza drużyna już bardziej skupiła się na wyzywaniu siebie nawzajem niż organizowaniu gry, więc nawet później wiele do roboty nie miał.

Co ciekawe, że jak na czacie oskarżono go o boosting i smerfowanie oraz niszczenie gier na niskich rangach, to kazał spier***.

Oczywiście wiem, że Blizzard nic ze smerfami nie zrobi, boosting też pewnie działa sobie w najlepsze, więc niby po co to pisze? dla świadomości jak ta gówniana gra wygląda i skąd się bierze zniechęcenie graczy. Pewnie nawet usuną ten wątek, bo kogo obchodzi co się w grze dzieje prawda?
W końcu w tej firmie nie liczy się atmosfera i rozgrywka, bo gdyby tak było, to takie rzeczy były by karane a tutaj? Jeff Kaplan jawnie publikuje wypowiedzi które jasno mówią, że nic z tym robić nie będą i uważają, że to nic złego - póki ludzie kupują duplikonta, to dla nich nic złego, dla normalnych graczy niestety, to jest dobry powód na opuszczenie tej gry. Jeszcze bym był tutaj mniej zirytowany, gdyby Blizzard jednak robił coś z tym problemem, ale oni dali jawnie zielone światło i nawet jeśli w innych grach jest taki proceder, to tam próbują z tym walczyć a tutaj? Tutaj zachęcają by ludzie kupowali nowe konta gry - bo chodzi o kasę a nie jakość rozgrywki.

Ciekaw jestem czy jak tu wejdzie jakiś CM, to usunie z miejsca wątek czy chociaż przekaże sprawę do przeanalizowania dla supportu aby sprawdził poczynania tego gracza.

Przynajmniej niech Blizzard nie liczy, że po takich doświadczeniach zainwestuje w Overwatch 2.0 i wierzę, że wielu będzie mieć podobne odczucia.

1 polubienie

z wikipedii Tajemnica Poliszynela - rzekoma tajemnica, o której wszyscy (w danej społeczności) wiedzą, lecz nikt o niej głośno nie mówi.

stary, wszyscy o tym wiedzą jak to tu wygląda, że smurfy, boostnig, góra 100 graczy w top 500 bo reszta to altkonta. a piszesz że:

nope, pisanie tego typu rzeczy jest prostą drogą do dostania bana na forum (sama pewnie teraz ide po kolejnego), a nie dla świadomości
skorzystaj z opcji wyszukiwania na forum, zobaczysz ile razy temat był poruszany

i jestem tego przykładem. miałam największy poziom zaufania teraz nawet nie moge linków wstawiac bo mam za duzo banów na forum za mówienie prawdy i wyrażanie swojego zdania.

Papa jeff powiedział ze nie ma nic złego w smurfowaniu, wiec tacy ludzie będą się pojawiać na twojej drodze, pytanie czy jesteś wstanie to przezyć czy nie. jak nie to ta gra nie jest dla ciebie i zapraszam na takiego CSa gdzie zdaje sie smurfing jest banowalny. jak jestes wstanie ale denerwuja cie toxic ludzie to zapraszam do zrezygnowania z rankedów.

i tak, mozliwe ze to usuną, a nasza 2ka dostanie blokade napisanie na tydzień, degradacja z poziomu zaufania, ale ostatnio maja opóxniony zapłon, i ostaje powidamienia o usuniętych moich wpisac sprzed ponad pół roku heh

Smurfing w csie jest na porządku dziennym. Nie ma nawet porównania do overwatcha.

Wystarczy mute. Czekałem aż lilciak wbije xD
Ogólnie stary temat przewalkowany 1mln razy. Ty jeszcze grasz? Ja tam mam bana ale forum jeszcze nie odświeżyło danych to mogę pisać hehe. A i jeszcze dodać trzeba,że overwatch to poziom 1 toksycznosci, csgo poziom maksymalny. Przynajmniej w overwatchu są permamabany i automat banuje za ilosc bezpodstawnych reportow hehe. Csgo tylko za cheaty są bany i za wychodzenie z meczów. Lilciak musisz zagrać, a nie snujesz domysły.

Mi tam te ich bany koło tyłka latają, już mnie okradli raz i szczerze, mam gdzieś to jaki będą mieli stosunek, niech mają świadomość, że ich polityka a także podejście do komfortu rozgrywki jest… F-A-T-A-L-N-E!!!

Takie podejście do graczy i ignorancje na to co się dzieje trzeba poruszać jak najczęściej, tak by w przypadku ewentualnego zakupu Overwatch 2.0 ludzie się 10x zastanowili nim wpakują na minę, minę korporacji jaka ma już od dawna gdzieś to jak ma rozgrywka wyglądać, tylko jak najwięcej na danej produkcji zarobić.

Na same słowa Kaplana, że smurfing to nic złego i daje zielone światło, to krew mnie zalewa i pomyśleć, że ludzie chcą takiego człowieka by nadzorował pracę nad Diablo 4 - O nieeee… Tego Pana trzymajcie w swoim Overwatchowskim syfie i nie pchajcie go broń Panie do D4… Z resztą Diablo 4 to największy egzamin Blizzarda, schrzanią to… I wydaje mi się, że kredyt zaufania się skończy.

Ale nigdy bym nie chciał, by człowiek jaki w hero shotterze, grze kompetytywnej mówi, że smerfy są ok i równie dobrze mógłby oficjalnie krzyknąć do narodu “kuuuuupuuuujcie multikontaaaa!! kuuuuupuuujcie i radujcie się!!! dziś za jedyne 50 zł i dostaniecie reskina podstawowej skórki w prezencie jaka normalnie jest niebieska a tu dostaniecie fioletową!! raduuuujcie się!!!” - pracował nad serią do której mam największy sentyment czyli Diablo.

@Ajin - Owszem w CS’ie jest duży smurfing, ale po pierwsze… gra jest darmowa, po drugie - gra ma więcej graczy niż Overwatch a po trzecie - twórcy starają się z tym walczyć, nawet w LoLu starają się walczyć ze smurfingiem i jasno przyznali, że ten proceder jest zły. Ale w Overwatch? W Overwatch smurfing jest supcio - bo to przede wszystkim gra b2p gdzie ludzie kupują konta a nie je za darmo zakładają.

Powiedz mi jak csgo chroni przed smurfingiem? Jak ja na swoim 2500h smurfuje bo zanizona ranga bo taka range gierka dała po długiej nieobecności i co? Płacz, że smurfuje xD proporcjonalnie jest tyle samo smurfów. Nic ci nie da argument, że darmowy. Bo na płatnym ow jest taki płacz o smurfy, że hej. W lolu przez politykę antysmurf, smurfy dłużej zostają w niskich rangach. Ciezej wyjść.

Overwatch 2 będzie PvE, ludzie będą się modlić by w meczu był smurf XD

Kiedyś dostałem bana na tym forum, bo napisałem co pewien gracz napisał na czacie w grze (Cheers love, *żołnierz 76 w skinie grillmaster i kwestią im not ur father* here)

zagrałam 2razy i jakoś mnie ta gra nie ciagnie

duzo ludzi tak mówi, a potem to wszystko odwołuje, jak była ta drama z tym zawodnikiem z hearthsona ktory popierał protesty w hongkongu, ludzie zaczeli usuwać konta na battlenecie, blizzard potem zablokował usuwanie kont, a potem do jakieś gry wypuścili dodatek i ludzie chcieli te konta odzyskać XDD fun fun

nie wazne ile razy coś zchrzanią problem jest taki, że mogą sobie na to pozwolić, bo duzych strat z tego nie będzie (patrz wyżej)

ja dostałam bana bo nazwałam kumpla dzbanem. p.s- do dzisiaj z nim gram xD

wracając jeszcze

ban na froum to nie ban w grze :> w grze jestem akurat grzeczna :stuck_out_tongue: #4lvl pochwał czy cos nie wiem po co mi te skrzynki.

co do

nie wydaje mi sie. poza tym nadal twierdze ze nazywanie dlc z fabułą “drugą czescią” jest przesadzone. jeff nawet sam powiedział że obie czesci będą ze sobą kompatybilne, a ow1 dostanie graficznego boosta… dlc jak nic, a nie druga część

1 polubienie

Na amerykańskim forum ten temat już ma 23 odpowiedzi XD

Nie na amerykańskim a na europejskim. Nie zakładałem tego wątku na ameryce…

Z resztą jest tam jeszcze inny wątek o smerfach jaki jest mocno komentowany.

no i co z tego? myslisz ze to czytaja? znaczy tak, jak ktoś sie nieprzychylnie wypowada o jedynej słusznej firmie to lecą bany, ale mają nosie prośby i opinie graczy

1 polubienie

Nic nowego bliz o tym wie, ba oni nawet dokładnie wiedza jak rozwiązać problem smurfingu bo da się jest to nawet dziecinnie proste ale starty z tego tytułu będą zbyt duże smurfy generują zyski to jest dozwolone, gdyby cheaty generowały zysk dla blizzarda tez byłyby dozwolone.

Legenda głosi, że to sam Blizzard tworzy cheaty, sprzedaje je po $1200 (sama gra kosztuje $15)


… a póżniej banuje, żeby hakery kupiły jeszcze raz!

najgorsze jest to, że to ma sens xDDDD

1 polubienie

I tutaj się mylisz. Akurat odświeżyło mi konto na forum jak chciałem ci odpisać XD
Wróciłem z banicji więc ban w jakiekolwiek grze blizza= ban na forum. Na powrót z banicji dostałem 2 skrzyki za honor i 2 powiadomienia za reportowanie hmm

Chyba nie zrozumiałeś, owszem ban w grze równa się ban na forum ale ban na forum nie jest równy banowi w grze ( mając bana na forum możesz spokojnie grac w gry od blizza ) dalej nie rozumiesz różnicy?

Nie wiem to dlaczego jak kolega dostał bana na forum to grać tez nie mógł i to 2 razy na angielskim.

No przeciez to napisałem. Widzę różnicę

here

“Dziecinie proste” jak w każdej grze multi darmowej czy nie, istnieje problem smurfingu.

Kapitan obvious dotyczy to każdej firmy.

Hmmm a ja myślę, że się za bardzo wszyscy spinacie. W końcu ta gra sięgnie dna i będzie “legancko”

A po za tym myślę, że smurfy powinny być zniszczone.

                                          Pozdrawiam
                                         Łysy Czesław

Pozdrawiam, Łysy Czesław von Psikótas