Tryby Gry w salonie ZA MAŁO (ciągle te same)

Śledzę od jakiegoś czasu tryby gry w salonie. Doszedłem do zaskakujących wniosków

  • CZEMU CIĄGLE (jakieś 80% czasu) JEST TO SAMO, Deathmach albo tajemniczy, może są tu jacyś fani tych trybów. Ja osobiście ich NIE LUBIE
  • CZEMU TYLKO 5. Warto obczaić SC2, tam jest tyle tego że życia braknie by wszystkie ograć XD
  • CZEMU rozpoczynamy tydzień przeważnie ciągle jednym trybem. Wtorek reset i mogę się założyć że będzie jedno z dwóch lub jedno i drugie.
    -W takim razie na czym opierane są statystyki popularności, skoro nie ma wyboru między wszystkimi trybami (jest tylko 5 tygodniowo jeden zmienny )

ps
pomijam ewent, bo wtedy są tylko 3, w sensie tylko 3 się zmieniają

Odpowiedz jest prosts, w blizzardzie nikomu sie nie chce wymyslac nowych trybow, po drugie nie kalkuluje im sie to, jesli wiesz co mam na mysli, nowe tryby kosztuje czas i pinionszki a tego drugiego juz im powli ubywa, dlatego jest to co jest a co tydzien zmienia sie jeden tryb, wiec jedynym ratunkiem dla tych co chca sie pobawic sa Costum Game, ewentualnie odlozenie gry na pólke i granie w co innego, i prosze nie brac tego komentarza do siebie po prostu napisalem to co mi sie ze tak to ujme wydaje.

Ok nowe tryby zrozumiem, “mało mocy obliczeniowej” (ostatnio ubyło)
To propozycja taka by były wszystkie dostępne, a jest ich trochę
pomijam ewentowe

Dużo osób dopiero kupiła sobie Overwacha i chce się nacieszyć wszystkimi trybami, lecz gdy będzie tych trybów za dużo to ilość przytłoczy nowych graczy.
Trudno jest zachować balans pomiędzy nowymi a starymi graczami, natomiast możliwość tworzenia własnych trybów gry jest na pewno dobrą alternatywą dla znudzonych starymi trybami.

2 polubienia

przepraszam ale to bullshit


po 1 - starcraft ma jakieś … 10 lat za chwilę 11, nie sądzisz ze to zdecydowanie więcej od overwatcha wiec mieli czas na wymyślenie tych trybów?

po 2 - to bądź mądry i pisz wiersze, innymi słowy bądź super i wymyśl taki tryb.

od killku tygodni głosniej w społecznosci overwatch rozmawia sie o pomyśle wprowadzenia do salonu gier truby friendly fire. Oczywiście na ten pomysł juzktoś wcześniej wpadł.
na polskim forum temat jest miedzy innymi poruszany tutaj

jak i również na takich portalach jak overwatch.pl overwatchgame.pl reddit

czy w końcu na amerykańskim forum

czy w wielu innych tematach.

to tyle słowem o społeczności, a jaki jest twój pomysł?

i to nie jest tak ze blizz nie wymyśla nowych trybów, przecież np taka niska grawitacja została dodana dopiero kiedy na gry weszła mapa na księżycu.
a sam deathmatch, przed którym overwatch się długo bronił, został wprowadzony mniej więcej rok temu

wiec jeżeli masz pomysły na jakiś tryb, to napisz to, ale nie tutaj tylko na amerykańskim forum, tutaj raczej Jeff nie zagląda.

Jednocześnie oraz po 3 - jak tak bardzo masz dosyc salonu gier, skorzystaj z wyszukiwarki, i zagraj w grę na zasadach wymyślionych przez innych graczy, jak np Wdowa tylko headshoty, wieprzu i tylko używanie haka by innego wieprza wrzucić do studni, czy moje ulubione “if i see u move, u die” , i wiele innych tylko polecam wcześniej dołączyć do meczu jako obserwator by się dowiedzieć na czym dany tryb polega, a nie psuć ludziom zabawy.


co do statystyk i innych pierdół to ja sie na tym nie znam może jakiś MVP sie wypowie, może akurat Raxr sie nudzi.

wiem tylko, że tryb tajemniczy bohater jest najbardziej popularny-przynajmniej tak było podczas pierwszego roku overatch- wiec to dlatego postanowiono zostawić go w salonie gier na stałe.

Chciałam napisać coś jeszcze ale ten post i tak jest długi, wiec w tym miejscu chciałam pozdrowić mojego psa :slight_smile:

PS. zgadzam sie z Rambo :slight_smile:

Nie chodzi o czas, przecież to blizadowa produkcja wspierana tak samo jak OVer. W SC2 fakt gracze sami tworzą gry które “Zostaja”.Mam tu na myśli to że NIE TRZEBA ZAPISYWAĆ SZABLONU. wsio jest takie bardziej zwięzłe. Do wszystkiego łatwiej wrócić.

Juz pisałem
Nie koniecznie chodzi mi o nowe tryby, aczkolwiek było by miło.
Niechaj to będzie dostępne wszystko (pomijam ewentowe)
tych trybów jest na tyle dużo że każdy znajdzie coś dla siebie

Skoro tak jest, to w jaki sposób zrobili statystykę nie mając dostępnych wszystkich jednocześnie
pragnę tu zaznaczyć ze salon najwięcej graczy odwiedza we wtorek XD
a co mamy przeważnie we wtorek? no nie trzeba przypominać…

p.s
nie nie miałem na myśli skrzynek (zwycięstwa)

Co do tego trybu jestem przeciwny ZA DUŻO TROLI, ZA MAŁO KONTROLI

podczas pierwszego roku overawtch salon gier nie wyglądał tak jak teraz, tryb tajemniczy bohater był równie rzadko co każdy inny, i rosła populacja ludzi na serwerach właśnie w momencie kiedy ten tryb był “losowany” przez salon.

to wymyśl coś innego

ponowie kłania sie wyszukiwarka gier i jeden z wymienionych przeze mnie tryby pod koniec poprzedniego wpisu

to nie tutaj, jeff tutaj nie zagląda, masz jakiś pomysł proponuje forum oficjalne

a wiec przyznajesz ze salon gier w SC2 nie tworzy blizzard a społeczność…ciekawe…

Skoro tak jest, to w jaki sposób zrobili statystykę nie mając dostępnych wszystkich jednocześnie
pragnę tu zaznaczyć ze salon najwięcej graczy odwiedza we wtorek XD
a co mamy przeważnie we wtorek? no nie trzeba przypominać…

Lilciak
podczas pierwszego roku overawtch salon gier nie wyglądał tak jak teraz, tryb tajemniczy bohater był równie rzadko co każdy inny, i rosła populacja ludzi na serwerach właśnie w momencie kiedy ten tryb był “losowany” przez salon.

Viera
moga wrócic do pierwowzoru

Viera
jestem przeciwny

Lilciak
to wymyśl coś innego

Viera

nie komentuje wyrwane z kontekstu

Lilciak

Nie chodzi o czas, przecież to blizadowa produkcja wspierana tak samo jak OVer. W SC2 fakt gracze sami tworzą gry które “Zostaja”

a wiec przyznajesz ze salon gier w SC2 nie tworzy blizzard a społeczność…ciekawe…

Viera

tworzy społeczność wspiera Blizz. Sam Blizz pewnie też.
która “gra” tryb stworzona w kreatorze szablonie PRZEZ GRACZY (SPOŁECZNOŚĆ) jest NA STAŁE w salonie ova?? (strzelam ze może jedna albo wcale)

ps prosze wybaczyc za Błąd edytor się wkrzaczył

no tak bo tylko jedna osoba stworzyła na przykład takie ‘if i see umove u
die’

ZRÓBMY RISERCZ wpiszmy w wyszukiwarkę nazwę trybu… kilku trybów wymyślonych przez społeczność

h ttps://zapodaj.net/c2a23e576c27a.jpg.html

OJEJ

h ttps://zapodaj.net/e581d04e76b45.jpg.html

CHYBA

h ttps://zapodaj.net/2ed1728d3e334.jpg.html

NAPRAWDĘ

h ttps://zapodaj.net/f35d6a0c34d9c.jpg.html

NIE MA

h ttps://zapodaj.net/381103ebe0d83.jpg.html

W CO GRAĆ!

a gdzie te tryby robione przez graczy jak w starcrafcie ? chyba ućkły.

P.S wieczorem jest tego tak z 4x tyle


PPS- i nie wrócą do pierwowzoru bo nie mają ku temu podstaw, to ze tobie jednemu się coś nie podoba, to nie znaczy ze będzie to pasowało milionom graczy a jednocześnie będzie to opłacalne blizzardowi.

ok to teraz ja zrobie jak to mowią RISERCZ
Overwotch

-poczekalnia
h ttps://zapodaj.net/6ab685bdea63f.jpg.html

-Salon
h ttps://zapodaj.net/2eaf623e023f6.jpg.html

dla porównania

SC2

-Poczekalnia
h ttps://zapodaj.net/ee8a034da40bf.jpg.html

-Salon
h ttps://zapodaj.net/4cd9e865e86cb.jpg.html

-Korpo Starcie
h ttps://zapodaj.net/4154e9b4c5396.jpg.html
ZWRÓCIC UWAGĘ NA AUTORA bardzo proszę

2 link nie isnieje
3ci tez nie

no faktycznie w overatchu nie ma możliwosci robienia własnego trybu… ojej to skąd w takim bądź razie u mnie wzieło się to ?

h ttps://zapodaj.net/3abd28ddadbbc.jpg.html

wsio działa tylko tak nagle coś “nie wiesz jak”

TAK działa kreator ale jest NIE PRZEJRZSTY dla mnie, bez szablonu robienie od nowa trybu trwa więcej niż sama gra. Po za tym dochodząc do innych w poczekalni nie wiem na kogo trafie tam system nie losuje graczy, tam gracze już są. Przeważnie mocniejsi.

przytoczę klasyka “Co to za frajda ciągle przegrywać” XD

NIE JESTEM KRETYNKĄ zwsze ze mnie robisz kretynke

nie było tematu

robiłeś kiedyś mape np w heroes 3?

a bo na qp albo comp wiesz na kogo trafisz lol

a czego w ogole brak w salonie? tam mało jest opcji bo jak wpada event to zwykle dwa sloty sa zablokowane przez 2-3 tyg na wlasnie ten event a potem masz do wyboru, tajemniczy bohaterowie, DM, team DM i jakies 2 więcej.

Cos wiecej potrzeba?

Jak nagle mam cos napisac to zapominam jezyka w gebie, ale dobrze spróbuje jakos ubrać w słowa to co chciałem zanim wziałem się za pisanie.

A wiec trybów faktycznie jest za mało tych stworzonych przez zespół blizzarda i tak samo tych co są tworzone przez społeczność, cały czas się powtarzają te tryby, czyli Hide and Seak, Widow Headshot, Ana paintbool (mój ulubiony) costam nowego może się pojawić ale to igła w stogu kopi kopi, przydałby się bardziej zaawansowany kreator, gdzie można zrobić totalnie nowy tryb, czyli tak jak w cs’sie zabawa z bronia gdzie na końcu musisz zabic kogos nie wiem np. mieczem genjiego albo piescia, tylko aby to miało adekwatne obrażenia, nowy tryb na swieta czyli wyścigi san, tower defens, tak wiec jest masa pomysłów tylko problem w tym ze kreator nie za bardzo pozwala te pomysły wsadzić w zycie a poleganie na graczach którym musisz wyjasnic zasady a oni i tak ich albo nie ogarnia albo zignorują i zaczna robic ci Sajgon.
Tak wiec kij z tymi trybami od Blizza, gdyby tylko dali społeczności leprze zabawki to chętnie bym się pobawił i może cos by z tego wyszło bo Kreatorem w Herosah bawiłem się dłużej niż samymi Herousami, ale wiadomo to za dużo pracy za mało ludzi, a nie dodając nowego trybu w tym roku tylko potwierdzili to, przynajmniej w moim odczuciu, ale jak już pisałem im się to nie opłaca, gra już nie zarabia tyle co rok temu, bo coraz mniej ludzi dochodzi, pewnie chcecie odemnie tak zwany resarsh który wy tak zawzięcie robicie, ale w mojej opinii każdy wie swoje i nie ważne jakich argumentów użyjesz tego nie zmienisz, ja pozostanę przy swoim ze blizardowi się nie chce ze za mało ludzi pienionszków etcetera, ale za utrzymanie graczy odpowiedzialna jest sama Firma a nie społeczność która się kurczy,
Ps: zapomniałem wspomnieć od Deathmatchu, a post powyżej mi go przypomniał czemu nie zwiekszyc liczby graczy do np. 16 , mapa niby mała ale i tak wszyscy wiemy co tam się dzieje, albo ludzie kampia albo kreca się i znalezdz się nie mogą, przynajmniej ja tak wiele razy miałem, zwiększenie ilości graczy przynajmniej na Costumach było by mile widziane, ba tak jak pisałem wcześniej danie graczom w kreatorze więcej opcji i zrobić z tego Queika/Unreala (grałem w obie gry i miałem gdzies obozy tych dwóch gier przy obu bawiłem się wspaniale) czyli bron na ziemi, apteczki, może nawet armor i/lub bariery. Dobra koncze to moje smęcenie i ględzenie jaki to blizzard zle robi nie wydając aktualizacji dodających nowy kontent w postaci rozbudowanego kreatora gier, bo wiadomo przeczytają to tylko ci co będą chcieli żaden Jeff czy inna szycha tego nie przeczyta bo polskie forum, a wypisywanie tego samego na angielskim forum ehhh, gdyby mój angielski był na wystarczającym poziomie abym mógł to wszystko poskłądac w sensowna całość.
Tak z innej beczkim, co za istota wymyśliła 3 posty w jednym temacie dla nowych członków forum??? no kto? kopie gry mam od premiery, i tylko 3 posty ehhh, ile musze czekac aby móc pisać 4 posty w jednym dwa miesiące ? dobra koniec ale proszę o odpowiedz przynajmniej na ten ostatni temat, a teraz lece na raki bo ranga sama się nie wbije zwłaszcza ze po resecie kompa mam tylko OV.

uważaj bo ktoś tu bedzie jęczał ze zrobienie trybu zajmie wiecej niż gra :v

mało owszem co nie zmienia faktu ze oni nad tym mimo wszytko pracują, weżmy pod uwagę np taki odwet

  • napisanie sceniarusza który bedize zgodny z fabułą lore
  • reżyseria i narysowanie cutscenek wszytkich oraz dialogów
  • nowa mapa
  • nowi przeciwnicy

to nie jest cos co zajmuje miesiąc tylko dużo dłużej. gdyż jak to sam napisales


true ja to samo :smiley:

to jest temat rzeka a dramy blizzard/activision nie chce mi sie znowu uruchamiać :stuck_out_tongue:

w jednym z tematów pisałam dlaczego w ov tak nie jest, czekaj zaraz go znajdę…

w końcu ktoś tu mnie chyba zrozumiał <3

SERIO TAK JEST ? pierwsze słysze! :open_mouth: (ale mnien np denerwuje limit znaków minimum 20, ktoś zadaje pytanie, odpowiedź brzmi “tak” albo “nie” a w rzeczywistosći brzmi “tak, limit znakow ssie” XDDD)

Mniejsza o salon, bardziej mi zalezy na implementacji klanow gdzie czat klanowy pojawia sie podczas oczekiwania na gre, z kims latwo by mozna popisac i ruszylby ‘social life’ a nie ziomka znajdujesz na dwie gry a potem do usuniecia

przede wszystkim tytaj powinna być zwiększona liczba znajomych jaką można mieć na battlenecie :smiley:
raz mnie jakaś laska zaprosiła i nie mogłam potwierdzil bo mi wyskakiwał błąd “bo ma juz maksymalną ilosc znajomych”

ten biały czat w grze to jakiś żart, gram z znajomymi, jeden mieszka jakieś… (sprawdze w google) 350 km ode mnie a druga osoba 3 km ode mnie… jak narazie RAZ sie zdarzyło ze miałam z nimi wspólny biały czat. na którym itak mało kto pisze a jak pisze to bzdury, wiec jego modernizacja też by sie przydała, moim skormnym zdaniem

co do klanów, podobna akcja jest na battlenecie, mozesz w BN założyc grupę z znajomymi gdzie sobie mozecie popisać… co to daje? chyba nie wiele

Jako ze to ostatni mój wpis w tym temacie to postaram się zwiezle napisac co mi lezy na serduszku.
A wiec klany to temat rzeka były chyba wałkowane na redicie forum angielskim i etcetera, nie wiem ile zajmuje włożenia pracy w takie cos ale wg mnie w grach opartych o multiplayer powinien być od początku istnienia gry, przynajmniej ja tak uważam.
Odnosnie tego podnoszenia amunicji, wg mnie by się przydało mimo ze zabiło by to dynamizm to ludzie przestali by strzelac po scianach XD przynajmniej ja tak to widze gdy nie raz ludzie nie mogą trafic swini mimo ze stoi metr od nich (przyznaje się tez tak czasami mam i nie mogę trafic nawet targetu co stoi nieruchomo mimo ze chwile wcześniej mówiłem żeby się nie ruszała XD)
I pytanie czy w Takim Queiku czy Unralu zabijało to dynamiz nie, ale były debilne przypadki gdzie ludzie kampili w miejscu gdzie była najpotezniejsza spluwa wiec może jednak nie byłby to dobry pomysł, ale to prawdopodobnie z tęsknoty chciałbym taki tryb w OV, a jeśli chodzi o ten scenariusz to zamiast tych insurekcji przytuliłbym tak zwane kampanie, historie postaci opowiedziane z ich perspektywy, aby jednak każdy miał jakąs swoja histore która można odtworzyć w grze, ba mogła by być wspólna dla kilku postaci wtedy można by wplesci zacna kooperacje jak w Insurekcji czy tym drugim, bo tak naprawdę Lore jest wystarczy scenariusz i praca włozona w to mimo ze byłby na to popyt przez pierwsze kilka godzin to może by trochę ożywiło gre, tak wiem to nie takie chop siup, ale właśnie raz na nie wiem pół roku, może częściej może zadziej, ale jednak cos by było dla ludzi którzy sledza historie gry a nie bezmyślne szczelanie do ludzi w tych samych trybach, a teraz serio lece się rozgrzać i na rankedy zwłaszcza ze to mój ostatni wpis w tym temacie dziekuje za przeczytanie i pozdrawiam.

haha jest w tym trochę racji :smiley:

no tutaj było by to cieżki bo kazda postać ma własne wyposażenie

hmm w sumie całkiem ciekawy pomysł na tryb do salonu gier :slight_smile:

a to nie tylko ty byś coś takiego przytulił, jednak to jest zwiazane z tym co pisałam wczesniej, mamy tryb multi, to teraz piszemy singa.
wiec na dobrą sprawę trzeba by było napsać scnariusz CAŁEJ gry ja wiem ze ubisoft potrafi wydać gre w rok z milionem questów i wielkim światem ale… nadal nie wydaje mi sie to takie proste.

juz kiedys czytałam o tym jak to gracze chcą singla w ovie, ale twórcy stwierdzil ize ov to multi, jak hots, wiec poza eventem to nie bedą dodawac kampanii, a szkoda

zasadniczo to samo mozna powiedziec o innych grach tylko opartych na multi
hots- bezmyslne zabijanie wrogów i niszczenie bazy
battleroyal- bezmyslne zabijanie wrogów
zasadniczo…
quake/ unreal- bezmysne zabijanie wrogów :smiley:

niezrozum mnie źle, wiem o co ci chodzi, chcesz powiew świeżości, tylko jedno mnie ciekawi, kiedys człowiek grał w quake na 3 mapach na krzyż i grał godiznami, dzisiaj mamy taką gre jak ov i nam sie nudzi…

zdaje sie że kacper pitala na TVgry robił o tym film… spróbuje znaleźć, jak znadję zedytuję post i dodam link

Pozdrawiam również :slight_smile: