Ulepszenia trybu rywalizacji

Mam kilka pomysłów, jak ulepszyć tryb rywalizacji.

  • Jeśli jakiś gracz opuści mecz, jego drużyna powinna dostać teambuff, czyli nieznaczne ulepszenie do obrażeń czy leczenia. Jakieś małe ulepszenia typu 3% za gracza. Teambuff byłby wyłączany jeśli obie drużyny miałyby taką samą ilość graczy.
  • Gracze wychodzący z meczu przyciskiem dostawaliby większe kary. Wbrew pozorom wielu osobom nie chiałoby się omijać takiego zabezpieczenia. Rage quit to rage quit. Robi się to szybko. Ludzie którzy aktualnie nie dbają o poziom pochwał, RU czy odczucia innych graczy, napewno by się nie przejęli dłuższym banem na rankedy.
  • Gracz może opuścić mecz na max. 15 sekund bez kary, jedna taka szansa na mecz. Taki czas bez jednego gracza raczej nie wpłynie źle na teamfighty, a czasami uratuje skórę komuś, komu nagle wywali internet. Trochę słabo że komuś urwie połączenie na chwilę i ten ktoś dostanie karę bo dostawca ma jakieś problemy. Oczywiście można zrobić system, który sprawdzi czy dany gracz nie popsuł w ten sposób meczu. Jeśli nie, nie dostawałby kary. Jeśli tak, dostawałby w ten sposób co aktualnie.
  • Jeśli gracz opuści mecz w pierwszych chwilach meczu, zamiast 10 sekundowego odliczania powinno być wyszukiwanie nowego gracza bez wyrzucania do menu. Zaoszczędziłoby to dużo czasu, nerwów i pozwoliłoby wszystkim teksturom się załadować do końca.
  • Jeśli jakiś gracz zostanie sam w drużynie, bo wszyscy wyszli (sytuacja 1v6) to po upływie tego czasu w czerwonym okienku nie straci punktów, lub straci ich kilka (zależnie od tego jak grał)
  • Jeśli w sytuacji z poprzedniego punktu gracz nie wyjdzie, powinno mu dobrać punkty RU zależnie od tego jak grał, omijając to, że przegrał. Mógłby otrzymać punkty na plusie jeśli by bardzo dobrze grał. Drużyna przeciwna dostawałaby punktów o wiele mniej ze względu na bardzo łatwy mecz.
  • Deranking. Za takie coś powinny być bany, ale jeśli Blizzard w ten sposób tego nie rozwiąże to powinien dawać znacznie trudniejszych przeciwników niż powinien normalnie według RU osoby która derankowała. Bardzo denerwujące jest, jak w brązie ktoś gra jak grandmaster i większość osób sobie z nim nie poradzi. Z góry przegrany mecz. Jak udowodnić graczowi że derankował? Uczestnictwo w meczach jako 6 osobowa ekipa, w której wszyscy co chwilę używają emotek. Nawet nazwa ekipy w wyszukiwarce może nieznacznie pomóc w szukaniu takich graczy. Jeśli ktoś derankuje jako mniej niż 6 osobowa ekipa, powinien zostać zbanowany od razu za sabotowanie rozgrywki.
  • Jeśli wszyscy gracze w meczu rozłączą się w ciągu 5/6 sekund na 99% oznacza to błąd ze strony serwera i nie powinni oni tracić żadnych punktów rankingowych czy poziomu pochwał.
  • Nie wszystkie tekstury powinne być usuwane z RAMu jeśli ktoś opuszcza mecz. Takie podstawowe rzeczy jak animacje czy tesktury postaci powinny zostać w pamięci RAM. Jedynie rzeczy typu ramki graczy, ich portrety czy jakieś mało zajmujące kwestie, cz tekstury mapy powinny być usuwane z pamięci.
  1. nie wprowadzą ci tego, ludze specjalnie by namawiali slabszych do wychodzenia by mieć ten teambuff
  2. system nie poznaje czy wyjscie z meczu nastąpiło bo alt+F4 czy utrata neta, wyjscie z meczu to wyjcie z meczu, nie ważne czy to twoja wina czy nie jest traktowane tak samo
  3. masz minute na powrot bez konsekwencji, ale wiem ze to jest zbugowane i nie kazdemu to działa, ja kiedys zdązyłam zresetować ruter wysikać sie i wrócić do meczu. czy blizzard to odbuguje dla wszystkich? nie wiem, ale skoro naprawiał pół roku buga którego miała zaledwie połowa społeczności…
  4. pogadaj z tymi graczami którzy byli by do takiego meczu wrzuceni. mówiąc ogólnie wątpie by społecznosc bylaby zadowolona skoro juz jest o to ból tyłka na qp i arcade
  5. a to są takie sytuacje? nie wywala wtedy meczu? raz grałam 3vs6 oczywiscie 3ka przegrała ale dostała tylko troche punktów ujemnych tak jak to opisujesz, wbrew pozorom system nie jest taki ułomny, przynajmniej nie do końca. Kiedy system widzi ze masz mniej szans na wygraną niż 50% i przegrasz, dostaniesz mniejszą karę
  6. dlaczego miałby otrzymać plusowe punkty skoro przegrał? nie o to chodzi w rankedach, masz się pioąc w górę bo jesteś dobry i wygrywasz a nie ze team cię opuścił. to dalej powodowało by toksyczne sytuacje pt “wyjdźcie z meczu bo ssiecie, a ja przynajmniej dostane +5pkt”
  7. za to są banany, ale system bananowania jest za słaby. (tak samo jak masz oficjalnie banana za 24h afk farm exp, a jednak takie farmy nadal isnieją)
  8. patrz punkt 2
  9. co to ma do rankedów ?

4 Mecz byłby resetowany
6 Bo nie miał wpływu na wynik, a może grał bardzo dobrze
7 Jak to zreportować?
8 właśnie napisałem jak to zrobić. Wątpię żeby 12 graczy nagle wyszło z meczu w jednym momencie
9 Że nie musisz czekać aż ktoś się zrobi widoczny dla ciebie, nie raz cię to uratuje

  1. no wiec nie pisz o:
  1. a moze miał, grał jak lama wiec wszyscy wyszli. to oczywiscie jest zły przykład takie rzeczy nie powinny się dziać ale się dzieją. niby da sie grać 5vs6 ale prawda jest taka ze compgames wystarczy jedna lama w teamie i mecz leży.

  2. wchodzisz w menu społecznosc, odnajdujesz koelsia, prawym klikasz, zreportuj, wybierasz za co (w tym przypadku bedzie to sabotowanie rozgrywki) wpisujesz co zrobił i wyslij. mozesz też wcisnac enter znaleźć nick na czacie i to samo, prawy reportuj. co jak co ale myslałam ze ludzie potrafiąreportować… tyle sie słyszy o “niesłusznych” bananach…

  3. to NIE ZADZIAŁA system NIE UMIE rozpoznać przyczyny opuszczenia meczu. musiałbyś zatrudnić sie blizzardzie i przekopać im pół gry, 3/4 systemu i wszytkei serwery.

  4. to nie ma sensu jak na moje…

  • znaczy chyba odkryłam o co ci chodzi… czy chodzi ci o to ze jak dołączasz do meczu po np minucie po rozpoczęciu meczu musisz chwile poczekać by zobaczyć co wybrali przeciwnicy itp? [by wiedzieć o mają bastiona to nie biorę cree tylko hoga na kontre, a tak to to widzisz po chwili…]

zaskocze cię, ale to nie wiele ma wspólnego z rzeczami zapisywanymi w RAM. to jest mechanika gry, i nawet zastanwiali się czy ją zmienić, ale z tego co wiem to tylko na zastanowieniach się skończyło… (jak wiele rzeczy w tej firmie)

chodziło o tekstury :smiley: a co do punktu 8. to ci go opisałem, jeśli nadal nie rozumiesz, nie upieraj się że się nie da tak zrobić. Na logikę: czy jest jakakolwiek szansa że 12 osób wyjdzie w jednym momencie z własnej woli?

a ska wiesz ze to 12 osób nie mieszka w jednym miescie w którym jakas babcia kpiąc w ogrodzie nie przywaliła łopatą w światłowód?

ziomek SYSTEM słowo klucz SYSTEM!!!
skoro system jest zaprogramowany tak by karać każdego kto wyjdzie z meczu bez zastanowienia sie dalczego tak sie stało, to tak będzie. nie zmienisz tego bez przebudowania systemu, 3/4 gry i jej mechanik!

przykąłd, bo widze że to TY mnie nie rozumiesz

jak przemodelowali symmetre albo torbiorna to zrobili to ot tak w jeden dzień? czy raczej grzebali w setkach linijek kodu przez kilka miesięcy by zaimplementować nową mechanikę do gry, wymyslali nowe skile i z pomocą kilku gigabajtowego patcha wprowadzili do gry?

być moze twój pomysł jest realny, nie mówie ze nie, ale jest tak bardzo pracochłonny ze nie jest wart tej całej roboty, zwłaszcza ze blizz teraz ma co robić, a przynajmniej tak twierdzi.