Z całym szacunkiem Blizzard ale pogorszyliście tę grę

Są dodawane coraz to mocniejsze postacie które jeśli będą wszystkie w jednej drużynie to nie da się ich w żaden sposób pokonać.
Jeśli już muszą być takie silne to przynajmniej wprowadźcie ograniczenia np. Bastion nie może być z Orisą w jednej drużynie lub Brigitte z Moirą (ponieważ to 2 mocnych bohaterów wsparcia którzy zadają dużo obrażeń i ciężko ich zabić ).
Proszę was, jeśli dalej tak będzie to ludzie przestaną w grać waszą grę bo nieliczni tylko to ogarniają, a co z tymi którzy jeszcze się uczą ?

Bardzo głupi temat, pisany pod wpływem emocji.

h ttps://rankedboost.com/overwatch/counters/bastion/
(pomiędzy h i t usuń spację)

Masz wypisane wszystkie kontry Bastiona. Sporo.

  1. Orisa ma 900HP tarczy, to mało. Zniszcz ją wspólnie z drużyną.
  2. Strzelaj do Bastiona (z tyłu ma niebieski punkt, to głowa. Wchodzą tam obrażenia krytyczne. Widomaker, Hanzo zabiją go jednym strzałem.
  3. Junkrat może go zabić bez pokazywania się, przecież jego pociski odbijają się od ścian.
  4. Genji może użyć Deflect obok niego, Bastion sam sobie zada sporo obrażeń.
  5. Sombra może go łatwo shakować, wtedy będzie w trybie zwiadowcy.
  6. Mei może postawić przed nim ścianę, a drużyna zajmie dobre pozycje, by go zabić.
  7. Pharah z łatwością go zabije. Bastion na daleki dystans zadaje słabe obrażenia.
  8. Tracer może 3 razy się teleportować, położyć bombę i wrócić (Bastion umrze).
  9. Roadhog może go zwyczajnie “złowić”, a on się zmieni w tryb zwiadowcy.

Mainuję Hanzo i zabijanie Bastiona jest łatwe (6x70 obrażeń go zabija, to niecałe 2s)
Bastion jest postacią najrzadziej wybieraną w Masterze I Grandmasterze. Dobrzy gracze wiedzą, że jest zwyczajnie słaby. NIGDY nie widziałem, by ktoś w Overwatch League wziął Bastiona.
Na YT możesz znaleźć poradniki przeciwko Bastionowi (pisz po angielsku).

Co do bagiety i moiry:

Są to jedni z najgorszych supportów w grze. Dzisiaj grałem ustawieniem 1-2-3 (1 dps 3 supporty). Tymi supportami były: Mercy, Moira i Brygitte. One są od zadawanie obrażeń, ale leczą bardzo mało.
Brygitte zabijesz np. Bastionem/Pharą.
Moira jest łatwa dla snajperów/hitscanów. Taki Reaper też sobie poradzi.

“nieliczni” xD
Wystarczy trochę pomyśleć. I nie, nie przestaną grać.

Pomysł z blokowaniem postaci jest zwyczajnie głupi.

4 polubienia

Nie zgadzam się z ani jednym twoim argumentem. Po pierwsze nie wszyscy są w masterze i grandmasterze, po drugie drużyny bardzo rzadko ze sobą współpracują (każdy idzie w swoją stronę i nie zwraca uwagi na chat), po trzecie Moira i Brigitte zadają dużo obrażeń i same się leczą ponieważ są supportami a po czwarte to nie jest pisane pod wpływem emocji tylko po przemyśleniach związanych z bardzo wieloma porażkami spowodowanych tymi właśnie postaciami.

1 polubienie

Z ani jednym? xD Dałem ci tylko sposoby na wyeliminowanie go.
Wybacz, w takim razie nie jestem w stanie ci pomóc. A nie, jednak jestem :smiley:
Kliknij na górze, po prawej w opcję szukania drużyny, znajdź jakąś. Dołącz na czat głosowy ekipy i graj. Często się zdarzają mili ludzie, którzy współpracują.

Tak, same się leczą, ale już widziałem kilka, które olewały drużynę i przez to przegrywały. jeżeli dasz sobie wklepać combo, to umrzesz, ale przecież następnym razem możesz do niej nie podchodzić i spróbować ją zdjąć z daleka.

to nie jest pisane pod wpływem emocji

To skąd ten wulgaryzm w tytule? Postaraj się przemyśleć sprawę, nauczyć się kontrować ich

Swoją drogę, pisze się “tę grę”, a nie “tą”.

1 polubienie

kompletnie nie rozumiem ostatniego zdania ale spróbuję znaleźć drużynę

zgodzę się z tobą bo postacie OP robią się irytujace

Którego zdania? Chodziło mi o kontrowanie Bastiona, Orisy, Moiry i Brigitte. Na serio, najlepiej podejmować przemyślane decyzje i zmienić bohatera, niż usilnie próbować ich zabić jednym.

2 polubienia

Wiem, ale od zawsze chciałam być dobrym snajperem w jakiejkolwiek grze. Cisnę tą Wdowę (dobrze napisałam panie polonisto :slight_smile: ?) bo chcę w końcu coś wyrobić i jest coraz trudniej. Nawet te około 120 godzin tylko na niej nie wystarczy żebym jakkolwiek ruszyła, to przez to się wnerwiam, a poza tym granie jakąkolwiek inną postacią poza D.vą i Łaką jest dla mnie prawie niemożliwe nie mam pojęcia czemu bo bardzo wygodnie gra mi się na obecnych ustawieniach czułości myszy.

Napisanie ze Moira nie robi heala jest oznaką braku znajomości gry, piszesz o suporcie który ma największy heal per sec ona nie bez powodu jest świetna do tank compów, jasne jest słabsza w dive comp ale to już przestało z grubsza istnieć.

Moira nie posiada fizycznie żadnej kontry, jasne można ja zabić sniperami jeśli ta jest w zlej pozycji i to tyle, każdy GM ci powie ze Fade jest najbardziej op umiejętnością w grze z prostego powodu pozwala wyjść z każdej opresji obrona ręka, to jest jak umiejętność która cofa popełniony przez ciebie błąd :stuck_out_tongue:

Dla jasności na nic nie narzekam itp, tylko odnoszę się do poruszanej kwestii

1 polubienie

Na Youtubie wpisz w wyszukiwarce “Therealkenzo”, jest tam film z flankowaniem na każdej mapie. Szybko się przeciśniesz i na hita zabijesz Bastiona. Wiem, że trochę to uprościłem, ale w ten sposób ominiesz Orisę.
Widowmaker kontrują tanki/supporty z tarczami. Do niej weź z drużyną np. Junkrata, który łatwo niszczy bariery.

Napisanie ze Moira nie robi heala jest oznaką braku znajomości gry, piszesz o suporcie który ma największy heal per sec ona nie bez powodu jest świetna do tank compów, jasne jest słabsza w dive comp ale to już przestało z grubsza istnieć.

Tak, ale ma ograniczenie co do leczenia (jak np. Bastion) + rzadka jest sytuacja, by kula przez 10 sekund leczyła wszystkich sojuszników.
Większość graczy zwyczajnie olewa leczenie i spamuje prawy przycisk (w rangach poniżej Platyny). Powyżej Platyny jest Pick Rate jest coraz mniejszy, a w GM ma 0,77%.

Moira nie posiada fizycznie żadnej kontry, jasne można ja zabić sniperami jeśli ta jest w zlej pozycji i to tyle, każdy GM ci powie ze Fade jest najbardziej op umiejętnością w grze z prostego powodu pozwala wyjść z każdej opresji obrona ręka, to jest jak umiejętność która cofa popełniony przez ciebie błąd

Tak samo jak wyżej. Większość graczy jej używa do szybszego łażenia po mapie, a nie trzyma, by uciec przed jakimś ultem.
A co z np. Pharą? Jeżeli Pharah gra z Mercy, to Moira praktycznie nic jej nie robi. Do tego, jak się zdejmie Moirę na 1/2 strzały, to ona się nie zdąży wyleczyć zadawanymi obrażeniami.
Rzadko mi się zdarza narzekać na Moirę, gram głównie Hanzem. Oczywiście, sam na sam na małej odległości jest ciężko (chyba że za pierwszym razem wejdzie głowa).

I jak Moira się focusuje na leczeniu, to ciężko by robiła duże obrażenia.

1 polubienie

ale ma swoje kule i duży zasięg
to wystarczy by zacząć panikować

Mogę Ci podać kilka wskazówek jak ćwiczyć Wdowę, sam mam na niej już 450h (Widow4life). Nie wiem na jakim poziomie jesteś, ale…
Oczywiście na samym początku musisz ćwiczyć swoją pamięć mięśniową, na botach lub FFA widow trenować flick shot i tracking shot (co do DM nie jestem pewny ale na pewno nauczysz się jak kontrować przeciwną wdowę). Najlepiej przed rozgrywką rozgrzewać się na obszarze treningowym, a podczas gry pamiętaj, że oprócz celnego strzelania musisz się dobrze pozycjonować.

Warto również oglądać najlepszych graczy grających Wdową np. Kephrii, bo zawsze można się wiele nauczyć. Jeśli wybrałaś twoim zdaniem odpowiednią czułość to pamiętaj aby jej NIE zmieniać, jedynie w ostateczności ale spowoduję to że twoja celność trochę/znacznie zmaleje.

1 polubienie

Moira i Brigitte zadają dużo obrażeń

to nie jest pisane pod wpływem emocji tylko po przemyśleniach

Ta jasne.

Wiesz, że Moira ma najmniejszy dps w grze i jest chyba najrzadziej pickowanym supportem w grze ze względu na spore ograniczenia w leczeniu? :smiley:

Problem z Bastionem jest taki, że jest on bardzo mocny na niektórych mapach (Junkertown na przykład), i jeśli team potrafi grać wokół niego i jest dobrze skoordynowany, to Bastiona ciężko jest załatwić i 3/4 z tych kontr nie może nic zrobić (przynajmniej nie w pojedynkę :wink: ).

Orisa ma 900HP tarczy, to mało. Zniszcz ją wspólnie z drużyną.

Wystarczająco dużo, by ustawić nową zanim stara padnie. Orisa ma na nią dość krótki cd

Genji może użyć Deflect obok niego, Bastion sam sobie zada sporo obrażeń.

Mało kto daje się teraz na to nabrać. Mało kto gra bastionem, a ci co zostali dobrze wiedzą co zrobić z Genjim. Ta kontra była dobra w 2016 roku, gdy wszyscy byli jeszcze kompletnymi noobami.

Sombra może go łatwo shakować, wtedy będzie w trybie zwiadowcy.

Do tego potrzeba dobrej drużyny, która będzie potrafiła się zmobilizować, by takiego bastiona wykończyć. Sombra nie jest w stanie wygrać takiej walki sama. Oprócz tego, spróbuj zagrać Sombrą i nie dostać miliona reportów za trollowanie xd

Pharah z łatwością go zabije. Bastion na daleki dystans zadaje słabe obrażenia.

Wdowa przesyła całusy

Tracer może 3 razy się teleportować, położyć bombę i wrócić (Bastion umrze).

Bastionowi w najlepszym wypadku zostanie jakieś 20hp, pod warunkiem, że Brigitte nie da mu swojego leczenia (wystarczy żeby go uratować), albo Zaria nie da mu bąbla (99% szansy na to, że mu da :stuck_out_tongue: )

Roadhog może go zwyczajnie “złowić”, a on się zmieni w tryb zwiadowcy.

Tarcze. Oprócz tego Roadhog to aktualnie nie najlepszy pick, ciężko mu cokolwiek zabić bo Zaria i Brigitte mogą takiego Bastiona bardzo łatwo uratować przed śmiercią


edit

Nie żeby co, Bastion potrzebuje buffa, albo najlepiej kolejnego reworka. Zdecydowanie są sposoby na poradzenie sobie z nim, jednakże do tego potrzeba dobrej drużyny. Dlatego właśnie w brązie czy innym goldzie Bastion jest taki silny.

Ludzie mają wyjechane na teamplay i zwykle nie są w stanie trafić w drzwi od stodoły z 5 metrów xd

2 polubienia

dobrze Alcatraz ale najpierw przetłumacz mi na polski co napisałeś bo nie rozumiem

To na początku pamięć mięśniowa to po prostu podświadomie wiesz jaki ruch wykonać ręką, aby pokonać pewną odległość celownikiem na ekranie. Ona sama się wyrabia grając, ale szybciej kiedy się do tego przykładasz, np. trenując, rozgrzewając się.
Wyróżniamy dwa podstawowe sposoby na celowanie:

  • Tracking shots - czyli podążanie za celem, inaczej starasz się utrzymać celownik na przeciwniku. Grając Wdową używa się tego sposobu zazwyczaj na dużą odległość i kiedy możesz przewidzieć ruchy przeciwnika. Z tego sposobu najbardziej korzystają takie postacie jak: Żołnierz76, atak podstawowy Zarii, Bastion, Smuga itp.

  • Flick shot - tutaj ma największe znaczenie pamięć mięśniowa, jest to nagłe przesunięcie celownika w stronę przeciwnika, oddanie strzału i powrót. Im większą masz wprawę to tym więcej będziesz miała celnych strzałów w głowę. Używa się na bliski dystans i na mobilnych bohaterów (np. Genji, Smuga) oraz na graczy którzy wykonują nieprzewidywalne ruchy. Z tego sposobu zazwyczaj korzysta McCree.

Na początek polecam ćwiczyć śledzenie za celem, ponieważ flick shot jest bardziej potrzebny na wyższych rangach oraz ćwicz na botach lub QP, bo jednak deathmatch (same Wdowy) się nie nadaje, może spowodować tylko frustracje. Tutaj masz przykład jak można się rozgrzewać:

.youtube.com/watch?v=rB5KcKmU_j0
tutaj coś bardziej zaawansowanego:
.youtube.com/watch?v=jUZq0Fd_TL8&

A jeśli chodzi o pozycjonowanie to najłatwiej nauczyć się oglądając zawodowych graczy (można nauczyć się ciekawych technik), albo po prostu używać głowy i nie narażać się na niebezpieczeństwo.
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj.

Że co ? Moira i Brigitte są przynajmniej w jednej z drużyn w każdym meczu.

Ludzie, totalnie nie rozumiem skąd ten temat.

Każda postać jest najpierw dopracowywana i testowana przez ludzi z Blizzard a potem trafia jeszcze na serwery testowe. Gdyby jakaś postać albo połączenie były zbyt OP, Blizzard prędzej lub później by to zmienił.

Zrozumiałbym czepianie się o Burzyciela, bo jest nową postacią, ale Bastion? Postać która od dwóch/czterech lat jest balansowana?

Prawda jest taka, że wystarczy dobierać odpowiednie kontry, oraz mieć nadzieję na ogarniętych ludzi w drużynie którzy są chętni do współpracy (A takich jest ostatnio więcej chociażby dzięki nowej funkcji) i możecie pokonać każdego.

Nigdy nie zdarzyło wam się tak, że raz wygraliście a raz przegraliście, mimo iż w przeciwnej drużynie byli tacy sami albo chociaż podobni bohaterowie?

1 polubienie

ale Bastion? Postać która od dwóch/czterech lat jest balansowana

Chciałbym, żeby to była prawda, bo Bastiona od dwóch lat nikt nie ruszał, chociaż tysiące osób chcą, żeby coś z nim zrobić

1 polubienie

Czekaj, czekaj.

Żeby pokonać bastiona potrzeba zoorganizowanej drużyny…
Żadna postać go w pojedynkę nie zabije…

To jest argument za tym by go zmieniać…

Ale wszystkie sposoby jak go zabić są odrzucane faktem “Bo przecież musi twoja drużyna go zaatakować wspólnie bo inaczej zarya mu da bańkę, brigitta go ochroni etc”

Ergo wroga drużyna współpracuje… podczas gdy twoja nie.

Wnioskuje, że z takim podejściem powinna tak twierdząca osoba spaść na poziom aż jego brak umiejętności współpracy zrówna się z brakiem możliwości współpracy w drugiej drużynie.

No bo jak inaczej ocenić to, że ewidentnie się mówi “Moja drużyna(czyli także Ja przyp. red.) jest mniej zoorganizowana niż wroga drużyna i ta postać jest op na nasz poziom niezorganizowania”