Zainstalowałem Windows 10 - Problemy z klawiaturą w laptopie po instalacji Windows 10

Udało mi się zaaktualizować system Windows do 10 przy lekkiej utracie danych. Mam nawet problem z klawiaturą który już opisałem na stronie Microsofta
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-hardware/nie-dzia%C5%82aj%C4%85ce-klawisze-po-instalacji/639949d5-18b2-419c-bd2e-aeb48404b79a
Udało mi się dokonać Recoveru wielu gier w które gram, odzyskać zapisy…

I chcę jeszcze zapytać, o ile jeszcze dodatkowo możecie mi pomóc z klawiaturą, co powinienem zrobić np. żebym nie miał problemów technicznych podczas gry jak utrata FPS, itp.
Mam nawet w ustawieniach w zakładce Granie, pasek gry, DVR, transmicja, tryb gry. I z tego co wyczytałem, może to powodować różne problemy z wydajnością podczas gry.

A nie lepiej najpierw gre zainstalowac i zobaczyc czy sa problemy z wydajnoscia? Jak ktos moze pomoc skoro problemu nie zaadresowano?

Osobiście jestem przeciwnikiem aktualizacji wcześniejszej wersji Windows do najnowszej 10. Oczywiście można to zrobić ale finalnie i tak warto zainstalować Windows 10 “na czysto”. Dzięki temu unika się wielu problemów z kompatybilnością sterowników, pozostałością starych itp.
Tak naprawdę ciężko jest obecnie coś Ci doradzić - na pewno warto usunąć wszystkie sterowniki i zainstalować na nowo (łącznie z klawiaturą oraz myszką/touchpadem itp).

@GraczGhost: to narzędzie powinno pomóc w łatwej instalacji Windows 10 “na czysto”.

Pozdrawiam

Będę chyba musiał pobierać stary obraz a potem zainstalować ten nowy.
Czeka mnie długi reinstall.

NIE MOŻNA ZAAKTUALIZOWAĆ TWOJEGO KOMPUTERA ZA POMOCĄ TEGO NARZĘDZIA.
To narzędzie nie obsługuje języka lub wydania wersji systemu Windows zainstalowanej obecnie na tym komputerze.

Zapomniałem jeszcze o zagraniach… niech to szlag. Może kiedyś powtórzę te same akcje?

Spiknę się z kolegą i spytam czy zwolni mi trochę miejsca na moje nagrania z różnych gier.

Wszystko mi się zajmuje, wszędzie problemy, mam nawet swój kanał na YT w którym nagrywam nie tylko Overwatch, ale może głównie Asphalt… czemu wcześniej nie pomyślałem o tych wideo z testów W Motors Fenyr Supersport.

Drugi raz tego samego błędu nie popełnię.

Myślę, że trochę nie zrozumiałeś - za pomocą tego narzędzia pobierasz najnowszy obraz Windowsa 10, możesz go zapisać w formacie ISO (potem nagrać na płytę) lub (co jest łatwiej) od razu przygotować nośnik USB z którego uruchamiasz komputer i instalujesz Windowsa “na czysto”. Nie mówię tu o aktualizacji obecnego tylko instalacji od nowa.

Instalacja Windowsa 10 na czysto też nie pomogła z klawiaturą.
Będę chyba musiał oddać do serwisu, bo na forach Microsofta powiedzieli mi że to może być coś z płytą główną.

Na dobry początek podłącz zewnętrzną klawiaturę do portu USB i sprawdź, czy na niej działają wszystkie klawisze. Jeśli tak - winny jest sterownik, nie sprzęt. W takim wypadku najłatwiej będzie wejść na stronę sdi-tool. org/download/ i pobrać aplikację w wersji lite (nie wymaga instalacji). Po jej uruchomieniu i pobraniu indexu sterowników dostaniesz (między innymi) listę sterowników nadających się do twojej klawiatury - lista ta zawierać będzie sterowniki zarówno nowsze jak i starsze, lepiej i mniej dopasowane. Jest duża szansa, że jeden z nich zadziała poprawnie.

Nie miałem klawiatury na USB więc musiałem udać się przez tropikalny upał do Media Experta po klawiaturę na USB. Udało mi się załapać o Gamingową od Genesis’a RM34X. Wszystkie klawisze na niej działają. I niestety z SDI Tool nie znalazłem sterowników do mojej klawiatury do laptopa.

Tu jest moja specyfikacja. A Windows 10 to pobrałem do gry Asphalt 9: Legends. Bo usłyszałem też że lepsze FPS i lepiej się gra na Windows 10.

Model: Dell Inspiron 15 3542
Procesor: Intel(R) Core™ i7 - 5500U CPU @ 2.40 GHz
Zainstalowana pamięć RAM: 8,00 GB
GPU 1: Intel(R) HD Graphics 5500
GPU 2: NVIDIA GeForce 840M
Zainstalowany system: Windows 10 Pro
Zainstalowany z dysku Flash USB.

Jednak mój laptop poleci prosto do serwisu albo, kupuje nowy i lepszy.

Potrzebna pomoc gdy wchodzę do gry to nie słyszę w niej dźwięku tak jak i przescałą gre pośadam słuchawki razer man o war.

1 polubienie

podgłośnij gre może to pomoże

nie działa …

To masz przypał pouszcie mu :astonished:

1 polubienie

@lis287 następnym razem stwórz własny temat.
Czy korzystasz z dodatkowych programów do komunikacji, np. Discord, TS lub innych nakładek?
Jeśli tak, to spróbuj je wyłączyć i uruchom grę ponownie.

Spróbuj również tego:

Odszukaj plik Settings_v0.ini w katalogu C:\Users\myName\Documents\Overwatch\Settings

  1. Wykonaj kopię pliku Settings_v0.ini.
  2. Uruchom Overwatch, kliknij Opcje > Dźwięk.
  3. Zmień Głośność Główna na 42.
  4. Wyjdź całkowicie z Overwatch.
  5. Otwórz Settings_v0.ini w Notatniku.
    W ostatniej sekcji pliku powinieneś widzieć:
    [Sound.3]
    MasterVolume = “42.000000”
  6. Pod powyższą linijką dodaj:
    PreferXAudio2 = “0”
  7. Zapisz plik.
  8. Uruchom ponownie Overwatch i ustaw Głośność Główną na poprzednią wartość.
1 polubienie

@ lis287 Następnym razem zastanów się zanim coś opiszesz w temacie który może nie dotyczyć twojego problemu, bo ten temat dotyczy mojego problemu z klawiaturą w laptopie po instalacji Windows 10 Pro.

Jak na razie mogę próbować przyzwyczaić się do tej gamingowej klawiatury USB, a być może później oddać laptop do serwisu.

Wzmianka: zmieniono nazwę tematu na: Zainstalowałem Windows 10 - Problemy z klawiaturą w laptopie po instalacji Windows 10.