Zenyatta vs Bagieta

Hej
Jakie macie sposoby na radzenie sobie z Bryghitte na Zenyattcie? Nasz mały robot jest dość mało mobilny, a nie zawsze mapa pozwala nam na trzymanie dystansu. Jakich sztuczek używacie, gdy wasz team ssie i możecie liczyć tylko na siebie?

Musisz liczyć tylko na swojego aima. Jeżeli pozwoliłeś podejść i wklepać sobie kombo to raczej niezbyt masz szanse. Bez stuna jednak możesz wygrac jeśli masz dobrego aima.

4 polubienia

Na respie klikam H i zmieniam zenka na postać, która może sobie jakoś poradzić w tej sytuacji.

Chyba, że jesteś bogiem aim’a, to możesz sobie dać rade pod warunkiem, ze brig nie ma stuna

4 polubienia

W zasadzie Brygitta w pojedynku 1v1 może swobodnie radzić sobie z każdą postacią. Prawdę mówiąc EquinoX ma dużo racji lepiej zmienić na coś mniej podatnego na jej uroki lub coś bardziej mobilnego - jeśli off heal no to zostaje Ci Lucio, który ma szanse wymknąć się Bagietce :slight_smile:

1 polubienie

Taa, szczególnie z Farą ^^

1 polubienie

Stwierdzenie, że Fara jest dobra na Brigitte, jest moim zdaniem trochę bujdą i mitem :smiley:

Jasne, nie możesz jej trafić za bardzo, ale wystarczy, że chowasz się za tarczą przeciwnika i reszta teamu zrobi sobie z nią porządek.

Idąc tym tokiem rozumowania, Fara powinna kontrować Łaskę, Lucia, Moirę, Wieprzka. Ale Gdy tylko Fara się pojawia, to jakoś nikt nie zmienia tych bohaterów w popłochu nie? Z Brigittą jest dokładnie tak samo.

Wydaje mi się, że w pojedynku 1vs1 Phara / Brigitta, nasza świeżynka jest bez szans.
Nie chodzi tylko o to co może Phara zrobić Brig ale w drugą stronę.
Nasza zbrojmistrzyni nie jest w stanie nic zrobić ciągle latającej i trzymającej się HG młodej Amari.
W takim pojedynku tarcza w końcu zostanie rozbita a zostaje jeszcze “splash” DMG jaki zadają rakiety, czyli nie musisz trafić aby ranić.
A taki Lucio, Mercy, Moria mają mobilność i opcje ataku dystansowego, które teoretycznie mogą zagrozić Pharze.

W walce 1v1 po prostu grasz Bryghittą defensywnie > kitrasz się szybko w jakimś pomieszczeniu i jeśli Phara chce cię dopaść, musi zejść na ziemię, a tam jest już w twoim zasięgu > stun 2 hity, harpun na odchodne i po problemie :smiley:

Ludzie w kółko o tych kontrach a zapominają o dość istotnym szczególe obecnym w każdym meczu… nie jest to gra 1v1. Brig mogłaby być ok postacią gdyby Blizz solidnie przemyślał mechanikę na jakiej działają CC (wszystkie, nie tylko Brig). Obecnie zmierzamy w kierunku gdzie podczas meczu jedyne co będziesz robił to “leżał” co zdecydowanie nie należy do najciekawszych.

Autor tematu nie wpisał którego trybu tyczy się te pytanie - równie dobrze mógłby pytać o salon gier - FFA lub ewentualnie team FFA.

Generalnie Bagieta jest problemem wszystkich bohaterów na bliski dystans z low HP - mam problemy z ubiciem Bagiety Żniwiarzem co jest dość dziwne bo z wieprzem są 50/50 szanse a w przypadku 1v1 z bagieta te szanse to są rozłożone 75/25 na korzyść tej rudej małpy.

Przede wszystkim - utrzymuj dystans o ile się da, bagieta leczy się samoczynnie przy zadawaniu obrażen i jest to dość wysoka wartość (Zniwiarz tyle sie nie leczy co ona). Nie mam dość dużego problemu z ubijaniem jej Wdową aczkolwiek nie jest to tak czy siak jej kontra - pierwszy strzał musi być HSem inaczej tarcza w ruch i koniec.

Z tego co widziałem i grałem, to Mei jest bardzo dobra na Bagietę.

Mei jest bardzo słaba ponieważ bagieta bardzo łatwo może uniknąć zamrożenia korzystając z tarczy. Generalnie wszyscy bohaterowie na krótki zasięg maja lipe. Tutaj chodzi o średni/dłuższy zasięg lub ewentualnie broń wybuchowa żeby detonować pociski obok bagiety lub za nią (fara / złomiarz).

W innym wypadku bagieta jest w stanie wyleczyć się / wybronić tarczą i/lub odpalić ulta co jeszcze bardziej zwiększa jej self-heal

1 polubienie

Kiedy grałem Bagietta-ą to (tak sądze, że) najwięcej zgonów 1 v 1 mam (nie licząc sniperów) od: Fary, Pięści Zagłady i Żniwiarza, więc sądze, że zbliżanie się do Bagietty morze być śmiertelne, ale dla niej.
CzarnaWdowa wiesz, że jej tarcza nie chroni przed zamrorzeniem (wiele razy sprawdzałem)

Ja jak widzę Brygittę to od razu uciekam i mówię teamowi gdzie jest (gram jako support tylko). Taka Ana czy Mercy nie mają szans z nią. :sweat:

ja radzę sobie następująco
czekam aż zmniejszą zasięg korbacza i usuną tarczę :slight_smile:
bagieta jest za silna na jedną osobę po prostu wyjdź z meczu i znajdź ekipę która będzie chciała współpracować a nie iść jak lemingi jeden za drugim

Prosze Cie, co to za wskazówka żeby wychodzić z meczu jak jest Bagieta :wink:

1v1 Zen nie ma dużych szans, bagieta radzi sobie z wiekszoscia bohaterów na krótkim zasiegu z racji korbacza, self heala i tarczy.

Jako soldier walczę z bagietą 1v1 w ostateczności. W tym przypadku stosuję dwa rozwiązania:

  1. Prowokuję bagietę, by swoim brakiem zasięgu zaatakowała kogoś bliższego niż ja. W tym momencie gdy zmieni focus, zachodzę ją od boku.
  2. Po prostu ją olewam, uciekam.
2 polubienia