Aktualizacje trybu współpracy – 14.02.2020

Witajcie! Poniżej znajdziecie kilka słów od Kevina Donga, głównego projektanta trybu współpracy gry StarCraft, na temat aktualizacji misji w tym trybie.

Witajcie!

Do tej pory w aktualizacjach dzieliliśmy dowódców na małe grupy, żebyśmy za każdym razem mogli skupić się na kilku konkretnych postaciach. Teraz, gdy ukończyliśmy fazę wstępną zmian wszystkich dowódców, jesteśmy gotowi na fazę drugą, która obejmie większość postaci. Ponieważ to jedna z większych aktualizacji, chcemy podsumować zmiany.

Skrócenie czasu rozwoju dowódców

Częstą bolączką u dowódców uznawanych obecnie za „słabych” jest stosunkowo długi czas, jaki trzeba poświęcić na ich rozwinięcie. Chociaż przy maksymalnym zaopatrzeniu potrafią dotrzymać kroku najlepszym, to stworzenie pierwszej armii zajmuje im więcej czasu i często zostają w tyle. Te różnice są częścią projektu dowódców, ale sądzimy, że możemy pomóc kilku z nich, którzy mają największe problemy. W kolejnej aktualizacji zajmiemy się rozwojem Swanna, Karaxa, Stiukowa oraz Han i Hornera. Zrobimy to w jeden z dwóch sposobów:

  • Zmniejszając koszt niektórych „wymaganych” budowli i ulepszeń na wczesnych etapach rozgrywki (np. ewoluowanie zainfekowanej bazy).
  • Zmniejszając koszt ulepszeń, które odblokowują pełny potencjał niektórych jednostek.

Wzmocnienie tożsamości Karaxa

Temat braku siły i tożsamości armii Karaxa przewija się często w dyskusjach społeczności trybu współpracy. Poza tym jego poziomy mistrzowskie negują cechy jego najdroższych jednostek zamiast je wzmacniać, co przynosi skutek odwrotny od zamierzonego.

  • Teraz talent 1 poziomu Karaxa zapewnia wszystkim jednostkom bojowym 50% więcej żywotności.
  • Mistrzostwo „Koszt jednostek bojowych w surowcach” zastąpiono mistrzostwem „Żywotność i osłony jednostek bojowych”, które zwiększa maksymalną liczbę punktów życia i osłon o 1% za każdy wydany punkt, maksymalnie do 30%.

Głównym celem tej zmiany jest wzmocnienie tożsamości Karaxa jako mistrza fazmatorstwa. Chcemy, aby jego jednostki były trochę wytrzymalsze, jak przystało na dowódcę odznaczającego się silną obroną, i lepiej wykorzystywały Promień Regenerujący. Chociaż rozważaliśmy inne wzmocnienia, np. zadawanych obrażeń czy szybkości ataku, to chcieliśmy uniknąć sytuacji, w której maksymalnie rozwinięta armia Karaxa stałaby się o wiele potężniejsza od sił innych protoskich dowódców.

Usprawnienie „słabszych” jednostek

Wzmocnimy też jednostki, które sprawiają wrażenie słabszych. Wśród nich znajdują się rządcy szczepu Kerrigan, pustoszyciele Abatura i miotacze żółci Zagary, a także różne jednostki Swanna i Alaraka.

To dopiero przedsmak tego, co mamy w planach i jesteśmy podekscytowani, że możemy podzielić się z wami informacjami o zmianach, które już wkrótce trafią do gry. Wypatrujcie kolejnych wieści!

Kevin Dong

Główny projektant trybu współpracy

1 polubienie

Przedsmak ? CZEGO ? Ubawiłem się… Ale fajnie, że coś robicie… Tylko nie mogę doczekać się bugów związanych z tymi zmianami. Ale będzie mutator w trybie trening. MAPY DAJCIE NOWE !!! A NIE JEDNA MAPA NA ROK… !!! WTF !!! CHCEMY MAPY. GRAŁEM Z LUDŹMI CO SWANNEM, KARAXEM, STIUKOWEM CZY HANEM I HORNEM WYMIATAJĄ… Umieją to grają i się znają. Zaglądam na inne fora na świecie i wszędzie proszą Was o mapy. CZEMU TE PROŚBY OLEWACIE ? Dajcie spokój i nie żartujcie sobie z nas. Chcecie zrobić coś dla trybu COOP/WSPÓŁPRACA… ??? TO ZRÓBCIE WIĘCEJ MAP A NIE JEDNA MAPA NA ROK. TO JAKAŚ KPINA. DOWÓDCÓW WIĘCEJ NIŻ MAP… Już w dowolnym trybie jest mega wybór. Chcecie coś zrobić dla trybu COOP/WSPÓŁPRACA ??? To zróbcie mapy. Tymi ulepszeniami pseudo “słabych” dowódców chcecie zamydlić temat map ? Przecież połowa nacji SC2 grających w COOP/Współprace prosi o więcej map od dawna a Wy klapki na oczy i “We dont see problem… Nie widzimy problemu”. Blizzard nie żartujcie sobie z NAS. Pozdro&poćwicz.

2 polubienia

Racja kiedy zostaną wprowadzone nowe misje do trybu współpracy?
Wszyscy oczekują nowej misji co jakiś czas wiadomo że nowi gracze mają problemy ale nie patrząc jeżeli dany bohater w co-op ma miano zalecany dla doświadczonych graczy to określa na jakim poziomie jest gracz. Moim zdaniem lepiej jest pomóc w bohaterach którzy mają zalecany dla dowolnego poziomu niż tych dla doświadczonych bo wiadomo że żaden newbie nie będzie wymiatać Swannem w 30 sekund O_O

2 polubienia

W takim razie dorzucę swoje 3 grosze…

  1. Co do Karaxa to faktycznie jest to dowódca dla wytrwałych i o skłonnościach SM. Na początku sam próbowałem nim grać, ale poddałem się po 4 poziomie…

  2. Faktycznie trybowi Coop pomogłyby nowe mapy. Zacząłem grać rok temu i po tym czasie (wliczając kilkutygodniowe przerwy) mapy zwyczajnie się znudziły i są przewidywalne…
    Zatem NOWE MAPY POWINNY BYĆ PRIORYTETEM

  3. Gram m. in. Swannem, Han i Horner, Stiukowem . Faktycznie czasem przydałaby się możliwość szybszego rozkręcenia bo na początku jest słabo i bez ogarniętego alianta ciężko przetrwać na wyższych poziomach trudności.

Dziękuję za uwagę

3 polubienia

Przyzwyczaiłem ze Swann i Karax zaczynają wolniej , maja pasywki wiec coś za coś .Po prostu mapy powinni zrobić conajmniej 7 nowych bo zbyt często się powtarzają.Zdarza się,że wylosuje 3 te same mapy pod rząd …poza tym chętnie zobaczyłbym takie smaczki jak stetmann który ma inne komunikaty, odzywki na mapie ,stetmann w oparach’’ na razie mało tego jest, coś na zasadzie ,heroes of the storm’’ - wypowiedzi nawiązujące do mapy lub fabuły ,w końcu to co op jest czyli odskocznia od trybu wieloosobowego i trybu fabularnego z którym jednak ma moim zdaniem silne skojarzenia

1 polubienie

Cieszę się, że ogółem ktoś w Blizzardzie się interesuje tym trybem. Tym bardziej, że generalnie siły są przerzucane na inne gry niż RTS. To samo w sobie jest krzepiące. Czy zmiany balansu są potrzebne? Być może. Osobiście lubię Karaxa i zrobiłem nim wiele mutatorów. Po prostu trzeba wiedzieć do czego się nadaje - nadaje się do obrony, a nie ataku.

Popieram natomiast Dreszczowca. Podstawą są mapy / misje. Poprawa mechaniki nie utrzyma starych graczy i nie przyciągnie nowych. Dla starych wyjadaczy to bez większego znaczenia. Potrzebny jest nowy kontent. Postaci jest sporo. Map dużo mniej. Mam nadzieję, że z czasem to się zmieni.

1 polubienie

bardzo dobry pomysł ale nowe misje były by bardziej potrzebne .
zdecydowanie to jest najważniejsze. to tylko moja opinia
nowy dowódna też by się przydał np isha