Porady dla początkującego gracza

Witam. Mam problem z grą zergiem. Ogólnie mam problemy z wszystkimi rasami- do tej pory grałem tylko arcade oraz co-op i gry na ,sucho" z botami. I pewnego dnia jak się nudziłem to pomyślałem że zagram sobie tak na luzie w Sc ll w trybie rangingowym. Jakby to powiedzieć- chodzi mi o to że w 8 minucie puszczam trzeci zwiad i już mam mokre spodnie bo wróg ma wszystko-Cloaked unity, skytoss, mech- wszystko. Zawsze jak gram 1vs1 to serce jest tak głośne jak młodociane siąsiedztwo o 22.30 (Głośniki full voulme). Bardzo bym chciał wiedzieć takie podstawy na temat klas, kontry na jednostki, jakich jednostek użyć w danej sytuacji,ekonomia,a szczególnie taktyki albo wykorzystanie terenu i pola bitwy. Możecie pisać porady, wysyłać linki do filmów itp. mi to obojętne.

ogólnie to polecam oglądaj rozgrywki zawodowców oraz polecam obejrzeć IndyStarcraft on może i ma poradniki ciut starsze ale uczą dobrze grać przeciwko graczom więc liczę że znajdziesz odpowiedzi na które szukasz pytania oraz polecam oglądać każdą przegraną powtórkę aby nauczyć się co robisz źle i co poprawić i kiedy

Ja kiedy wróciłem do Sc2 to było 2015 rok i oglądałem Indiego pamiętam wtedy że jego taktyki wykorzystywałem w Hearth of the Swarm a nie Legacy of the Void i się sprawdzało a teraz to już tylko taktyka i szczęście niż wyuczone schematy z poprzednich gier

3 polubienia

IndyStarcraft ma kanał na Twichu. Warto oglądać. Potwierdzam.

Też dopiero zaczynam. Widziałem dużo poradników na YT, ale ostatecznie zmieniłem trochę podejście po tym jak w jednym z owych poradników przytaczane były słowa jakiegoś pro gracza. Twierdził on, że SC2 poniżej diamentu to NIE jest RTS.
Poniżej diamentu na każdą rasę grasz właściwie tak samo jakimś prostym i uniwersalnym buildem. Liczy się tylko to jak szybko jesteś w stanie produkować. W brązie i silverze strasznie się męczyłem z każdym meczem, i miałem bardzo niskie win ration. Teraz zacząłem się stosować to tej rady i w goldzie na ostatnie 16 gier mam tylko 3 przegrane.
Tutaj masz prosty poradnik Learn Starcraft! Easy Beginner Zerg Build Order Guide & Training (Updated 2020) - YouTube

btw. ja gram Terranem i stosowałem się do poradnika dla Terran, ale zakładam, że z Zergami będzie podobnie.

1 polubienie

Cześć :slight_smile:

Przycupnę sobie bo ciekawy wątek i dobre porady. Co was zachęciło do rozpoczęcia przygody z SC2?

2 polubienia

Można powiedzieć że Rozgrywka i Fabuła. Najpierw zacząłem grać w Starcraft (BW) byłem zafascynowany przez ojca który grał i tak z biegiem lat zaczynałem częściej aż usłyszałem że wychodzi SC2 i można powiedzieć że przekonała mnie dość nietypowa innowacja jak na tamten czas czyli możliwość sterowania większymi armiami oraz innowacje wprowadzone typu chowane magazyny, Chrono dla protosów czy nawet nowa mechanika Królowych i tak zostałem już na SC2 ale sporadycznie zdarza mi się wrócić do klasyki :smiley:

1 polubienie

Dla mnie to taki trochę wspomnień czar. W RTSy grałem namiętnie jakieś 15 lat temu (tylko singla, bo nie miałem wtedy netu). Któregoś razu zabłądziłem na YT i obejrzałem kilka meczy SC2. Fajnie się oglądało to pomyślałem, że mogę spróbować :slight_smile:

Co do tematu to znalazłem ten kanał https://www.youtube.com/user/ViBEdanny/videos
ViBE prowadzi tam serie “Bronze to GM” dla każdej rasy. W przeciwieństwie do innych serii tego typu wszystko łopatologicznie jest tłumaczone i robione najprościej jak tylko można. Praktycznie nic nie micruje w niższych ligach. Do platyny doszedł klikając attack move na mapie i nawet nie patrzył co się dzieje z jednostkami, bo uważa, że gapienie się na nie czy próby microwania to strata czasu :smiley:

1 polubienie

Mnie przede wszystkim przyciągnęła historia z kampanii.

1 polubienie

Sam jak bylem TvP Myślałem że załatwiłem gościa 1v1 bo Cannon rusha robił. Wtedy wysłał całą flotę. 3 odparłem minami, marines i Thorami. Po 4 padłem

Mnie iem VII Katowice zachęcił do gry w sc2 gdzie bez większej wiedzy o grze poszedłem na turniej. Rozgrywka tak mi się spodobała, że zacząłem odrazu grać po turnieju i tak zostało do dziś.

Btw. IEM 2020 już za kilka dni - kto się wybiera osobiście w tym roku kibicować zawodnikom w SC2 do Katowic?

No i IEM 2020 bez publiczności przez wirusa.

Hahahahahahahahahahahahahahaha Dobre… Kibicować… Hahahaha