SC2 nie uruchamia sie

Witam serdecznie wszystkich miłosnikow sc2. Od ponad tygodnia gra w ogole nie odpala. Probowalem juz reinstalacje gry, aktualizacje systemu… wszystko niby ok, ale nadal nie odpala ;/ po kliknieciu ikony “graj” pojawia sie okienko systemowe, po czym dalej nic sie nie dzieje. Trwa to juz ponad tydzien. Blagam o pomoc.

Mam dokładnie ten sam problem, również próbowałem “Skanuj i napraw” - odp.nie potrzeba żadnych napraw - odinsalowałem grę i zainstalowałem ponownie (ściągałęm całość 2 dni!!! wth), wszystkie aktualizacje systemowe zaktualizowane, sterowniki również najnowsze i niestety problem nadal występuje. Gdzieś na forum znalazłem, że dla regionu USA, można to rozwiązać albo uruchamiając battlneta BETA (klikając na Blizzard ->Ustawienia->na końcu opcji jest BETA) - nie pomogło. Pisali, żeby usunąć z katalogu gdzie zainstalowana jest gra exe’ka do odpalania testowej wersji gry, ale ja takowej nie mam w katalogu. Tak, że pozgłaszałem błędy na razie zero odpowiedzi no i gra nadal nie chce się uruchomić…

Cześć!
Wygląda na to, że może to być problem z OneDrive, który ostatnio znowu się pojawił. Sprawdźcie proszę ustawienia synchronizacji OneDrive Choose which OneDrive folders to sync to your computer - Microsoft Support

Dodatkowo sprawdźcie jeszcze proszę rozwiązanie z tego posta:

u mnie zadziałało aktywowanie OneDriva, nie był uruchomiony. Wystarczyło go tylko uruchomić i zsynchronizować, jak synchronizacja się zakończyła gra się uruchomiła.

zrobiłem to co Ty i dalej nie chce się połączyć, cały czas aktualizacja konserwacja battle.net, może co innego pomoże? ale co :confused:

1 polubienie

Tak badziewiatej obsługi klienta jeszcze nie doświadczyłem w żadnej grze. Totalne samozadowolenie. Zgarniają kasę, a klienta mają w głębokim poszanowaniu. Jestem zawiedziony i chyba odpuszczę na zawsze Star Craft II i takie “cóś” jak b l i z z a r d.

1 polubienie

Dzisiaj wystąpił u mnie ten problem. Ostatnie kilka dni działało normalnie a teraz po uruchomieniu pokazuje się okienko systemowe z wczytywaniem i mieli sobie bez końca.
Nie pomógł reset ani weryfikacja instalacji…

1 polubienie