Starcraft savy- problem ze zgodnością wersji

Starcraft za darmo… Mam problem z savami. Ostatnio zdecydowałem się stworzyć konto na battle necie i pobrać najnowszego starcrafta. Niestety po skopiowaniu wszystkich plików od starego konta misje, które przeszedłem mi się wczytują, ale niestety pojedyncze savy już nie. Proszę o pomoc! Może jakoś przekonwertujecie mi te savy, że będą działać ? Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Witaj Darnok,

Udało nam się odnaleźć wpis o jakim wspominasz na innym forum :wink:

Niestety to ogólny problem w przypadku zapisów z wcześniejszych wersji gry. Postęp misji jak sam ustaliłeś przenosi się bez problemu, ale już zapisy z samej rozgrywki są niekompatybilne z uwagi na zmiany dodane w kolejnych wersjach gry. Nie ma opcji konwersji tych plików na nową wersję.

Niemniej pomysł takiego konwertora jest w pełni zasadny. Możliwe, że pojawi się kiedyś w przyszłości.

Będę czekał na taki konwertor. :grinning: Ale poza tym to mam jeszcze inne problemy z tym darmowym starcraftem z battle neta. Sama gra chodzi płynnie, ale przy odpalaniu długo mam czarny ekran i muzykę samą. Potem dopiero wszystko się ładuję. Oprócz tego część ustawień mi się nie zapisuję. np. nie mogę zmienić na język Polski pokazuje mi komunikat, że muszę uruchomić grę ponownie, a kiedy to robię nadal mam po angielsku.

Problem dotyczący czarnego ekranu jest opisany w naszym artykule pomocy. Artykuł dotyczy wersji StarCraft 2, ale zalecenia jakie tam podano są dość uniwersalne i powinny się też sprawdzać dla StarCraft 1. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć rozwiązanie na tej podstawie.

Jeśli chodzi o język gry, to wersja bazowa, darmowa, gry StarCraft nie ma opcji obsługi języka Polskiego, dlatego wybór tej opcji może nie działać. Ta wersja językowa została dodana w wersji Remastered, czyli bez zakupu tejże nie idzie ustawić języka Polskiego.

Ok dobrze. Zastosuję i sprawdzę czy działa.