Zbliża się ostateczny termin na przejście z aplikacji mobilnej autentykatora

5 stycznia, 2024 zakończy się wsparcie dla aplikacji Battle.net Authenticator. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz aplikację Battle.net Mobile App i dokonaj migracji Authenticatora, aby nie powodować zakłóceń w zabezpieczeniach konta i korzyściach w grze, takich jak dodatkowe miejsca w torbach i dostęp do funkcji znajdowania plików w usłudze LFG.

Battle.net Mobile App: Android | iOS

Jeśli nie wykonano migracji Authenticatora do Battle.net Mobile App do 5 stycznia, 2024, być może trzeba będzie skontaktować się z Działem Wsparia, aby zalogować się kiedy aplikacja wygaśnie.

Migrowanie Authenticatora do aplikacji mobilnej Battle.net

Jeśli korzystasz z Battle.net Authenticator w aplikacji Battle.net Authenticator, możesz teraz dokonać migracji do nowej aplikacji mobilnej Battle.net! Po zakończeniu migracji do nowej aplikacji możesz usunąć starą aplikację Authenticator z urządzenia.

  1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, pobierzcie Battle.net Mobile App na swój telefon

  2. Otwórz aplikację i po wyświetleniu monitu zaloguj się za pomocą konta Battle.net

  • Zostaniesz poproszony o włączenie Battle.net Authenticator i skonfigurowanie powiadomień telefonicznych Battle.net, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś

  • Jeśli musisz skonfigurować powiadomienia telefoniczne Battle.net, na Twój telefon zostanie wysłany kod zabezpieczeń w celu weryfikacji

  • Jeśli na koncie nie było wcześniej przypisanego Authenticatora i jesteś obecnie w trybie online, nastąpi wylogowanie z aplikacji klasycznej Battle.net, gry i wszystkich aplikacji mobilnych, do których jesteś zalogowany

  1. Jeśli monit o włączenie Authenticatora nie zostanie wyświetlony:
  • Otwórz menu wysuwane, naciskając ikonę w lewym górnym rogu ekranu.

  • Kliknij na “Authenticator”

  1. Poczekaj na zakończenie konfiguracji

Gratulacje! Twoje konto Battle.net jest teraz połączone z unikatowym numerem seryjnym Authenticatora i w pełni chronione.

Włączanie Authenticatora

Czego potrzebujesz

  • Twoje urządzenie przenośne (iOS, Android)

  • Połączenie mobilne lub or Wi-Fi

  • Dostęp do osobistego konta email

  • Adres e-mail i hasło do konta Battle.net

*Telefon musi być w stanie odbierać Battle.net Phone Notifications

Konfiguracja

  1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, pobierzcie Battle.net Mobile App na swój telefon

  2. Otwórz aplikację i po wyświetleniu monitu zaloguj się za pomocą konta Battle.net

  • Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pojawi się prośba o włączenie Battle.net Authenticatora i skonfigurowanie alertów komórkowych

  • Jeśli musisz skonfigurować alerty komórkowe, kod zabezpieczeń zostanie wysłany na Twój telefon w celu weryfikacji

  • Jeśli na koncie nie było wcześniej przypisanego Authenticatora i jesteś obecnie w trybie online, nastąpi wylogowanie z aplikacji klasycznej Battle.net, gry i wszystkich aplikacji mobilnych, do których jesteś zalogowany

  1. Jeśli monit o włączenie Authenticatora nie zostanie wyświetlony:

  2. Otwórz menu wysuwane, naciskając ikonę w lewym górnym rogu ekranu.

  3. Kliknij na “Authenticator”

  4. Poczekaj na zakończenie konfiguracji

Gratulacje! Twoje konto Battle.net jest teraz połączone z unikatowym numerem seryjnym Authenticatora i w pełni chronione.

Aktualizacja lub wymiana urządzenia

Nadal masz dostęp do poprzedniego urządzenia?

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem aplikacji Battle.net, ale wcześniej korzystałeś z aplikacji Authenticator, możesz zatwierdzić logowanie przy użyciu starej aplikacji Authenticator.

Jeśli jesteś już użytkownikiem aplikacji Battle.net, po prostu naciśnij opcję Authenticator z menu bocznego i kliknij Włącz.

Nie masz dostępu do poprzedniego urządzenia?

Jeśli nie masz już dostępu do starego urządzenia, musisz kliknąć opcję"Nie możę się zalogować" na ekranie logowania. Jeśli masz skonfigurowany SMS, możesz zweryfikować swoją tożsamość poprzez weryfikację SMS, aby usunąć stary authenticator ze swojego konta, co pozwoli Ci na skonfigurowanie authenticatora w aplikacji mobilnej Battle.net. Jeśli nie możesz zweryfikować konta za pomocą wiadomości SMS, w celu uzyskania pomocy w usunięciu starego Authenticatora musisz skontaktować się z działem obsługi klienta.

Uwaga: Kod weryfikacyjny SMS zostanie wysłany na numer telefonu powiązany z Twoim kontem Battle.net. Jeśli zmieniłeś numer telefonu, będzie to konieczne zaktualizuj swój numer telefonu na koncie Battle.net przed przywróceniem Authenticatora.

FAQ

Czy mogę użyć tego samego numeru seryjnego Authenticatora, aby zabezpieczyć więcej niż jedno konto Battle.net?

Battle.net Authenticator wymaga przypisania numeru telefonu do konta, a numer telefonu można przypisać tylko do jednego konta Battle.net.

Czy mogę skonfigurować ten sam numer seryjny Authenticatora w więcej niż jednym smartfonie?

Twój unikatowy Authenticator jest powiązany z urządzeniem przenośnym i nie obsługujemy konfigurowania tego samego numeru seryjnego na więcej niż jednym urządzeniu. .

Nie mam numeru telefonu komórkowego

Do skonfigurowania i korzystania z Battle.net Authenticatora wymagany jest numer telefonu komórkowego. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do poprzedniego narzędzia Authenticator, skontaktuj się z pomocą techniczną.

Nie otrzymuję wiadomości SMS podczas konfiguracji

Powiadomienia telefoniczne Battle.net są przeznaczone dla telefonów komórkowych z obsługą tekstu. Aplikacje do obsługi wiadomości, takie jak iMessage (iOS) czy WhatsApp (iOS, Android) nie są wspierane. Dla Powiadomień telefonicznych nie moga być użyte z funkcją Voice over IP (VoIP), I numery VoIP przeniesione do lokalnych dostawców nie kwalifikują się do usługi.

Mam fizyczny brelok z Authenticatorem. Czy muszę podjąć jakieś działania?

Nie. Ta zmiana nie ma wpływu na fizyczny Authenticator. Jednak fizyczny Authenticator nie jest już dostępny, a po zgonie akumulatora będziesz musiał skorzystać z aplikacji mobilnej Battle.net, aby dalej korzystać z Authenticatora.

Mam fizyczny Authenticator. Czy nadal mogę skonfigurować authenticator w aplikacji mobilnej Battle.net?

Przed dołączeniem mobilnego Battle.net Authenticatora należy usunąć fizyczny Authenticator z konta.