Zerg vs Mech Terran

Hej,

co aktualnie najlepiej grac na mecha? Wrocilem po 3 latach przerwy do SC. Na YT widzialem kilka poradnikow zeby grac ling hydra swarm host ale patrzac jak swarm hosty zabijaja thory na filmikach a jak robia to moje podczas gry, dochodze do wniosku ze w miedzy czasie lokusty musialy zostac znerfione? Swarm host wydaje mi sie teraz malo grywalny…

Najwiekszy problem mam z kompozycja ktora zawiera duzo thorow i battlecruiserow.

z gory dzieki za pomoc! :slight_smile:

1 polubienie

Thory-Czychacze/Zmije
Battlecrusier- Żmij- porywasz go prosto w twoją obrone przeciw lotniczą
Infektor-Zrób sobie ulepszenie na pasożyta, bedziesz mógł wtedy na chwile kontrolować jego jednosttki zrób 10 infektorów i zniszcz jego armie jego własną armią. I swarm hosty nadal są dobre ale trzeba ich troche mieć
Jak wszystko użyjesz razem to powinno zadziałać.

1 polubienie

Zerg jest już tak znerfiony że odechciało mi się grać . Ostatni nerf był na infestorach dzisiaj ta jednostka jest bezużyteczna .

1 polubienie

Dlatego proponuję, żeby dać infestorom zdolność Kerrigan z kampanii (podobna do niej zdolność była kiedyś zapowiadana dla nich w LotV) - Dziką Mutację. Dzięki temu jednostki te mogłyby realnie wspierać naszą armię, jednocześnie nie kopiując zdolności defilerów.

Oj Vex, obawiam się, że wtedy graliby tylko zergowie, a ludzie widząc zergów pisaliby GG :stuck_out_tongue: Fakt, Zerg zdaje się być obecnie zero-jedynkowy. Albo wejdzie atak albo nie i nie ma tutaj za bardzo manewrów na jakieś comebacki. Mogę się mylić, bo pro nie jestem, ale jak tak widzę po streamach na wysokich ligach to takie rzeczy się w sum ie głównie dzieją :wink:

Haha, no tak. Tę zdolność trzeba by było też dość znerfić, a obu pozostałym rasom też przydałyby się jakieś zmiany odświerzające (najlepiej też związane z casterami). Pamiętaj też, że im więcej użytej takiej zdolności, tym mniej fangali.

Zmierzam do tego, że odświeżenie tak - ale nie wywracanie wszystkiego do jakiegoś miejsca bez balansu - a tym to może grozić w takim wypadku :slight_smile:

Może odpowiedzią byłoby właśnie to jak sugerujesz - zmiany i odświeżenie casterów?

1 polubienie

Na mecha obecnie najlepszą kompozycją jest Roach/ravager/viper/Sh. Mech powinien zostać zbalansowany, ponieważ jest zbyt prosty do zagrania i zbyt trudny do kontrowania. Najgorsze jest to że do ligi diament 1 mech to zwyczajny mass thor do którego nie ma się jak zbliżyć

A po znerfieniu BL nie ma na thory dobrej kontry

2 polubienia

Hej Krissoku

Od dawna tutaj nie zagladalem i przerwa od SC tez zrobila swoje.
Po kilku latach przerwy tez wracam ? do SC2 i bardziej nurtuje mnie pytanie jak wylgada teraz meta.

Ja na mecha gram Roach/Ravager/Viper.

SortOf zrobił dobry poradnik na to jak grać przeciwko mechowi: SC2 Zerg Tutorial: How to play vs mech | ZvT Guide - YouTube Co do trudności to zgadzam się, że granie mecha wydaje się dużo prostsze niż jego kontrowanie. Jednak wygrana daje dużą satysfakcję :smiley: - co prawda trzeba dużo czasu poświęcić aby mieć odpowiednią mechanikę. Pamiętajcie, że mech nie jest tanią opcją i do tego bardzo powolną. Jeżeli Zerg nie będzie nic robić przez 20 min gry to nie ma opcji, że wygra. Kluczem będzie tutaj ciągłe tradowanie jednostek. Ewentualnie użycia swormhostów, jeżeli terran siedzi na 3 bazach. Mech jest też bardzo powolny więc trzeba ciągle rotować jednostki i szukać słabych miejsc w obronie. Jednak zgadzam się, że skill do tego potrzebny jest dużo większy niż u terran. Pewnie też dla tego opcja Mecha nie jest tak popularna wśród prosów :smiley: