Zerg vs Mech Terran

Hej,

co aktualnie najlepiej grac na mecha? Wrocilem po 3 latach przerwy do SC. Na YT widzialem kilka poradnikow zeby grac ling hydra swarm host ale patrzac jak swarm hosty zabijaja thory na filmikach a jak robia to moje podczas gry, dochodze do wniosku ze w miedzy czasie lokusty musialy zostac znerfione? Swarm host wydaje mi sie teraz malo grywalny…

Najwiekszy problem mam z kompozycja ktora zawiera duzo thorow i battlecruiserow.

z gory dzieki za pomoc! :slight_smile:

1 polubienie

Thory-Czychacze/Zmije
Battlecrusier- Żmij- porywasz go prosto w twoją obrone przeciw lotniczą
Infektor-Zrób sobie ulepszenie na pasożyta, bedziesz mógł wtedy na chwile kontrolować jego jednosttki zrób 10 infektorów i zniszcz jego armie jego własną armią. I swarm hosty nadal są dobre ale trzeba ich troche mieć
Jak wszystko użyjesz razem to powinno zadziałać.

1 polubienie

Zerg jest już tak znerfiony że odechciało mi się grać . Ostatni nerf był na infestorach dzisiaj ta jednostka jest bezużyteczna .

1 polubienie

Dlatego proponuję, żeby dać infestorom zdolność Kerrigan z kampanii (podobna do niej zdolność była kiedyś zapowiadana dla nich w LotV) - Dziką Mutację. Dzięki temu jednostki te mogłyby realnie wspierać naszą armię, jednocześnie nie kopiując zdolności defilerów.

Oj Vex, obawiam się, że wtedy graliby tylko zergowie, a ludzie widząc zergów pisaliby GG :stuck_out_tongue: Fakt, Zerg zdaje się być obecnie zero-jedynkowy. Albo wejdzie atak albo nie i nie ma tutaj za bardzo manewrów na jakieś comebacki. Mogę się mylić, bo pro nie jestem, ale jak tak widzę po streamach na wysokich ligach to takie rzeczy się w sum ie głównie dzieją :wink:

Haha, no tak. Tę zdolność trzeba by było też dość znerfić, a obu pozostałym rasom też przydałyby się jakieś zmiany odświerzające (najlepiej też związane z casterami). Pamiętaj też, że im więcej użytej takiej zdolności, tym mniej fangali.

Zmierzam do tego, że odświeżenie tak - ale nie wywracanie wszystkiego do jakiegoś miejsca bez balansu - a tym to może grozić w takim wypadku :slight_smile:

Może odpowiedzią byłoby właśnie to jak sugerujesz - zmiany i odświeżenie casterów?

1 polubienie

Na mecha obecnie najlepszą kompozycją jest Roach/ravager/viper/Sh. Mech powinien zostać zbalansowany, ponieważ jest zbyt prosty do zagrania i zbyt trudny do kontrowania. Najgorsze jest to że do ligi diament 1 mech to zwyczajny mass thor do którego nie ma się jak zbliżyć

A po znerfieniu BL nie ma na thory dobrej kontry

2 polubienia

Hej Krissoku

Od dawna tutaj nie zagladalem i przerwa od SC tez zrobila swoje.
Po kilku latach przerwy tez wracam ? do SC2 i bardziej nurtuje mnie pytanie jak wylgada teraz meta.

Ja na mecha gram Roach/Ravager/Viper.