Warcraft III: Reforged – wersja 1.32.3 Informacje o aktualizacji

Zug Zug!
Krótka wiadomość, aby poinformować wszystkich, że mamy nasz dedykowany zespół, który skoncentrowany jest wyłącznie na grze Warcraft III. Oprócz naszych ciągłych starań o wprowadzanie comiesięcznych łatek z poprawkami błędów i zmianami ulepszającymi jakość gry, zespół priorytetowo traktuje dostarczanie funkcji, takich jak drabinki rankingowe, profile, klany i kampanie niestandardowe. Będziemy udostępniać więcej szczegółowych informacji bliżej datych wprowadzenia tych funkcji i wiedzcie, że jesteśmy i ciężko pracujemy nad grą.

Grafika

  • Jednostki nag zostawiają teraz ślady ruchu w wersji Reforged.
  • Losowe przedmioty rozmieszczone przy użyciu palety jednostek nie będą już niewidoczne w grze.
  • Naprawiono błędy animacji związane z zaklęciem Tornado Morskiej Wiedźmy.
  • Magtheridon będzie miał odtąd poprawną animację po zmniejszeniu szybkości ruchu.
  • Sylwetki Rycerzy Śmierci zostały zmniejszone do właściwego rozmiaru w wersji Reforged.
  • Naprawiono błąd w wersji Reforged, który powodował, że po odesłaniu budynku w trakcie ulepszania budynek czasem utrzymywał się w grze.
  • Cerbery nie będą już niewidzialne w trybie klasycznym.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że ikona ożywienia Łowcy Demonów zmarłego w postaci demona przedstawiała go w demonicznej formie.
  • Dodano ramkę automatycznego używania do zdolności Spalanie u Władcy Ognia.
  • Rozmiar okręgu wyboru dla wszystkich neutralnych jednostek lądowych został odpowiednio dostosowany, aby jednostka się w nim mieściła.
  • Animacje ataków Mistrza Ostrzy w wersji Reforged zostały zmodyfikowane, aby płaszczyzna ruchu była mniej pozioma, dzięki czemu łatwiej wchodzić z nim w interakcje.

Dźwięk

  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że niektóre dźwięki walki z wersji Reforged były używane w wersji klasycznej.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że w wersji Reforged wozy z mięsem czasem nie odtwarzały poprawnie efektów dźwiękowych śmierci.

Kampania

  • Kapłani i czarodziejki nie używają już modeli krwawych elfów w trakcie sekwencji filmowych w rozdziale Marsz Plagi w wersji Reforged.
  • Bohaterowie gracza zawsze będą zaznaczeni po wczytaniu z podmapy do głównej mapy w rozdziale Groźne ziemie w wersji Reforged.
  • Naprawiono błąd, który mógł zablokować postępy zadania dla Gazola w rozdziale Groźne ziemie w sytuacji, gdy saperzy nie mogli wybrać podpór za cel.
  • W rozdziale Nowa potęga w Lordaeronie nie ma już bram uniemożliwiających SI atakowanie gracza.
  • Ikony karty komend łuczniczek i zbrojnych krwawych elfów w kampanii Klątwa krwawych elfów zostały zmodyfikowane – postaci mają teraz zielone oczy.
  • Porucznicy krwawych elfów używają teraz poprawnej ikony karty komend w rozdziale Lochy Dalaranu.

Gry dowolne

  • Wygładzono przejście do menu podczas wyjścia z poczekalni gier dowolnych.
  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gromadzenie przedmiotów powodowało zawieszanie niektórych gier dowolnych.

Edytor

  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że gromadzenie przedmiotów uniemożliwiało aktywację skryptu wydarzeń związanych z podniesieniem przedmiotu.

Rozgrywka

  • Naprawiono błąd, który mógł powodować, że mosty traciły synchronizację, gdy klient z grafiką w wersji Reforged grał z klientem z grafiką klasyczną.
  • Jeśli gracz używa niestandardowych skrótów klawiszowych, Warcraft III: Reforged sprawdzi też, obok wersji angielskiej, także lokalny układ klawiatury. Pozwoli to na używanie znaków niewystępujących w języku angielskim w pliku CustomKeys.txt.
  • Głośność zaznaczenia dla jednostek znajdujących się pod wpływem zaklęć Cyklon i Tornado jest teraz bardziej odpowiednia.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że tekst trybu debugowania pojawiał się podczas używania niektórych zdolności w niektórych wersjach językowych.
  • Poprawiono początkowy opis nekromanty, w którym występuje teraz Ożywienie Zmarłych zamiast Okaleczenia.
  • Dekoracje z nieprawidłową/nieznalezioną ścieżką modelu będą teraz niewidoczne w grze, a nie, jak dotąd, wyświetlane jako zielone pola. W edytorze są nadal wyświetlane jako zielone pola.

Grafika

  • Usprawniono wydajność podczas używania w wersji Reforged zdolności wpływających na teren.
  • Naprawiono błąd, który powodował migotanie w przypadku niektórych efektów oglądanych przez mgłę wojny w wersji Reforged.

Mapy nierankingowe

  • Naprawiono błąd, który sprawiał, że niektóre stworzenia były niewidzialne na mapach Tropikalna gorączka i Ryżowe pola.

Interfejs użytkownika

  • Naprawiono błąd występujący na monitorach ultrapanoramicznych, który sprawiał, że menu były niewłaściwie wyświetlane.

Potyczka

  • Naprawiono tabelki przedmiotów niektórych stworzeń na mapach Gawra Pyskodrzewych i Plac targowy.
    • Na mapie Plac targowy z kobolda geomanty wypada teraz wzmocnienie poziomu 1.
    • Na mapie Gawra Pyskodrzewych z obozów satyrów strzegących kopalnie złota wypada teraz przedmiot nieużywalny poziomu 3 i wzmocnienie poziomu 2.
    • Na mapie Gawra Pyskodrzewych z obozów smoków też wypada teraz wzmocnienie poziomu 2.
  • Następujące mapy zostały reaktywowane w trybie rankingowym: Ruiny Stratholmu (3na3), Moczary Przeklętej Kniei (ER) (4na4) oraz Źródło manipulacji (KnK).

wszystko fajnie, ale dalej w menu głównym mam 5fps… menu oparte na chromium? spoko ale chociaż zróbcie żeby za wszelką cenę było ono renderowane przez GPU. moje GPU jest na czarnej liście chromium i jest renderowane za pomocą CPU, pomimo że moja grafika zrobiłaby 100fps w tym menu przy 25% zużyciu. Grafika 8550g+8750m (nawet gdyby tylko jedną grafikę wybrało to byłoby spoko). Raz udało mi się grę odpalić tak że menu użyło GPU, ale nie potrafiłem tego powtórzyć, to był kompletny fuks.

i na pewno poprze mnie wiele osób które gra na klasycznej wersji. Ludzie grający na klasycznej wersji nie mają dobrych grafik które bylyby wybrane przez chromium do renderowania. Biorąc pod uwagę że wcześniej w klasycznej wersji nie mieliśmy takich problemów to usprawnienie nam się należy.

4 polubienia

Wyłącz w menederze urządzeń, zintegrowana karte graficzna. problem jest jakiś że nie przełącza.

Nie słuchajcie tego pacana mojego przedmówcy.
A po jaka cholere ma przełączać na karte zintegrowaną intela!? to ma smigać na geforce.
A ja nadal w menu głównym mam 260 klatek. A tnie sie że! No no nie wiem jak to określić. Niech te jełopy z tej nie dorobionej jednostki z blizzard north poprawią (itak wiemy ze tego remastera robiła zupełnie inna firma) albo zrobią w pełni renegowane menu. A nie jak dotychczas jak jest zrobione na zapętlonych gifah. A i w trakcie rozgrywki sie zacina mocno. niech silnik od razu wczytuje
modelie i tekstury!

Poczas gry rankingowej nie zalicza mi wygarnych ani przegranych. Po zakonczonej rozgrywce wyskakuje bład podczas pobierania danych.