Błąd 1016 - brak możliwości połączenia z grą

Problem nie ustąpił. Najgorsze to że nie ma zasady czasem pozwoli pograć 5 a czasem 10 min doszło do tego że jak coś wyrzuci fajnego to szybko zbieram by przypadkiem w danej chwili nie pojawił się błąd i bym tego nie stracił. Szczeliny to mogę zapomnieć bo od tygodnia udało mi się skończyć jedną którą pozwoliła mi gra ( bo nie pojawił się błąd 1016 ). Jest jeden pozytyw nie zapomnę hasła wpisywałem go już setki razy. Czy jakaś osoba która może kontaktować się z administratorem systemu może przekazać nasze problemy, tym bardziej nie jest to pojedynczy przypadek.

1 polubienie

Porażka, sezon 20 i nawet godziny normalnie pograć nie można. Co chwila błąd 1016, czy się stosuje wyżej wymienione “porady” czy nie…

Maksymalnie udało mi sie pograć z 10 min, czasem błąd wyskakuje od razu. Stosowanie tych śmiesznych porad nic nie daje, zwalanie wszystkiego na użytkowników gry też. Dla przykładu, na serwerze ameryki wszystko działa stabilnie, tylko na europie wywala z tym błędem. Robi sie nieprzyjemnie…

U mnie podobnie, żadna z powyższych porad nie działa…

Podsumowując, nie pogram sobie w D3 bo co 5 min wyskakuje ten błąd w moim wypadku i choćbym stanął na głowie to nic nie działa :frowning:

skoro tyle osób niezależnie od dostawcy i systemu ma taki problem to może jednak Blizzard powinien zająć się ustaleniem przyczyny i rozwiązaniem problemu …

Mam tak samo, problem narastał stopniowo, a w tym momencie po uruchomieniu gry i wporwadzeniu danych logowania od razu mam error. Nie jestem w stanie nawet zobaczyć swoich postaci. Świetnie spożytkowane pieniądze na taki bullshit. Kupiłem RoS na początku marca, bo gram w d3 od niedawna i od początku gra przynosi więcej irytacji niż rozrywki. Żałosne.

Nie wiem czy wam to może pomóc zailnstalujcie Windscribe i ustawcie sobie IP na Niemcy albo na Norwegie program jest darmowy na te IP chyba 10gB
mam IP publiczne to jest powod?

Spamujcie twittera, media społecznościowe blizzarda, jak zobaczą dziesiątki wiadomości/postów to może coś łaskawie zrobią.
EDIT: @Marcyl spróbowałem tego co mówiłeś, grałem dzisiaj 2h bez 1016. Co prawda miałem trochę lagi, ale i tak mogłem w końcu pograć. Nie wiem czy był to przypadek, czy to naprawdę działa. Dam znać po dłuższym czasie.
EDIT2: grałem kilka kolejnych godzin na niemieckim vpn, nadal bez 1016.

Witam ten sam problem mam wywala na serwerach EU tylko nie wiem czemu…

Mam to samo, dziś włączyłem grę i średnio co 20 min grania wywal mi błąd 1016 i resetuje grę.

robi się to bardzo frustrujące … nie dość że normalnie nie można pograć bo co chwile 1016 … to jeszcze brak odzewu z supportu blizzarda i szans na poprawę

2 polubienia

Zacząłem grać w D1 i Hellfire…

ręcę opadają…

1 polubienie

Próbowałem każdego możliwego sposobu aby się tego pozbyć ale nic nie pomaga… Czy ktoś wyżej ustawiony może powiedzieć co z tym zrobić albo czy oni mają zamiar coś z tym zrobić?

Mam dokładnie to samo. Nie da się grać. Nic nie pomaga.

ma to związek ponoć z win10 i jakąś złą łatką… dzisiaj grałem nieprzerwanie 1h20min… wyłączyłem. po godzinie znowu usiadłem podniecony że będzie git i po 10 minutach 1016… zerwało mi neta - czyli Microsoft - i lipa znowu… ech

nadmienie że wczoraj miała być łatka która naprawia zrywanie neta… łatka była, nedza jest dalej… zaraz wrócę do win7…

Windows 10 nie jest tu problemem. Mam dwa komputery i dwie gry na win10 i win7, na obu jest to samo.
Jedyne co Wam pomoże to Windscribe.
Próbowałem wszystkiego, nawet ustawienia google na DNS.
Galem 3 dni bez błędu korzystając z VPN.
Wczoraj włączyłem bez, 5 min i 1016, zalogowalem się ponownie: od razu wali 1016!
Nie wiem jak to wytłumaczyć ale to naprawdę dziala

Ja nie gram na Windowsie i problem jest ten sam.

ja naprzyklad wyłączyłem juz jakis rok temu w karcie sieciowej IPv6. oraz protokół multipleksera karty sieciowej microsoft. pomogło. jak ktos wyzej pisał że dostawca internetu jakos to przekierowywuje.
mam tez zainstalowany SoftEther VPN Client Manager. ktory dodał sciezki w karcie sieciowej, ale nie uzywam aktualnie tego vpn choc jest darmowy. ale diabolo mi dziala.

problem nie powinien być rozwiązywany przez instalowanie dodatkowych programów i cudowanie z różnorakimi “sposobami”, skoro wcześniej gra działała poprawnie to jest to problem po stronie Blizzarda…
Swój problem z narastającym gniewem i frustracją spowodowaną co chwile przezywaną grą przez błąd 1016, rozwiązałem przestając grać w Diablo…