Błąd 1016 - brak możliwości połączenia z grą

grałem w dIII jakieś pół roku temu i wsiadłem znowu i problem się pojawia i u mnie. Nic się nie zmieniło u mnie poza aktualizacją Diablo. Kiedy blizzard naprawi błąd.

U mnie również pojawił się błąd 1016, od kilku dni walczę z tym i nic nie pomaga. Dziwne, na PST działa poprawnie. Czy jest jakieś 100% rozwiązanie problemu?

“błąd 1016 to błąd wewnętrznego kodu gry do którego wgląd mają tylko wysoko położeni developerzy samej firmy, nie da się go naprawić z poziomu samego gracza. Jak więc nadal grać? musicie zmienić region na azję lub amerykę (już nie pamiętam jakie regiony tam są) i to jest jedyne wyjście tak naprawę na błąd 1016” piszę to gdyż wielu z was nadal zmaga się z tym błędem który powtarzam jest błędem wewnętrznego kodu gry, nie jest to więc błąd leżący po stronie połączenia sieciowego ani dostawców sieci, nie jest to też błąd serwerów samych w sobie po stronie blizz, by było dla jasności dla tych co 1016 dopiero co się pojawił, nie reinstalujcie systemów, nie kombinujcie w konfiguracjach w żadnym razie ani też nie zmieniajcie protokołów, to nic nie da, jedyny wpływ na 1016 mają aktualki gier blizza gdyż mają wpływ na wewnętrzny algorytm

3 polubienia

u mnie wcześniej było ok zaczęło rozłączać od jakichś dwóch tygodni

Czy zechciałbyś wyjaśnić w tym wątku jak to w takim razie działa? Okazuje się, że niektórym problem naprawia się samoczynnie, inni w ogóle go nie mają. Jeżeli jest to spowodowane łatkami, czy kodem, problemy powinny dotykać całą rzeszę graczy. Czytając fora zagraniczne widzę, że problem dotyczy też serwerów amerykańskich.
Nie wątpię, że wina lezy po stronie Blizzarda, to jedyna gra z którą mam tego typu problem, wiec nie sądzę, by dostawca był winien tej sytuacji. Chcę po prostu zrozumieć dlaczego na ten problem radą ma być zmiana serwera. Czy kod serwera amerykańskiego jest inny niż europejski.
Pytam poważnie, nie mam zbyt wiele styczności z programowaniem.

Ja mam podobną sytuację teraz, czy Blizzard rozwiąże problem w końcu ??? Żenada normalnie nie mogę strzeliny zagrać…

witam, mam ten sam problem (Błąd1016) niestety 2 miesiące tiketowania z blizz w niczym nie pomogły. Obecnie jestem świeżo po reinstalce sys win10 i oczywiście gry nadal pojawia się błąd i to w częstotliwości uniemożliwiającej granie. Na PST działa normalnie bez błędów.
czy ktoś może coś doradzić?

Wczoraj na sezonie miałem kilka razy błąd 1016. Nie da się tak grać.

Zmieniłem e-mail proszę naprawić mi logowanie i grę bo po wejściu do gry wywala błąd ( kod 1016) i rozłącza z grą. Bez problemu zalogowałem się i zrobiłem postać na serwerze Azjatyckim i tam problemu nie było. Czemu na serwerze Europy to się dzieje ?.

Problem rozwiązałem zainstalowany windscribe założone konto trochę ładuje ale już da się grać.

Zainstaluj windscribe zalusz konto i po sprawie

Mam tak samo, 1016 wyskakuje randomowo, co ciekawe jak zrobię hotspota z telefonu to jest ok

Cześć,

Od ponad 2h pojawia mi się błąd 1016. Nie próbuję nawet podpowiedzi ze strony “pomocy technicznej” ponieważ jak widać po postach jest mało skuteczna, wręcz zerowa.

Ponieważ gram w D3 od kilku lat, chciałby uprzejmie zapytać, czy to fair traktować w ten sposób graczy? Czy to tylko takie chodzące skarbonki, które mają kupować produkty Blizzarda?

A więc co do uprzejmości, nie używam obraźliwych zwrotów. Krytyka konstruktywna poniżej.

Jeśli są problemy z serwerami to może warto zainwestować - uwaga, magiczne słowo - pieniądze w lepsze serwery lub dokładniejszy TPM?

Nie kupiłem gry tylko po, żeby grać kiedy pozwalają na to serwery.

Witam

na odpowiedż nie licz i w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
Ten błąd 1016 związany jest z połączeniem, internetem, jak masz np. bezprzewodowy to wystarczy chwilowy zanik aby gra odebrała to jako błąd właśnie 1016.

A już kpiną z graczy jest premiera D4, które będzie chodziło na tych starych serwerach - oczywiście Blizz w samozachwycie i utracie kontaktu z rzeczywistością przekonuje publicznie, “że serwery wytrzymają i nie padną”
chciałbym to widzieć - ta firma już nie jest mnie w stanie pozytywnie zaskoczyć.
Ja w każdym razie nie będę robił za betatestera w czerwcu, jeżeli już to w następnym. :grinning: