Jeżowy Turniej V - czas na dzicz!

Witam wszystkich!
Turniej Standard ma się już ku końcowi, finał Lieda z Pawelem będzie trochę opóźniony, ja natomiast chciałbym wystartować już z następną imprezą. Tym razem przyszedł czas na jakże świetny tryb w Hs-ie, jakim jest dzicz :wink:
Rozgrywki powinny wystartować za 2-3 tygodnie, do tego czasu przeprowadzę zapisy oraz stworzę pełny regulamin. Na razie mogę powiedzieć że:

  • gramy w formacie Wild,
  • mecze do 3 wygranych,
  • na turniej nie wybieramy klas, ani nie podajemy ich przed meczem. Prawdziwa dzicz!
  • wygraną klasą nie można grać już w danym meczu,
  • dla klasy która nie wygrała partii w danym meczu można użyć dowolnego decku, nawet gdy daną klasą już zagrało się partię,
  • pierwsza faza odbywa się w systemie grupowym, druga zaś w systemie pucharowym (bez double elimination),
  • tabela będzie prowadzona na platformie challonge, ponieważ zbyt dużo czasu zajmowało tworzenie tabel ręcznie :stuck_out_tongue:
  • UWAGA! Czas rozgrywek będzie skrócony mniej więcej o połowę w porównaniu do ostatnich turniejów, dlatego lepiej niech lenie dwa razy przemyślą zanim się zapiszą :slight_smile:
  • gracze którzy “wykazywali” się brakiem aktywności na ostatnich turniejach mogą nie zostać przyjęci do turnieju.
    Ciekawostka - gracze którzy zapiszą się i będą aktywnie uczestniczyć w turnieju, mogą mieć wpływ na format przyszłych rozgrywek :slight_smile:

Liczę na niewielki, pełen zdrowych emocji turniej w świetnej forumowej atmosferze tak jak to miało miejsce w ostatnich dzikich rozgrywkach :wink:
Zapisać można się w tym temacie podając swój battle tag, lub prywatnie do mnie.

W razie wątpliwości proszę pytać tutaj, na grupie battle net lub prywatnie.
Pozdrawiam!

Przy okazji link do grupy battle net: https://blizzard.com/invite/zq0YGfR9X

Polubienia: 5

Viran#2379

Wymagane jest conamniej… :wink:

3 polubienia

Mam propozycję, co gdyby odrzucić udział rak decków ?

Np banowane archetypy - big priest, dark haur warlock etc ?
Banowalne na drodze głosowania gdzie są podane te najbardziej irytujące.

2 polubienia

TakCoHalo#2706
znaki.

2 polubienia

Wiem że decki które podałeś irytują wielu graczy, ale ograniczam kontrolę decków jedynie do klas, coby nie było żadnych kontrowersji związanych z identyfikacją archetypu.
Można ewentualnie wprowadzić nagrodę za najbardziej kreatywny lineup, co zachęci graczy do postępowania przeciw-rakowego :stuck_out_tongue:

1 polubienie

W końcu to czy wygram czy nie, nie będzie uzależnione od tego, czy ktoś zbanuje jeden z moich trzech decków, pozostawiając mi dwa i przynajmniej jedną pewną porażkę, xDzięki.

2 polubienia

Zgłaszam się. Ostatnio miałem zapiernicz w robocie, ale teraz mam urlop.

ReivPL#2215

1 polubienie

Adek #21365 jak najbardziej zgłaszam sie ,niestety przy ostatnim turnieju zawiodłem cóż mogę powiedzieć standard nie dla mnie ciągła praca i irytacja hearthstonem zadecydowała o braku zaangażowania ,ale dzicz to to mój żywioł i jeśli się powiedzie z chęcią pogram deckami na które skrzętnie odkładałem pył przez ostatnie 2 lata gry :smile:

2 polubienia

KrólPodwórza#2840 :slight_smile:

1 polubienie

Pragnę jeszcze upomnieć się o rewanż WoooCash('a), który wyraził chęć odegrania się murlokami w dziczy. Jednak aby rewanż był ważny, WoooCash powinien zrewanżować się w turnieju, tak jak poprzednio walcząc ze mną o wyjście z grupy, używając potęgi umysłu oraz mikstur, które znosząc granice, uwalniają z głowy bestię, która pazurami - strategią i kłami - taktyką, walczy z bestią oponenta.
A że używanie takich mikstur codziennie jest niebezpieczne, więc robi się to jedynie w czasie turnieju(itp.), a bez tych umysł śpi w ograniczeniu, sprawiedliwie byłoby rozegrać to na podobnych zasadach. Niech nie pamięta Jeżowego Turnieju jako cmentarza, stworzonego przez zimnego ekscentryka, niech raczej po latach na myśl przyjdzie mu wskrzeszenie oraz szansa, dana przez empatycznego realizatora wspaniałych planów względem turnieju oraz tegoż uczestników.
Lecz skoro niepisane zasady o losowości w grupach nie mogą zostać nagięte, pozostaje zatracić duszę w mrocznej muzyce.

4 polubienia

bali09#21831

Oj tutaj to ja muszę zagrać :smiley: W pracy brak już dużych projektów, remont w domu ma się ku końcowi, więc spokojnie znajdę czas na rozegranie meczy :smiley:
Moje jak to zwiecie “rak decki” się już nie mogą doczekać :stuck_out_tongue: A tak serio to nie będę taki potworem i odłożę Big Priesta na bok :slight_smile:

2 polubienia

No tak bo nikt nie wie jak big priest wygląda i trzeba wołać sędziego aby rozróżnić, to ja nawet nie gram, nie ma sensu tracić wolnego czasu i się irytować bo ktoś nie ma mózgu to OP pickuje i liczy na RNG.

Big priest na laderze w Wild nie jest teraz nawet w top 3.

Obecnie najmocniejsze decki to: quest mag, murlok shaman, odd paladin.

Dużo graczy gra też kontrami na metę. Więc techują się pod Big priesta. I grają takimi deckami, które ten matchup wygrywają.

A jest sporo takich matchupów:

Wszystkie odmiany freeze, quest i otk magów niszczą big priesta. Tak samo decki z malygosem. Szaman też ma fajną kartę co się zwie devolve - zagrana w odpowiednim momencie niszczy cały plan Priesta na grę.
Jest też stary, dobry pirate warrior, który jedzie priesta.

Teraz wild jest super do grania, bo nie ma jednej dominującej i rakowej talii.

Mi osobiście nie pasuje, że grane jest na wildzie jedynie

Hard Agro - Pirate Woj
Hard Control - Control Woj
Swarm - ODD P
Big - DH Warlock, Priest
OTK - Freze mage, malygosy
Kontry na wszystkie kontrole - Pogo Rogal

Midrange czy zwykła kontrola nie istnieje, wymóg to też posiadanie bardzo mocnego i stabilnego planu na grę. Tak naprawdę w przeciągu 5 tur już wiadomo kto wygra z szansą 80%, bo wszystko siebie wzajemnie kontruje

Wbiłem even shamanem na zmianę z sekret magiem w czerwcu 5 rangę (zawsze wbijam do tego momentu, bo potem nie chce mi się grindować). Wbiłem raz legendę i wystarczy.

Even shaman ma dobry matchup na big priesta, jak i na talie typu agrro/swarm. Czyli zoolocki, odd paladiny, murloki.

Do tego caly czas silny jest odd rogal, który jest tempo deckiem. Tak samo jak i sekret mag, który też jest tempo.

Na prawdę nie ma na co narzekać. Jest mnóstwo skutecznych talii do gry. Każdy znajdzie cos dla siebie.

Jorge22224

Wymagane jest co najmniej 10 znaków

2 polubienia

Krychu#2154 postaram się sprawić trochę więcej oporu niż na poprzednim turnieju. I dziękuję serdecznie Jeżowi za zaproszenie :slight_smile:

2 polubienia

sebszy11#2889

jadymy

1 polubienie

StarScream#2703
Ja chętnie bym spróbował for fun, nie wiem dokładnie jak to się robi potrzebne mi info co robić krok po kroku?
Przeszkadzają mi najbardziej agro decki! big preist czy combo dostaną łomot w postaci ponad 60% win rate zapewniam że moje decki stworzę sam będzie bolało, gram znerfonymi kartami więc będę nieco bardziej podatny na porażkę.
W osiągnięciach proszę wpisać że odkryłem agentem lotosu 3 znerfione karty trojklasowe pozdrawiam😁

1 polubienie

Teraz wystarczy poczekać aż oznajmię że turniej rozpoczęty i udostępnię tabelę, wtedy do określonej daty umawiasz się i grasz z osobami z twojej grupy :slight_smile: