Nowa moda - narzekanie na gry Blizzarda

Też zauważyliście, że ostatnimi czasy jest dużo streamerów, którzy mocno narzekają na 2 głównie gry Blizzarda: WOW i HS? Są głosy, że obecny dodatek do WOWa jest najgorszym w historii, a HS jest w powijakach, meta beznadziejna i nic tej gry nie uratuje, tylko pozostaje śmierć. Przechodzą Oni tymczasowo grać w inne mmo czy karcianki czy w ogóle w co innego…

Nie uważacie czasem, że takie osoby nie mają racji, a przynajmniej nie powinny się wypowiadać, bo mają wypaczony pogląd na sprawę?

Nie twierdzę, ze te gry nie mają swoich problemów, bo mają. W WOWie są problemy z rozwojem Serca Azeroth, bo jest to nudny system czy premiery patchy mogłyby być szybciej, ale narzekanie, ze nie ma co robić nie jest prawdą. Ludzie przede wszystkim tracą fun z gry i nie chcą go mieć, grają bo grają. Na forum często są komentarze w stylu: po co robić Battlegroundy, skoro nie ma super nagród. Jakby Ci ludzie byli jakimiś psami po tresurze, bo żeby coś zrobić muszą dostać jakąś nagrodę.
W przypadku HSa niektórzy nie mogą zrozumieć, że to jest karcianka i nie potrzeba tu patchy co chwilę. Tak jak teraz gra kilka decków, który żaden nie przekracza 60% średniego WR. Nie przeczę, przydałby się ten tryb turniejowy i jeszcze moze z jeden format, kilka usprawnień, ale to nie zmienia faktu, że najważniejsze są karty i mechaniki, które moim zdaniem nadal są bardzo fajne.

Wracając do opinii, że tacy ludzi nie powinni się wypowiadać juzt łumaczę o co chodzi. Większość z nich gra w te gry bardzo długo więc wiedzę o grze mają spore, ale juz są też bardzo znudzeni tym wszystkim. Również przeciętny “użytkownik” nie gra dzień w dzień po 4-8 godzin w daną grę. Również sam pogląd na te gry wygląda inaczej w oczach streamera, który traktuje to jako swoją pracę, a gracza, jako rozrywkę… Gdybym ja pracował przez te 5 lat robiąc codziennie w kółko jedno i to samo to by mnie szlag trafił.

Polubienia: 6

Czyli rozumiem, że teraz będziesz mówił kto ma się wypowiadać na poszczególne tematy? W temacie HS to zapewne tylko Ty i inny spamer? Moja racja jest najmojsza itd.?
Tak trochę w podobnym, ale innym temacie…Mam osobiście lepszy pomysł. Skoro i tak na forum logujemy się przez hasło do BN proponuje odtworzyć dział “Strategie i talie”. Prawo głosu w tym dziale będzie przysługiwało osobom, które wbiły w poprzednim sezonie przynajmniej 5 rangę. Skończy się wówczas wprowadzanie w błąd innych graczy przez niektórych gagatków…

Polubienia: 6

Broń boże nie chodziło mi o jakiekolwiek zakaz wypowiadania się, ale o błędne przekonanie tych osób, że gry te chylą się ku upadkowi, a wchodzenie w jakąkolwiek dyskusję z tymi osobnikami nie ma sensu, bo widzą tylko swój punkt widzenia. Sam znam sporo osób grających w tą grę, a grają oni od kilku miesięcy lub nawet od premiery po średnio 2h dziennie. Po zapytaniu ich wcale nie podzielają opinii o słabej kondycji czy upadku HSa, a jedynie braku spektakularnych nowości :slight_smile:

Co do 2 pytania Twojego podoba mi się pomysł :slight_smile: Ale czy czasem nie było na starym forum takiego działu, ale został zlikwidowany, bo zainteresowanie było zerowe? :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Był taki dział i zainteresowanie miał z tego co pamiętam. Po prostu, jak T1000, został zlikwidowany…

Co do samej gry i zdań o niej… Sam gram prawie 4 lata i widzę wyraźnie jak ta gra skierowana jest ostatnio tylko na wyciąganie kasy od frajerni. Rozwoju zero, pomysłów ciekawych jeszcze mniej. W sumie, aż tak bardzo mnie to nie boli bo już chyba nawet mi na tym nie zależy. W czasach Bogów czy gdzieś w tych okolicach jeszcze chciałem by się HS rozwijał w jakiś inne, ciekawe strony… Obecnie… niech zostanie jak jest. Nie chcę nowych trybów gry, nie chcę długich zadań z większymi nagrodami ani nic podobnego… Za późno według mnie już na takie zmiany…

2 polubienia

To jest jakiś żart??? Nie wiem, ile masz lat, ale naprawdę chcesz komuś zabierać prawo do opinii, bo jest niezgodna z Twoją? Proszę, zrób kilka głębokich oddechów i przemyśl to jeszcze raz. Pozdrawiam.

Bo oglądasz streamerow którzy są starymi wyjadaczami, a produkcje blizzarda na dzień dzisiejszy są kierowane do casualowych graczy, często olewając weteranów i ludzi którzy spragnieni są trudnego contentu.

Nowa moda?
Zgapili poprostu styl bycia graczy hsa na narzekania na wszystko co się da i jak sie da podobnie jak na tym forum

2 polubienia

Jaka nowa moda? Narzekanie jest zawsze, szczególnie jak jest na co, bo nic się nie zmienia.

Nie dziwię się, że osoby, które kiedyś wspierały daną grę od niej się odsuwają. Obecnie w HS nie dzieje się NIC nowego. Dodatki pakietowe? Nie wnoszą nic poza kartami. Nie ma żadnego nowego trybu, żadnych wyzwań. Nowa przygoda? Super, że niby dzisiaj startują pierwsze skrzydła, a ostatnie odblokują łaskawie w czerwcu, w dwa miesiące po premierze Wyjścia z Cienia…

bali09:
Nie myl odpowiedzialności za słowa z wyrażaniem swojego zdania. Jeśli komuś się nie podoba np. gra, to ma prawo ją krytykować i mówić, że się w nią nudzi. Co innego, jeśli ktoś faktycznie jedyne co potrafi robić, to rzucać wyzwiskami, wulgaryzmami i ogólnie jęczeć. Czy ludzie powinni być odpowiedzialni za słowa w przestrzeni publicznej? Tak powinni. Problem w tym, że nigdy nie będą, bo “politycy”…

3 polubienia

To zadna nowa moda tylko czysta prawda :slight_smile: co tu duzo mowic… gry Blizzarda z roku na rok traca na jakosci, a co raz bardziej sa nastawione na zysk… tak, wiem - blizzard to firma, ktora z zalozenia ma zarabiac, ale kiedy laczyli zarobek z pasja skierowana do graczy. W obecnych czasach juz tego nie widac. Jak wspomnial Mazur - gry Blizzarda poszly w strone niedzielnych graczy, a nie weteranow serii - zero rozwoju, skok na kase.

1 polubienie

Zgadzam sie całkowicie jeśli streamerzy mówią zle rzeczy o hearthstone to muszą mieć jakiś powód może jest to ich własna opinia ale jak najbardziej trafna po ostatnim dodatku spodziewałem się jakiejś rewolucji w Hsie niestety nic takiego sie nie wydarzyło Blizzard jedyne co robi to sciąga kase od naiwniaków obecnie wieje nudą ten dodatek tak naprawde nic nie wprowadził oprócz paru nowych archetypów i kart ludzie juz coraz bardziej kombinuja zeby stworzyc jakis nowy cielawy deck na dodatek dostalismy przygode za którą rzecz jasna musimy zapłacić nie dostając w zamian nic az tak ciekawego zeby wydac na to 20 euro a z kolei za te pieniądze można kupić jakąś gre sam zastanawiam sie nad zakonczeniem “przygody” z hearthstone wchodze tylko zrobic zadania otworzyc jakies pakiety i uciekam jak najszybciej bo nie moge patrzec na to co sie dzieje w tej grze no ale dalej mam nadzieje ze blizzard wkoncu przestanie widziec jedynie czubek wlasnego nosa i pomysli o graczach

Nie wiem co mówią streamerzy, gdyż nie oglądam takowych. Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy wolą oglądać jak ktoś gra zamiast samemu zagrać :wink: A to, że świat głupieje, a kolejne pokolenia są coraz to bardziej leniwe, roszczeniowe i po prostu głupie, to mamy to co mamy - wieczne narzekanie, hejty, bezsensowne komentarze, niewiedza, coraz gorszy gust itp. Jeden przykład - z jednej strony ludzie przy każdym dungeonie czy raidzie czy czymkolwiek w WoWie (czy innej grze) płaczą, że to jest za trudne, że oni nie chcą próbować tygodniami tylko zrobić to w godzinę, a najlepiej za pierwszym razem. Po czym gdy zostaje to znerfowane, albo Blizzard wypuszcza jakiś “content” na poziomie super easy dla bobasków, to ludzie to robią w jeden dzień i płaczą, że nie mają co robić, że nuda i że chcą nowy patch, nową zawartość… No ludzie :slight_smile: I raczej będzie już tylko gorzej…

PS: Co do tych wszystkich osób narzekających na to, że od lat w HSie NIC się nie dzieje i nie ma NOWYCH pomysłów czy rozwiązań… To wy albo nie graliście parę lat w HSa albo po prostu piszecie bzdury. 3 razy w roku dostajemy przygody, które są zupełnie inne od siebie, mają inne mechaniki, style, fabuły, bohaterów itp. Do samej gry również dochodzą zawsze nowe rzeczy, mechaniki, style itp. wszystkie rzeczy typu magnetyzm, żywiołaki, zryw itp. Jeśli według was to nie jest nic nowego, to proszę - dajcie swoje pomysły, chętnie się dowiem jak wy byście zmienili, usprawnili czy odświeżyli tę grę :slight_smile:

Polubienia: 5

Małe doprecyzowanie. Zryw to znerfiona szarża i mechanika jest od roku. Magnetyzm? Mechanika mająca prawie rok, w dodatku robiąc tyle co zaklęcie z buffem, tylko w formie stronnika. Żywiołaki? No tak, koncept sprzed dwóch lat, który istniał, ale w 2018 prawie w ogóle go nie wspierali i obecnie żywiołak grywalne są tylko w Dziczy.

I przyznam rację, że streamerów z reguły nie warto oglądać. Choć ja czasem lubię wejść na kanał Krippa, gdzie jednak zamieszcza czasem materiały z niecodziennymi synergiami, ciekawymi akcjami lub interesującymi taliami.

To były tylko przykłady, pierwsze które mi przyszły na myśl. Gdyby tak spisać wszystkie to byłoby ich mnóstwo, bo zawsze na dodatek przypadają minimum dwie nowości. I to zawsze jakoś wpływa na przebieg gry, “mete”, talie itp. Gra ma kilka lat, cały czas są wprowadzane nowości, nie wiem co innego jeszcze miałby Blizzard wprowadzić, żeby nie było, że “cały czas robią to samo”? Zmienić liczbę kart lub talii? Zmienić liczbę graczy na multiplatera? A może zrobić z tej gry RTSa lub RPG? :expressionless:

Dlaczego np przy piłce nożnej, która ma setki lat (współczesna ok 150 lat) nikt nie marudzi, że nie wprowadza się nic nowego, tylko cały czas zasady są praktycznie takie same, a zmieniają się tylko szczegóły czy malutkie dodatki, które w o wiele mniejszym stopniu wpływają na grę niż przygody/patche w HSie?

Co jeszcze? Chociażby nowy tryb. Miał być tryb turniejowy i z niego się wycofali. Jeśli to ich przerosło, to mogli wziąć przykład z tego, co zrobili na obecnej Arenie. Zrobić tryb, gdzie dostępne są karty klasyczne i podstawowe oraz z wybranych dodatków. Albo nawet już typowy tryb, jak Standard, ale w nim co miesiąc by się zmieniała meta, bo co sezon zbanowane by były inne karty. Tak to nie jest rpg, rts, ale gra karciana i wymaga nowych atrakcji w postaci trybów gry, a nie wyłącznie dokupowania kolejnych pakietów…

Zresztą co z tego, że co dodatek pakietowy robią dwie nowe mechaniki, skoro jedna zwykle okazuje się zupełnie niegrywalna, a druga jest grywalna, ale tylko w kilku kartach? Nie mówiąc już o takich paradoksach, że w Wiedźmim lesie dali mechanikę Echo jako “nowość”, choć była ona w Niestabilnej Ewolucji w Koboldów, zaś w 2019 nagle odeszli od słowa Echo na rzecz tekstu “można powtórzyć w tej turze”…

3 polubienia

Ogólnie to się zgadzam, nie uważam Hearthstone za słabą grę, ale to, co robisz, to przechodzenie ze skrajności w skrajność. Bądźmy szczerzy, HS ma też swoje wady.

1 polubienie

Streamerem nie jestem ale przyznam że sam zacząłem narzekać na Blizzarda. Były takie czasy (2-3 lata temu) gdy przesiadałem się w ciągu jednego dnia z HS do Overwatch, następnie chwilka w HotS i jakiś poziom w Diablo. Każda gra była wtedy jednak fajnie rozwijana. HS miał świetny dodatek Mroźny Tron. Wydarzenia sezonowe w OW były świeże, HotS dawał frajdę, a do tego co chwila dochodziły nowe postaci. Diablo 3 powoli odchodziło na bok, jednak przyjemnie było pograć nową klasą Nekromanty. Obecnie? HS ma odgrzewaną tematykę dodatków, powtarzalne karty. OW dostaje coraz głupsze, niezbalansowane postaci jak chomik w wielkiej kuli. Na odświeżenie wydarzeń sezonowych czekałem dwa lata i się nie doczekałem. HotS i Diablo straciły wsparcie. Jedyna nowa gra o której się mówi to mobilne Diablo. Super.

1 polubienie

Początki narzekania datował bym na czas startu D3 naobiecywali ludzie się naczekali sławetne “SOON” śniło się co nie którym po nocach i jak wyszło tak wyszło.
Potem trochę weszli znowu w lepszy czas kilka nowych gier miedzy innymi Hs dodatek do D3 i jakoś było.
Ale jak to bywa jak stoisz w miejscu tak na prawdę się cofasz 2-3 dodatki temu zaczęło się narzekanie na WOW-a ale była to jedna gra więc było to nie zauważalne tak bardzo, dodali nic nie wprowadzały przyciągały ludzi na 1-2 miesiące i znowu wiało nuda.
I poszła lawina około 2 lat temu. D3 to fala hejtu i narzekania. WoW kontynuował słabe wyniki i spadki. Ratowali się Hs który miał mocne comunity które ich broniło ale zaczęło się jak w D3 naobiecywali trybów zmian i mieliśmy albo SOON albo jak z PVP w diablo Turnieje miały być i nima :slight_smile:
Swego czasu napisałem o tym temat że nie wierze w turnieje skończy się właśnie jak z PVP to zostałem mówiąc latko wygwizdany :slight_smile:) i że HS to nie D3 więc na pewno blizza tak nie zrobi :slight_smile:
Miarkę swojego zniechęcenia do graczy pokazali prezentując DI … znowu pojawiły się wpisy ze D3 to D3 ale HS to HS ale realia są takie że jak ktoś potrafi pokazać środkowy palec jednym gracza to już pokazanie innym nie robi mu różnicy i tak wyszło z kolejna grą HOTS której turnieje zostały zamknięte i Blizz się odciął z dnia na dzień praktycznie.

Ciężko w obecnej sytuacji zaufać tej firmie :(( i wierzyć ze nad czymś pracują co odświeży na poważnie ich gry, a nie tylko doda kolejny patch czy dodatek który nic nie robi nowego, a powiela tylko stare pomysły które gracza już się przejadły.

Oczywiście życzę wam jak i sobie ze się w końcu obudzą ale taką nadziej mama za każdym razem kiedy słyszę o nowościach a potem załamuje ręce :frowning:

Zapewne WOW SC D3 i HS będę grał do końca moich dni :slight_smile: ale znudzenie nie pozwala już na to żeby grac i bawić się tak dobrze jak kiedyś :slight_smile:

2 polubienia

Przyznam, że nie rozumiem jednej rzeczy - tego gadania typu “ciężko mi uwierzyć tej firmie”, “blizzard mnie zawiódł”, “obiecują i nie spełniają obietnic” czy inne takie. Co wy, inwestujecie w firmę na giełdzie, żeby wierzyć lub nie Blizzardowi? Ja się w ogóle nad takimi rzeczami nie zastanawiam, bo i po co? Gram w gry i nie zaprzątam sobie głowy jakimiś wyimaginowanymi problemami. A jeśli mi się znudziło lub nie podoba, to nie gram, proste. Ale jojczenie godzinami na forach jak to niektórzy mają… nie rozumiem. To tak jak ta “afera” że Epic Games chce mieć gry na wyłączność na swojej platformie, a nie na innej i ludzie się burzą, krytykują prezesów czy innych ludzi z firmy i stawiają po jednej ze stron, jakby to jakaś walka polityczna była. Co to kurde ludzi obchodzi? :smiley:

powiem ci bzdura kupując grę lub płacąc za dlc czegoś oczekuje przedewszytkim tego co producent obiecuje i zapowiada. Jeśli tego nie dostaje jestem zawiedziony i czuje się oszukany czego tu nie rozumieć.

Dodatkowo patrzenie na firmę tylko z perspektywy zarobku i inwestycji jest bladnę tak jak to robisz. Mam firmę i oczywiście chce zarobić ale tez zależny mi na obsłudze klienta, żeby po wyjściu był zadowolony i czuł że dostał pełną ofertę itp. po czym jak wyjdzie zależy mi na tym żeby następnym razem tez nie patrzał na konkurencje a żeby wrócił do mnie itd. Traktuje tak każdego klienta czy wydał 0 czy milion złotych. Dodatkowo wręcz żądam i zabraniam nawet pracownikom obsługi klientów nieuprzejmych.

2 polubienia

O widzę, że mam bardzo podobne poglądy :slight_smile: O ile lubię gry i firmę Blizzard (byłem na przykład na ostatnim Blizzconie i uważam go za najlepszy jaki był, bo byłem tam i już pewnie nie będę, bo to za drogi interes) to nie darzę ich bezwarunkowym zaufaniem. Przykładem mogą być turnieje w HS-ie. Gdy to usłyszałem to spoko, fajnie, ale jak to się przedłużało do nie miałem żadnych złych odczuć, a jak później powiedzieli, że ich nie będzie, aby westchnęłam, powiedziałem sobie trudno i tyle. Wiem, że pomimo szczerych chęci nie wszystko da się zrealizować w sensowny sposób. Tak samo dziwi mnie narzekanie, że w takim OW nie dodają tyłu zmian, ja to rozumiem trochę inaczej: gra już jest 3 lata na rynku, jej największy boom jest do pół roku po premierze, więc od tego czasu powinna być sama wygaszana, a że są w dalszym ciągu jakieś eventy, nowe postaci, mapy to tylko na plus, bo za gre zapłaciło się raz i tyle. Sam grałem od premiery przez ponad rok, nabiłem tam ponad 400 poziom i obecnie nie gram. Nie gram, nie dlatego, że jest taka polityka Blizzarda, a dlatego, że gra mi się znudziła. Czasem pykne meczyk czy dwa z kuzynami i w dalszym ciągu gra jest bardzo dobra.