Nowy dodatek i rozpoczęcie roku smoka

Cześć pisze tu ponieważ zastanawia mnie pewna rzecz otóż rok temu dostaliśmy całkowicie za darmo portret dla druida przygode i możliwość zdobycia dużej liczby pakietów za free z wcześniejszych dodatkow i wiedźmiego lasu w tym roku jeden pakiet z Nowego dodatku Ale żadnych pakietów z daily nie było dodatkowo przygoda będzie płatna a portret za preorder co to ma być mój wewnętrzny Janusz Cebula czuje się niezadowolony że wszystko jest za pieniążki :slight_smile:

Polubienia: 8

Mimo wszystko w haesa nadal możesz grać za darmo thx bye! :V

No mogę ale no chciałem coś za darmo tu zobaczyc myślałem że co rok to obyczaj a tu klapa :smile:

Już wcześnie o tym pisałem, że rok temu za 50 $ miało się 70 paksów, przygodę, portret… W tym by praktycznie to samo mieć trzeba dać 100$. Dojdzie te 15 pakietów i jakaś złota legenda do trybu przygodowego, ale to miesiac po premierze dodatku to dla mnie te pakiety już takie mało przydatne, bo nie będę czekał z tworzeniem kart przez miesiąc.
Za jakieś zwrócenie uwagi w stronę tematu, ze praktycznie za to samo trzeba zapłacić 2x tyle to większość osób pisała w stylu: przecież nikt Cię nie zmusza do kupywania, nie chcesz to nie kupuj itd.

Z punktu gracza F2P sytuacja przedstawia się jeszcze gorzej.

4 polubienia

Znowu lament, znowu cebulandia się w ludziach bez honoru odzywa… A prawda jest taka, że wczoraj dostaliście paczkę za darmo, jutro darmowa legenda. Dodatkowo mamy promocyjne ceny pakietów świetnego dodatku! No, ale ludziom wciąż mało i mało…
:face_with_symbols_over_mouth::man_facepalming:

Tutaj chodzi o porównanie kosztów, które rosną.

Wystarczy sobie policzyć. Co i za ile mieliśmy wcześniej, a co można mieć za taką samą kwotę w chwili obecnej. Kalkulatory w dłoń i sami dojdziecie do tego, że trzeba więcej zapłacić, a to nie gwarantuje całej zawartości gry.

2 polubienia

Osobiście uważam, że ta karta jest totalnym krapem. Takie 2/6 z możliwością dostania własnym firebalem w ryj na koniec tury…

PS. Znalazłem zaletę tej karty. Jedyny plus jest taki, że blokuje jeden slot w kartach legendarnych i zwiększa szansę na wypadniecie z paczki czegos lepszego.

1 polubienie

Ta karta jest dokładnie taka, jak cały dodatek. Zero oryginalności, wszystko skopiowane z innych kart. Jeśli “krap” to niezbyt pozytywne określenie, to ten RoS to mega krap! Ale ciemny lud to kupi… :joy:

Jeżeli patrzeć pod kątem oryginalności kart i ich power lvlem w stosunku wilda to bardzo słabo wypada. A jeżeli pomyśleć o tym dodatku jako kartach pod mocno zubożały standard po rotacji to nie wygląda to tak źle :slight_smile:

1 polubienie

Mazur, a wiesz może, czy to będzie losowa legenda, czy jednakowa dla wszystkich?

Trochę nie w temacie, ale jestem zwyczajnie ciekaw, a nigdzie nie znalazłem informacji :wink:

Będzie to Archmage Vargoth - 4 many 2/6: At the end of your turn, cast a spell you’ve cast this turn (targets are random).

1 polubienie

Wedlug mnie to co dzieje sie obecnie z Hearthstonem to toalna kompromitacja Blizzarda, ale niestety cos takiego powoli staje sie normą. Na papierze dodatek niczego ciekawego do rozgrywki nie wnosi, poza podniesieniem poziomu cen za pre-order do horrendalnych kwot.

Polubienia: 5

Zgadzam się, że dodatek niczego nowego nie wnosi a wręcz serwują nam odgrzewane kotlety.

Na temat f2p zawsze było dużo płaczu nie tylko ze strony małoletnich, którzy nie zarabiają ale także ze strony tych, którzy już zarabiają ale niestety w PLN a nie w EURO i dodatkowo zarabiają mało.

Polska nie jest traktowana jako kraj trzeciego świata ale niestety w większości branż zarobki w Polsce są kpiną. Ceny za cyfrowe dobra powinny być dostosowane do runku i warunków na nim panujących ale o tym można sobie pomarzyć.

Moje zdanie na ten temat pewnie się wam nie spodoba ale trudno.

Ja kupiłem preorder za 320 zł. dlatego, że czas poświęcony na grind kart, który i tak nie da mi pełnej kolekcji wolę poświecić na pracę, która da mi złotówki, których część wydaje na HS i mam rozrywkę. Zdaję sobie sprawę, że jestem uprzywilejowany, że mam takie możliwości ale nie zawsze tak było.

Zapracowałem swoim wysiłkiem i szeregiem wyrzeczeń na to co mam dziś.

Mój czas > grind w HS

Moja rada inwestuje swój czas mądrze bo tego się nie da odzyskać a kasę wbrew pozorom łatwo zarobić.

Fakt, Blizzard mógłby zwiększyć ilość golda, darmowych pakietów ale kto wtedy kupi preorder? Jak się firma ma utrzymywać i rozwijać?

Musimy się z tym pogodzić bo to się niestety nie zmieni w najbliższym czasie.

Ja tam się ciesze na nowy dodatek ale to dlatego, że poprzednie 2 dodatki w ogóle nie grałem.

2 polubienia

To co według Ciebie się dzieje takiego strasznego z HS-em ? Bo dla mnie nic złego się nie dzieje tylko po prostu gra stoi w miejscu.
Wiesz, że projektowanie kart jak i tworzenie samej gry wymaga pewnego procesu. To, że teraz gra stoi, są głosy krytyki to z dodatku na dodatek nie zrobią nic nowego czego wcześniej nie było. Cały proces tworzenia obejmuje kilka dodatków (prawdopodobnie 3 bądź 4), czyli jak wychodziły Koboldy to zaczynali pracę na RoS. Tak samo dodanie nowych rzeczy nie następuje miesiąc od wpadnięcia pomysłu do głowy tylko po roku lub dłużej. W tym momencie najbardziej odpowiedzialny za ten stan Ben Brode, ponieważ to on zostawił HSa z tym “dorobkiem”, który widzimy teraz. Najbardziej widoczną zmianę w HSie możemy zobaczyć dopiero w przyszłym dodatku lub dalej, bo to już nowa osoba będzie za to odpowiedzialna w 100%.

2 polubienia

Podzielam Twoj entuzjazm i mam takie same poglądy :slight_smile: Również zakupiłem pakiet za 80$, bo uważam, że jest to dobra inwestycja. Czas jaki bym potrzebował na zdobycie tych kart jest o wiele dłuższy niż te 2-3 dni pracy w zależności od wynagrodzenia…

2 polubienia

Idealnie to ujales! To ze gra stoi w miejscu, jest samo w sobie zla tendencja i nie zanosi sie byc cos w dalszej perspektywie moglo w tym temacie ruszyc :slight_smile:

Od pewnego czasu Blizzard kompletnie olewa feedback graczy(sprawa ma sie nie tylko do HSa, bo rowniez inne gry nie sa w najlepszej kondycji) dotyczacy tego, co mozna by zaimplementowac do gry, by po prostu nie nuzyla nowych graczy i pozwolila im pozostac na dluzej, a starych wyjadaczy z powrotem przyciagnelaby przed ekrany smartfonow/pc . Jeżeli uważasz, ze to nic takiego… to cóż, nie dogadamy sie :slight_smile: bez odbioru.

2 polubienia

Rok smoka to będą, a właściwie już są 3 dodatki projektowane bez Brode’a. Jak sobie dobrze spojrzysz wstecz to powinieneś zauważyć, że odkąd Bena nie ma reakcja na głosy społeczności jest szybsza (oczywiście nadal pozostawia wiele do życzenia, ale jednak jest poprawa moim zdaniem - chociażby przeniesienie odd/even kart do hall of fame jako jedyne z zestawu innego niż klasyczny), a jeśli chodzi o implementacje np. nowych trybów gry (tryb turniejowy tak bardzo wyczekiwany przez społeczność) to HS jest zrobiony na bardzo prostym silniku i nie tak hop siup wprowadzić np. tryb turniejowy (chociaż zmiana formatu na turniejach Masters czy jak to się zwie, może sugerować pracę nad trybem turniejowym w grze w takim właśnie formacie). Co do cen no to Polska jest poszkodowana i nie ma co do tego wątpliwości, ciężko wydawać Euro czy $ gdy zarabia się PLNy, fajnie jak masz taką pracę, że możesz wydać 300 zł czy więcej na karcioszki, ale za taki hajs możesz kupić grę AAA, a przypomnę, że mediana zarobków w Polsce to ok. 2100 zł, więc dla większości wydanie 1/7 wypłaty na HS to wydatek nie do przeskoczenia po prostu.

1 polubienie

Dla odmiany coś pochwalmy, trzy nowe rewersy każdy za zalogowanie na odpowiedniej platformie (pc,android,IOS) są piękne zwłaszcza ‘Malto’ :+1:

2 polubienia

Reakcja jest szybsza, bo właśnie zmieniła się polityka w dziale Hearthstona w Blizzardzie. Jednak karty zostały już zaprojektowane i trzeba je wydać, bo by bylo to nieodpowiedzialne, a do tego poniosło by to niepotrzebnie środki, kiedy by usunąć karty, które były zaprojektowane za kierownictwem Bena i szybko robić nowe. Uważam, też że ten dodatek co wyjdzie teraz też jeszcze w pewnym stopniu był robiony przez Bena z kilku powodów. Kto będzie chciał to mu o tym opowiem, ale nie chcę typowo swoich przemyśleń narzucać wszystkim.

Kupując grę nie oceniam jej jakimiś literkami tylko czasem gry jakim przy niej spędzę. I tak na preordera HSa wydałem ok. 305 zł i za to 305 zł będę grał przez 4 miesiące. Jakieś pół rok temu także zamówiłem Sekiro za 250 zł. Dostałem je dzień przed premierą i grałem równy tydzień. Przeszedłem ją dwa razy i gra ląduje na półkę conajmniej na najbliższy rok, bo mam już jej dosyć, a raczej nasyciłem się tą grą. Fakt grałem więcej niż zwykle, bo miałem weekend, 4 dni urlopu i nic zaplanowanego do zrobienia. Ale jednak za 305 zł będę miał grania na 4 miesiące, Sekiro rozciągając to na normalny okres mojego grania byłoby to 2 tygodnie grania za 250 zł. 50 zł różnicy a jednak 3,5 miesiąca będę dłużej grał za to.
Aby gra była zakwalifikowana jako gra AAA musi spełniać trzy kryteria: 1duży budżet na produkcję i promocję; 2. Wysoka jakość produktu; 3. Dobra sprzedaż.
W przypadku HSa: 1. Budżet na produkcję na pewno jest bardzo duży, a na promocję można powiedzieć, że przeogromny licząc wszystkie reklamy, esport, współprace z innymi osobami/firmami, stoiska na różnych targach.
2. HS ma wysoką jakość wykonania szczególnie na tle innych karcianej, ładne rysunki, efekty graficzne jak i dźwiękowe. Do tego meta jest ogólnie zbalansiwana i występują patche balansujące.
3. No HS sprzedaje się obłędnie.
Jak widzisz HS jest grą AAA.

Co do tych 3 rewersów to fajnie, że coś dodają, ale to nic nie zmienia. Osobiście mam ustawione 3 cardbacki z sentymentu. Są to te z Gadżetami gdzie gangowi odpowiadały 3 klasy i tak mam je ustawione.

3 polubienia

Nie wiem co to Malto, ale nie zapominaj o opcji, na którą czekały miliardy graczy! Możliwość ustawienia losowego rewersu to powód do dumy i wiecznej chwały HS. Nie pozostaje nic innego jak go opatentować :joy:

1 polubienie