Odświeżenie systemu progresji i nagród

Podpinam się, trochę by już było tych osiągnięć… :stuck_out_tongue:

Tak, wystarczy zatrzymać filmik na momencie, gdy pokazują akurat osiągnięcia związane z Areną.

A co do właściwego pytania, to w tej firmie nigdy nie zapisują takich rzeczy, więc jestem wręcz pewien, że będzie trzeba od nowa robić. Jedyne uwierzę, że osiągnięcia z kolekcją można będzie od razu mieć, jeśli wczyta, że masz np. wszystkie karty z zestawu klasycznego.

2 polubienia

Super :slight_smile: zadania z gatunku 1% szansy i tylko pod warunkiem, że płacisz w ch… za tą grę…

1 polubienie

Są też takie jak: “Zbierz 3 karty z danego dodatku”. Na pewno sobie poradzisz :V

1 polubienie

Będą 2 rodzaje osiągnięć trochę na kształt WOW-a. Pierwszym z nich będą zadania (dzienne i tygodniowe), gdzie dzienne będą prawie identyczne z obecnymi, a tygodniowe nadal dosyć łatwe i będzie można je rotować jak, np. wydaj 500 pkt. many, gdzie grając kontrolną talią jesteś w stanie zrobić w ciągu 5 meczy. Za to dostajesz PD potrzebne do zdobywania kolejnych lvli w ciagu sezonu :slight_smile:
Drugą rzeczą są achievementy i podobnie jak w WoW-ie czy na PS4 “pucharki” są różnej trudności. Są i te łatwiejsze i te trudniejsze. Na razie nie wiadomo czy za to będziemy coś dostawać czy tylko będziemy podnosić “prestiż” naszego konta :slight_smile:

Wątpię by w ten sposób chcieli jakoś ograniczyć ilość zdobywanego golda. Wręcz uważam, że przy średniej ilości gry (bez battle passa) wyjdzie się na to samo lub delikatnie lepiej. Oni chcą tym systemem przede wszystkim bardziej “uwiązać” graczy przy grze i zarabiać na pakiecie karczmarze, okazjonalnych bundlach, których jest teraz bardzo dużo (w zasadzie co chwile jeden wypada, a kolejny wpada do sklepu). Ograniczenie zdobywanego golda mogłoby spowodować znaczny odpływ graczy.

PS. Przyznaję się lubię skórki, bo lubię urozmaicenia postaci, którymi gram. Jakby nie było człowiek patrzy się na ten portret przez masę czasu podczas grania, ba nawet na forum co jakiś czas lubię sobie zmienić avatar. Ale również nie czuję żadnej presji by je kupować jak się pojawią w sklepie. W mojej kolekcji z tych płatnych mam 3 podstawowe skórki ze sklepu, gdzie 2 z nich Magniego i Allerię kupiłem na samym początku mojej przygody z HS-em, A Medivha dostałem do filmu Warcraft, 6 skórek z preorderów i Thunder Kinga, bo podobają mi się akcje, w których część ze sprzedaży zostanie przekazana na nagrody, a samą postać uważam za jedną z ciekawszych w historii WoWa :slight_smile:

1 polubienie

Ja to wszystko wiem bali09. Tyle postów i różnych zdań, a ja bym chciał tylko wiedzieć ile będzie kosztować ten tavern pass i czy te archiwementy będzie trzeba robić od zera i dlaczego Blizz nadal nie podał tych informacji do tej pory (głównie ceny Taver passa). No chyba, że coś przegapiłem.

Stary Karnet kosztował 20$, ten będzie pewnie kosztował tyle samo, albo delikatnie więcej… W takim MTG:Arena masz battle pass, który kosztuje właśnie 20$, a też daje jakiś bonus % do PD, jakiegoś peta na stół, którego wygląd może evoulować 2 razy i dodatkowe rzeczy w ramach niego za poziomy… Co do “osiągnięć” to chyba nikt nie wie do końca jak to będzie wyglądać.
Nie podał ich, bo zostawił to na później :wink: Dużo osób chce wiedzieć jak to będzie wyglądać, więc będą czekać i oglądać kolejne strimy, a to podtrzymuje zainteresowanie premierą dodatku :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Mnie właśnie drażni ten ich “marketing”. Kiedyś śledziłem ich nowinki, zapowiedzi itd z zaciekawieniem, a teraz to traktuję jako przykry obowiązek, aby wiedzieć co się dzieje. Wolałbym mieć to wszystko podane na tacy, a nie rozdrobnione informacje do tego stopnia, że każdą pojedynczą kartę z nowego dodatku trzeba transmitować. Nawet już zacząłem tak robić, że olewam te wszystkie filmiki wyskakujące co chwilę na batlnecie i czekam z przyswojeniem wszystkiego do momentu wejścia zmian/dodatku , bo zwyczajnie szkoda czasu na czajenie się na każdego mini newsa.

2 polubienia

Bali, zacznij oglądać z uwagą i myśleć, to może się dowiesz do czego ta nowa waluta, którą wprowadzą.

Za osiągnięcia będziesz dostawał kosmetyki. Był przykład nagrody, że za posiadanie 135 kart z najnowszego rozszerzenia dostaniesz “klimatyczną” monetę, która będzie działać jak rewers do kart… W efekcie z te zółte punkciki będziesz mógł najpewniej odblokować jakieś inne kosmetyczne rzeczy w stylu fajerwerki przy emotce “wow” lub zieloną poświatę przy “witaj”… Dlatego w przeciągu najbliższych miesięcy do Bugstone zostaną dodane setki takich śmieciowych “usprawnień”…

1 polubienie

Dobrze wiedzieć, czyli już kompletnie mnie to nie interesuje :slight_smile: Gadkę o tej monecie pamiętam, ale o innych pierdołach już nie. Osobiście te wszystkie “eventowe” fajerwerki mnie tylko irytują…

1 polubienie

Idealne rozwiązanie to zamiana durnych kłestow na dzienne nagrody. Powiedzmy codziennie od 50 do 100 golda i od 5 do 50 pyłu. Raz w tygodniu, w niedzielę zamiast tego, złota karta (maksymalnie epik). Oczywiście przyznawane losowo.
Co dla firmy za różnica, czy w ogóle nie gram, czy wywalam powiedzmy murloki przy goleniu albo uruchamiam grę i idę robić co innego?
Zaznaczam, że to zdanie mej osoby skromnej, która poświęca na HS coraz mniej czasu, a nie coraz więcej…
:upside_down_face:

3 polubienia

A co z tymi co zgłaszają błędy o brakach w kolekcji ??? jak dodacie tego pacha to na pewno już nie oddacie uprzednio straconych kart wiec mam je zbierać od nowa (co oczywiście nie wchodzi w GRĘ ) czy od razu wrzucić żale w YouTube i Dbać z pełną żarliwością o antyreklamę tuż przed nowym dodatkiem ???

1 polubienie

No i już wszystko wiadomo. Osiągnięcie 50 poziomu mniej więcej daje tyle samo co wykonywanie dziennych zadań w ciągu dodatku. Około godzina gry na rankingu to 400 xp, w najgorszym wypadku z questów tygodniowo zdobędziemy: tygodniowych - 5250, dziennych 5600, a łącznie 10850 xp (w najlepszym 6000+7000= 13000). Na osiągnięcie 50 poziomu potrzeba 196200 xp. Średnio dodatek trwa 17 tygodni - przy najgorszym wypadku z samych questów zdobędziemy 184450, w najlepszym 221000, średnio więc: 202725 xp. Wniosek: wystarczy wykonać zadania dzienne i tygodniowe by zdobyć 50 poziom. Doliczając do tego godzinę gry dziennie przez dodatek zdobędziemy dodatkowe 121x400=48400 xp. 48400 + 6525= 54 925 dodatkowego xp ponad 50 lvl, co daje dodatkowe 12 poziomów, czyli 1800 dodatkowego golda. Po wykupieniu pakietu karczmarza będziemy wstanie dobić dodatkowe ok. 38-40000 xp, czyli kolejne 8-10 poziomów czyli 1500 golda. Dochodzą do tego jeszcze jakieś eventowe questy.

Jednym słowem wykonanie dziennych i tygodniowych zadań (wraz z czasem potrzebnym ba wykonanie tego) czyli osiągniecie 62 poziomu da nam:
6000 golda.
7 Darkmoon Faire packs,
9 old packs,
a random epic,
2 random legendaries
2 Tavern Tickets and
some cosmetics.

Czy zmiana na lepsze? Każdy musi ocenić sam, ale gra bardziej przywiązuje do siebie w ten sposób.

4 polubienia

Bez sensu jest to, że nie wiadomo za co dostało się osiągnięcie… Nie da się kliknąć na nazwę aby zobaczyć czego ono dotyczy, trzeba potem ręcznie szukać…

Problemem jest “warstwowanie” gry. Nie możesz od razu wrócić do menu z tych całych Starć, bo musisz się przeklikać. A potem przeklikać się, aby dostać się do Osiągnieć i jeszcze znaleźć to, co zrealizowaliśmy. Jakby osiągnięcia nie mogły same dawać po prostu ten żółty proszek i pojawiać już nowe na ich miejsce.

1 polubienie

Po co mi takie osiągnięcia do których nie mam wglądu, lubię mieć historię i pokazane czarno na białym co zostało zrobione co nie, jakby osiągnięcia znikały od tak to z miejsca porzuciłbym grę :smiley:

Zwróćcie uwagę że pisze kiedy zdobyło się 1000 winów ale 60 poziom bohaterów to jest już ta sama data 12.11

1 polubienie

Dla mnie zmiany mają jakość mieszaną. Nagrody nie zawsze są w formie złota, więc gracz może dostawać nie to co by chciał. Dobre jest jednak to, że większość nagród i tak pokryje się z tym co gracz mógł chcieć. Prócz tego wartość pieniężna nagród wydaje się być większa niż przedtem - czyli otrzymujemy więcej, ale niekoniecznie to co byśmy chcieli.

Co mi się szczególnie podoba: szybszy dostęp do nagród na pierwszych poziomach. Chodzi o to że gracze którzy grają sporadycznie będą teraz mieli wyraźnie większe nagrody niż dotychczas, więc różnica między graczami codziennymi i niedzielnymi będzie nieco zredukowana.

Co mi się szczególnie niepodoba: upierdliwe UX - zbyt dużo klikania, a czasem człowiek może nie zdać sobie sprawy że ma jakąś nagrodę do odebrania.

Ale całokształt byłby dla mnie zadowalający dopiero gdyby ilość nagród była większa. Aktualne zmiany na +/-

1 polubienie

Na początku lvle za szybko się wbija i szybko zdobywa sie poziomy

Za miesiąc każdy dobije do poziomu w którym jeden lvl będzie się robili kilka dni i wiele osób się znudzi, bo kilka dni bez dopływu gotówki nie jest zachęcające do dalszej gry
W poprzednim systemie mogliśmy co drugi dzień kupować pakiet - jak ktoś grał dużo gier to mógł nawet codziennie kupować

Powiedzmy ze chcesz zagrać arenę i masz 130 golda
Normalnie to zagrałbyś kilka gier albo poczekał do następnego dnia aby zdobyć brakującego golda

Teraz w tej samej sytuacji jeśli jesteśmy na początku poziomu to będzie trzeba czekać kilka dni na upragnionego golda

3 polubienia

Mnie z kolei nie podobają się questy tygodniowe. Część z nich wymaga aktywności, które mnie w ogóle nie interesują jak zagrać w Battlegroundsy i jeszcze zająć drugi miejsce, albo 4 zwycięstwa na arenie gdzie trzeba najpierw zapłacić za wstęp. Jest na szczęście rerol i w tym jedyna nadzieja.

3 polubienia

Jak mam zadanie z BG to od razu reroll :wink: