Odświeżenie systemu progresji i nagród

Tak zrobiłem dostałem quest na zagranie 50 kart ze Splugawieniem, brawo Blizzard.

3 polubienia

Z ciekawości: wolelibyście aktualny system wymiany questów, czy system w którym quest można by wymieniać dowolną liczbę razy, ale z każdą wymianą nagroda za nowy quest byłaby nieznacznie mniejsza (np. o 5%)?

Z ciekawości bugzard pluje nam w twarz. Dlaczego twierdzisz, że to orzeźwiający deszcz ?

5 polubień

Ten system zadań to syf i tyle. Uwaga, to co miałem z tygodniowych zadań:
Miałem jakieś zadanie na Ustawkę. Już nie przypomnę sobie, czy chodziło o zagrywanie konkretnego rodzaju stronników, czy co, ale wymieniłem, bo nie chcę tykać tego śmietniska. Po wymianie dostałem zadanie, aby zdobyć miejsce 1 lub 2… Po kolejnej wymianie dostałem zadanie zagrania 10 razy jednego z przedwiecznych bogów z najnowszego dodatku. Jak mam to zrobić, skoro premiera dodatku jest za tydzień?

Walić Activision Blizzard, już mam wywalone na wszelkie ich płatności i gry. Mogą wedle mnie zrobić Warcrafta 4, 5 i 6, a i tak za żadne skarby świata nie zainstaluję tego, ani tym bardziej nie będę za to płacił.

4 polubienia

W dzienniku jest kilka slotów na zadania, zarówno dzienne jak i tygodniowe. Jeśli ma się pecha teraz, można spróbować szczęścia innym razem. Sloty tygodniowo szybko się nie zapełnią, choć rozumiem że chwilowy brak dostępu do większej nagrody może trochę boleć.

Muszę przyznać że dosyć dziwnie reagujesz na zwykłe pytanie.

Czy może ktoś wrzucić lina z wyjaśnieniem zadań klasowych ? . Blizzard jak zwykle zamiast nazwać poprawnie i wyjaśnić o co chodzi w zadaniach to wpadła na GENIALNY pomysł aby opisy zadań były zagadką . Co wy tam myślicie, że każdy spędza dziesiątki godzin w grze i zna ją na pamięć ?

A to teraz RNG jest także w zadaniach tygodniowych? Temu graczowi damy zadanie, które jest w stanie zrealizować każdy, a temu damy zadanie, którego nikt nie wykona w pierwszym tygodniu, ponieważ nie ma jeszcze kart z danego dodatku. Fajno… Walić Activision Blizzard, tyle w temacie.

5 polubień

Podam ci 2 konkretne przykłady:

  1. Starcia dopuszczają w talii startowej karty z dziczy i wiele aktualnie topowych talii zawiera conajmniej 1 lub więcej kart z dziczy.
    Dla mnie to przykład plucia w twarz graczom F2P, którzy w większości grają tylko standard a karty wypadające przy rotacji pyłują.
  2. W ustawce po wprowadzeniu systemu progresji “wzrósł poziom adrenaliny” :rofl: czasami w sytuacji gdy zostało tylko 2 graczy to tuż po zaczęciu ostatniej walki dostajesz komunikat o zaliczeniu jakiegoś zadania (najczęściej będzie to wygrana twojego bohatera) czyli dostajesz komunikat, że wygrałeś mimo że na ekranie walka dopiero się zaczęła…
    P.S. Przetłumaczenie “Battlegrounds” na ustawka to mistrzostwo świata w sarkazmie pokazujące, że ta gra jest z góry ustawiona…
1 polubienie

I w jaki sposób te podane przykłady odnoszą się do zadanego przeze mnie pytania? :thinking:

Bogow mozna w starciach grac. Czasem nzoth wejdzie w koszyku
Kiedys z zadaniami bylo tak samo: zanim dostalismy demon huntera, byl juz quest zeby zagrac nim 3 partie

Nie mam obowiązku odpowiadania na głupie pytania, które niczego w HS nie zmienią a służą tylko odwróceniu uwagi graczy od prawdziwych problemów w HS…

Oookeeej… Czyli teraz wszystko co nie dotyczy problemów HS będzie przez Ciebie uznawane jako odwrócenie uwagi… Ciekawe… :thinking:

To akurat jest łatwe w wytłumaczeniu. Gdy rozpoczynasz pojedynek w ustawce nie masz już żadnego wpływu na przebieg meczu. “Procesor” w ułamek sekundy oblicza kto wygrał, a potem jest już tylko animacja. Podobne sytuacje miałem na rankingu i na arenie. Zanim skończy się animacja (np. wybuchy hukobotów, albo pudełko Yoga) to program zewnętrzny już pokazywał mi, że wygrałem.
To nie zmienia faktu, że powinni coś z tym zrobić, aby nie psuć zabawy.

3 polubienia

mogłeś to zadanie wykonać w starciach, wybiera się karty i tam są z najnowszego dodatku

Dokładnie tak jest. Śmiem nawet twierdzić, że na początku finałowego pojedynku nawet rozłącza nas z przeciwnikiem, bo już nawet emotikony nie działają :wink:

Mam kilka spostrzeżeń do nowego systemu. Nadal wolę starszy, ale nowy na pewno ma swoje plusy. Pierwszy z nich to bez wątpienia szybszy start w nowym dodatku dla kogoś kto nie chomikuje golda, lub chomikuje mało. Przyrost poziomów jest błyskawiczny (wbiłem dziś 22lvl - w 5 dni, wcześniej w 5 dni nawet by się nie uzbierało na 3 pakiety). Dużo osób właśnie gra sobie z doskoku i w mojej opinii osoby te dobiją gdzieś do 35-40lvla i będą zadowolone z tego co zdobyły :slight_smile:
Drugi plus: System zadaniami tygodniowymi i PD za czas gry wymusza częstsze w niej przebywanie, a nie do końca wygrywanie. Zauważyłem (w pojedynkach głównie, ale też i na rankingu), że pomimo tego systemu gracze znacznie rzadziej “ciągną linę”, ba wręcz mam wrażenie iż luźniej podchodzą do gry niż wcześniej.
Plus 3, który nie do końca jest plusem dla każdego i nie na każdego musi działać, ale na mnie chyba trochę podziałało, a mianowicie: powrót do regularnego grania. Nie chodzi mi o wejście do gry raz na 2-3 dni i wykonanie daily, a wejście i ponowne wkręcenie się, gdzie z zaciekawieniem przesiedzi się przy meczach 3-4 godziny. Wcześniej nie chciało mi się za bardzo grać nawet potyczek, nie mówiąc o rankingu, a wyjątek stanowiła Ustawka, w którą mogłem ciupać przy oglądaniu filmu czy jakichś innych czynności, bo jest znacznie mniej angażująca. A ponowne zainteresowanie zaczęło się od questa wygraj 7 gier na rankignu, podszedłem niechętnie, ale po 4-5 meczach się wkręciłem ponownie w “normalne” tryby i przez weekend testowałem w zasadzie wszystkie dostępne decki na standardzie i trochę w dziczy. Dziś rano przed pracą, pijąc kawkę dobiłem do 2 platyny i pewnie jutro wejdę do diamentu :slight_smile:
Z drugiej strony jak komuś bardzo nie podpasuje to ciągłe granie by iść do przodu w ścieżce z nagrodami to może porzuci tę grę i w końcu się uwolni od przywiązania do niej, a nie ciągle się irytuje jakimiś rzeczami z niej.

1 polubienie

Nie wiem ile dziennie spędzasz na grze, że masz już 22 poziom. Osobiście mam 16 robiąc wszystkie zadania (poza jednym tygodniowym - granie w rankingach). Prawie wszystko co napisałeś mija się z faktami… Szybkość postępu odblokowywania nowych poziomów jest co najmniej żenująca, nagrody za poziomy są kiepsko rozłożone (pakiet smoka, który zaraz wyjdzie z rotacji na 48 poziomie?!) i problem jaki powoduje wysyp botów “ciągnących linę” żeby system dawał jak najwięcej xp za długość gry.

Chciwość Blizzarda przekracza już wszelkie granice, a ich kłamstwa (bo obiecywali co innego) już nie powinny nikogo dziwić. Ale oczywiście, za kilka dni wleci jakiś fix w którym powiedzą że “słuchają graczy” i połowa ludzi, którzy nie będą zdawać sobie sprawy z tego, że to celowa zagrywka będzie zadowolona :stuck_out_tongue: no cóż. Ja przestałem wydawać na Blizzarda kasę, gram dla zabawy ustawki, a jak chce porządną karciankę gdzie moja kasa idzie tylko na kosmetyczne rzeczy, bo resztę mogę w łatwy sposób odblokować za darmo, to idę do konkurencji :stuck_out_tongue:

4 polubienia

Można szybciej awansować

Są osiągnięcia które dają expa np wygraj 4 partie w trybie starć 950 expa

Normalnie. Zadania dzienne + 2x tygodniowe dały mi mniej więcej 18-19 poziom + po 500 golda za godzinę gry na ladderze… Mam wykupioną przepustkę, więc jest trochę szybciej :slight_smile:
5 dni za które dostaje się: kartę legendarną, epicką, 8 pakietów, 1100 golda oraz wejściówkę na arenę. W normalne 5 dni wcześniej dostałbyś ok. 280 golda… Dla kogoś kto gra średnio godzinę na 2-3 dni (przeciętny gracz HS-a) przez pierwszy miesiąc dodatku, bo później zainteresowanie spada to ogrom rzeczy. Rozłożone jest średnio, ale znośnie bo przy ok. 35 poziomie zaczyna się robić ściana w XP, gdzie trzeba bardziej przyfarmić, ale po ok. 2,5-3 miesiącu jest się na 50 poziomie, a później już wraca to do normy. Prawie cały weekend przegrany, dzisiaj ranek, ludzi ciągnących linę: 2 osoby na kilka godzin gry. Znacznie mniej niż wcześniej.

Do tego tak jak pisze Chaos są osiagnięcia, za które dostaje się XP, do tego będą eventowe questy, które mają dawać znacznie więcej XP, może podczas nich będą jakieś mnożniki otrzymywanego XP. W MTG Arena też był płacz jak wypełnić ścieżkę, że nieosiągalne, a ludzie małym nakładem przy eventach powbijali po 30-40 poziomów ponad limit.

Brzmi jak jakieś targety do wyrobienia w korpo, a nie zabawa w karciance dla dzieci. Kto normalny farmi codziennie z myślą że już za 3 miechy będzie na zero w stosunku do pre patcha więc jest ok. Albo znośnie.
A może to ja jestem dziwny.

2 polubienia

Dzisiaj o północy będzie można już otwierać paczki czy dopiero jutro wieczorem?