Odświeżenie systemu progresji i nagród

Nie ma, za to Bugstone zawiesza komputer, gdy w tle działa odtwarzacz muzyki lub “rozłącza połączenie internetowe”, gdy w tle masz włączoną przeglądarkę i tam internet wciąż działa. Bugstone to syf, jakich mało, a to że Assasyny mają problem z optymalizacją, to mnie to gibie.

Bali… Powoli zaczynasz mnie irytować. Jesteś w każdym temacie, na wszystko masz odpowiedź i wszędzie szukasz plusów, jakbys byl obrońca Blizzarda. Płacą Ci za to? Nie ma wgl podstaw do tego, by w JAKIKOLWIEK sposob bronić tego systemu. Cokolwiek nie zrobi Blizzard(a teraz próbują jakos rozwiązać problem, ale to i yak za malo), to i tak gracze wychodzą na minus w stosunku do dawnego formatu. Jeżeli zmniejszą level cap, albo zwiększa ilość expa za zadania i faktycznie będzie mozna w miare szybko zdobywać ZLOTO na KOLEJNY DODATEK, a nie wejściówki na arene lub marne pakiety, to wtedy uznam, ze ten system jest bardziej fair. Na razie jest jedna wielka kupa lajna. Nawet z tymi pozal sie boze eventami, ktore w poprzednim wydaniu naprawdę dawaly fajne nagrody i nie kolidowały z zarabianym goldem, bo przy opróżnionym quest logu dostawałeś nagrodę za zadanie codzienne i za zadanie legendarne, a więc sluszne są twierdzenia innych graczy, ze teraz będziemy podwojnie stratni, bo jedynie nieco wiecej expa dostaniemy. Brawo Blizzard…

4 polubienia

Przy poprzednim systemie niektórzy gracze narzekali na progresje tak jakby nie byli w stanie zdobyć większości kart których potrzebują, a tu się okazuje że jedyne karty których potrzebują to te które jeszcze nie wyszły. Miłe zaskoczenie. :joy:

1 polubienie

Cokolwiek palisz lub łykasz, przestań …

Nie trzeba nic brać aby dostrzec tutaj komiczną ironię. Siedzę na tym forum od wielu lat i ta sytuacja chyba najbardziej mnie rozbawiła spośród wszystkich które kiedykolwiek się tu zdarzyły.

Wiesz co, przypomniałeś mi że 1 albo 2 2x nie dostałem zadania mniej więcej jak piszesz, po prostu nie dostałem, ale miałem złudzenie że może je zrobiłem, choć byłem prawie pewny że nie… Lecz to było dobrych kilka miesięcy temu i dałem sobie spokój

Jakim cudem tak się stało, skoro nowy system wszedł w życie tydzień temu? Nie mówię o tym, że nie dostałem dziennego zadania w starym systemie, ale że nie dostałem dwóch tygodniowych zadań w nowym systemie, choć dwa sloty z trzech były puste,

@Poiytr:
Zamknij się, bo tylko się ośmieszasz. Jeśli ludzie narzekali w starym systemie na coś, to na to, że:

  1. W pakietach każdego dodatku wchodzi taka liczba kart, że nie jesteś w stanie uzbierać wszystkich, bez kupowania pakietów za realną gotówkę. W kolekcji możesz mieć wszystkie karty z dodatku, o ile wydałeś sporo kasy na pakiety i z pyłu za duplikaty stworzyłeś kilka kart, które nie wypadło z otwarcia 200 - 250 pakietów.
  2. Activision Blizzard od roku, jeśli nie od dwóch lat zmniejsza nagrody za tzw. wydarzenia. Kiedyś w Letnim festiwalu można było zdobyć dwukrotnie więcej złota za zadanie dzienne, więc zwykłe zadanie za 50 golda, pozwalało otrzymać tyle surowca, aby kupić pakiet kart, jaki chcemy. Później jednak letni festiwal zamiast dodatkowego złota, dawał trochę pyłu, aby na końcu dawać tylko kilka marnych pakietów i to głównie z kartami z dodatków z zeszłego roku.

Gracz chce móc samemu decydować, jak wyda swoje surowce w postaci złota, a nie dostawać niepotrzebne pakiety z dodatku, gdzie pakiet lub dwa wcześniej trafił legendę i brakujące, ważne karty stworzył już za pył.

2 polubienia

A to sorry, ja w starym systemie nie dostałem, a nowym wszystko działa jak należy, odpukać. Jedyne co to czasem mi nie nalicza expa za walki/zadanie ale po ponownym włączeniu gry już się uzupełnia… PÓKI CO…
Pssst podobał mi się początek drugiego akapitu <3

1 polubienie

Dla tych, którzy mimo wszystko chcą pozostać aktywni w grze, szukanie pozytywów jest bardzo potrzebne, ponieważ umożliwia lepsze dostosowanie się do nowych, trudniejszych warunków.
Ciekawe, ile mi Bali zapłacił za obronę XD

Z resztą się zgadzam. Fajnie, że nagrody na wyższych levelach będą trochę bardziej normalne, ale nadal trzeba radykalnie zmniejszyć ilość expa potrzebną do ich wbicia.
Wydarzenia sezonowe (zgadzam się z xilkiem, że kiedyś były znacznie bardziej opłacalne i trzeba do tego wrócić) i nagrody kosmetyczne ze ścieżki powinny być tylko miłym dodatkiem do złota, które nam się po prostu należy.
Proponuję też, żeby na 50 poziomie dorzucić odblokowanie bonusów w ustawce - jeśli ktoś przez cały dodatek męczył się na rankedach/arenach/starciach, niech ma też możliwość przez krótki czas cieszyć się z jeszcze większej losowości w Ustawce, bez wahania, że opóźnił w ten sposób poszerzanie własnej kolekcji.

3 polubienia

Może po prostu nie rozumiesz o co mi chodzi. Nikt nie mówi że stary system był dobry, nawet ja uważałem że był zbyt wolny. Nikt też nie mówi że dowolność wydawania hajsu jest zła - dla mnie też jest ona plusem.

Jeśli chciałeś mieć większość ważnych kart, to musiał grać bardzo dużo. Grając regularnie można było kupić tyle pakietów, że miało się wszystkie karty zwykłe i rzadkie i tworzyło się jedynie karty legendarne (ewentualnie epickie). Z pyłu mogłeś sobie stworzyć kilka kart legendarnych, ale nadal pozostawało wiele które mógłbyś chcieć zrobić (szczególnie jeśli grasz w dziczy), a trafienie ich w pakietach i tak graniczy z cudem (więc nawet kupując pakiety z tego samego dodatku prawdopodobnie musiałbyś większość stworzyć z pyłu).

Z kolei jeśli grało się z doskoku, to braki miało się nawet w kartach rzadkich i czasem zwykłych, a wtedy każdy dodatkowy pakiet jest równie przydatny niezależnie od tego z jakiego rozszerzenia pochodzi.

Pisanie że kogoś interesuje tylko ZŁOTO do wydania tylko na NASTĘPNY dodatek jest zabawne, bo sugeruje to że nie ma się żadnych zaległości w poprzednich dodatkach, a wszyscy wiemy że to niemożliwe chyba że wydało się realną gotówkę.

Gdyby ktoś uzasadniał że złoto chce wydać na dowolny produkt, to takie żądanie wydawałoby się racjonalne, ale Sunrise aż specjalnie capsem zaznaczył że ma na myśli wyłącznie “KOLEJNY DODATEK”. Wolność wyboru jest spoko, ale to żądanie brzmi tak jakby nie miał w kolekcji żadnych innych braków.

Aktualny system daje mniej złota niż przedtem, ale oferuje inne dodatkowe nagrody gdzie sumaryczna wartość nagród jest wyższa niż złoto które dostawało się kiedyś. Na wykresach wygląda bardzo niekorzystnie, ponieważ ktoś brał pod uwagę wyłącznie złoto, a pominął pakiety, przepustki i kart legendarny. Dla kogoś kto musi zbierać wszystko nowy system jest korzystniejszy. Nowy system jest niekorzystny głównie dla graczy takich jak Sunrise którzy twierdzą że nie potrzebują starej zawartości (co brzmi jak bullshit, chyba że wydał realny hajs).

Zwróć jeszcze uwagę że ja wypowiadam się tutaj jako gracz dziki. Jeśli ktoś gra w dziczy i z jakiegoś powodu kilka lat temu zrobił sobie rok przerwy, to ma do nadrobienia około 400 kart więcej niż gracze ze standardu i taki gracz nadrabiając te zaległości tworzy sobie zaległości w trybie standardowym, a te zaległości nadrobi dopiero gdy wyjdą kolejne rozszerzenia które też będzie trzeba nadrabiać (i tak mamy nieskończoną pętlę). Gdybym za 50g mógł kupować pakiet zawierający karty ze wszystkich rozszerzeń, to pewnie cały gold by w to leciał mimo iż wtedy prawie nic by nie leciało w “KOLEJNY DODATEK”.

Dla mnie aktualny system jest lepszy niż poprzedni, ale mam do niego mieszane uczucia głównie dlatego że jest wymierzony w graczy grający z doskoku (czyli nie do Sunrise’a) i nadal jest zbyt wolny dla graczy dzikich. Dla mnie jest lepiej niż było, ale nadal jest źle, a argumentacja koniecznością wydawania całego golda wyłącznie na dodatek który jeszcze nie wyszedł brzmi dla mnie jak nieudana próba argumentacji.

Stary system kiedyś był dobry gdy wychodziło mniej dodatków w ciągu roku i można było sobie powoli zbierać golda

Kiedyś każda klasa miała po jednej legendzie a nie 2 co dodatek

Teraz ciężko uzbierać połowę grywalnych legend, a nowy system pozyskiwania golda jeszcze bardziej to utrudni

Zgadzam się z tym że kiedyś były lepsze eventy, ale były również inne darmowe sposoby na pozyskanie pakietów np wybierz swojego mistrza itp

2 polubienia

Czy jest na świecie gracz HS, któremu podoba się zdobywanie większej ilości doświadczenia przy dłuższej grze?
Nie chce mi się czytać wszystkich postów w tym temacie i nie wierzę, że to nie było tu już wspomniane wcześniej, także z góry przepraszam, ale ten temat powinien być nagłaśniany jak najczęściej.
W ogóle nie wiem co oni sobie w tym Blizzardzie myśleli wymyślając takie coś. To nie ma żadnych logicznych podstaw. Polecam sprawdzić na yt kanał gościa MarkMcKz. Zbudował deck odd warriora nastawiony jedynie na farmienie expa poprzez przedłużanie każdej tury do granic możliwości. Możliwe, że to tylko trolling, ale wiem, że gości grających w ten sposób jest więcej i to powinno być głównym argumentem, żeby zmienić ten system, który po prostu zabija grę.

3 polubienia

Wydaje mi się, że Blizzard robi wszystko by utracić graczy kosztem “kilku” dolców. Nigdy nie grałem w tak drogą grę. Wydałem sporo kasy na wszystkie preordery (ktoś stwierdzi, że nie musiałem ale wyszedłem z założenia - dlaczego nie mam wspierać twórców gry). Pewnie sam z własnej winy ponoszę konsekwencje mojej decyzji. Nie podoba mi się jednak po ostatnich zmianach odcięcie graczy od żródełka golda w codziennych questach to po prostu strzał w kolano. Owszem można zarabiać hajs ale kosztem szaleńczej gry przez długi, bardzo długi czas. Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na “polu walki” :D.

2 polubienia

No mi się właściwie podoba zdobywanie doświadczenia, wcześniej mój czas nie był “doceniony”, szkoda tylko że trwa to tak mozolnie ( na dalszych poziomach) i kompletnie stratnie co do starego systemu. Ilość exp powinna zostać zwiększona lub zmniejszyć granicę przechodzenia kolejnych poziomów na torze.
To czy gra powinna nagradzać czas czy wygrywanie ( 10g na 3 zwycięstwa ) jest szczerze mówiąc dyskusyjne. Jak wiemy wiele gier nagradza i to i to i tak w sumie powinno być, choć mamy też nagrody na koniec sezonu ale nie każdy gra ranking .
Plusem tego rozwiązania jest ze można grać fun dekami i " zarabiać " nie spinając się ladderem i w sumie tak pomyślałem na początku - super że nie muszę wygrywać ale i tak zarabiam i to więcej bo przecież gram dużo :smiley: ( okazało sie trochę inaczej niestety ) ktoś zbudował deck na farmienie exp ? A czy wczesniej ktoś nie zbudował , ekhm wziął z neta aggro deck by szybciej farmić ? . Moim zdaniem przy obecnym systemie powinni przywrócić 3 wygrane - 10golda :smiley: I nie sądzę żeby system wtedy był zbyt przychylny

1 polubienie

Chyba nie do końca zrozumiałeś. Chodzi mi o samą ideę, która przyświeca tego typu deckom, czyli czekanie do końca czasu każdej tury, co jest co najmniej mocno irytujące dla przeciwnika i moim zdaniem dlatego ten sposób zdobywania doświadczenia jest mocno chybionym pomysłem.
Powiem jeszcze pare słów od siebie co do nowego systemu zdobywania złota. Oglądałem różne filmiki z wyliczeniami, cieszę się, że ktoś zauważył kłamstwo Blizzarda i mam nadzieję, że lekko podwyższą ilość złota zdobywaną na konkretnych poziomach, (no i szybsze i inaczej przemyślane zdobywanie doświadczenia oczywiście), ale podoba mi się fakt, że na ścieżce jest też darmowa losowa legenda x2. Mogliby dołożyć na sam koniec ścieżki jeszcze jedną legendę i byłoby to może nawet bardziej motywujące od dodatkowego golda.

1 polubienie

Jak zwykle Blizzard robi ludzi w balona. Niby nowy system miał być bardziej przystępny a w rzeczywistości jeszcze bardziej starają się nakłonić graczy do sięgnięcia po portfel. Ktoś wyliczył że 1000 expa to 30 golda, za jeden mecz na rankedach dostaje się jakieś 30 expa czyli tyle co nic. Do tego blizzard wprowadza znowu więcej kart bo jeszcze dojdą dodatkowe gdzieś w połowie dodatku. Coraz więcej przegiętych kart.

4 polubienia

Polecam coś na luz i tak nie będzie już lepiej

4 polubienia