Wyciszanie emotek

Gram w hs’a od dawna i z całą pewnością mogę powiedzieć, że używanie emotek przez graczy w niemalże każdym przypadku służy do obrażenia przeciwnika lub wykpienia. Są pojedyncze przypadki gdy przeciwnik na początku walki się przywita, albo pogratuluje szczerze dobrego zagrania, ale w większości jest to pokazaniem środkowego palca na koniec rozgrywki, gdy przeciwnik już wie, że wygrał. Sam zamysł emotek nie jest zły, ale jak widać większość graczy posługuje się nimi w niekulturalny sposób i dlatego myślę, że potrzebujemy narzędzi do walki z takim zachowaniem. Samo wyciszenie wg mnie nie wystarcza ponieważ można porównać to do sytuacji, gdy ktoś z nas kpi, a my zatykamy uszy, aby nie słyszeć. Ba, ten ktoś nawet nie wie, że zatkaliśmy uszy. Dlatego dla mnie pierwszą zmianą powinno być to, aby przeciwnik wiedział, że go wyciszyliśmy. Ale myślę, że i to by nie wystarczyło, bo przeciwnik, by czerpał satysfakcję z takiego obrotu sprawy, dlatego bym poszedł jeszcze o krok dalej i dał możliwość wyciszenia przeciwnika w taki sposób, aby ten nie mógł używać emotek w danej walce. Można to porównać do zaklejenia gęby takiemu delikwentowi. Myślę, że po paru tygodniach te “środkowe palce” na koniec rozgrywki by poznikały. Co wy na to i dlaczego nie? :slight_smile:

3 polubienia

Az tak bardzo Ci to przeszkadza? Część ludzi nawet nie zwraca na to uwagi, w tym i ja. Poza tym byłoby to niezgodne z polityką Blizzarda w temacie wolności wypowiedzi mieszczącej sie w granicach kultury.

3 polubienia

Trochę przeszkadza, bo takie zachowanie budzi negatywne emocje, a ja gram, aby się odstresować. Grając z kimś twarzą w twarz żaden normalny człowiek by się w taki sposób nie zachował, stąd pomysł, aby coś z tym zrobić. Co do polityki wolności wypowiedzi, to nie wiem czy wyslanie sobie emotek jest tak istotną kwestią. Ale wiem, że Blizz promuje grę fair play i bardziej, by mi zależało, aby skupił się na tym.

1 polubienie

Apropo realnej rozgrywki. Według mnie zależy to od czlowieka, jeśli taki jegomość zachowuje sie w grze wideo w taki sposób jaki przedstawiłes to mysle, ze “na żywo” byłby skłonny do podobnych zachowan. Po prostu jest to częścią ludzkiej rywalizacji, nic na to niw poradzisz. Jezeli opcja emotek w grze jest dostępna od samego jej początku oznacza to, ze ktoś uznał jej implementację za potrzebna. Zresztą… jak kolege wyciszysz to i tak taka osoba o tym nie wie, wiec moze sobie klikać dowolna ilość razy i co Cie to wtedy obchodzi? On moze mieć fałszywe poczucie “satysfakcji”, a Ty spokoj.

3 polubienia

Też się dziwię, że komuś przeszkadza ten system. Wolę to niż czat gdzie lecą obelgi (patrz lol, OW itp. gry). U mnie wygląda to tak: wchodzę w mecz, klikam witam i gram, a jak ktoś spamuje emotkami to kliknę wycisz i po problemie. To nawet nie jest sekunda roboty.

Za to wkurza mnie brak systemu zgłaszania graczy. Sam lubię po wymagającej rozgrywce napisać i pogratulować partii, wziąć kod decku jeżeli gra czymś dziwnym itd., sam też z tego powodu akceptuję zaproszenia, a każdy wie jacy ludzie potrafią się trafić…

1 polubienie

No tak, tylko w realnej rozgrywce zawsze możesz zareagować na chamstwo np. ciętą ripostą lub prawym sierpowym. W hs’e nie masz takiej możliwości i właśnie o tym piszę. Od zawsze uważałem, że najlepsze zagranie w tej grze to prawy myszki na portret przeciwnika i wycisz, lecz niestety często się o tym zapomina. Przydałoby sie chociaż opcja trwałego wyciszenia, aby nie trzeba było robić tego przy każdym meczu. Co do tematu ‘zakneblowania’ przeciwnika to pamietam, że jak grałem 10 lat temu w WoWa to tak właśnie to działało, o ile dobrze pamiętam. Jak ktoś mnie irytował to go ignorowałem i wtedy nie mógł do mnie pisać, a nie, że tylko nie widziałem. Nie wiem jak to wygląda teraz.

Gratulacje Paweł!

Przebiłeś temat osób podniecających się niewydaną (!) przygodą (!!!). Nie lada to wyczyn!

Łel Plejd :japanese_goblin:

Jak dla mnie to idea emotek jest chora w założeniu …
W normalnych grach jest czat tekstowy albo głosowy.
Gracze o pewnym poziomie IQ i kultury osobistej tylko na tym korzystają a jak trafisz na chama albo buraka to jednym przyciskiem wyciszasz go albo na czas gry albo permanentnie.

Zastąpienie czata emotkami to jakby założenie przez blizzarda, że 99% graczy HS tp chamy i buraki, a to jak wiele różnych innych założeń blizzarda (np. takie, że 99% graczy uwielbia losowe efekty kart i rng) jest błędne i powoduje, że coraz więcej graczy rezygnuje z HS…

1 polubienie

Myśle że ludzie rezygnują z HS nie tyle przez emotki i RNGco politykę Blizzarda. Sam juz czuję się zmęczony grą, dodatki się praktycznie powtarzają tematycznie (obecny to już przesada moim zdaniem), coraz więcej wychodzi kart podobnych lub niemal identycznych z tym z przeszłości.

Odszedłem od Diablo i HOTS za znikome wsparcie. Odszedłem od Overwatch z powodu nudy i powtarzalności. HS raczej czeka taki sam los. Blizzard obudź się bo już nie jesteście tą firmą co dawniej.

3 polubienia

Jak bardzo komuś przeszkadzają emotki, to zawsze jest opcja wyłączenia dźwięków w grze. Wtedy zupełnie nic nie słychać, nawet jak ktoś przeciąga turę :grinning:

I tak, zgadzam się Mysthael, że Hearthstone ma większe problemy, niż kwestia emotek.

1 polubienie

Nie twierdzę, że emotki są problemem tylko, że raczej symptomem tego jak blizzard postrzega swoich graczy :slight_smile:

Rozgryzłeś mnie. Mam kompleksy, pryszcze na facjacie i dlatego szukam problemów tam gdzie ich nie ma! A prawda jest taka, jak napisał Mistel. HS zjada własny ogon i dogorywa…

1 polubienie

Co jest martwe, nie może umrzeć! :V

Jestem w stanie zgodzić się z Tobą, że czat byłby lepszy. Przynajmniej zawsze można odpowiedzieć w jakiś sposób, a nie być skazanym tylko na cztery emotki: “część”, “dobre zagranie”, “pomyliłem się” i najczęstsze “haha wal się”. Tylko, żeby ten czat był jeszcze dobrowolny, w sensie, że dałoby sie go wyłączyć pernamentnie. Nie wiem jak inni, ale podczas meczu nie mam potrzeby konwersacji z przeciwnikiem, bo wiem jakby to przeważnie wyglądało. A jakby mnie jednak naszło na pogawędke to bym ten czat włączył.

Jest w tym trochę racji. Ale karcianki, które są juz dłuższy czas na rynku charakteryzują się pewną powtarzalnością kart. Aż dziw mnie bierze, ze jeszcze nie ma redruków starych kart. Problemem HSa nie jest powtarzalność kart, bo to jest nie do uniknienia, a:

  1. Brak aktywnego rozwijania gry o nowe tryby, wyjatkowe i nieobecne wcześniej mechaniki itd, a nie tylko o nowe karty.
  2. Ramy w które została wsadzona gra, a deweloperzy nie chcą ich przełamać. Na przykład:
    -dodatkowa klasa,
    -zamknięta pula many do 10 (druid mógłby mieć karty za pomocą których by przebił ten limit)
    -brak cmentarza i interakcji z nim
    -brak kart dających stałe efekty na stole (za wyjątkiem 2 nagród z zadań) i możliwość ich usuwania innymi kartami.
    -karty pokroju ekwipunków z MTG, które można by było zakładać na stwora i po jego śmierci by znów była taka mozliwość zostawałyby na stole, jakimś slocie lub wracały na rękę.
    -brak nowych abilitek na kartach. Kolejny przykład z MTG: stworki z lataniem. Mogą być zaatakowane tylko przez inne stworki z lataniem lub reachem.
    Takich nowości mi brakuje. Brak jakichkolwiek innowacji od bardzo dawna i nowych mechanik i strach przed zmianami.
2 polubienia

Do posta powyżej. Wiem, ze to wszystko jest ciężkie w realizacji, wymaga czasu i ogólnie wszystkiego, ale Hearthstone to nie jest kura znosząca złote jajka tylko cała hodowla kur znoszących złote jaja. Powinni cos zacząć robić z tą grą, a nie wypuszczenie 100 kart, rewersu i portretu raz na 4 miesiące.

2 polubienia

W jaki sposób emotki obrażają w “niekulturalny sposób”?

2 polubienia

A mozna kogos obrazic w kulturalny sposob?

2 polubienia

No jasne, że się da!
“Panie Sunrise, proszę wybaczyć mi moje następne słowa. Pomimo nienagannych komentarzy i blasku bijącego z Pańskiego avatara jest Pan buc i prostak.”

PS. Zdanie w cudzysłowie nie ma na celu obrazy Pana Sunrise, a jedynie stanowi przykład wypowiedzi. :slight_smile:

3 polubienia

Ja bym od drugiej tury zamienił emotkę “witaj” na na przykład wycofane “wybacz”, ponieważ ona często jest przyczyną takich niemiłych sytuacji :stuck_out_tongue:

1 polubienie