0.5 delay podczas gry

Witam. Moim zdaniem hots to najlepsza moba na rynku i tak wracam do niej co jakiś czas i zawsze borykam się z tym samym problemem. Otóż kiedy chcę wypróbować postać na tej takiej małej mapie do testowania jest wszystko ok. Gra działa płynnie na wysokich ustawieniach.W tym trybie nie ma pingu co jest ważne w mojej sytuacji. Kiedy tylko odpalam gierkę z botami na boty albo zwykłą grę lub jakikolwiek inny tryb gdzie pojawia się ping nie da się grać. Otóż przy każdym ruchu postaci moja postać posiada pół sekundowy delay. Problem pojawia się przy pingu 60 co przecież akurat nie jest wysokim pingiem. Fpsy są raczej stabilne na poziomie 70+. Zmiana rozdzielczości czy detali nic nie pomaga. Opóźnienie jest porównywalne do 100 ms w lolu. Nie miałem takiego problemu na gorszych sprzętach, które miałem wcześniej. Nie wiem czy problem wynika ze sprzętu jaki posiadam czy to problem z połączeniem. To teraz trochę więcej o moim sprzęcie.
Posiadam gamingowego laptopa lenovo legion y520.

  • karta geforce gtx 1050 4gb
  • najnowsza wersja sterownika graficznego 457.30
  • procesor i5 7300hq 2.50ghz
  • 8gb ram ddr4 2400mh

Postaram się opisać ustawienia jakie posiadam bo może tutaj jest problem.
Do aktualizacji sterowników graficznych używam programu Geforce Experience. Nie używam nakładki w grze - shadowplay. W zakładce Gry - Battery Boost mam ustawione na jakość 60 FPS. Gamestream jest wyłączony.
W panelu sterowania Nvidia preferowany procesor graficzny to procesor nvidia o wyzszej wydajnosci czyli moj dedyk. Jeżeli chodzi o ustawienia obrazu z zakładki wyreguluj ustawienia obrazu to mam ustawione na wydajność. Jeżeli chodzi o ustawienia w panelu sterowania nvidia to jakie by one nie były to ten problem ciągle występuje. Ostatnio sformatowałem laptop i na świeżo zainstalowałem sterownikii hotsa i problem wciąż występuje. Wczoraj zainstalowałem direxta 12.0 i też nic. W sumie muszę przyznać, że dając 3500 zł za tego laptopa 4 lata temu myślałem, że będzie miał lepsze osiągi i gry niewymagające dużo będą optymalnie śmigać a przy takim league of legends tez czuję problemy z grafiką mimo, że gram na średnich. Nie jestem zaawansowany jeżeli chodzi o komputery więc może rozwiązanie jest banalne tyle, że o nim nie wiem. Pisałem wiele razy na różnych forach ale nikt nie umiał mi pomóc. Teraz włączyłem grę z botami, tutaj macie jakieś dane: grafika na wysokie, fps 80+, 66 pingu, vram 2800mb, mem 1900mb, temperatura 60 stopni,serwer europe. w menadzerze urzadzen to wyglada tak: uzycie procesora ponad 50%, pamieci ponad 80%, aparat procesora gpu - procesor fizyczny 1 -3D, zuzycie energii bardzo wysokie. Czy jest możliwośc, że jakimś cudem mój dedyk nie odpala hotsa tylko odpala go karta zintegrowana mimo, że wszędzie mam ustawionego dedyka?
Używam programu Lenovo Nerve Sense, który nadaje priorytet siociowy kiedy gram przez co opóźnienie powinno być mniejsze. Wszelkie opcje rejestracji gry mam wyłączone. oczywiscie hotsa mam na dysku ssd.

gtx 1050 to jedyny argument zwolenników AMD. Jedyne w czym jest lepsza od integry, to to że mniej prądu ciągnie.

Wracając do tematu. fpsy masz ok, tzn jak na laptopa są ok. To co opisałes wygląda raczej na problem z połączeniem.
W przeglądarce na stronie speedtest.pl jakie masz pingi?
masz tv czy monitor?
polecenia myszką opóźniają tak samo jak klawiaturą?
jak masz laptopa to pewnie grasz na WiFi, spróbuj na kablu
zaktualizuj sterowniki karty sieciowej, lub ściągnij program “driver booster”, na chomiku znajdziesz pełną wersję PRO. tylko pamietaj piractwo jest złe! :slight_smile:

ps: 60 pinga to bardzo dużo, w csa bedziesz obskakiwać przez to.

temat do zamkniecia. poddalem sie.

Spróbuj jeszcze wyłączyć zapore windows w ustawieniach - ustaw wszystko na wył.
Dodatkwoo uruchom usługę “services.msc” znaleźć ją możesz wpisując nazwę w polu wyszukiwania. W otwartym okienku znajdź “zapora windows defender” - prawym myszki i polecenie “zatrzymaj”.

Dodatkowo akualizacja windows do najnowszej bazy danych. Tylko to mi przychodzi do glowy - ostatecznie format