Bohaterowie z klasyki blizza

Może jakiś hero z klasyki ? Bo jest tylko jeden do tego niezbyt grywalny ;/ albo chociaż jakiś “wieloklasowiec” bo też jest tylko jeden.

Wydaję mnie się gdyby teraz wprowadzili jakiegoś “klasyka” to z tych 2k na twitchu została by może połowa, tym bardziej że od 3 miesięcy nic tutaj się nie dzieje.

Od debiutu Variana nie pojawił się żaden inny, więc raczej koncept takich postaci niezbyt im przypadł do gustu.

Nie kumam czemu ludziom się wydaje że jak jest mała oglądalność na twitchu tzn że mało kto w to gra - guzik prawda, po prostu HotS jest taką gierką że zwyczajnie nie ma co tam oglądać, lepiej jest zwyczajnie pograć niż tracić czas na oglądanie które i tak nic nie daje. A poza tym uważam że gdyby ktoś zbadał średni wiek grających w HotSa to myślę że wyszło by +/- 30 lat, czyli osoby które nie mają zwyczajnie czasu na oglądanie twitchy tylko wolą go spożytkować na granie. I myślę że gdyby dodali jakiegoś fajnego klasyka to z pewnością sprawili by sporo radości takim oldschoolowym graczom.

2 polubienia

zejdź na ziemię,

jest znacznie mniej graczy niż pół roku temu,
jest znacznie mniejsza oglądalność niż pół roku temu,
średnia wieku raczej nie jest 30, skąd Ty niby masz takie dane??

1 polubienie

po prostu HotS jest taką gierką że zwyczajnie nie ma co tam oglądać, lepiej jest zwyczajnie pograć niż tracić czas na oglądanie które i tak nic nie daje

No pewnie, spędzić całe życie w bronzie, no chyba że mówimy o casualowym graniu, poza tym oglądanie HGC sprawiało że nie dość uczyłem się nowych taktych, mety etc to jeszcze sprawiało mi masę przyjemności - emocje robiły swoje. Spróbuj zastosować swoje myślenie w przypadku np. piłki nożnej :smiley:

2 polubienia

Bo tak jest. Obie te wartości w przypadku takich gier (MOBA) idą w parze. HOTS to gra nastawiona na rywalizację, a skoro tak to większość graczy stara się wygrywać mecze, żeby je wygrywać trzeba się doskonalić, w doskonaleniu pomagają wzorce, w tym przypadku wzorcem jest dobry gracz-streamer. Jednak streamer będzie streamował grę gdy: będzie mu to sprawiało przyjemność i gdy będzie miał widownię.
Jeśli liczba graczy spada, to również spada liczba widzów, a w końcu streamer przestaje streamować i liczba widzów spada jeszcze bardziej, a co za tym idzie liczba graczy również spada.
Oczywiście jest grupa graczy którzy grają żeby pograć, ale takich graczy jest mało, tacy gracze grają rzadko i ogólnie mają gdzieś jak się gra zmienia do puki sprawia im przyjemność.

2 polubienia

Gdybym miał się zastanowić nad “nowymi postaciami”, to stawiałbym na jakieś ikony z dużym “fan base” - obecne w internetowym “pop-arcie”.

Osobiście myślę o tym, że mogą wprowadzić Mei - ma na sieci bardzo dużą rzeszę fanów, internet pełen fanworków. Do tego od dawna nie było nikogo z OW.
Jest postacią, która samym swoim wyjściem, przyciągnęłaby do gry przynajmniej część niedawnych dezerterów.

Kolejny typ to Winston, który podobnie ma fan base - a poza tym, kto nie chciałby zagrać brutalnym gorylem :slight_smile:

Z innych uniwersów?

WoW - Liadrin, Death Wing - postacie, które są mocno obecna w internecie.
Zastanawia mnie też Aya “Black Paw”, która też już trafiła do pop-artu.

Starcraft to wiadomo - Selendis, Stetman, Mengsk “starszy” - Tosha podobno miało nie być.

Diablo - duży odzew miałaby Andariel, ale podobno Blizz mówił, że były z nią jakieś problemy (model jest mocno"rozneglizowaną BDSM" i chyba obawiali się procesów).

Jeszcze większy odzew to miałby Baal, chyba jedyna postać, której mi nadal brakuje w grze.

Ankieta z Reddita, z przed 2 dni.
h ttps://old.reddit.com/r/heroesofthestorm/comments/avd03i/the_most_wanted_heroes/?st=jspqx6bp&sh=60a759ac

Jeśli chodzi o demony z Diablo, to w sumie nie chciałbym żeby były dodawane, Mefisto mnie zniechęca.

Dokładnie, jak mają wprowadzać mrocznych demonów na wzór Mefisto - to lepiej niech tego nie robią.

1 polubienie

Z całym szacunkiem Mezjasz, Reddit nie jest dla mnie miarodajną próbą badawczą - przerabiałem już przy paru projektach “ankiety internetowe” i nie są wiarygodne.
Ludzie klikają byle poklikać, często nie przejrzą nawet wszystkich odpowiedzi, nie mają chwili refleksji nad tym co robią, a za 5 min. i tak mają inne zdanie, więc nie można polegać na takiej “opinii”.

Pod określeniem dużego “fanbase” rozumiem postacie, które generują feedback w kulturze masowej. To byłaby najprostsza metoda do stworzenia relatywnie taniej kampanii reklamowej…
Na wyrwanie dużej ilości graczy z już działających MOBA - LoL czy Doty - raczej bym nie liczył, bo najczęstsza reakcja - skądinąd słuszna - wygląda tak:
Po co mam się uczyć następnej MOBY?

1 polubienie

Z tego co gdzieś wyczytałem to next hero ma być Anduin pewnie w supporcie (może wieloklasowiec ? Shadow / Holy priest ? - było by ciekawie) . Mezjasz to że uważam iż oglądalność Twitcha nie ma zbyt wiele wspólnego z liczbą aktywnych graczy , nie uważam że HGC było niepotrzebne, czy złe, bo sam chętnie je oglądałem (mam nawet sporo nagród za oglądanie), i oczywiście oglądałem to z przyjemnością. Ale dużo łatwiejszym sposobem na sprawdzenie ilu graczy jest w HotS np z Polski , jest po prostu sprawdzenie ilości wyświetleń najnowszego filmiku związanego z tą grą na youtubie - ponieważ każdy aktywny gracz (lub weekendowy) ogląda te filmiki. Dla przykładu najnowszy filmik z “rebeliantami” 6300 wyświetleń z Polski ( Eng 200 k) i już masz obraz ilu +/- masz graczy, trochę starszy filmik z Imperiusem 20k wyświetleń Polska - tu pewnie dlatego iż jest to dosyć rozpoznawalna postać więc należy też dołożyć grupę fanów z Diablo - Eng 750 k . Moim zdaniem jest to bardziej wiarygodne źródło niż patrzenie na Twicha - ale każdy ma swoje zdanie.

1 polubienie

Nie no ja tam żadnych filmików nie oglądam. HGC za to oglądałem zawsze.

Rozumiem że nie interesuje cię żadna nowa zawartość (nowy bohater czy event ) która będzie dodana do HotSa ? W aplikacji Battlenet widząc filmik z zapowiedzią nowego bohatera, nie oglądasz tego, nie ciekawi cię nic nowego co dodają do HotSa, ale za to HGC oglądasz zawsze - ok spoko. :rofl:

Nowych bohaterów oglądam, ale często są to filmiki z innych serwisów niż YT, najczęściej na FB dlatego liczba wyświetleń na YT nie jest miarodajna. Dużo moich kolegów, którzy są weekendowymi graczami nigdy nawet nie zainteresowało się jakimiś filmikami, eventami czy patchnotes’ami. Do tego pewnie jest też kupa ludzi, którzy już nie grają, ale wciąż śledzą co się dzieje z grą - oglądają filmiki, czytają news’y, oglądają streamy.

Ankieta jest bardziej wiarygodna niż opinia jednego gracza.

Co ma być reklamowane, HOTS, w 2019 roku chcesz HOTS reklamować?

Nie. Ilość filmików na YT jest zbyt mała, zbyt rzadko się pojawiają. Dodatkowo te filmiki są zbyt mocno tematyczne co też sprawia że niektóre cieszą się lepsza oglądalnością, oraz to co napisał wyżej KieuBasa, niektóre filmiki są promowane przez inne strony internetowe. Trzy przykładowe filmy z czerwca:
Rework Azmodana 11,2 tyś wyświetleń
Rework Raynora 14,3 tyś wyświetleń
Prezentacja Yrel 18,6 tyś wyświetleń

Inne przykłady z 2018r:
Prezentacja Blaze ze stycznia: 15,3k
Księżycowe święto z lutego: 6,8k
Sesja Q&A z lutego: 2,4k
Rework Soni z lutego: 7,8k
Prezentacja Fenixa z marca: 24,1k
Prezentacja Deckarda z kwietnia: 32,4k
Tajemnice Nexusa z kwietnia: 7,6k

Wystarczy porównać same prezentacje nowych bohaterów: 15.3; 24.1; 32.4; 18.6. Po tych wartościach prędzej bym się doszukiwał popularności postaci, bo chyba każdy się zgodzi że przed dodanie do HOTS, Deckard Cain był popularniejszy od Yrel.

Jeśli Twitch nie jest odpowiednim wyznacznikiem, to może forum polskie, albo niemieckie, albo amerykańskie, a może ten nieszczęsny reddit, a może lista moich znajomych która zmniejszyła się z 10-20 aktywnych graczy do 0-6 w godzinach wieczornych.

Oglądanie dla mnie to samo w sobie jest patologia, po co oglądać jak można pograć? Jest jeden wyjątek od tego mianowicie:

takie mistrzostwa bardzo chętnie bym obejrzał. 1:12:45 polecam :slight_smile:

A odnośnie tematu ikonka “klasyki blizzarda” ostała się przy Wikingach którzy dla odmiany są w kategorii “nexus” razem z Orfeą…

Widać że świeżaki, nigdy backdoora nie robili. Nie wiedzieli że trzeba najpierw fort zniszczyć, no ale zgodnie z polityką blizzarda nie wymagajmy za dużo.

HOTS to jedyna gra którą lubię oglądać, sprawia mi to taką samą przyjemność jak granie.

Ale ja nie chce nic wymagać, ja chce sobie pooglądać “Igrzyska Głupoty” zresztą komentarz też dołożył sporo pozytywów :slight_smile: