Długie szukanie QM

Czy to normalne, że szuka mi meczu już 800 sekund?

1 polubienie

Na streamie Xardasa szukało ponad 1500 sekund gdy grali w 5 :stuck_out_tongue:

Być może to wina tego:
‘System wyszukiwania meczów będzie teraz priorytyzował drużyny zawierające przynajmniej jednego wojownika, pomocnika oraz zasięgowego zabójcę i wymusi tę zasadę na ekipach graczy stojących w kolejce w następujący sposób:
Ekipy składające się z 3 graczy muszą dysponować przynajmniej jednym bohaterem z klas priorytetowych.
Ekipy składające się z 4 graczy muszą dysponować przynajmniej dwoma bohaterami z klas priorytetowych.
Zasada nie obowiązuje grup składających się z 5 graczy.’

Mnie też właśnie zastanawiało co się dzieje, bo od kilku dni czekam około 15 minut na mecz, a nawet dłużej.

Dziwisz sie? to od dawna wiadomo ze graczy jest coraz mnie a system chce tez trafnie to dobrać a i tak nie może, bo bądźmy szczerzy, nie ma z czego “z pustego to i Salomon nie naleje”

1 polubienie

Jeśli grasz sam to dosyć szybko znajduje, ale jeśli w teamie i robicie dziwny compy to w ciul długo będzie wam szukać.

1 polubienie

Rzeczywiście zdecydowanie dłużej wyszukuje, ale też zdecydowanie lepsze gry teraz mają miejsce.
Ja ze zmiany jestem bardzo zadowolony bo teraz nareszcie często są wyrównane gry, koniec z clownfiestą, gdzie valeera, nova i zeratul robią co chcą przeciwko pięciu papierom.
Odpalam wyszukiwanie i minimalizuje, myk na internet i da się przeboleć dłuższy czas wyszukiwania w zamian za lepszą grę.

2 polubienia

Według mnie QM są w tej chwili martwym trybem:

  1. Nowy system który strasznie wydłuża czas dobierania.
  2. Jest ARAM bardzo popularna bójka, więc część graczy QM pójdzie grać bójkę.

Ja poważnie uważam, że tryb zwany szybkim meczem jest niepotrzebny sporej części populacji HotSa.
Obserwując “wesołe bójki na rankedach”, trwające do 2 minuty na środkowej linii jestem wręcz zdania, że tryb:
1 aleja, zmniejszona pula postaci do wyboru
8 dni czas trwania, ale startuje X rodzai zazębiając się czasowo z różną pulą postaci.

Bezmózgie zombie chcą przyjść powymieniać uprzejmości bez konsekwencji i wrócić w "p"olerę do własnych problemów życia codziennego.
A takie przeszkadzajki jak 3 linii, obozy, cele mapy tylko im utrudniają odszukać przeciwnika i bawić się.

Blizzard przecież dał jasną informację:
“Słuchaj baranku masz cel mapy za pół minuty w miejscu które znasz od półtorej minuty, to może byś łaskawie przemieścił swoje wirtualne jestestwo w tamte okolice. Najlepiej jeszcze zregenerował manę i hp. Gdyż wiesz, zapewne(?), że wciśnięcie “B” za bramą i podróż do miejsca przeznaczenia zajmie Ci jednak mniej niż te 30 sekund?”
A już z tym jest problem…
To jest im potrzebne:
h ttps://www.dailymotion.com/video/xuz3vq

No właśnie wczoraj pograłem trochę tych bójek, banalnie prostych, bezmyślnych niekończących się walk, a i tak znalazł się taki jeden co tego nie ogarniał. Ten że gracz na Novie postanowił że będzie grał mapą. Odpalił jedno alejkową bijatykę i stwierdził że będzie grał taktycznie jedynym damage dealerem w drużynie.

Niech zmienią nazwę na slowmatch.

h ttps://i.imgur.com/3CWuzCS.jpg
h ttps://i.imgur.com/XdQytNZ.jpg

Zagrałem pare QMów i zmieniam zdanie, nie dość że szukało po kilkaset sekund(TLe szuka w kilkanaście sekund) to jeszcze takie teamy. Gdzie są te piękne nowe zasady matchmakingu?

Otóż informuję że przejrzałem kilkanaście swoich meczy na QM w tym sezonie po wprowadzeniu zmian. Oto co “odkryłem”:

  1. Wybierając tanka, gdy MM potrzebuje tanka (grając solo)
    Kompozycja spełniała zasady //tank+support+range dps// prawie zawsze
    “zdarzało się” że MIMO kompozycja spełniała zasady to była “durna” i utrudniała grę bądź uniemożliwiała zwycięstwo (zakładając że skill jest równy)
    h ttps://imgur.com/hguD4by - jaskrawy przykład
  2. Wybierając zabójce:
    Bardzo często wpadam w rozszerzone szukanie meczu (czyli brak zasad/bardzo ograniczone zasady + długie szukanie)
    kompozycja nie wygląda, wrzuca nowe konta(!), dzieją potworne “mordy” i ogólne cuda

Pierwszy wniosek jest taki:
Gra ma deficyt tanków i to wygląda na to że spory…
W sumie się nie dziwie gdyż występuje to samo na TL, gdyż ludzi już wolą wybrać supporta niż "solo tanka + solo front + zabójcy bez selfheala’…
Mogę grać tankiem na “imbecylus rex players”, gdyż to nie wymaga jakiś specjalnych zdolności. h ttps://imgur.com/2ctKEaP
Natomiast goście biorą Nazebo, Kaela (konwekcja), Ming (W), Azmo (zbierzcie stacki w sensownym czasie) a często jeszcze kombinacje tych i ciekawszych postaci i ich jednym celem w grze jest stać głęboko za drużyną i “cieszyć się sobą i kolegą w bezpośredniej bliskości gdy wybrali nazebo i kaela” (pozdrawiam tych panów).
Drugi wniosek jest następujący:
Artanis dalej tłucze Leoryka na Braxis, czyli tu też nic się nie zmieniło…

PS
Koło 7 rano nikt w to nie gra o tej porze
h ttps://imgur.com/SlhtQVG
Czas szukania: około 100 sekund

Jak to gdzie?
Przecież wszystkie płaczki głośno krzyczały: chcemy tanka w każdej drużynie, chcemy uzdrowiciela w każdej drużynie, chcemy rozdział zabójców na zwarcie i dystans! QM nie grywalne, blizz zrób coś z tym!
Ktoś tutaj nawet na forum napisał że gra powinna być balansowania pod QM i niskie rangi bo takich graczy jest najwięcej.
Dobry blizzard usłuchał swojej głośnej społeczności i wprowadził takie zasady. Oczywiście wszystkie płaczki chcą mieć tanka w drużynie, ale żaden z nich tanka nie wybierze. Oni potrzebują tanka żeby móc grać swoimi ulubionymi zabójcami.

Znalezienie meczu na tanku trwa około ]50 sekund, na uzdrowicielu około 200, a na zabójcach… jeszcze takiego meczu nie zagrałem, choć próbowałem kilka razy.

2 polubienia

Dalej większość Leoryków nie potrafi grać Leorykami. ( h ttps://www.reddit.com/r/heroesofthestorm/comments/820dik/explain_why_leoric_is_so_popular_as_a_solo_laner/dv7onrc/ )

Wracając do tematu w jednym screenów podanych przeze mnie w jednym teamie jest 2 warriorów i 0 helaerów a w drugim teamie jest 0 warriorów i 2 healerów. Tych dwóch helaerów nie było w teamie a dwóch warriorów nie było ze sobą w teamie tylko z męcikiem(aktualnie brany jako zabójca chyba) i Abatur który tak właściwie już nie wiem jak jest spostrzegany przez grę, chyba jako healaer.

Nie opłaca się normalnie grać QMów, już lepiej iść na HL/TL który znajduje od razu i grać na siłę postacią jaką się chce zagrać.

Tak przeczytałem to i zaśmiałem się…
h ttps://eu.battle.net/forums/pl/heroes/topic/17616662045?page=5#post-88

Powiem jeszcze ciekawszą rzecz stworzyłem właśnie smerfa i wchodzę do kolejki na QM, 0 poziom konta, Anub’arak.
Oba mecze znalazło mi w czasie do 40 sekund. Kompozycje zgadzały się z założeniami blizzarda.

Problemem QMa, obecnie, nie są założenia MM (w większości przypadków) tylko
“ludzie” choć bardziej należałoby powiedzieć “osobniki” grający w grę. Wręcz reguła tank+support+range dps poprawiła czasy szukania dla tanków.

Pochwal się swoim win ratio z HL na Leoryku, być może masz rację.

Albo warrior albo tank…
Na podanym screenie nie ma żadnego tanka (dva i varian to nie tank)
Lili i naz to nowe konta mogą wchodzić problemy z MMR.

Napisałem tanków czy warriorów? Czy gdziekolwiek w tamtym poście użyłem wyrazu ‘tank’? D.Va i Varian mimo wszystko są frontem który nasz wrogowie mieli a my nie.

Zasady MM:
Tank + support + range dps

Ogaru trochę… trochę

Jeśli to ma tak działać i ma znajdywać takie mecze to QM widać są jeszcze gorsze niż wcześniej. Ok fajnie że szybciej szuka tankom i tankom daje normalne teamy skoro chciałbym pójść na QMa przetestować jakąś zmianę w buildzie a zamiast tego muszę to robić na lidze XD

No niestety ale tak wyglądają realia tworzenia gry dla tych którzy więcej piszą. Tak się dzieje jak projektanci sami muszą osobiście czytać, znaczy pobieżnie przeglądać forum.
To się później tak nazywa:

Swoją drogą na amerykańskim forum napisałem temat że przydał by się lider społeczności, którego zadaniem było by filtrowanie tego całego … feedbacku i przekazywanie projektantom tego co najważniejsze i najciekawsze, żeby mieli lepszy z nami kontakt, co powinno mieć wpływ na lepszy rozwój gry.
Amerykańska społeczność stwierdziła że na pewno tacy ludzie są zatrudnieni tylko my tego nie dostrzegamy.
Kilka godzin później dowiedzieliśmy się że blizzard od miesięcy pracował nad tymi nowymi zmianami w doświadczeniu.