Hearthstone -> Blitzchung

Jak w temacie, jak oceniacie obecną sytuację co odwala Blizz? Moim zdaniem regulamin został złamany lecz kara nie jest adekwatna co do czynu, a zabieranie już zarobionych pieniędzy jest złodziejstwem, blokowanie usuwania kont na BN(nie wiem czemu ale kojarzy mnie się to z ubiegłoroczną sytuacją z YT gdzie bohaterem było diablo którego imienia wymawiać nie wolno), banowanie casterów nie związanych z cała sytuacją. Ehh, szykuję się najlepszy blizzcon w całej historii, trzeba będzie zaopatrzyć się w płatki Lucio.

2 polubienia

I jeszcze ustawili swojego subreddita na prywatny bo nie potrafili odnieść się do zarzutów :smiley: Ale tak to jest gdy podrosło pokolenie, które każde słowa krytyki uznaje za hejt oraz popiera cenzurę prewencyjną. Mówiąc szczerze to wstyd mi, że 20 lat temu byłem fanboyem i obecnie życzę im jak najgorzej.

2 polubienia

Hong Kong to strasznie drażliwa dla Chin sprawa, nie dziwię się, że Blizzard dostając tyle kasy z regionu coś takiego zrobił.

Tak samo jakby ktoś tam krzyczał o niepodległości Tajwanu.

1 polubienie

Trzeba sobie zdać sprawę że w firmie decydujące zdanie mają obecnie ludzie dla których kasa ma pierwszorzędne znaczenie.

Także ludzie piszący na redditach/forach gdziekolwiek, usuwający konta itd. są jakimś tam osobliwościami dopóki nie ma ich skrajnie dużo.
Natomiast wystarczyłby jeden chińczyk wypowiadający się w imieniu chińskiej republiki ludowej: Panowie z Acti-blizz za taką akcję nie chcemy was ani waszych produktów na terenie PRC.
I panowie którzy przyklepali telefony popuściliby z obu stron w spodnie i mieli zawał.

Strzal w kolano. Polowa moich znajomych chce usunac konta na Blizzard. i przekonuje druga polowe. Exodus… :). ale na 1 usuwajacego przypada 10 zapisujechych sie chinczykow :slight_smile:
Zreszta tez sie nie dziwie ze zablokowali bo im by pewnie serwery siadly od przeciazenia. To samo przeciez bylo w US w NBA z Huston Rocekt. Dyrektor druzyny napisal “Wolnosc dla Hong Kongu” i apokalipsa sie zaczela.
Slabe to wszystko :slight_smile:

Z tym 10 na 1 to bym nie był taki pewny, Blizz ma fanów zarówno jak w europie jak i USA + wliczając inne regiony, z tego porównania bym powiedział że raczej by stracił niż zyskał. Ale wracając, trzeba sobie uświadomić kim są obecnie jeszcze fani Blizza. Jak dla mnie są to w więkoszości fani z czasów w3 czy nawet d1/2, a więc ludzie którzy są z tą firmą ~20 lat, odpierdalając takie akcję Blizz traci zwyczajnie swoją pewną i stała klientelę a w zamian bierze co? Ludzi którzy zagrają w ich gierkę parę razy gdzie następnie wybierze sobie inna mobilkę bo takich jak “diablo którego imienia wymawiać nie wolno” jest pełno, więc jeśli nic się tej sytuacji nie zmieni, to wróżę a nawet życzę Blizzowi rychły upadek na wzgląd na wykorzystywanie sentymentów swoich niegdyś oddanych fanów.

Blizzard ma takie rzeczy policzone. Wiedzą czy im się to opłaci czy nie. Ofc popełniają “błędy”. Ale to są błędy krótkofalowe. W długiej perspektywie na tym zyskają. Bo świat współczesny to kupa.

Zrobili dokładnie to samo, co zrobiłby każdy koncern.
W pewnym momencie każda firma staje przed wyborem - jesteś apolityczny, albo odstraszysz klientów.
Ludzie mają różne poglądy na większość spraw, a dopieszczając jednych, obrażasz drugich.

Moim zdaniem awantura jaka wybuchła wokół tego tematu wynika z tego, że Blizzard już od dawna pozwala graczom by dyktowali warunki.
Przekroczyli pewien poziom, za którym “sugestie graczy” zmieniają się w histeryczne roszczenia i to są efekty.

Moim zdaniem awantura jaka wybuchła wokół tego tematu wynika z tego, że Blizzard już od dawna pozwala graczom by dyktowali warunki.

A to gracze powinni się słuchać? To kto tu ma pełnić rolę konsumenta? Tak działa rynek, nie podoba się produkt - nie kupujesz, nie podoba się polityka firmy pomimo że produkt jest dobry - nie kupujesz, to czy coś wybiorę to jest tylko moja kwestia i czym będę przy wyborze się kierować, a to że Blizz nie zna swoich fanów to już tylko ich wina, przy obecnej polityce więcej ludzi odchodzi niż przyciąga.

3 polubienia

Rozumiem że to jest martwe forum martwej gry, ale żeby próbować je rozruszać takimi tematami… lepiej by było założyć temat o aktualizacja balansującej bohaterów z 28.08.2019r, bo jeszcze takiego nie ma, albo o aktualnych amatorskich rozgrywkach, bo były naprawdę ciekawe.

  1. To jest forum HOTSa, czyli gry typu MOBA bez oficjalnego esportu, a Ty poruszasz incydent polityczno esportowy dotyczący innej gry i drugiego końca świata.

  2. Gracz esportowy złamał regulamin i otrzymał karę zgodną z regulaminem. To przecież normalne że większość ludzi nie czyta regulaminu, większość ludzie go akceptuje, a problem pojawia się dopiero gdy ktoś ten regulamin łamie i … wielkie zdziwienie, szok, niedowierzanie … otrzymuje karę.
    Oczywiście możemy sobie gadać że to polityczne podlizywanie się, ale Blizz ma swój regulamin i postąpił zgodnie z własnym regulaminem.

  3. Każdy z nas jest dla Blizza cyferką, która jest przeliczana na zyski / straty. Fani też są w to wliczani dla tego Blizz robi remastery swoich starych tytułów bo liczy na zysk na naszych sentymentach + może zgarną nowe pokolenie graczy na starą grę w nowej skórce.
    Oficjalnie wiemy że Blizz planuje inwestować zarówno w duże tytuły na PC / konsole, oraz w mniejsze gry na telefony. Nie wiemy jakie będą proporcję, ale możemy się domyślać że na pewno na tym zyskają. Twierdzisz że teraz więcej ludzi odchodzi od gier Blizza niż przychodzi, możliwe, ale czy wiesz co będzie w przyszłym roku, za dwa, za trzy lata?

  4. Kogo to obchodzi? Włączam sobie hots reddit i nikt już nie pisze o tym incydencie, bo patrz punkt 1. Ludzie rozmawiają o skórkach, balansie bohaterów, o graczach, o rankingach i esporcie HOTSa, o błędach w grze.
    Znalazłem jeden temat i jest w nim tyle samo komentarzy (75) co w temacie “Jak odpowiedzieć na backdoor tyrael+morales?”

2 polubienia

Zgadza się, po prostu byłem ciekaw co sądzą inni na ten temat co jeszcze grają bądź czy też nie w tą grę.

Złamać złamał tutaj nie ma wątpliwości, tak jak pisałem wyżej kara jest zbyt surowa - a czy był on świadomy konsekwencji swoich czynów, tego też nie wiem, a poza tym w sądach masz tak zwane “widełki” za różnej maści przewinienia, z tego co wiem to był pierwszy taki incydent u Blizz’a więc mógł potraktować sprawę trochę bardziej ulgowo, zwłaszcza że gra zyskiwała na popularności dzięki tej osobie.

Ja nie mówię a nawet nie chce sugerować że mają robić gry za darmo, wiadomo każdy chce zarobić i jeśli wypuści dobry produkt to jak najbardziej mu się to należy . Chodzi mi o priorytety, jak dla mnie Blizz je odwrócił lata temu, ambicja przegrała z pieniędzmi. A co będzie w przyszłości, tego nie wiem, mogę jedynie spekulować po wydarzeniach jakie się wydarzają od zeszłego Blizzconu, że to bodajże 2(?) akcja po której następuje dość znaczony spadek “konsumentów”.

No nie wiem, wczoraj jak zacząłem temat to wydawało mnie się że znalazłem przynajmniej 4-5, spoglądając na inne źródła niż Reddit to raczej temat cały czas jest na tak zwanej “fali”. Nawet wszedłem na angielski odpowiednik tego działu, również i tam znalazłem sporo tematów w tym samym celu stworzonych co mój. Dużo ludzi wyładowuje swoją frustrację, z tym się zgodzę ale owa frustracja nie jest bezzasadna, może trochę nad wyraz porównanie, ale to trochę tak jakby Twoja miłość życia Cię zdradziła. Podsumowując, nie mam zamiaru kierować ich polityką bo mnie to tito, ale niech zaczną brać konsekwencje za swoje czyny i przestali robić akcję typu blokowanie usuwania kont, tylko szkoda że potrafili kiedyś robić takie arcydzieła.

Jeśli bierzesz udział w turnieju organizowanym przez jakąś firmę to godzisz się na ich warunki. Nikogo nie obchodzi czy faktycznie się zapoznałeś i stosowałeś do tego regulaminu. Liczy się fakt że go akceptujesz swoim udziałem.

To totalnie niezwiązane z tematem, ale jakoś mi się skojarzyło. Sytuacja z życia, dwóch gości rozmawia, a ja stoję obok:
-Ej ty wiesz że oni tam spawają i nie mają gaśnicy? A zgodnie z przepisami muszą mieć 2 gaśnice (model) gotowe do użycia.
-Wczoraj ich poinformowałem o wszystkich zasadach.
-Ale czy przyswoili te zasady?
-Nie wiem czy przyswoili, ja swoje zrobiłem
-A podpisali?
-Podpisali
-To wszystko w porządku. Czyli jak się będzie palić to zgodnie z przepisami?
-Tak
-OK, to nie ma sprawy, do jutra.

No właśnie, to było wczoraj. A dzisiaj wracają tematy związane bezpośrednio z grą.
Możliwe że nie wiesz, ale w każdym miesiącu była jakaś mniejsza lub większa afera z udziałem Blizzarda. Po ogłoszeniu nowego Diablo i usunięciu HGC zacząłem się temu przyglądać. Afer jest sporo, ale to chyba chleb powszedni korporacji, chociaż ten rok jest faktycznie zły dla Blizza.
Czekam z opinią na blizzcon 2019.

Jednym jest “słuchanie fanów” i robienie “ukłonu w ich stronę”, a innym jest pozwolenie fanom na to, żeby dominowali politykę firmy.
Blizzard - w pewnym momencie - pozwolił na to, żeby “ogon zaczął merdać psem”. Doszli do poziomu na którym 10% roszczeniowych użytkowników decydowało o linii firmy.
To był duży błąd, którego konsekwencje co jakiś czas do nich wracają - czy to pod postacią pozwów od “wojującego LGBT”, poprzez środowiska obrażone na “tęczowe produkty”, awantur w związku z tym, że inaczej sobie wyobrażali tę czy inną postać.
Duża firma, to nie “kawiarenka”, mając klientów z wielu środowisk, o kompletnie odmiennych poglądach, nie możesz sobie pozwolić na dyktat klienta (swoją drogą, nawet w wypadku kawiarenki nie możesz, bo prędzej czy później, nie będziesz miał prawa głosu w sprawie własnego lokalu).

Dla mnie ta cała sytuacja jest śmieszna tacy napinacze internetowi i ci przysłowiowi weganie studiujący prawo i crossfit święcie się oburzają i ostentacyjnie kasują konta battlenet xD no parodia a jak wyjdzie diablo 4 albo warcraft reforge to wrócą i sypną hajsem bo już dawno zapomną ze była jakaś afera. To trochę jak z tymi protestami przeciw marszom równości te neonazisty i kibole nie przychodzą tam aby protestować przeciw marszowi tylko przychodzą, żeby się z policją ponapier… i po obrażać sobie ludzi bezmyślnie tutaj tak samo ludzie się oburzają bo to modne i takie cool wykasować konto blizzarda oraz dać sobie na fejsie jakiś śmieszny filtr na zdjęcie xD Co do samej sytuacji tak ostra reakcja blizzarda pokazuje tylko jak bardzo znaczący jest rynek azjatycki a jak paradoksalnie nieistotny i “wytrzymały” rynek zachodni bo woleli zrobić na zachodzie niewielką i w gruncie rzeczy nieistotną burzę która zaraz się skończy bo wiedzieli, że ludzie potupią nóżkami a potem zapomną a jakby stracili rynki azjatyckie to by była śmierć dla blizzarda bo za dużo poświecili tam pieniędzy i energii.

h ttps://news.blizzard.com/en-us/blizzard/23185888/regarding-last-weekend-s-hearthstone-grandmasters-tournament

Oficjalne oświadczenie Blizza, pewnie w poniedziałek lub wtorek będzie przetłumaczone.
W skrócie Blizz pisze że: jest otwarty na wszelkie głosy, ale dotyczące gry. Nie ingerują w kwestie społeczne, polityczne, religijne i nie chcą żeby ich zasoby (w tym przypadku wywiad po meczu) były do tego wykorzystywane.

No i osiągnęliśmy pewien sukces, bo gdyby nie zrobiła się taka wrzawa wokół tego to pewnie kara by została nie zmieniona :slight_smile:

Ci “eksperci” ktozy mowia ze to korporacja i nie ma miejsca na takie zeczy przypominam ze jak w transmisjach blizza gracze i stremerzy manifestowali walke o prawa LGBT to zadnych banow nie bylo.

1 polubienie

To nie wiesz jak działa poprawność polityczna? “Nas nie wolno krytykować a innych już tak” - tak mniej więcej w skrócie, w sumie to lgbt to taka zaraza że pewnie jej zwolennicy będą mówić że to nie jest ruch polityczny a społeczny :smiley:

1 polubienie

Tylko, że w sporze chiny-hong kong to chiny mają racje bo umowy międzynarodowe itd bo czym innym jest to, że chcą wprowadzać swoje prawa na SWOIM terenie a co innego jakie te prawa są, a ruchy lgbt walczą o poprawę sytuacji osób lgbt bo są w wielu miejscach dyskryminowane.

1 polubienie

W polityce międzynarodowej nie ma czegoś takiego jak “mieć rację”. A umowy międzynarodowe ani nie są gwarantem czegokolwiek, ani nie dają moralnego prawa do podejmowania decyzji. Liczy się TYLKO siła i wpływy.

1 polubienie