Opisy balansu 42.1 (23.01.2019)

w aplikacji battle.net oraz na stronie są błędy w opisach talentów np.:
Guldan:
7. Klątwa Wycieńczenia (E) - a w grze jest to W
Li-MIng:
13. Diamentowa Skóra (E) - a w grze jest to talent na poziomie 16.

W wersji angielskiej też jest źle. Widać, że tłumacz nawet nie zna HOTS’a xD

Tną koszty nawet na tłumaczu, ciekawe jak długo to jeszcze pociągnie zanim utrzymywanie serwerów stanie się nieopłacalne.

Hej żarty żartami ale same zmiany w tej aktualizacji wyglądają bardzo dobrze, mam wrażenie że mimo wszystko uszczuplenie zespołu zrobiło im dobrze bo mamy tutaj bardzo fajny patch balansujący który serio balansuje.

1 polubienie

Zmiany raczej dobre, jednak dotyczą w większości QM’owych postaci oraz zdolności. Przecież taki rakietowiec Junkrata czy Opadający miecz Johanny to ulty do ucieczki na QM, aczkolwiek zgadzam się, że trzeba je zbuffować/zmienić. Z początku popatrzyłem “Wow! Ale dużo zmian”, ale potem się trochę rozczarowałem. Buff na Maiev, nerf na Anubie oraz nerf na Morales to ukłon w stronę QM i brązu. Nie podoba mi się to. Cieszy mnie natomiast nerf na Zeratulu. Postać dobra w early i mid-gamie, więc nie potrzeba aby był aż takim potworem w late.

Jak w każdej pracy. Wywalenie połowy pracowników zawsze daje kopa reszcie pracowników. Ciekawe tylko jak długo i w jaki sposób ten kop będzie działał, bo w branżach wymagających kreatywności stres wśród pracowników raczej nie jest pożądany.

1 polubienie

Jak mamy temat o aktualizacji to jadę ze swoją opinią:

Guldan - Dobre buffy, ale według mnie tutaj jest potrzebna roszada talentów i może zwiększenie obrażeń w podstawie. Na 7 poziomie mamy moc zdolności która zwiększa obrażenia i zdolności lecznicze guldana (ma aż 3), tak więc szkoda nie wybrać tego talentu. Na poziomie 13, mamy natomiast kamień życia (czy jakoś tak), jedno kliknięcie i się leczymy. Mocniejsze leczenie z W to dobra alternatywa, ale zwiększenie wartości zdrowia jest niegrywalne.

Illidan - Mały, wręcz nie zauważalny bonus do metamorfozy, ponieważ w 90% przypadków metamorfozy używamy jak teleportu z długą animacją. Wskakiwanie między wrogów by się wyleczyć to rzadkość, gdyby bonusowe zdrowie zostawało aż do śmierci lub kolejnego użycia to tak.
Ogniste piętno to talent nie grywalny, gdyż jest sprzeczny z mechaniką i stylem gry Illidana. Illidan jest zależny od swoich ataków podstawowych, bardzo często musimy zaatakować cokolwiek (np. stronnika) i wtedy ten talent już się resetuje - nie działa.

Jaina - bardzo dobre zmiany, ostatnio Jaina stała się mocna, ale jest grana jednym buildem. Czekam na więcej.

Junkrat - fajny bohater, ale ma jeden słuszny build i jedną grywalną ultimke. Czekam na rework talentów.

Kerrigan - dobre zmiany mało granych talentów. Kerrigan ma zadatki na sololanera z opcją soakowania 2 alejek.

Li ming - poziom 1 to tylko dwa grywalne talenty: kulki, lub pancerz energetyczny
Poziom 16 wygląda dość dobrze, fajnie że wzmocnili osłony z teleportu.
Ogólnie czekam na lekki buff niektórych talentów u li ming, zwłaszcza pod Q na poziomie 7 i artylerzystkę na poziomie 13.

Maiev - pierwsze efekty płaczków “nie ma HGC więc zróbmy z trudnych bohaterów postaci OP”. Maiev to bardzo silny zabójca, ale wymaga dużego ogarnięcia, zmiany są niepotrzebne.

Mephisto - redukcja kosztów many, wydaje mi się że to błąd. Zaraz trzeba będzie nerfić bo ludzie zaczną spamować zdolnościami bezmyślnie.

Nova - tylko rework może ją ocalić, nadal słaba postać, tylko do gry 4fun.

Ragnaros - rework albo solidne buffy, ludzie ten bohater nie jest w stanie ustać w TF, a jego W ma za długi CD.

Zeratul - nareszcie nerfy leczenia na 20 poziomie. Jedna z bardziej OP postaci.

Gazol - dobre zmiany, ale to mało, od czasu reworku potrzebny jest rework, postać tylko 4fun.

TLV - no nareszcie. Kilka miesięcy temu zapowiedzieli że wikingowie dostaną reworka, ale żeby to zrobić potrzebują danych. Super że ich wzmacniają, może da się nimi grać.

Męcik - potrzebuje 2 wzmocnień:

  • skrócenie czasu odrodzenia, np. 6 sekund
  • przyspieszenie wybuchu rozdymki, np. 2,5 sekundy

Zagara, ciekawa zmiana bo ten talent był całkiem fajny tylko problem był z ukończeniem zadania. Pytanie czy nadal możemy zwiększać obrażenia? Jeśli nie to jest to bardzo duży nerf.

Alex - ma się dobrze i nie potrzebuje żadnych zmian. Jedna z lepiej zbalansowanych postaci.

Deckard - znowu buffy pomocnika z top 3 (Tyrande, Deckard, Sally)?

Kharazim - solidny i bardzo dobry buff, pytanie co z rehgarem

Morales i Malf - drobne zmiany które nic nie zmienią. To dobrzy pomocnicy ale bardzo wrażliwi na agresywnych nurków.

Anubarak - mam ochotę dostać bana na forum za przekleństwa które powinien tu napisać. Te żuki nie potrzebują pancerza, bo jedyny kto będzie je bił to Li ming, a ona jest kontrą na kokon więc Anub vs li ming to słaby pomysł. Żuki potrzebują więcej życia i szybkości ruchu.

Artanis- dobre zmiany, może będzie groźniejszy na solo alejce.

Chen - nie wiem, nie mam pojęcia czy te zmiany coś wniosą. Chen to papier, ginie od byle czego.

Garrosh - dobre buffy słabych talentów. Czekam na usunięcie talentu “do boju”.

Imperius - naprawdę dobre zmiany jak na początek. Pytanie czy procentówka z 1 poziomie nie będzie OP.

Johanna - super zmiany, naprawdę bardzo mocne. Będzie teraz bardzo uniwersalnym tankiem.

Leoryk - też bardzo mocne buffy. Nie wiem czy potrzebne bo leoś trzyma się mocno w aktualnej mecie.

Rexxar - lubię ten talent, ale chyba tylko ja.

Zszywa - krótszy zasięg haka boli i przez to cały zszywa trochę cierpi. Ogólnie nie podoba mi się cały ten rework, stary zszywa był ciekawszy.

Bardzo dobra aktualizacja (pomijając błędy opisowe), większość na duży plus.

EDIT: Wszedłem na amerykańskie forum i jednym z pierwszych tematów jest:
“Tyrande is absolute trash”, a autor używa następujących argumentów “She can’t heal, can’t do decent damage, and is basically dead weight to the team.”
No więc szykujmy się na buff najmocniejszego support z gry, bo przecież blizzard słucha społeczności XD.

Kurde, nerfią mi Li Li już przez kilka patchy :confused: 1 sekunda na W, 0,5s na blindzie :confused: 1v5 może się teraz nie udawać. Ale przynajmniej buffują nove od kilku patchy a teraz bije więcej aoe o całe 10%!

Czyli Zeratul dostaje dwa nerfy, na dwa talenty, które sprawiaja ze mozna nim grac. I nie dostaje nic zamiast tego. A to znaczy, ze teraz nie bedzie mozna nim grac.

Po 20 byl op. Po 16 spoko. Do 16 tego raczej sie nim gra na wyścig z ekspem. Ok dobry void prison zrobi gierke. Zawsze robil od alfy. Tylko gdzie te wszystkie Zeratule skoro jest az taki mocny. Przed siodmym poziomem ucieka sie przed walka i robi expa. Mozna oczywiście próbować gankow. Ale czy ludzie serio daja sie tak latwo gankowac? Chyba nie.

Moim zdaniem w końcu robią to tak jak powinni robić od początku. W końcu zamiast reworków wzmacniają słabsze talenty i ultimki i to mi się bardzo podoba. Skurczenie ekipy chyba zmotywowało reszte ludzi i nie chodzi mi tylko o tego patcha, ale np skrzydła u Imperiusa, ludziom się nie podobały i zmienili to momentalnie, jeszcze rok temu nie było mowy o tak szybkim działaniu.

Jeżeli tak będą wyglądały przyszłe zmiany to jak dla mnie bomba i oby tak dalej Blizzard a jak dalej będziecie dawać takie zmiany zamiast całkowitych reworków to przynajmniej ja zaczne was znowu wspierać.

Daj już stary spokój z tym marudzeniem, od kiedy zmniejszyli ekipe to chyba bardziej słuchają graczy, ale oczywiście najważniejsze są te 2 małe pomyłki.

1 polubienie

Dostał nerfy na talenty które sprawiały że był OP. Teraz będzie lepiej zbalansowany i nadal będzie bardzo dobry.

Spoko to jest od poziomu 7 kiedy masz możliwość wejść do walki i wyjść. Po 16 był bardzo mocny, a po 20 był przegięty.

Teraz ciężko spotkać Zeratula, ale dwa miesiące temu było ich bardzo dużo. Build pod Q może grać każdy, bo nie wymaga zbyt wielkich umiejętności, natomiast ten drugi build też jest mocny, tylko dużo trudniejszy. Kilka filmików z drugim buildem:

Zlepek akcji, był też poradnik w wersji opisowej (j.ang), ale nie mogę znaleźć.
h ttps://www.youtube.com/watch?v=Sm_epQSRyFE

Glaurung - pełna gra
h ttps://www.youtube.com/watch?v=zcPi8e0McUU

Rich - pełna gra
h ttps://www.youtube.com/watch?v=pK5xne1KlkI

Taaak po 7mym kiedy wpadasz blinkiem i używasz q a pozniej od razu MUSISZ sie teleportowac spowrotem. To naprawde wartosciowy sin. Niesamowicie. 400 obrazen raz na 10 sekund. A potem zero null nic.

Pokaz swoj filmik jak nim ownisz. A nie cudze.

Czemu tylko Q? Przez 3 sekundy umiesz wcisnąć tylko Q i E? A co z pozostałymi zdolnościami, atakami podstawowymi?
Mam wrażenie że znowu czytam post “Gram Zszywańcem ale nie używam haka bo nie lubię”.

Nie ponieważ:

  • nie jestem youtuberem i nie nagrywam takich filmików
  • gram zeratulem bardzo rzadko i tylko QM
  • gram zawsze buildem pod Q bo nie wymaga wielkich umiejętności

PS: Zeratul dość często idzie na solo alejkę, a tam nie potrzebuje dodatkowej mobilności z 7 poziomu.

Zeratul jest op, nie ma o czym tu dyskutować. Nerfy się należały.

Jezeli ustoisz w normalnej gierce 3 sekundy w zasiegu melee i będziesz bil, to wcale nie spodziewasz sie stuna prawda? Jezeli w ciągu tych trzech sekund nie wrocisz to juz nie wrócisz nigdy. I zdechniesz.

Po 16 a zwłaszcza 20 jest op. Nie musi wiac bo sam sie odleczy. Od 10 do 16 jest ok. Przed 10 raczej slaby. Przed siodmym to kula u nogi co nadgania sie pewnie split soakiem. Nerfy na 20 spoko. Ale co z tego skoro nie dostaje nic wzamian wcześniej?

Miły buff Artanisa :slight_smile:

Nie każę Ci stać w jednym miejscu przez 3 sekundy. Stutter step stosuje się również na postaciach walczących mele. Oprócz tego masz “żarłoczny miecz” (chyba tak to się nazywa), zdolność która teleportuje Cię ZA przeciwnika, a więc działa podobnie jak sus Illidana.
Zeratul to skillowy bohater, jeśli umiesz nim grac to od 7 poziomu będzie mordował przeciwników.
Poza tym nie wbijasz się sam w 5, żadną postacią się tak nie gra. Na tym polegało przegięcie tych 2 talentów z 16 i 20 poziomu, że Zeratul mógł wskakiwać sam w 5 i wygrywać takie starcia.

Tu przyznaje rację, do 7 poziomu Zeratul ogranicza się do soakowania expa, robienia najemników i czekania na ogromy błąd przeciwnika.

Pograj Zeratulem w lidze bo na razie to sie wypowiadasz, jak prawie zawsze, o rzeczach, których nie doswiadczasz.

Jezeli sie teleportujesz i za chwile nie uciekniesz, to mozesz robic stutter step albo fikac salta. Rzucasz spikea i spieprzasz. Przeciwna druzyna ma jakiekolwiek cc to zachowa na Ciebie i jezeli zdarzy go uzyc na refleks, to jestes martwy.

1 polubienie

Jak Cię przeciwnik ogrywa to nie zwalaj tego na postać.

Pograj i sie wypowiadaj.

Mam Zeratulem jakies 65-70% w tym sezonie. Gralem nim jak wszyscy twierdzili ze nie nadaje sie do tarcia chrzanu. I bede nim gral dalej. Mowie wprost, ze po 20 byl OP. Po 16 bardzo mocny. Problem jest taki, ze w early game jest bardzo slaby i nagradza to w late. Co dostal wzamian za nerfy? Bo nerfy powinny byc “splaszczajace”. Powinien byc wzmocniony w early skoro jest oslabiony w late.

Jezeli jest taki op to gdzie sa wszystkie Zeratule co?

I za kazdym razem, kiedy stwierdzisz, ze postac jest za slaba, to pamietaj. To ze przeciwnik Cie odgrywa to nie zwalaj na postac.

Odniosłem sukces, po kilku postach zmieniłeś zdanie. Od “można nim grać” do “bardzo mocny”. Fajnie że się rozumiemy bo właśnie o takie stopniowanie mi chodziło: po 16 bardzo mocny, po 20 OP.
Teraz może rozmawiać o cyfrach, według mnie zmniejszenie bonusu do obrażeń z 50% do 40% jest idealne, natomiast zmniejszenie leczenia z 75% do 60% to nadal za mało, powinno być 50%.

Statystyki pokazują 25% popularności, więc nie wiem. Może na Twoim poziome gry jest mało popularny. Może ludzie grają nim tylko na masterze i gmasterze.

Wikingami mam 53 lvl, moja druga postać, 57% winratio. Gram tylko QM. I muszę powiedzieć, że dobre buffy. Tak jak kiedyś brałem rzadko obrażenia zamaist niewrażliwości na 13 lvl tak teraz ma to większy sens dzięki skróconemu czasowi odnowienia i zwiększeniu wartości procentowej. Liczę też na buff drakkara w przyszłości, bo jak go przeciwnicy rozwalą to wikingowie też zazwyczaj giną, nie wiem może te ogłuszenie usunąć.