Początek końca?

Wczoraj pojawiła się notka od Niebieskich:
http s://news.blizzard.com/pl-pl/blizzard/22833558/wiadomosci-z-heroes-of-the-storm

Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat? Ja pewnie zostanę, gram już ponad 3 lata w HOTSa i jakoś ciężko mi się z nim rozstawać. Muszę jednak przyznać, że jestem zaniepokojony tym, co dzieje się ostatnio w Blizzardzie. Sad face.

2 polubienia

czyżbym doczekał się do drugiego uśmiercenia gry, której to poświęciłem szmat czasu i bez której będzie mi bardzo ciężko żyć?? ponad 1000 godzin pójdzie w piach

wcześniej miałem w NFS World 515 dni grania bez ani jednego dnia przerwy i zamknęli serwery.

W SC1 też grałem 6 lat aż powstało SC2 i wprawdzie nie zamknęli serwerów ale wszyscy przeszli na sc2.

Ciekawe jak będzie z HOTS, czy będę musiał znaleźć sobie inna grę??

2 polubienia

Zrezygnowanie ze sceny e-sportowej - spoko. Rzadsze aktualizacje / wypuszczanie nowych bohaterów - spoko. Problem z trybem maintance jest natomiast taki, że jeśli już dostaniemy jakiś nowy event czy skórki to mogą one znacznie odbiegać jakościowo od tego co dostawaliśmy na przestrzeni ostatnich lat.
Moim zdaniem trzeba czekać i obserwować. Kontent tworzony jest wyprzedzeniem, więc reperkusje obecnych działań dadzą o sobie znać za jakieś pół roku.

2 polubienia

Wedle mnie to zaoranie e-sportu to nie spoko. Gry typu MOBA to gry typowo e-sportowe. Bez e-sportu to…to tak jakbyś w NFS szedł na piechotę. To się nie zazębia niestety :expressionless:

Boję się, że OP ma rację i to poczatek końca. Nie, nie wyłączą serwerów nagle - ale po prostu bedzie masowy odpływ graczy i w sumie tyle z tego bedzie -ot gierka do popykania ewentualnie

Polubienia: 5

Dopóki serwery będą działać a mnie będzie łączyło z graczami będę grał. Gram nieprzerwanie od alphty i nadal sprawia mi to przyjemność. HGC trochę szkoda lubiłem pooglądać sobie mecze, zwłaszcza Polaków. Niestety rozgrywki były mało popularne ale to wina Blizzarda bo stworzył zbyt hermetyczny twór który odpychał sponsorów. Najbardziej jednak martwi ograniczenie liczby deweloperów przy grze. Może to się poważnie odbić na jakości gry tym samym przyspieszyć agonie. Ile to potrwa szczerze nie wiem ale jeśli czegoś nie wymyśla to z premierą remastera W3 stracą sporą resztkę graczy. Ciemno widzę przyszłość HotS ale również całej firmy bo w chwili obecnej wszystkie ich gry maja tendencję spadkową.

Polubienia: 5

Ale są też inne organizacje, które mogą zasponsorować rozgrywki dla prosów. Pytanie tylko, czy HOTS będzie optymalizowany pod takie wydarzenia, jeśli sam Blizzard/Activision z nich rezygnuje…
Staram się szukać pozytywów i widzę jeden - może można będzie się spodziewać nowych, ciekawych postaci/mechanik dających przyjemność z gry, niekoniecznie kształtujących metę.

1 polubienie

ja się boje ze kolejna część ludzi odejdzie i będzie szukać coraz dłużej gry, a wtedy będą odchodzić kolejni i tak dalej. Boję się że patche balansujące będą rzadziej a do tego mniej umiejętnie robione.

Nie wiem jak Wy ale ja widzę że jest mniej ludzi na chat-cie w grze niż to co było ze dwa lata temu wiec i graczy jest pewnie mniej, a teraz moze to już być równia pochyła :slight_smile:

2 polubienia

Dziwicie się? Dla mnie HOTS zaczął się kończyć od wprowadzenia rakowego OW. Mimo to grałem dalej, bo uważałem tą grę za genialną. To była jedyna gra, w którą mogłem grać bez przerwy, w ogóle mi się nie nudziła, byłem nią zauroczony. Jednak po wprowadzeniu Smugi i kolejnych zmianach coraz bardziej mi się nie podobał kierunek, w którym to wszystko zmierza. Kulminacyjnym momentem była ta ostatnia zmiana z dobieraniem drużyn, która bardzo wydłużyła oczekiwanie na mecz. To spowodowało, że grałem tylko 3 mecze na dzień zamiast 24 - wariactwo wiem :slight_smile:
Tak coś przeczuwałem, że po tym może odejść sporo osób. Szkoda, tak zmarnować takie arcydzieło. Ostatecznie Blizzard trafił na moją Czarną Listę i zajął miejsce obok EA.

Polubienia: 7

W koncu firma przestala udawac ze komukolwiek w niej na Hots zalezy .
Teraz tylko czekac az calkiem zamkna ten projekt bo po takim ogloszeniu to beda tylko dokladac do interesu a na to im activision nie pozwoli

1 polubienie

Diablo Immortal odciska piętno na całym Blizzardzie. Nie jestem tym zaskoczony, dużo się dyskutuje na ten temat w ostatnich tygodniach. Z drugiej strony zawiedziony, bo jednak spełniają się najgorsze scenariusze i przewidywania.

W styczniu ma być turniej narodów, trzymam kciuki za polską drużynę, a później chyba faktycznie koniec.
“reprezentacja Polski w martwą grę”

4 polubienia

Jak to blizzard napisał czas podjąć trudną decyzje i wrócić do lola po 3 latach gry w hotsa. Nie ma po co grac w takie warzywo jakim było Evolve.

2 polubienia

Obawiam się że ostatnia aktualizacja z dobieraniem bohaterów była celowym zabiegiem by powoli uśmiercać grę. Teamy i tak praktycznie nie są zbalansowane a w piątkowy wieczór idzie czekać nawet “500+” sekund. Blizzard u mnie także wiele stracił. Tak jak kiedyś uważałem ich za najlepszych, tak teraz tylko chodzi już o dojenie kasy.

2 polubienia

Nie jestem pewien czy ten zabieg był celowy. Pamiętajmy, że pracownicy Blizza sami nie wiedzieli na Blizzconie o tym, że HGC i HOTD będzie uśmiercone. Gdyby wiedzieli nie zapewniali by otwarcie casterów o emocjonującym roku 2019.

Z samych zmian w rozgrywce nie jestem zadowolony. Może tylko ja tak mam, ale po patchu na szybkich meczach mam rozgrywki bardzo jednostronne - albo super łatwe, szybkie wygrane, albo przygniatająca przewaga wroga od samego początku spotkania do końca.

4 polubienia

:frowning: co tu mówić, smutne to będą święta dla ludzi związanych z blizzardem :frowning: gram od 3 lat, ponałem sporo fajnych osób i teraz Activi$ion to wszystko niszczy bo nie oszukujmy sie nie ma już blizzarda a diablo immortal to udowodniło, Gra w którą kiedyś wierzyliśmy przestała istnieć. Lol mi się nie uśmiecha kiedyś pograłem i przestałem… może znowu zagram prze chwilę albo coś takiego bo nie wiem co teraz z sobą zrobić :frowning: Feels bad man

3 polubienia

póki jeszcze jest z kim grać i nie ma informacji o dacie wyłączenia serwerów to gram dalej, do lola czy doty nie przejde bo ciezko bedzie mi sie przelaczyc z hotsa na tamten tryb. znajde sobie jakas inna rozgrywke.

2 polubienia

A czego oczekujesz po grze z “warzywami”?
Na QM masz 20% postaci, którymi jako tako można grać, pozostałymi można wpisać gg, bo twoje włazne ziemniaki nie wiedzą nawet jakie Ty i przeciwnik, macie skille i jak z tego korzystać.

Anyway.
Każda wielka marka, przechodzi okres świtu, sukcesu i zmierzchu.
Blizzard na przestrzeni 10 lat nie potrafił się zmienić i to jest ich czas przed zgonem.
OW nie spełniło oczekiwań, Diablo zawaliło na całej linii, a teraz sieciowe wydanie zrobił “Magic:The Gathering”, więc za rok albo dwa na pysk padnie Hearthstone, bo 30+ letni fani karcianek “wrócą do klasyka z czasów dzieciństwa”.

1 polubienie

Tryb, czy grafikę?? :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Dokładnie, nawet na filmiku (pokazanym na blizzconie) promującym zmiany na 2019 rok jest hasło HGC. Dodatkowo czekali z tą decyzją do ostatniej chwili, przecież gracze HGC, komentatorzy i inni z tym związani od około 3 tygodni codziennie dopytywali się co będzie z rokiem 2019. Jestem przekonany że to nagła decyzja spowodowana ogromnym spadkiem akcji ACTI-BLIZZ (ponad 40%) z ostatnich 2 miesięcy (zaczęło się jeszcze w październiku po pierwszych oficjalnych informacjach że na blizzconie nie będzie Diablo 4).
Kompletnie mnie nie dziwi że tną koszta, a ponieważ HOTS jest ich najmniejszą aktualnie produkcją to zaczęli od HOTSa. Pytanie na czym się skończy, czy inne gry też będą powoli zakopywane. Przeraża mnie fakt że oni (prawdopodobnie) mają długoterminowy plan całkowitego przeniesienia się na rynek mobilny i tego planu raczej nie będą zmieniać. Odetną się od fanów i pójdą po łatwą kasę.

Worm, ma sporo racji, e-sport wyznacza standardy, mete itd. Ludzie grają tak a nie inaczej bo tak grają prosi, a ich styl gry, taktyki są promowane przez różne stronki. Nagle może się okazać że niedzielny gracz nie sprawdzi w internecie buildu, bo nie będzie na kim się wzorować.

Jedyna nadzieja dla HOTS to zewnętrzne firmy które kiedyś zrezygnowały ze względu na monopol HGC. Problem jest taki że 14 grudzień to trochę późno na planowanie przyszłego sezonu.

2 polubienia

Buhehehe Jak ja o tym mówiłem że gre czeka już powolna agonia bo na spotkaniu investorów 4 lata temu mówiono że gra ma tendencje bardzo spadkową to ludzie tutaj mi pisali żebym wracał do LoLa :smiley: gra na jakiejś polskiej stronie jest top 1 że ludzie piszą że WoW umrze co dodatek i jakoś nie umiera i tak samo z hotsem itd itd itd. Grze były potrzebne gruntowne zmiany postacie musiały by być bardziej mobilne i skillowe i bardziej OP a mapy znacznie większe i więcej urozmaiceń taktycznych i strategicznych. Tak że by jeden gracz miał więcej do powiedzenia odnośnie gry. A jak na razie wszystko poszło w całkiem inną stronę i z gry dobrej dla mnie stała się średnia a postacie z Overwatcha i ich mechaniki i mapa typu Hanamura czy jak jej tam było skutecznie mnie odrzucały od tej gry.
Pamiętam kilka moich ulubionych postaci i fajnych zagrań nimi a potem nerf i już z przyjemnej postaci zrobili taką która mnie nudziła. Np
Jasnoskrzydła - Pamiętam jak tu robiłem taktykę bańka+sprint i tak wyprzedzałem wroga po to by wrzucić szmaragdowy wicher :smiley: potem usuneli mi sprint i przebudowali całą postać.
Zszywaniec - Również sprint i pożarcie kogoś potem przebudowali postać i usuneli sprint
Abathur - Rush build gdzie wysyłałeś armie zergów i nuke na fort czy synchronizacja postacią albo Bomb build gdy kładłeś wszędzie w krytycznych miejscach bomby obcy team wchodził w nie i padał.
Gazol - I rozwalanie bossów na 10 poziomie :smiley: to chyba był jedyny taki orginalny spec co dawał rade ubić bossa :smiley: trzeba było wysłać jakiegoś assassyna i jak gazol wbijał w bossa to w tedy wjeżdzać w niego :smiley: A teraz Gazol coś robi ?
A no i Hybrydy gdzie mogłeś wybrać grę i być Supportem czy DPS jak w przypadku Tassadara i Tyrande :smiley: To był czasy :smiley: Potem jeszcze weszło Overwatch i gra z dobrej stała się średnia :smiley: No nic teraz ją czeka powolna Agonia i jakiś bohater raz na jakiś czas ale czegoś większego bym się nie spodziewał.

Tutaj więcej o nowej polityce Blizzarda : https:// www.gram.pl/news/2018/11/22/diablo-immortal-ma-byc-swietna-gra-blizzard-naciskane-przez-activision-o-wyniki-finansowe.shtml

3 polubienia

Oczywista oczywistość no cóż fanboye maja teraz okazje przejrzeć na oczy, pisałem wiele razy, jak się nie umie rozwiązać problemu jaki gra ma od swojego początku to trzeba grę uśmiercić fakt będzie to się działo powoli ale to się już dzieje od dawna, Hots umiera czy wam się to podoba czy nie, to juz nie jest zwykle gadania to jest fakt niepodważalny.

1 polubienie