Powrót do gry po długim czasie

W związku brakami w mojej bibliotece gier i sukcesami Polaków na scenie LoLa mam ochotę na powrót do HoTSa, ale nie wiem czy warto. Ostatni raz grałem po wyjściu wersji 2.0 i nie mam pojęcia czy:
a) byłbym w stanie ogarnąć mechaniki, bohaterów, mapy, itd.
b) społeczność gry nie jest nazbyt toksyczna i czy da się znaleźć mecz, bo podczas ostatnich dni w gierce mecze wyszukiwało po 15 minut a i tak dostawałem beznadziejny rosyjski team.

*Do tego jeśli warto wrócić to jak wygląda obecna meta i czego mogę się spodziewać? Ostatnią postacią jaką wprowadzili gdy jeszcze grałem był Stukov. Przed odejściem grałem głównie Tyrael, Kharazim, Anubarak, Illidan. Pozostawałem między silverem a goldem.

*Byłbym bardzo wdzięczny jakby ktoś był w stanie i miał czas opisać mniej więcej znaczące zmiany jakie zaszły od ok. miesiąca po wyjściu 2.0 do teraz.

*jeśli warto wracać

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i poświęcony czas!

O start, tona tego była:
A.zmiany ogólne:

  1. Bohaterowie niewidzialni stali się widzialni, ale nieco mocniejsi z wyjątkiem Novy która była przez 2 tygodnie OP, a teraz… szkoda słów.
  2. Budynki mają nieograniczoną amunicję i biją o 33% mocniej. Były też zmiany w punktach doświadczenia za niszczenie budynków ale nie pamietam szczegółów
  3. Obóz najemników rycerzy zapewnia pobliskim jednostkom pancerz magiczny, więc warto z tymi najemnikami pushowac
  4. Kule regeneracji są wspólne.
  5. Blizzard zepsuł do reszty tryb rankingowy, a teraz próbuje naprawiać (za dużo pisania bo to jeden wielki cyrk)

B.
Teoretycznie obecna meta wygląda tak:
Główny tank (Garrosh, Diablo, Muradin)
Solo laner bruiser (Dehaka, Blaze, Yrel)
główny pomocnik (Tyrande, Deckard, Sally WMan)
Dwóch zabójców
Praktycznie można grac prawie wszystkimi postaciami w prawie każdej konfiguracji. Poza kilkoma wyjątkami postaci w hotsie są bardzo dobrze zbalansowane

h ttp://www.robogrub.com/tierlist (link rozbity bo na forum nie można linków dodawać)

C.
Problemy z dołączaniem są, sam ich nie doświadczam, ale dużo osób się skarży że im meczy nie znajduje.

D.
Bohaterowie zmieniają się mocno, nawet trochę zbyt mocno. Aktualnie blizzard przyjął strategię: 1 nowy bohater - 3-4 tygodnie - 2 reworki - 3-4 tygodnie nowy bohater itd. dodatkowo w między czasie zmiany balansujące. Tak więc jeśli chodzi o bohaterów to zmian jest bardzo dużo i trzeba być na bieżąco.

E. Bohaterowie których wymieniłeś są aktualnie albo postaciami wymagającymi dużych umiejętności, albo są bardzo sytuacyjni. Jeśli ich ogarniasz (tak naprawdę) to możesz nimi grać, jeśli nie to lepiej znaleźć jakieś zastępstwo.

F. Podsumowując, za parę dni będzie Blizzcone, trzeba poczekać i zobaczyć co powiedzą, jakie mają plany długo i krótkoterminowe. Po raz kolejny zmienia się reżyser, więc można spodziewać się wszystkiego.

3 polubienia

Szczerze to nie warto, Blizz nie poprawił żadnego z problemów które denerwują graczy od dawna. Gra cały czas się rozwija, dodają nowych bohaterów i balansują starych, ale jeżeli zrezygnowałeś z hotsa z konkretnego powodu np słaba optymalizacjia, lagi, tragiczny dobór graczy albo któryś z innych z błędów to muszę Cie zasmucić, nic nie zostało naprawione.

Oj kolego, jeżeli takie coś Cie denerwowało to lepiej nie wracaj bo jest dużo gorzej ostatnio.

Mezjasz napisał Ci jak powinien wyglądać draft, ale ja ostatnio mam cały czas draft typu, 3 magów 1 tank 1 sup, 3 papierowe dpsy 1 tank 1 sup i nikogo na solo linie, 2 bruiserów 1 mele dmg 1 range dmg i sup. Szczerze to na ostatnich 20 gier miałem jedną grę z normalny draftem, a tak to w kółko mam debilne słkady. wspomne jeszcze o rzeźnikach i ilidanach na pierwszym picku, albo o notorycznym pickowaniu lili i to na składy gdzie nie ma bohaterów pod autoatak.
Po prostu ludzie grają tym czym im się podoba i mają głęboko gdzieś jak wygląda draft.

Ja osobiście zacząłem trollować każdą grę ze złym draftem i po prostu odchodzę od kompa, czasami tylko pójdę zabić miniona. Podam Ci przykład z wczoraj i napisze po kolei jak wyglądał nasz draft,1 Maltael, 2 Szarogrzywy (ja), 3 Tyrande, 4 Artanis i 5 Sonia, kolega na ostanim picku przez cały czas był afk i po prostu w ostatnie 10 sekund szybko wybrał Sonie. Oczywiście takim składem bez problemu można wygrać, ale ja po prostu mam już dosyć takich składów i chciałbym zagrać parę gier z takim składem jak podał Mezjasz, rzygam już składami typu 3 magów i tym podobnymi debilnymi składami. Ja rozumiem co piątą gierkę zagrać trochę innym składem, ale tutaj mamy cały czas jakieś poronione kompozycję i nawet gdy próbuje wybrać to czego nam brakuję to z 2 asów weźmie takie picki że ręce opadają. Sami się kontrują itp itd

Zresztą we wczorajszej grze którą strollowałem Szarogrzym, Artanis napisał bardzo celną i prawdziwą uwagę " Bllizz i tak nic nie zrobi szarogrzywemu za trollowanie" i miał w 100% rację, może po tym wpisie ktoś z Blizza przejrzy moje ostatnie gry i zobaczy że każda gra z debilnym draftem była przeze mnie strollowana i możliwe że wyłapie bana, ale ogólnie to już mi to wisi. Mało tego tyrandę użyła na czacie “słowa retard gm” za co ją reportowałem i to ona ma większe szanse na wyłapanie bana od gościa który strollował im grę. Ten system jest tak chory że masakra, trolle robią co chcą a gracze którzy pod wpływem nerwów i frustracji napiszą “retard” na czacie są banowani.

Ogólnie jeżeli nie masz paru osób do wspólnej gry to nie wracaj do Hotsa

1 polubienie

Jeśli jednak niedługo załapiesz tego bana to nie zapomnij napisać na forum. Trzeba sprawdzić czy system jednak działa.

Ok, ale już teraz mogę Ci napisać że raczej nie działa. Możliwe że teraz wyłapie za ten wpis, ale prawda jest taka że trolle są bezkarni.

Sam od siebie chciałbym tylko napisać że nie wiem o co chodzi z problemem do Lili, do dobry support, bezpieczny i ogólnie fakt że przeciwnik nie ma aa postaci nie ogranicza jej w niczym :smiley:
Co do ujowych draftów, to znam ten ból, pierwsze picki to w większości carry sytuacyjni których łatwo skontrować, a na koniec zostają tanki lub supporty, a tu boom, cho gal w przeciwnym i skontruj go jak masz brać main tanka i supporta z dużym sustainem (no niby da się kharazimem i anubem jakoś to załatać, ale anub nie jest main tankiem który raczej nie da rady solo tankować, a khara nie wyrobi z healowaniem 3 papier dps’ów xD). Solo lany później wyglądają że przez 5-6 minut nikt nie idzie na nie, bo dps’y grać chcą all mida i za cholerę nie pójdą solo bo się nie nadają na te linie (bo to prawda), a jak support pójdzie to płacz i zgrzytanie zębami na midzie bo co chwile padają bez leczenia xD #HoTS :smiley:

2 polubienia

Może i nie jest tragicznym suportem, ale co ona ma oprócz leczenia i oślepienia?? Taki Decard zjada ją na śniadanie, dobry Malf też, zresztą jak dla mnie to każdy suport ją zjada, bo jeżeli przeciwna drużyna nie ma aa bohaterów to co ona oferuje ?? Samo leczenie?? to za mało inni mają stuny, ruty i spowolnienia, ale ogólnie nie chodziło mi o to że lili jest słaba, ale ja ją widzę w 50% grach i mam dosyć tego suporta. Szczerze to wole grać z każdym innym supem, jeżeli w przeciwniej drużynie jest qm, fenix albo butcher to bardzo chętnie, ale branie jej dla samego leczenia to wolę jednak alex która zrobi o 50-70 większe cyferki w leczeniu. Jeszcze oczysczenie ma bardzo fajne lili.

Dokładnie pójdziesz supem albo tankiem zebrać xp to wielki płacz i reporty lecą.

Byle mag rzuci swoje combo to Lili co zrobi? Rzuci jedną czy dwie herbatki, które i tak mogą pójść do kogoś innego? Odpalisz ulta, którego można łatwo przerwać? Grałem ostatnio na nią Hanzo i zasada była taka - jeśli trafiłem ją ultem to teamfight był z góry wygrany. Jakbym grał tankiem to w ogóle nic by nie wyleczyła.

1 polubienie

Jeśli mag trafi kombinacją umiejętności innych supportów typu ana, auriel i inne tego typu postacie to przetrwają, zresztą lili ma cleansa jeśli chcesz ratować teamatów przed cc chainami :smiley: Narzekacie tylko

1 polubienie

Cleans to dla mnie największa zaleta Lili.

1 polubienie

Ta gra jest całkiem dobra ale jeżeli masz stałą ekipe bo niestety Hots jak większość mob liże (!) premade’om za to z samotnych graczy w co 5-10 grze robi workiem treningowym dla premade’ów.

Odpowiedz na to pytanie jest zawsze taka sama, masz ekipę lub znajomych którzy podobnie jak ty chcą grac? jeśli tak to śmiało grajcie i będziecie się świetnie bawić, jeśli jednak chcesz grac sam to jedyne co możesz zrobić to uninstall aby oszczędź sobie niepotrzebnej frustracji tak jest po prostu łatwiej.

@Budrys
To właśnie ludzie jak ty są problemem tej gry. Idziesz afk/trolować, bo nie pasuje Ci team comp? Uważasz, że jesteś jedynym ogarem w teamie, bo widziałeś streama z hgc? Dlatego wydaje Ci się, że “twój sposób” to jedyna słuszna metoda grania?
Jestem pewien, że w większości meczy które grasz sam jesteś głównym problemem.

4 polubienia

Wisi mi to, robię tak od może miesiąca bo tak jak napisałem na ostatnie 20-30 gier mam składy jak z szybkiego meczu. Rozegrałem 7000 tyś gier nie trolując a wiec teksty typu “tacy jak ty” zachowaj dla siebie.

Ty myślisz że chcę grać składami jak z HGC?? Umiesz czytać??? Nie obchodzi mnie meta i draft jak u Dignitasów, ale miło jak by w końcu przestali pickować po trzech papierowych zabójców albo 3 magów bo ja już tym rzygam.

I przestań mi pisać "tacy jak ty " i może przeczytaj jeszcze raz wszystko ze zrozumieniem.

Przecież możesz wyjść z draftu nie trollując. Bo wiesz jak będziesz trollował to będziesz przegrywał - jak będziesz przegrywał to będziesz pogarszał swój mmr - jak będziesz pogarszał swój mmr to będzie jeszcze gorzej.
Wyjście z draftu nie kosztuje Cię nic. Jeśli wyjdziesz 3 razy pod rząd to będziesz miał jedną karną bójkę (te obecne trwają 6 minut).

Zawsze możesz też mieć w tyłku drużynę i zagrać PvE. Z tego co pamiętam jesteś dobrym graczem więc bez problemu powinieneś większość wyciągać samemu.
Ty mi chyba pisałeś o Maltaelu, więc bierzesz tego M, zbierasz expa, robisz campy, a od 10 poziomu zabijasz. Wygrasz tak 10 meczy pod rząd i później będzie łatwiej.

Co do słuszności kompozycji, to zawsze najważniejszy jest fakt czy dana kompozycja wygrywa. Jeśli ludzie wybierają papierowe kompozycje to muszą mieć ku temu jakiś powód, najwyraźniej takimi postaciami wygrywają. Typowy troll który chce przegrać zdarza się bardzo rzadko. Pytanie jest takie czy Ty chcesz wygrać, czy tylko zagrać kompozycją którą Ty uważasz za słuszną? Bo jeśli papierowe kompozycje wygrywają, a Tobie się to nie podoba to znak że powinieneś zrobić przerwę od HOTSa

Meta się zmienia, nawet na HGC prosi grają bez tanka i to działa np. Kerrigan+Uther.

Na wszelki wypadek przypominam o resecie mmr który sprawia że pierwsze kilkadziesiąt meczy każdego sezonu zawsze jest gorszych.
Podbij mmr o 200 punktów i na pewno powinieneś zobaczyć różnicę.

3 polubienia

Wydaje mi się, że czytałem już stanowczo za dużo twoich wypowiedzi. Większość z nich to nawet nie była krytyka tylko czysty hate. Nie obchodzi mnie ile rozegrałeś gier czy jaką masz range.
Autor chce sobie pograć, ma range silver/gold i dowiaduje się, że “nie warto” bo gra ma problemy z których połowy nawet by nie zauważył gdyby o nich tutaj nie przeczytał.

Budrys przestań być masochistą i zmień grę na quality LoL/Dota, bo najwyraźniej HotS Ci nie służy.
Co do zwrotu “tacy jak ty” to imo zdołałeś już na niego zapracować na tym świeżym forum.

4 polubienia

No ok zagrałem pierwszą grę dzisiaj i o to skład-
h ttps://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/eAr9edblxGGvIcaoATkDc9AQ4s5scq

Falstad nie poleciał na solo linie i stiches pod dmg i tak wygląda z 30 moich ostatni gier. porażka w 13 minut. Patrze gościu na Novie 330 gier myśle ok może jakoś to będzie wyglądało, ale nie stety pan na novie w 5 minut wykręcił 4k obrażen. Nie miałem szans nikogo wyleczyć bo padali w 2-3 sekundy a tank był na solo lini.

Ja rozumiem gdzyby tak wyglądał co 2-3 gra ale tego jest stanowczo za dużo

Dziwisz mi się jak od miesiąc mam takie gry, kiedyś grałem po 10 gier dziennie i 80% było wyrównanych, a teraz armagedon, albo totalna dominacja albo totalne lanie.

Jaki hate?? napisałem prawdę MMR leży a rankedy to już całkowity trup. Fakt u Mezjasza w temacie o HGC zrobiłem nie potrzebny kibel ale ta gra jest od miesiąca strasznie frustrująca. Chyba masz racjie będę musiał przestać w to grać.

Ale chyba zadał pytanie ?? To co nie mogę na nie odpowiedzieć ?? Przecież to jest sama prawda, to co miałem mu kłamać?? Miałem napisać wracaj śmiało MMR jest idealny, lagów zero a trolla to nie widziałem od roku. Zadaje pytanie to dostaje odpowiedzieć, to chyba jest logiczne.

Dokładnie miesiąc przed wejściem nowego forum gry zaczeły u mnie wyglądać fatalnie. Wcześniej 6000 gier spoko a teraz jest dramat po prostu dramat. Przed wczoraj zagałem 1 grę o 2 w nocy i dało mi do drużyny 3 masterów i 1 grandmastera i gra wyglądał normalnie, ale jak gram po południu to daje mi graczy srebor-goold-platyna. To jest ten MMR że daje mi graczy od srebra do grandmastera ?? Jak to jest możliwe że daje mi tak różnych poziomem graczy??

Pisz co chcesz, ale to jest sama prawda MMR leży i kwiczy!!!

Do Autora tematu odpowiadam na pytanie

W moim przypadku od półtora miesiąca jest dramat!!! Jak masz znajomych żeby pograć to śmiało graj, ale solo gra to czysta loteria.

A może solo TL jest powodem obniżenia się standardów HL i UR. Na TL można wybierać bohaterów w dowolnej kolejności, to ogromna zaleta dla wielu graczy. Też ostatnio odpuściłem granie UR na rzecz solo TL.

W moim przypadku to raczej godziny grania są głównym powodem słabych gier. Kiedyś jak mogłem pozwolić sobie na granie po nocach to grało mi się świetnie, ale teraz jak mogę pograć po popołudniu to jest tragedia. Ale nie ma reguły bo ktoś już na forum napisał że ma odwrotnie.

Zagrałem 2 gierkę i o to wynik
h ttps://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ab1c095b5a932cb2

Roznieśliśmy ich w pył. Dzisiaj na 2 gry miałem totalne lanie a potem totalną rozwałke.