W jaki sposób mam wyjść z ligi brąz?

Jeżeli w co drugim meczu mam w drużynie debila który wybiera abathura, mimo że cała reszta drużyny go błaga, żeby nie wybierał. No i oczywiście będzie to taki profesjonalista, który nawet nie wie jak grać abathurem.
Ja może nie jestem najlepszym graczem, ale staram się grać jak najlepiej. Gram tankami, healerami, kontra-typami na to co wziął przeciwnik.
Ale koniec końców nie da się wygrać takiego meczu jak się ma kogoś kto sabotażuje drużynę.
A wiadomo jak to jest w meczach rankingowych, możeszy być matką teresą z kalkuty healerów albo shermanem tanków a i tak punkty dostajesz tylko za wygrane.
To w jaki sposób ja mam się wybić, co?

  1. Aż do platyny grasz 1vs9 więc nie graj pod drużynę
  2. Aż do platyny można wygrywać samym soakowaniem expa większość meczy.
  3. Graj tym czym lubisz i umiesz, zwłaszcza to drugie, a jednocześnie staraj się spełnić warunek numer 2.
  4. idź do Xardasa, ostatnio znowu się udziela.

Wygląda na to że odkąd wprowadzili zmiany w lidze w system lepiej dobiera graczy do QM niż do ligi. Obecnie mam wrażenie, że został wymuszony dobór graczy do ligi w około minutę (bo nie zdarzyło mi się dłużej czekać na mecz) co sprawia że po tej minucie czekania praktycznie dobiera losowych graczy. Na 10 przegranych meczy w lidze, w 5 miałem zmianę na korzyść przeciwnika większą niż 15. Co świadczy o tym jak to idealnie dobiera graczy do gry.

Z ciekawości wszedłem na HoTSLogs i po moich statystykach widać że dobieranie graczy w lidze nexusa nie działa:

|Storm League| Silver 2703 (MMR: 1895)|
|Hero League| Master 453 (MMR: 2472)|
|Unranked Draft| Platinum * (MMR: 2017)|
|Quick Match| Diamond 6657 (MMR: 2409)|

lol?

SL = TL
Na hotslogu nie masz statystyk z ligi drużynowej więc, Twoje staty z aktualnego trybu rankingowego wyglądają jakbyś dopiero zaczynał grę.
Teoretycznie system miał brać wartość uśrednioną z TL i HL, według mnie brał tylko z TL.

Witam wszystkich. Chciałbym Wam przedstawić kilka osób, którym udało się wyjść “Z Brązu do Mastera” m.in. ja, Chu8, Nostromia czy Danatan. Przy okazji dałem linki do postów z Reddita, filmików na YouTube czy po prostu zdjęć/plików.
Nie chcę kogoś inspirować do podejmowania podobnego wyzwania, ale chcę zainspirować Was do obejrzenia może niektórych rzeczy, komentarzy, poczytania i przemyślenia tych spraw.

Skoro jakiś tam Xardas z Internetu, który pierwszy raz gra w HotS czy inny Rosyjski Streamer typu Nostromia da radę, to czemu nie Ty? :slight_smile:
Lista Eventów “Z Brązu do Mastera”:

  1. Xardas182, “Z Brązu do Mastera w 10 dni”
    • YouTube: goo.gl/nYPRa7

  2. Xardas182, “Z Brązu 3 do Mastera”
    • YouTube: goo.gl/ukB3AQ

  3. Xardas182, “Ze Srebra 4 do Mastera”
    • Zdjęcie: bit.ly/2VgCAfc

  4. Chu8 “Bronze 5 to Master”
    • YouTube: goo.gl/9zGGZM
    • Reddit: goo.gl/65BJwm

  5. Nostromia “Bronze to Grand Master”
    • Reddit: goo.gl/uRWgFr

  6. Danatan “Bronze to Master”
    • YouTube: goo.gl/4znknh
    • Reddit: goo.gl/qXw6yV

  7. theWilQ “Brązu do Mastera 2019”
    bit.ly/2vIq3SI

  8. Aussenseider “Z Brązu do Mastera - Liga Nexusa” - aktualnie gra
    bit.ly/2H2VRqy

Jeśli jeszcze masz jakieś pytania to pisz do mnie na Fanpage’u bądź na Streamie:
• facebook. com/Xardas182HOTS/?ref=bookmarks
• gaming.youtube. com/c/Xardas182/live
[usuń spaje z linków w .com]

Pozdrawiam,
Xardas182

nawet jakiś czas temu oglądałem twoje filmiki i ogladałem też twoje streamy i niestety filmiki z brązu do mastera za wiele mi nie dały, a streamów nie bede komentował. miałem wrażenie że robisz to bo ktoś Ci każe, zero funu z gry a swoich współgraczy jechałeś bez konstruktywnej krytyki tylko po bandzie.

Mimo wszystko podziwiam skilla. bo jak widać staram się robić to co ty a właściwie cały czas robiłem a mimo wszystko mi to nie wychodzi.

1 polubienie

Widać, Oscarze, za mało oglądałeś i nie wiesz o czym piszesz :wink:

Nie będę się więcej wypowiadał, bo ta gra [Heroes of the Storm] podobno w stosunku do innych gier jak LoL czy Dota jest tak prosta, że lewą ręką dałoby się w nią grać, a jedynie staram się pomóc Phexowi, który sobie nie radzi.

W razie czego można się uczyć od byłych graczy Competitive, bo cały czas osoby takie jak Cris, Mene, HasuOBS czy Mopsio są w stanie wiele nauczyć, tylko najpierw trzeba samemu chcieć się nauczyć, bo są na tym forum osoby, które też grają w tę grę od 3-4 lat, a cały czas Srebro-Platyna.

Pozdrawiam.

może i masz racje ogladalem jakies 10 15 godzin tylko, wiec moze to za malo, mam na tyle malo czasu wolnego ze wole zagrac niz ogladac i tak starcza mi czasu na zaledwie 3 gry dziennie.

Wiele zależy od tego czy się trafi na graczy którzy myślą jakie postacie wybrać a nei biorą na zasadzie - teraz pogram sobie tą postacią

Jeśli odnosisz się do głównego wątku, czyli rangi brązowej to nie masz racji.

jak jestes masterem to zrobisz to w kilka dni, jak jestes silverem zrobisz to w kilka lat, pewnie jakis gold zrobi to w kilka sezonow a jakis diament w kilka miesiecy

Jakby ktoś jeszcze potrzebował

Lavekall też się bawi w wychodzenie z niskiej rangi
h ttps://www.twitch.tv/lavekall

I to jeszcze bez talentów czasami. xD

Po prostu trzeba czasami zaakceptować, że może liga do której trafiliśmy jest dla nas odpowiednia, bo jak ktoś ma umiejętności to z brązu właściwie sobie wyjdzie na lajcie.

Tym bardziej że teraz jest to dużo łatwiejsze bo MMR=punkty rankingowe. Jakby przywrócili kolejkę solo to ranked nareszcie miałby jakiś sens, przynajmniej według mnie.

1 polubienie

Temat trochę przygasł, ale nie będę zakładał nowego, więc napiszę tu.

Grałem początek sezonu na srebrze (od 5 do 3), ale powinęła mi się noga, niefart i wpadłem do brązu.

Tu zaczęły się problemy, bo przegrałem prawie 20 gier z rzędu z powodu trolli, który biorą wikingów albo abatura i nic nawet nimi nie robią albo biorą cokolwiek i giną po 20-30 razy na mecz z 1 000 obrażeń zadanych. Ostatnio zdarza mi się wygrać mecz (potem przegrać 2), ale ogólnie każdy wygląda tak samo - mam kilka razy więcej obrażeń od innych, sporo zabójstw, masę exp a i tak przegrywamy. Nie daje nic to, że gram dobrze bo ciągle przez innych przegrywam. Jest to strasznie irytujące i wystarczy otrzeć się o brąz i gra ściąga mnie najniżej jak się da. aż odechciewa się grać jak widzę już w dobieraniu drużyn, że będzie przegrana…

EDIT: Zastanawia mnie tylko czemu trolle trafiają do mojej drużyny, a nie do przeciwnika.

Jesteś pewien, oglądałeś powtórkę? Błędy sojuszników łatwiej zauważyć niż błędy przeciwników. Najtrudniej zauważyć własne błędy.

Tydzień temu grałem Garroshem i w sytuacji 8 lvl do 8 lvl sam zabiłem Ragnarosa. Wczoraj jak grałem to w przeciwnej drużynie był Hanzo który cały czas walczył w zwarciu. To dwa losowe przykłady słabych przeciwników

Sorrki, ale ja wiem jak wyglądał brąz trzy lata temu i wiem jak wyglądał trzy miesiące temu i podejrzewam że nadal wygląda tak samo. Jeśli grasz dobrze to nie możesz przegrać 20 gier z rzędu. Jeśli grasz dobrze to na brązie samemu powinieneś robić minimum 80% WR.

To zdanie to dowód że jednak nie grasz dobrze. Kompozycja drużyn zaczyna mieć sens dopiero w platynie. Na rangach brąz-złoto kompozycja nie ma żadnego wpływu na mecz, ponieważ gracze nie umieją korzystać z zalet i wad kompozycji.

Moja rada: przestań grać rankedy bo jak jeszcze trochę poprzegrywasz to wpadniesz w totalnie niski mmr i za wygraną będziesz dostawać po 20 punktów zamiast 200.
Pooglądaj trochę swoich powtórek, trochę streamerów i na razie na QM spróbuj uzyskać jakiś dobry WR na jednej lub kilku postaciach.

Próbowałeś grać Ragnarosem? Fala lawy 15 lub 45 sekund po pełnej minucie zagarnia ogromne ilości doświadczenia i wywiera presję na alejce. Robisz do tego full build pod Q, lub pod E i masz bardzo mocnego bohatera na niskiej randze.

Dla mnie twoje słowa, że przy dobieraniu kompozycja drużyn nie ma znaczenia to dowód, że nie grasz dobrze, bo oczywiste jest, że dobranie ma znaczenie i ciężko jest wygrać mając w drużynie dwóch healerów, albo podobnie bezsensowne wybory.

Oczywiście, nie jestem wybitnym graczem, ale nawet kiedy przegrywam to i tak w większości meczów jestem MVP. Dlatego jest to irytujące.

Czemu 2 healerów jest złe? Z jakimś fajnym carry i z poprawką, że tym drugim suppem jest Uther który pełni rolę sololinera można praktycznie każdy mecz wygrywać + ten Uther bije na solo praktycznie większość postaci w grze.

To Ty spadłeś do brązu, znaczy Tobie powinęła się noga :slightly_smiling_face:

Podwójny support to bardzo mocna kompozycja, zwłaszcza z Utherem.

MVP dostaje gracz który robi cyferki, a nie ten który dobrze gra.
Możesz wybrać Li ming, do tego talenty pod kulę, przez cały mecz rzucać kulę we wrogiego tanka i też dostaniesz MVP, bo będziesz miał top dmg i zero śmierci, ale to będzie Li ming w stylu “afk” bo nie korzystasz ze swojej cechy.