Złote Rady Wójka Władka

Dzisiaj od Variana, grającego na skok, ze statystykami 0-8-8 na koniec meczu dostałem radę:

“Valla! Bij! Przestań się ciągle ruszać.”

Dlatego też naszła mnie myśl. Jakiej najdurniejszej rady udzielono Wam podczas gry?

Nie lubię grać z kolegami kolegów, jeden z nich tak mi powiedział “Valla to zły pick” na polu bitewnym wieczności.

A na jakiej mapie Valla to zły pick? Jeżeli potrzebujesz w drużynie maszynki do robienia dmg, to Valla nie jest gorsza od żadnej postaci. Ot. Valla.

A to nie był ten kolega, co się źle pobudował na tym Polu Bitwnym i jeszcze argumentował, że to Valla jest taka sobie na tej mapie, a nie jego build?

Tego nie pamiętam, ten kolega kolegi grał Thrallem i nie chciał iść na solo, co w sumie wyszło dobrze dla drużyny bo ja na Valli bez problemów ograłem Leoryka. Pamiętam że to był bardzo łatwy mecz.

Jeśli umiesz klikać to Valla zawsze jest dobrym pickiem. Niektórzy twierdzą że Hanzo jest lepszy, ale ja uważam że jest inny.

Nie wiem czy jest lepszy. Wydaje mi się, że ma potężniejsze ulty. Bardziej nowoczesne. W sumie podobne ale maja wiekszy zasieg i latwiejsze sa w uzyciu. Do tego dla niektorych Hanzo moze miec latwiejszy stutter stepping. Bo dłuższe robi kroki. Ale Valla ma jedną przewagę. Kiedy zdobywasz inicjatywę w TFie i mozesz po prostu tluc w tanka wszystkim. Hanzo nie jest w stanie tak dlugo utrzymywać tak mocnych obrazen. Szybki burst i pauza. Dlateto osobiscie wolewale.

Swoja droga jakze zdechłe jest to forum…

Nie no nie mówcie, że Hanzo, który podczas swojego istnienia dostaje prawie same nerfy, Hanzo który był pickowany w każdym meczu HGC, Hanzo który potrafi z drugiego końca mapy zagrać pogo i jeszcze przy tym zadaje ogromne obrażenia, a wszystko to robi spoza wizji przeciwnika jest gorszy od Valli :D. Lubię Vallę i uważam, że to bardzo mocna postać, ale panowie, gdzie Rzym, a gdzie Krym.

Pięknie czytasz. Kto napisał, że Hanzo jest gorszy od Valli? I w którym miejscu?

1 polubienie

Już samo to zdanie delikatnie mówiąc “zaskoczyło” mnie.

Dalej:

Mówimy o jednym z najmocniejszych ultów w grze. Nie wiem jak komuś może się “wydawać”.

No i Mezjasz też nie jest pewien:

Vallą gram o wiele lepiej niż Hanzo. Mam nim ponad 20lvl, ale nie mogę go za cholerę ogarnąć. Nie mam jednak wątpliwości, że dobry Hanzo będzie o wiele lepszy niż dobra Valla.

Czyli podsumowując: żaden z nas nie napisał, że Hanzo jest gorszy, wręcz przeciwnie, napisałem że ma potężniejsze ulty (wydaje mi się, a co ma mi się nie wydawać)?

Ale dorabiaj sobie ideologię do kiepskich umiejętności czytania tekstu.

I kto posortował te ulty według “mocy”? Ty?

Gdybym napisał “wydaje mi się, że nie wiesz co mówisz”, to ma to znaczyć, że wiesz co mówisz?

Jestem pewien tego co uważam. Nikt nie napisał że Valla jest lepsza od Hanzo. Tak się składa że kilka tygodni temu (według mojej skali) nauczyłem się grać Hanzo. Potrzebowałem na to rok i udało się przy trzecim podejściu. Vallą gram od początku i też miałem z nią ogromny problem gdy dostała reworka, do “nowej” Valli przyzwyczajałem się kilka miesięcy.

Hanzo
HP: 1323
obrażenia: 198
szybkość: 0.66/s
DPS: 130.68

Valla:
HP: 1273
obrażenia: 75 - 135
szybkość: 1.67/s
DPS: 125.25 - 225.45

Szybkie porównanie: Hanzo ma większy zasięg ataków i zdolności, oraz więcej obrażeń ze zdolności. Jak napisane wyżej, on bardziej polega na burst dmg i regularnym pokowaniu z dużej odległości. Oprócz tego ma wizję i lepszy waveclear od 4 poziomu. Ma możliwość skakania przez ściany, ale tylko przez ściany i tylko raz 30 sekund.
Valla jest mocno zależna od swojej cechy, to sprawia że w określonych warunkach może być lepsza lub gorsza od Hanzo. Ma zdecydowanie lepszą mobilność, build pod Q pozwala o wiele szybciej robić obozy najemników i nieśmiertelnego, waveclear choć gorszy to tylko trochę. Ma możliwość pokowania zdolnościami, ale głównym jej atutem jest ciągłe zadawanie dużych obrażeń atakami podstawowymi. Valla posiada mniej punktów zdrowia jednak na 13 poziomie posiada 3 mocne talenty poprawiające jej przeżywalność (głupi przykład ale niech będzie: Valla z połową hp może przyjąć pyroblasta, Hanzo już nie).
Jeśli chodzi o ultimki to zależy od odległości, z bliska obie zdolności ogłuszają na 0.5s, ale Valla ma 2 ładunki i dużo więcej obrażeń. Ult Hanzo błyszczy gdy strzelamy ze średniej lub dużej odległości.
Wydaje mi się że Hanzo wymaga lepszego celowania zdolnościami, natomiast Valla lepszego pozycjonowania.

Wspomnę jeszcze o szybkości ataku, dużo łatwiej gra mi się Vallą niż Hanzo ze względu na jej mobilność oraz faktu jak cenny jest każdy atak Hanzo. Początkujący gracz może będzie wolał Hanzo, ale ja mam pewne nawyki i szybkość ataku Valli jest dla mnie idealna.

W moim odczuciu dużo zależy od mapy, np. Na Wieżach zagłady wolę zagrać Hanzo ze względu na jego wizję oraz dobre kąty ścian. Na mapach bardziej otwartych wolę Valle, mam wtedy dużo miejsca do biegania i klikania, na takich otwartych mapach Hanzo ma problem z używaniem W i D.

Dobra macie rację. Nikt z was nie napisał, że Valla jest lepsza.

A teraz pomińmy to całe “ja nie powiedziałem, to ty powiedziałeś”. Samo zastanawianie się, która postać jest lepsza, sugeruje, że Valla może być lepsza od Hanzo. Tak ja to rozumiem i się z tym kompletnie nie zgadzam. Mówienie o mapach i sytuacjach tylko udowadnia, że Valla jest gorsza, bo zaczyna błyszczeć w pewnych okolicznościach. Hanzo natomiast może zabłysnąć zawsze. Skakać może ile chce od 13 poziomu jak dobrze trafia. Valla ma zbyt dużo wad aby nazwać ją lepszą postacią. Inna sprawa, że Hanzo jest wg mnie jedną z najtrudniejszych postaci w grze. Jeśli jednak mam mieć w drużynie bardzo dobrą Vallę albo bardzo dobrego Hanzo to nie będę się zastanawiał ani trochę.

1 polubienie

Po pierwsze. Nikt nie nazywa. Po drugie. Jakie wady ma Valla? Wiesz jaką ma zaletę? Jest bardziej elastyczna niż Hanzo. I ciekawostka. Gdybym miał wybierać Valla czy Hanzo wybrałbym Hanzo. Głównie przez siłę ultów.

Jakie wady ma Valla? Mały zasięg - musi się wystawiać przez co jest mocno zależna od supporta. Ma słaby early game. Ulty jak ulty, po prostu dobre. Jak nie ma możliwości stackować nienawiści to wypada blado przy innych aa. Oślepienia bardzo ją bolą, gdzie taki Hanzo wciąż może dużo zrobić.

Prosiłem aby się nie czepiać słówek.

To po co w ogóle zabierać głos? “Nie wiem, ale się wypowiem.” Więcej pewności siebie. Swoją drogą sporo udzielasz się na forum, gierek też pewnie trochę zagrałeś, a Hanzo jest w grze od ponad roku, Valla chyba od początku gry. Nie wyrobiłeś w tym czasie swojego zdania? Przypominam, że jesteśmy na forum Heroes of the Storm i zamiast podjąć dyskusję o lepszości jednej postaci nad drugą otrzymałem dwie odpowiedzi:

  • “ja nic takiego nie mówiłem”
  • “ja też nie”
1 polubienie

A dlatego piszę, że mi się wydaje, bo nie uzurpuje sobie prawa do posiadania racji w sprawach, w których do głosu dochodzi gust użytkownika. Całe życie jem zupy ale nie powiem, że na pewno pomidorowa jest lepsza od rosołu. Co to ma wspólnego z “nie wiem ale się wypowiem”? Właśnie wiem, dlatego się wypowiadam z rezerwą.

I prosiłeś żeby nie czepiać się słówek, podczas gdy Twój udział w tym temacie ogranicza się do czepiania się słówek innych. I to takich, które nie do końca padły.

1 polubienie

Jak mamy się nie czepiać słówek jeśli piszesz

Cassia, Tychus i Genji machają do Ciebie. Valla ma standardowy zasięg pięć i pół. Nie jest zależna od supporta tylko od tanka który może i umie (lub nie) robić miejsce dla swoich DD.

  • Na czym polega jej słaby early game?
  • Wada postaci: Ulti ma tylko dobre… a to dobre.
  • Zuljin jak nie zrobi 75 trafień to jest nie grywalny, a żeby miał wartość to trzeba mieć te 150. Przeciwnik tychusa musi stać w miejscu żeby ten mógł go atakować. Falstad przez pół gry musi zbierać stacki. Ataki podstawowe Smugi, czy Lunary możemy pominąć. Pozostają Raynor, Gray i Fenix, których ataki podstawowe są w porządku.
  • Valla posiada bardzo skuteczny build pod Q.

bo zmyślasz. Jeden post wcześniej sam przyznałeś nam rację a teraz znowu wracasz do zamkniętej kwestii.

No i ja ciebie pytam o twój gust. Chyba nie odpowiadasz za innych?

Od tanka też jest zależna. To weź takiego Raynora, który ma tony samoleczenia i potrafi taką Vallę zjeść na 3 autoataki. Tychus też może się leczyć, może mieć pancerz po ogłuszeniu, może mieć pancerz magiczny, hp też ma więcej, ma nieustępliwość przy przemianie w odyna, a to, że stoi w miejscu może i jest wadą, ale co z tego skoro i tak wygrywa z każdym trade 1vs1. Smuga oprócz aa ma świetny burst i najlepszą mobilność w grze od pierwszej minuty. Lunara akurat ma słabe early, ale ma wizję oraz szybkość ruchu, może spowalniać, kontruje wielu tanków, Gejiego czy Smugę. Falstada pickuje się głównie ze względu na globalność, a nie na dmg, choć ma 2 bardzo mocne ulty. Zuljina pomijam, bo postać, która musi sobie zmniejszyć ilość hp aby bić to wg mnie nieporozumienie. Raynor czy Fenix są tak samowystarczalni, że nie muszą się praktycznie wracać do bazy.

Na czym polega jej słabe early? Na tym, że musi stackować zadania, do 10 poziomu nie ma żadnego CC. Early polega na lane’owaniu, robieniu campów i gankowaniu. Na solo linii w większości przypadków nic nie zrobi, campów sama też nie zrobi, gankowanie też jej słabo wychodzi bo nie ma stacków nienawiści, stacków zadań oraz żadnego CC. Od 10 poziomu zaczyna się rozkręcać, jest to faza starć 5vs5 z ultami więc Valla zaczyna błyszczeć. Na 16 poziomie ma olbrzymiego powerspike’a w postaci mantykory, a na 20 to już potwór - bez względu na build.

Nie odniosę się nawet do tych głupot które piszesz na koniec. Tylko do tego co na poczatku napisałeś. Ze pytasz mnie o moje zdanie. Po pierwsze to nie pytasz, tylko wstecznie skomentowałeś cos, co napisalem wczesniej. Po drugie moje zdanie nie ma nic wspólnego z obiektywna sila postaci. Dlatego piszę “wydaje mi się”.

Z drugiej jednak strony. Chyba odniosę sie do tego co na koncu.

Bedziemy sie ścigali na robienie campow. Ty robisz Tychusem, Lunara, Tracer, Genjim i innymi postaciami, ktorych wyższość nad Valla probujesz forsowac. A ja robie Valla. Bo argument ze Valla ma slabe early bo NIE ROBI SZYBKO CAMPOW to jest jakiś zart. No. Bossa nie robi. Dwojki robi nawet Abathur. A który autoataker robi szybko czwórkę?

Tychus moze sie leczyc. Pewnie. Nawet duzo. Tychus jedna z moich ulubionych postaci. A Valla sie nie umie leczyc na trzynastym?
Valla nie ma zadnego CC do 10? Nieprawda ma slowa z pierwszego. A jakie cc ma Tychus? Genji? Tracer? I cala rzesza postaci, których wyższość chcesz udowodnic.

A i że na solo nic nie zrobi. No nie. Genji zrobi. I Lunara. I Tychus. Niesamowici solo lanerzy. Nie wspominajac o Hanzo, który jest wrecz bogiem laneingu.

Może nie jakoś szybko, ale solo np Greymane. Raynor też zrobi. Widziałem też że ludzie robią campa Fenixem, na pewno zrobi na raty - wystarczy odnowić sobie shield. To może inaczej powiem. W czym nienastackowana Valla na poziomie 1-7 jest lepsza od innych postaci aa? Ja podałem ci, jakie zalety mają inne postacie w early. Każda z nich ma jakiś bardzo mocny punkt. Coś w czym góruje nad innymi postaciami aa. W czym w takim razie góruje Valla na poziomie 1-7?

W którym miejscu? No nie widzę. Poka!