Bastion jest bardzo za op

Bastion raczej potrzebuje reworka niż nerfa. Gdy jest sam bez tarczy to jest bardzo łatwym celem, wystarczy wziąć jakąś kontrę (Sombra, Wdowa itp.).

3 polubienia

Nie jest op tylko nie umiesz go zabić

2 polubienia

No to powodzenia z kontrowaniem bastiona gdy stoi koło ściany, za tarczą i jeszcze może Łaska i Ana do tego. Jedynym wyjściem pozostaje superzdolność Hanzo więc good luck and have fun przy nabijaniu ulta na samej tarczy.

mam dość duży staż w ov, i jakoś nie zauwazyłam by bastiony stały przy ścianie z reinem i łaską na plecach… to chyba jakiś ewenement i trafił ci sie premade, bo jakoś zawsze tylko ja jestem w moim party skora do pomocy przy osłanianiu bastiona, a i tak to sie sprowadza tylko do rzucenia tarczy orisą na payload xD

Ja tak mam bardzo często. Zwłaszcza w tajemniczych bohaterach ale i na qp się zdarza. Blizzard naprawdę powinien zająć się tym bohaterem bo gdy bastion choć odrobinkę odejdzie od drużyny to jest bardzo łatwym celem a z teamem jest często nie do zabicia.

no tak, bo tam jest balans pt “4 orisy i 2 łaski” i meta “chrońmy bastiona to wygramy”

to sie nazywa “bohater sytuacyjny”

podam ci przykład

pare miesięcy temu dokonano drugiego reworka symmetry, dodano jej ulta ściane, a tp służy jedynie do dostania sie na highgrand, albo do przemieszania turretów, powód? → bohater był za bardzo sytuacyjny, a teraz stał sie bardziej uniwersalny :rofl:

z tego co wiem, to nawet ostatnio papa Jeff przyznał sie ze poniosło ich z tworzeniem i reworkowaniem postaci, bo to była istota overwatcha, nie miało być uniwersalnych postaci, a kluczem gry miała być ich sytuacyjnośc- dlatego masz możliwośc zmiany bohatera (przynajmniej w teorii i jak jak nie grasz w tajemniczego :v)

[ciekawe czy przywrócą symmetre 2.0 i łaske hyhy]


jesli mam być szczera, nie dziwie sie ze ludzie płaczą o nerfa bastiona, ostatnio dostał buffa, większy magazynek, i dla mnie to jest kwestia czasu az to znerfia, bo jest on zbyt nielubianą przez społecznośc postacią, jak doomfist, jakeiś 80% społeczności go nienawidzi i najchętniej nerfil by go (i bastiona i DF) tak długo aż nikt nie będzie tego pickował.

bastion nie jest op, po prostu społecznoc ma problem z kontrowaniem go (znowu podobnie jak przy DF)

RACJE PRZYZNAM że stanowi on problem na tajemniczym bohaterze, bo jak juz pisałam wczesniej, jest tam niepisana zasada “chronić bastiona to może wygramy” plus super unbalans który sprawia ze w enemy mozna spokać 3 bastiony 2 orisy i ane sprawia że sytuacja wygląda jak wyglada.

  • na temat tego trubu wypowiadałam sie niejednokrotnie, nie chce mi sie powatarzać ani robić spamu, ewentualnie moge odesłać do innego tematu, bo czemu nie, bo moge, bo tak.

w każdym innym przypadku polecam:

  • świnie z kombo,
  • anę z usypianiem,
  • (nie wierzę że to mówie) wdowę która go zdejmie z daleka,
  • mi również bastiony dobrze sie bije zenkiem.

P.S- przeskluj sobie forum, ludzie narzekają własnie głownie na bastiona i DF, i chociaz również jestem zwolennikiem nerfienia a najlepiej usunięcia z gry, tego drugiego, to zdaje sobie sprawę, iż np taka sombra i dobry teamplay (to w tej grze jest coś takiego? :stuck_out_tongue: TAK ZDARZA SIE) mogą załatwić sprawę
[lub sama sombra, jak ktoś jeszcze ma aima, i moze po zhackowaniu sprzedać temu cza…łowiekowi serie w łep]

Całą noc to pisałaś? :face_with_raised_eyebrow: Tak jak już mówiłem Bastek jest bardzo łatwy do skontrowania ale gdy jest za tarczą i jeszcze koło ściany to po prostu nie ma siły bo go zabić nawet na qp a twoje metody raczej nie pomogą. Kiedyś kule energii Symmetry przechodziły przez tarcze energetyczne ale po reworku Symmcia stała się bardzo słabą kontrą na Bastiona. Odchodząc od tego tematu: Jestem absolutnym mainem Sombry i potwierdzam że uwielbiam masakrować Doomfista (a potem przeprowadzać dziwne rytuały na jego ciele za to że odważył się wybrać tego HUNCWOTA, PACANA, ŁAPCIUCHA!) ale co z resztą drużyny? Okej, to może nie był najlepszy przykład więc wybierzmy Farę. Ja mogę wziąć Mckremówkę i trochę do niej postrzelać ale na dłuższą metę jeżeli rakieterka jest dobra to wymagana jest zmiana bohaterów w prawie całej drużynie i jeśli jakimś cudem udałoby się namówić tego cholernego Junkrata jak i 4 inne osoby do zmiany na hitscana (co sobie w ogóle Blizzard myślał wprowadzając system kontr w taki sposób zwłaszcza na qp gdzie graczy jest najwięcej a czasami nawet grają po pięć DPSów i ani myślą zmienić bohatera tak że jesteśmy skazani na porażkę) to na sto procent w drużynie przeciwnej znajdzie się inna kontra na chociaż jedno z naszych sojuszników, Zdaję sobie sprawę z tego że nie potrzeba sześciu bohaterów aby skontrować postać ale w grze nie ma aż tak dużo postaci więc jeżeli w drużynie przeciwnej jest taki doomfist (z małej litery celowo) i ja zmienię na Sombrero ale oni mają Mckrewetkę to ja również jestem kontowany gdy jeżeli tak spojrzeć na każdego herosa który kontuje doomfista dobry jest Mckombajn. To dosyć pogmatwane i pisałem to na szybko więc mam nadzieję że jest to chociaż zrozumiałe :roll_eyes:.

nie, tylko przez jakies 10 min zanim poszłam spaćXD

rozwiazanie? =teamplay= graj z znajomymi którzy potrafią sie dostosować, jak pisałam w innym temacie, granie ze znajomymi to lekarstwo na 99% bolaczek w ov

no właśnie to, ze ludzie nie będą mainowac a będą flexować nie bedzie mety, bedize ciągła zmiana postaci w mecuz :stuck_out_tongue: pisałam o tym post wyżej, postacie SYTUACYJNE
ale chcieli jedno a wyszło inaczej :stuck_out_tongue:


stary… nie wiem co rozwala mnie bardziej, płacze XDD

No to kurde Blizzek chyba się zagalopował z tą wiarą w ludzkość. Dobrze że już nie można brać więcej niż jednego bohatera na drużynę bo pewnie w każdym meczu byłoby grany tylko Hanzno.
Jak dla mnie po najechaniu na postać w trakcie wyboru bohaterów powinny wyświetlać się postacie które są na niego dobre i co ten bohater kontruje. Przydałyby się też jakieś porady na czacie (jaki bohater jednak się obecnie nie sprawdza) albo w menu zmieniania postaci (oczywiście gdy mecz będzie już trwał przez jakiś czas). Mimo iż boję się że ten sposób będzie prowadził gracza za rączkę trochę zbyt bardzo to jednak może zmieniłoby to coś w społeczności. Chociaż może ja też trochę przeceniam niektórych ludzi…(me hanzno only).

Fajnie że podobają ci się moje Mckaczki. Jakoś spontanicznie to wyszło :roll_eyes:

tutaj chyba blizz stawia na myslenie i wiedze graczy

jest cos podobnego, moze masz wyłączone “podpowiedzi”
są tam takie pro tipy jak “wieżyczka torbiorna strzela do 40m wiec łatwo ją zdjąc farą z duzej odległosci” - super ten tip nie? XDD bo mi jakos farą nie udało sie zdjac turreta chyba ze był na low, predzej ten turet zdejmował nie

No o tym mówiłem… Blizzio przecenia graczy. A te protipy od Blizzarda to jest jakiś żart. Nawet nie pamiętam kiedy je wyłączyłem. Myślę że można by spróbować z ikonkami bohaterów jakich potrzebuje drużyna o ile nie będzie to zbyt op. Może zacznę szukać jakiejś ekipy ale nie wiem czy to dobry pomysł.

dlatego własnie zmienili całkiem niedawno komnikaty przy zbieraniu drużyny, iedyś było “niskie obrażenia” czy coś takiego a teraz na czerwono się swieci “tylko jeden tank/leczyk” albo “brak tanka/leczyka” jak nie wybierze dps to chyba nic nie świeci… albo świeci ale wystarczy 1dps XD, a ten komunikat sugeruje wypickowanie conajmniej 2xtank i 2x leczyk

No z własnego doświadczenia powiem, że te Bastiony to różnie się rozstawiają. A przy ścianach, czy tym bardziej w rogach, to w sumie widziałem na tyle rzadko, że nie pamiętam konkretnych przykładów. Za to mi się przypomniało jak na Wolskaji ze znajomym grałem, to na drugim pkcie się w rogu rozstawiliśmy. No, siekaliśmy, to trzeba przyznać. Ale też przy okazji przypomniała mi się inna sytuacja, kiedy grałem Bastionem - też Wolskaja, swoją drogą. No to tutaj to raczej po prostu głupota drużyny przeciwnej, bo przepchnęli nas z pierwszego pktu, ja się rozstawiłem gdzieś na środku trasy między pierwszym a drugim (tam przy tych samochodach gdzieś). Stałem dosłownie na środku, bez tarczy. Przez ładne kilka minut nie potrafili się przebić. Ja to się czułem jak w jakimś amerykańskim filmie wojennym akcji, nie wiem, jak w Furii jakiejś, gdzie trzymałem bohatersko ile się da, ale mnie usiekli. Nawet zagranie za to dostałem a jak ono leciało, to od drużyny przeciwnej leciały wiadomości, że siekałem jak powalony xD Szkoda, że usunąłem to nagranie. No ale mówię - zamiast po prostu wejść grupą, to szli pojedynczo - a że jak wyszli mi w pole widzenia (zza samochodu właśnie), to byli tak blisko, że nie mieli szans.

Wdowę to ty szanuj xD. Dwa naładowane strzały, trzeci słabszy na dobicie i do widzenia. No chyba że ucieknie i w panice zacznie się leczyć, to trzy naładowane XD

Myślenie myśleniem, ale nauczyć się też trzeba, to raz, dwa, że… w sumie po co przedłużać wybór postaci? Znaczy ja to bym widział tak, że przykładowo nakierowuję na postać, pokazuje mi u góry 3 postacie inne, które tę postać rozwalają, ale jedną z nich podświetla - ta właśnie postać jest u przeciwnika (znaczy wiadomo, że to dopiero po tej półminucie). Albo po prostu, żeby pokazywało postacie u przeciwnika, które skontrują tą postać. Pomogłoby to po prostu w szybszym wyborze postaci. Podobnie też siadłoby u góry ekranu jakiś status bohaterów, coś jak jest w 3 na 3 na salonie. Zrespiło mnie, widzę, że połowa drużyny leży, to czekam. Niezależnie czy chce się grać drużynowo, czy gra się, bo gra, czasem jednak zdarza się tak mechanicznie pójść przed siebie (szczególnie, jeśli nie ma parcia na wygraną, skutkiem czego nie jest się na tym aż tak silnie skupionym) a jak się zobaczy, że 3 inne osoby są wyszarzone, to można się zatrzymać. Oczywiście problemu to nie rozwiąże, ale ograniczy.

I co, będą automat zgłaszać za nękanie na czacie? xD

Nie świeci. Kiedyś na Bez limitu (czy jak się ten tryb nazywa) miałem okazję grać na 6 Brygitt (co ciekawe, na początku się nawet udało wejść na pkt i go ładnie przetrzymać XD, ale jak nas skontrowali i wypchnęli, to postacie musieliśmy zmienić) i nic nie było.

Bardziej mi chodziło o to że w menu zmiany postaci i tak taki dps main by nie wszedł a czat jest w widocznym miejscu. Z resztą się zgadzam. Bastion jest bardzo nieprzemyślanym bohaterem moim zdaniem.

bardziej nieprzemyslaną postacą jest bagieta, do czego oni sami sie przyznali

jak by tak było, to ten system sprowadzał by nas na same goatsy, wiec pytanie potem idziepo cholere te 30 postaci XD


tak na serio to troche nie rozumiem o co wam chodzi, nie radzicie sobie z bastionem bierzecie kontrę, lub musicie nauczyc sie grać kontrą na bastiona proste.

jak ja nie radze sobie z wdową czy tracer, biere małpe, nie radzę sobie z DF a jestem jedynym leczykiem w meczu pisze “hej weźcie prosze cos na DF bo dziad mnie focusuje i nie moge was leczyć” i wiecie co? w 80% przypadków działa, ktoś bierze kontre na tą czy inną postać

z mojej strony troche to wyglada jak “nie umiem radzic sobie z bastionem, usuńcie go” zero próby podjęcia walki z problemem.

nie chce być źle zrozumiana, nie chce kogoś wyśmiewać bo sobie nieradzi z bastionem, sama nie raz mam takie problemy ze nawet jak wezme kontrę na postać X (czy bastiona) to sobie z nią nie radze bo koleś jest po prostu dobry.

tylko wiecie jak to wygląda?

-bastion jest za silny
-to weź kontre
-on jest chroniony
-to weź sombre, rzuci EMP i wszsycy leżą, nikt nie jest chroniony
-ale on duzo bije
-no to co, konta, taki świnia ma go na mele
-ale ja sobie z nim nieradze
-weź kontrę
-no ale…
-weź kontre!
-bastion jest za silny!

równie dobrze zamiast bastiona mozna to tej rozmowy wstawić doomfista, mei, czy innegą postać aktualnie uważaną przez społecznosc jako raka

cytujac samą siebie:

ta gra OPIERA sie na kontrach

  • mają mei? denerwuje cie? bierzesz smuge! nie umiesz smugą? no to wdowe która ją zdejmie z daleka albo cree, fashbang i prawy

  • mają bastiona? denerwuje cie? świnia z kombo, wyłączyć go sombrą, uśpić aną, zasypac go gradem granatów junkratem, zabić wdową z drugiego końca mapy, lub 5 kulek zenyatty prosto w teserakt też da rade

  • denerwuje ci doomfist? a wiesz ze sombra moze go wyłaczyć?

  • denerwuje cie smuga jak sie blinka? weź cree, flashbang i w głowe… nie umiesz celować, no to małpa…

i tak dalej…

serio tak można długo :slight_smile: mysle ze zamiast denerwować sie ze dana postac jest za silna, to powinniśmy (wszyscy, ja też mam tendencje do marudzenia) nauczyć sie kontrować te postacie

proponuje wiec przekształcić ten temat- lub założyć nowy na JAK SOBIE RADZIĆ Z BASTIONEM- WASZE POMYSŁY
mysle ze ogrom opcji by was zdziwił (mnie pewnie tez) bastion mainy też by mogły się wypwiedzieć co im najbardizej przeszkadza XD

historyjka rodzajowa:
mam kumpla który duzo gra bastionem, śmiać mi sie chciało kiedy te wszystkie genji które mu wyskakiwały przed lufe z odbciem były zdziwione, że bastion stoi ma sie dobrze a oni leżą- on w czasie refleckta robi reload. nie kochani, bastion nie ma większego problemu z genjim, chyba ze jet to bastion bez mózgu który strzela na oślep jak w Rambo 8. no ale jak sie nie zna kontr to tak jest.
spytałam sie zatem:
-mój przyjacielu, co twoim zdaniem najbardziej ci zagraża jak jesteś na bastionie?
-ana
-ana? a czemóż to zagraża ci ta niewinna babuszka?
-bo ona może mnie uśpić, walnąc z mele, rzucić granat, ja się nie moge leczyć, strzeli we mnie jeszcze raz, i już leże

wystarczy zadać sobie proste pytanie, postać X mi przeszkadza co mam wybrać by ją zabić? hmm… a CO MI najbardziej przeszkadza jak gram tą postacią? może zadziała?

a no i ten post nie ma na celu nikogo obrażać, ani mieć negatywnego wydźwięku :stuck_out_tongue:

Jak dla mnie to jest hipokryzja. O bagietce można by cały artykuł napisać. Blizzard nerfi ją bo biedne gengu mainy nie potrafią zmienić bohatera (ile razy już to mówiłem?). W przeciwieństwie do bastiona Brigitte jest bardzo łatwa do skontrowania. Doomfista buffują no bo nikt healerami nie gra a taki gengo, smugson, czy hanzo nie muszą się przejmować panem o dużej łapce.

No o tym to ja już pisałem cztery razy. Sombra? EMP? W teorii brzmi nieźle. Nagraj mi w takim razie jakiś filmik jak ładujesz ulta na powietrzu. Za tarczę nie wejdziesz bo bastion jest za silny, ana cie uśpi, a reinhardt ma cię na hita z takiej odległości. No dobra, nabiłem ulta na niewidzialnych przeciwnikach i teraz mam zamiar użyć go aby jednorazowo wykluczyć bastiona z “pojedynku”. Co teraz? Aha mam namówić kogoś żeby zmienił na wieprza. Okej powiedzmy że gram z pięcioma znajomymi którzy tańczą jak im zagram i zmieniają postacie na te którymi za pewne nie umieją grać. Dwóch tanków, jeden dps i dwóch healerów chowają się za winklem w taki sposób aby nikt z przeciwnej drużyny ich nie zauważył ale jednocześnie tak aby zdążyli dobiec do przeciwnej drużyny tak szybko aby nikt nie zorientował się że użyłem ulta bo przecież reinhardt nadal może używać młota, ana może leczyć wszystkich w taki sposób że obrażenie zadane z mojego bieda-karabinku dla ubogich się wyrównują a bastion nadal jest trudny do trafienia bo przecież będzie skakać i się chować za drużynę a drużyna (nawet przez przypadek w celu zadania mi obrażeń) będzie wchodzić mi pod celownik. Okej, udało się bo ta historia toczy się w alternatywnym uniwersum gdzie wszystkie postacie mogą używać nieskończonej niewidzialności i nietykalności. Wieprzu bohatersko wyławia uciekającego bastiona z tłumu jak w tych filmach o najlepszych zagraniach na YT które wymagają nieludzkiej precyzji i szczęścia, strzela w go dwa razy po czym bastion umiera. W tym czasie wszyscy inni zdążyli zabić całą resztę wrogiej drużyny którym zapewne wcale nie odnowiły się zdolności łącznie z wskrzeszeniem łaski (której często nie da się skontrować bo nawet jeśli się widzi że używa zdolności na jej kompanie to jedynym wyjściem jest zabicie jej. Animacja trwa około dwóch sekund a postać ma 200 zdrowia) i bohatersko zdobywamy pierwszy cel! Hurra! Teraz tylko tak 50000 razy w zależności od tego gdzie bastionik zechce się ustawić. Jakimś cudem wygraliśmy meczy? Super! To była dopiero dobra zabawa! Właśnie tak powinny działać kontry w tej grze.

No z tego co mi wiadomo to strzałka usypiająca na razie nie ma zdolności do teleportacji ani nie przenika przez bariery. Chociaż… Dawno nie czytałem patch notesów.

I nie chodziło mi o gotowe rozwiązania a tylko porady jaki bohater sobie nie razdi w obecnej sytuacji.

Znaczy bezmózgość to jedno, ale brak doświadczenia to drugie - i raczej to jest o wiele częstsze, dokładniej chodzi mi o reakcje na dane postacie - i czas reakcji. Teraz widząc Genjiego, już jestem gotowy na to, by spuścić z cyngla - wcześniej to natomiast potrafiło wejść trochę kul, zanim przestałem. Po prostu to trzeba wyćwiczyć bojem.

1 polubienie

wymieniłam ci KILKA kontr na bastiona, więc wybacz, nie zgodzę się z tobą

osobiście kontruje bastiona aną albo świnią, nie gram sombrą więc ci nie nagram :slight_smile:
co do opisanej przez ciebie historii to brzmi jak typowy “enemy team jest lepszy” i tyle
są takie mecze gdzie wygrywasz w 3 min albo w 3 min przegrywasz, opisana przez ciebie sytuacja przypomina tą druga :stuck_out_tongue: cóż… nie wpiszę ci kodów byś miał lepszy team :stuck_out_tongue: lepiej sobie poradzili na mapie, mają lepsze zgranie i umiejętnosci, na to nic nie poradzisz… no chyba ze grasz w rankedy i chcesz spaść z rangi ale nie polecam

jako main łaski, nie zgodzę się, ponad polowa moich rezów nie wypala, bo albo mnie ktoś zabije lub co częściej- odsuną mnie od rezowanej postaci (fara/ lucio te sprawy)

generalnie zawsze mozesz spróbować sflankować :V
poza tym kto powiedział ze mówie o sytuacji pt
bation otoczony przez orise i reina

nie czarujmy sie ale raczej takie sytuacje sie nie zdarzają i jest wyjscie z sytuacji, a jak ana nie zadziała… masz jeszcze milion kontr na niego

cytując siebie ponownie

ja rpzumiem ze ov jest każualowy, ale bez jaj, nie prowadźmy wszyskich za rączkę jak 3 letnie dzieci, nie idźmy tą drogą zaraz przy każdym meczu będzie sie wyświetlała porada ‘wciśnij W by iść do przodu, prawy przycisk myszy by strzelić’

jezeli KTOŚ JEST NAPRAWDE ZAINTERESOWANY KONTRAMI to moze to sprawdzić na takich portalach jak overwatch.pl czy nawet ogarnać jutuba…
a nawet z tego co wiem jest APLIKACJA na telefon która wyświetla kontry i inne pierdoły

jakoś nie wydaje mi ie by w CS wisiały podpowiedzi typu “nie bierz tej broni bo sie zacina” albo “bieganie z kosą sprawia ze biegasz szybciej” ludzie sie tego dowiedzieli z neta lub miedzy sobą i tego używają to już jest wiedza powszechna, czego niestety chyba nie mozemy mówić o kontrach w ov, a jestem tym zdziwiona.