Globalny reset rang

Witam, przychodzę z tematem, którym widziałem na reddicie, czyli reset rang wszystkim graczom w overwatch.

W sporo grach gdzie występuje tryb rywalizacji co sezon jest resetowana ranga by osoby próbowały swoich sił by wrócić na swoją poprzednią, albo nawet lepszą range. Tego przykładem jest gra Dead by Daylight, wiem durny przykład bo to jest inny gatunek gry, ale w tej grze występują “sezony” z resetem rang by graczom nie nudziła się rozgrywka gry. Co wy na to, by blizzard by wprowadził taki system by co sezon resetowało rangi, a nie wyłączało widoczność ikony rangi

( jak by ktoś nie widział to osoby które grały w poprzednim sezonie i skończyły swój sezon z np: gold 2300, to jak jest nowy sezon to gracze mają dokładnie taką samą range co w poprzednim sezonie, tylko się nie wyświetla do końca robienia placementów).

Sry ale reset rang nie pomoze tobie wbic diamentu lub wyzej.

Tematy takie na redicie powstaja srednio 2 dziennie, to dobre zrodlo wiedzy ale tez duzo glupot wypisuja ktore tu zostalyby od razu usuniete.

I nie. Nie dostajesz takiej samej punktacji. Na subkoncie mialem 3500 a dostalem 3670 po zrobieniu kwalifikacyjnych meczy, na glownym mialem 3650 a dostalem 3550. Kwestia statystyk.

Latwiej jest szydzić z mechanika gry niz cwiczyc

1 polubienie

Well, napisałem o temacie zaczerpniętym z reddita gdzie było dużo + i ten temat mnie zaciekawił i zaciekawiłem się jaki jest wasz pogląd w tej sprawie a nie, że ja chce bo mam golda. I tak, ± zostaje ci ta sama ranga w nowym sezonie i zależy, jak zrobisz placementy. Kwestia, ile meczy wygrałeś a ile przegrałeś :slight_smile: Czytaj następnym razem ze zrozumieniem :wink:

ja tam bym chciała reset rang, wtedy by sie okazało kto tak naprawde powinien bycw top500,
i takie konta h ttps://zapodaj.net/5e480435a8aa8.jpg.html moze nie miały by racji bytu, lub byłoby ich mniej
(sory ale nie wierze ze to są różne konta, jestem zdaniaze w top500 jest moze z 300 ludzi)

i chociaz to marzenie ściętej głowy, wiem ze nie moge liczyc na reset rangi w kazdym sezonie, to jednak mysle ze coś takeigo powinno sie odbywać przynajmniej raz DO ROKU. Powód? jak wyżej. SMERFY (czy inne alt-konta, zwał jak zwał)


Rankedy w tej grze nie mają sensu, nagroda nie jest dostatecznie wysoka, a wręcz powiedziałabym śmieszna (cygańska złota broń… HA TFU! pluje na nią), a same sezony nie różnią się od siebie NICZYM tylko obrazkiem grafitti jaki sie dostaje za top500, co jest moim zdaniem żałosne. sam fakt iz przerwy miedzy sezonami są tak krótkie jest równie śmieszny. Również wyśmiewam aktualną przerwę miedzy sezonem bieżącym a następnym.

Jednoczesnie uważam iz system rankedów musi przejsć modernizację, sądzę iż TOTALNĄ BZDURĄ jest iż wkład w mecz/ medale nie liczą się na rankedach od diamenta w górę.

  • na diamencie i wyżej wygrywasz mecz dostajesz tyle samo SR co inni z twojego teamu
  • od diamenta w dół dostaniesz wiecej SR jeżeli nastukasz wiecej medali co politycznie nazywa sie wkładem w mecz bo przecież miałeś większy wkład w mecz bla bla bla w praktyce byłes moirą i rzucałeś kulkami jak poparzony, lub innym dps. Tankowie oraz leczyki są w tym systemie mocno poszkodowani. Da sie wygrać mecz rankingowy z 1 dps, nie da sie z jednym tankiem bądź leczykiem, a tych nikt nie chce brać (chyba ze moire do bicia) bo dostają za mało SR.

uważam ze opisany przezemnie system, powinien działać na wszystkich rankach, lub… nie działać, gdyż jest on mocno krzywdzący, zwłaszcza na rangach nazwijmy to ‘średnich’.

O to słowo Lilciaka
Overatchowi niech będą dzięki

2 polubienia

Większość by chciała ponieważ właśnie to jest główna przyczyna istnienia smerfów o czym Blizzard doskonale wie, oni od dawna wiedza ze hard reset co sezon mocno zniweluje liczby smufów dlatego mimo ze my chce to nie nastąpi bo przyniesie to zbyt duże straty finansowe smurfy to świetne źródło dochodów. To jest zamknięte koło.

3 polubienia

Nie jestem pewien, ale to chyba trochę jak: Kalibracja Rangi. Trochę jak mechanika rankingowa w Rocket League. Jeśli przez dłuższy czas nie grałeś w trybie rankingowym, twoja ranga zostaje resetowana na BEZ RANGI. I musisz zagrać np. 3 mecze by skalibrować swoją rangę.

Nie wiem dlaczego nadal uważacie że te pierwsze mecze kwalifikacyjne to reset rang czy nowa punktacja.

Dzięki sezonom macie możliwość wstrzymania się od grania w kolejnym sezoniu lub poznym rozpoczęciu i zajęciu się czym innym. W przypadku na przykład CS GO gubi Ci się ranga i spadasz z rangą (a zalozy jesteś bez komputera 2-3 miesiące).

To że prosi mają 5 kont na top500… problem taki że oni mają czas żeby ogrywać powiedzmy 25meczy / tydz (a na pewno znacznie więcej tego robią).

Jak dla mnie reset rang jest bezsensowne i jestem na 99% przekonany że takie coś nigdy nie nastąpi. Wcześniej wyjdzie Overwatch2

1 polubienie

obyś się mylił :slight_smile:

(****ny limit znaków)

No nigdy nie wiadomo i obym się nie mylił :smiley:

wiesz, każdy ma swoje zdanie, ja szanuje Twoje, mam nadzieje że szanujesz moje.
ja widziałabym w takim resecie same plusy, może jest coś co twoim zdaniem nie jest dobre w takim resecie?

i ja nie uważam ze mecze kwalifikacyjne to reset, to nie rest to bullshit który ma moim zdaniem oddzielac jeden sezon od drugiego, i względnie to wychodzi, aczkolwiek moim zdaniem jest to sztuczne.

Szanuje zdania każdej osoby aczkolwiek patrze dość racjonalnie i bardzo wątpliwe aby coś takiego zaszło.

Jak dla mnie podzielenie sezonowe gier rywalizacyjnych to spoko opcja a reset rang…

no raz do roku noo… nie skusisz się ? :slight_smile:

Nein, noooit, neiiiinnn!

Gdzie tu jest przycisk “nie lubię tego” ?

Tez mi go brakuje, tak samo jak minusowanie postow :smiley:

Wiesz ale dzięki temu nie jesteś toxic

(Za ty my jesteśmy znowu offtop)

1 polubienie

Lilciak ma rację :upside_down_face:

1 polubienie

WItam. Obale to co mowi czarna wdowa, ze po zagraniu dobrze kwalifikacyjnych meczy masz szanse sie wybic. Jak dla mnie jest to bzdura absolutna, bo tez na youtube widzialem ludzi co sie chwalili, ze kierowali(robili goldy w zabiciach, dmg, roznice w grze) i po wygraniu 10 kwalifikacyjnych meczy dostawali rangi na poziomie 3500-4000. A Ja sie na to nabralem i zawsze mialem nadzieje. Przyjdzie nowy sezon i zrobie roznice bym miec dobra range. Guzik prawda bo jednego sezonu udalo mi sie wygrac 10 meczy i w kazdym robilem roznice(prosto mowiac bylem w top 4 graczy na koniec meczu) i co ? dostalem 2320 hahahhaha. A i moja ranga od 2 sezonu do dzis krozy miedzy 2500-2300. Nie wazne jak grasz i jak dobry jestes. Jest przedzial rankingowy w z ktorego nigdy nie wyjdziesz poniewaz system przydzialania punktow w tej grze jest zepsuty. Byl tez taki sezon gdzie przegralem prawie wszystkie mecze kwalifikacyjne, wygralem tylko dwa i dostalem range 2489. Smiech na sali. Jak dla mnie punkty powinny byc przydzilane inaczej, a nie, ze jak przegrasz to tracisz, a jak wygrasz to zyskujesz choc tak naprawde w meczu nie zrobiles nic dla druzyny by wygrala, ale wygrales mecz i dostajesz punkty. Bo jak taki ktos kto gra healerem(i mozesz byc naprawde bardzo dobrym suppem) ma awansowac jak trafia mu sie team ktory nie wspolpracuje, a po 2 nic nie gra i przegrywasz mecz choc ty dwoiles sie i troiles by jakos team nieudacznikow wspierac. Uwazam, ze punkty powinny byc przydzielane tylko osoba ktore w druzynie mialy od brazowego medalu w gore(Im lepszy medal, oraz ilosc tym wiecej punktow) oraz jakies dodatkowe punkty za top 4 graczy plus jakies punkty za pochwaly by miale one jakis sens. Punkty tracily by jedynie osoby ktore mecz przegraly i nie zdobyly praktycznie zadnych medali co jest rownoznaczne z tym, ze w ogole niczym sie nie wykazaly i nie zasluguja na poziom na ktorym sa. Ja co mecz mam zlota i srebra przynajmniej ze 3 i 70% na koniec jestem w top 4 ale i tak z rangi w ktorej jestem wyjsc nie moge przez zespol ktory mi czasami dobiera.

Ty nawet nie czaisz jak działają mecze kwalifikacyjne i za dużo oglądasz YourOverwatch który jakością zawartości jest równy gnojówki (lub inna podobna amerykanska stroną).

O ile to nadal tak działa, NAJWAZNIEJSZE SĄ STATYSTYKI A DOPIERO POTEM WYGRANA.

Czyli: Jeśli na danej randze (załóżmy platyna) średnia likwidacji / leczenie jest 25 / 5000 na 10min to jeśli twoje statystyki są wyższe, dostajesz więcej. Masz mniej wiecej tyle samo -> nic sie nie poprawia. Mniej : tracisz.

Oczywiście są przeszkody które tworzą sami gracze z którymi grasz: leaverzy, trole, frustraci którzy przeszkadzają w zdobyciu dobrych statystyk.

Poza tym sama gra zmusza do 50% wygranych dlatego rozgrywki są takie trudne i dużo graczy się wpienia. Co oznacza 50% wygranych? To że za każdą wygraną dostajesz lepszych przeciwników a gorszych kolegów do ekipy.

Więcej nie chce mi się rozpisywać bo nie ma sensu każdemu to tłumaczyć.

Powyższe informacje oczywiście nigdy nie będą przez blizzarda skomentowane bo to praktycznie jak sekret bankowy :wink:

2 polubienia

No to tez juz zauwazylem, ze jest 50% i to mnie wkur… najbardziej. U mnie taka sciana jest przy 2500. Na 2200 sam potrafie meczy wygrac ale jak juz wyjde na 2500 czyli mam przewage wygranych meczy nad przegranymi to zaczynaja sie jakies jaja dziac. Ludzie nie wspolpracuja, kazdy gra jak chce. Przegrywam mecze i sie zastanawiam jak Ci ludzie wbujaja taka range. Bo niby um pojdziesz wyzej, to gracze tez powinni byc bardziej ogarnieci, a jest tak, ze jak wygrywasz i idziesz ze 200 punktow do gory, to nagle trafiasz na sciane i czujesz sie jakbys gral z jakimis niedorozwojami w druzynie… choc poziom niby wyzszy