Naprawcie Overwatcha

Podczas rozgrywek napotykam osoby które mają 100% celności, osoby na 20-którymś levelu grające jak prosy z OWL, zamiast skupiać się na obecnych elementach gry dodajecie na kupę kolejne mapy, postacie czy jakieś bezsensowne poziomy pochwał, a gdy już się skupicie na obecnych bohaterach to robicie z Reapera półboga. Czy wy celowo psujecie tę grę ???
Pamiętam, że jak zaczęłam grać w Overwatcha to większość postaci była prawie idealnie zbalansowana, a teraz ? Co się stało, że nagle wszystko zaczęło iść w złym kierunku ? Przystopujcie trochę z tymi nowościami i posłuchajcie czego chcą wasi gracze (i nie patrzcie tylko na tych grand masterów, bo w tę grę grają też inne osoby).
Kolejna rzecz to system reportów. Wiem że sprawdza je komputer ale to nie wystarcza. Normalny gościu dostanie reporta bo wygrał i go zbanuje a smerf lub inny oszust sobie normalnie gra. Codziennie napotykam tego typu osoby i różne toxici, gdy zaczynają się nieodpowiednio zachowywać to ich zgłaszam i nigdy nie dostaję powiadomień o jakiejkolwiek karze dla nich. Dlaczego oni robią co chcą, psują innym humor i nie obrywa im się ?
Jeśli jestem w którymś z poruszonych tematów niedoinformowana to dajcie znać (proszę o uprzejme odpowiedzi a nie takie z cyklu “naucz się grać ty głupi bronzie” bo nikt z nas nie lubi takich uwag).

2 polubienia

Podczas rozgrywek napotykam osoby które mają 100% celności, osoby na 20-którymś levelu grające jak prosy z OWL, zamiast skupiać się na obecnych elementach gry dodajecie na kupę kolejne mapy, postacie czy jakieś bezsensowne poziomy pochwał, a gdy już się skupicie na obecnych bohaterach to robicie z Reapera półboga. Czy wy celowo psujecie tę grę ???

Tak bardzo się zgadzam. Pograłem reaperem trochę ostatnio i w dosłownie każdym meczu wygrywaliśmy bo ja trzymałem lewy przycisk myszki :P.

Przystopujcie trochę z tymi nowościami i posłuchajcie czego chcą wasi gracze

No dostajemy tyle nowości na rok że jakby zastopowali to nie dostawalibyśmy nic xd.

Co się stało, że nagle wszystko zaczęło iść w złym kierunku ?

Blizz zaczął słuchać się tych mniej ogarniętych graczy. To cudowny dowód na to że Blizzard w życiu nie widział swojej gry. Sombra jest za słaba? To nic że nie możesz zhakować ultującego Mccree na twoją drużynę bo wieżyczka Torba na pierwszym poziomie atakuje cię z dwudziestu metrów. Dajmy jej nieskończoną niewidzialność bo tego właśnie potrzebowała (Swoją drogą to dla mnie bardziej nerf bo teraz porusza się tylko o 50% szybciej). Biedne onetricki Genjiego skarżą się że Brigitte jest op i nie umieją ich skontrować? Okej, więc przez cały rok będziemy nerfić absolutnie wszystkie aspekty tej postaci z wyjątkiem samoleczenia które jest jedynym elementem który jest DELIKATNIE za mocny.
No i można tak kontynuować w nieskończoność. Buffy Reapera, bastiona, Doomfista czy nawet Junkrata.

Ostatni raz kiedy przyszło do mnie powiadomienie o tym że zablokowano jakiegoś gracza pojawiło się chyba z trzy miesiące temu a zgłaszam co najmniej raz w tygodniu.

1 polubienie

wymagasz od nich niemożlwiego… oni własnego forum czytać nie potrafią (czy tego czy amerykańskiego) a o wpisach na redicie zapomnij… wybrali sobie jakiś plan i się go trzymają, mają w nosie “wypadki które powstały po drodze”
to tak jak wiesz… budujesz dom, twój cel to wybudowanie domu, masz plan domu, budowlańców, zakładasz gaz, prąd… co tam że po drodze dowiedzałaś sie że teren jest podmokły to prawie bagno i moze ci ten dom zapaść 10m w ziemie… walić to budujemy domek XDDD tak samo robi blizz z ov… mamy plany mamy postacie… mamy problem? a w nosie mamy problem! mamy plan… mamy nowe psotacie…

co do reprotów też jestem za zaotrzeniem kar dla toxiców… też dostaje ostatnio mniej powiadomień za zreportowanie kogoś, a ja nie szczędzę sobie reportów, potrafie zreportować 10 osób w jeden dzień… :x


bullshit, oni mają juz wszytko przygotowane, samo to przyznali, to tylko czeka na pare testów “czy działa” i wpuszczenie na serwery, oni w tym momencie mają gotowe ze 3 postacie do wypuszczenia XDD nie mają ŻADNEGO problemu z grafikiem, z palcem w nosie mogli by oddelegować kogoś do naprawy balansu i innych rzeczy w tej grze salon gier

1 polubienie

No mają ale na dobrą sprawę nic to dla nas nie świadczy :stuck_out_tongue:. Nie będziemy dostawać postaci częściej ani nic w tym stylu a twórcy mówią nam że pracują nad czymś wielkim co zostanie wprowadzone już niedługo.

Ja uważam że zbyt wiele postaci w krótkim czasie może znacznie zaszkodzić grze ale ja bym wcisnął jeszcze jedną między rocznicą i Blizzconem bo wtedy nudą wieje :L. Między Burzycielem a Ashe była taka duża przerwa a pomiędzy Ashe i Baptiste taka mała.

1 polubienie

moment moment

risercz

Burzyciel wszedł-> 24 LIPCA
Ashe -> 5 listopada
[sierpień wrzesień październik listopad]
4 miesiące

baptiste -> 19 marzec
[grudzień, styczeń, luty (który jest krótki) marzec]

też 4 miesiące…

hmmmmmmm ;>>>>
i wiesz co, pobawie sie w wróżka macieja i powiem ci że następna postac będzie na lato :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Coooo? Może tu chodziło o to że pomiędzy wydaniem Ashe i Bapkiem nie grałem właściwie wcale i minęło mi tak szybko. Z resztą widziałem że nie tylko ja coś takiego mam. Dobra, już dzisiaj odpisywać nie będę bo idę trochę w OW pograć :D.

ja własni skończyłam grać na dzisiaj, bo dostaawałam do teamu jakiś low lvl w salonie gier i juz mnie krew zalewała…

spoko nie mam nic do low lvl ale powinni grać w swoim low lvlowym gronie… a na ten temat mogłabym pisać i pisać… ale i tak by nikt tego nie przeczytał…

i ja też w tym terminie nie grałam za duzo hehe event ksieżycowy jakoś mnie nie zachęcił :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Spoko, ja też właśnie skończyłem grać przeciwko bastionowi schowanym za tarczą Orisy w towarzystwie Junkrata i Doomfista więc oczywiście mecz trwał dwie minuty. Serio, obejrzałem już naprawdę sporo rozgrywek w celu znalezienia sposobu jak skontrować bastiona według profesjonalistów ale oni też mają takie same sytuacje tylko oni jakoś o tym nie mówią…

Najlepsze jest to że jak się trafi taka sytuacja to w jednej drużynie jest banda zasrańców (w sensie brązowa ramka bez gwiazdek) a druga składa się z nołlajfów na 14000 poziomie i jednym Hanzem ze śmiesznym nickiem na czwartym levelu w ekipie z jakimś prosem… Ciekawe co to może oznaczać…

No ja wtedy akurat kopnąłem się w zad i nabiłem 200 poziomów (i kto tu jest nołlajfem xd). Przy okazji odblokowałem każdy kosmetyk ze wszystkich eventów księżycowych oprócz nowego Reapera i Smugi. Chodziło mi tu raczej o okres
okołoBlizzconowy zimowy gdy nie zdobyłem nic oprócz tego dziwnego skina do Wdowy i to z tych darmowych pięciu skrzynek od Jeffa. Właściwie od księżycowego nowego roku dopiero wróciłem do gry tak naprawdę bo na przykład cały event halloweenowy przesiedziałem w zemście doktora Złomensteina, nabijając osiągnięcia.

ja czesto mam tak… mó team:
-40
-33
-60
-90
-12
-i ja… 1568 lvl… (złoty border)
przykro mi ale każdy żołnierz D… kiedy wrogów cała kupa, a w tym przypadku nie ma 6vs6 tylko 1vs11

(no a po drugiej stronie same srebrne bordery)

ja wiem ze lvl to nie skil, ale sory, jak ja widze ludzi którzy okej moze maiją aima i ogarnają ze W to do przodu, ale jak widzą ulta dvy to zamiast uciekać to jest “o świeci sie co to” i umierają, nie wiedzą jak grać drużynowo… aaaeeehhhh :frowning:

sprzedam zalegajace skrzynki z których lecą mi tylko powtórki- priv XD

a eventy pve mi sie bardzo podobają złomek i archiwa to moje ulubione :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Dawaj bo ja zbieram kasę na skiny do następnego eventu i jak na złość same legendy lecą xD.

Moje teeeeeeeż… Nie mogę się doczekać aż wypróbuję jak najwięcej postaci w następnym evencie. Ciekawi mnie na przykład Fara :P.

Mnie i tak najbardziej smerfy wkurzają. Ostatnio mi się taki Hanzo na czwartym poziomie trafił i zabijał naszego Winstona :L.

1 polubienie

od tyłu po odpowiadam :stuck_out_tongue:

ja nigdy nie mam smurfów u siebie, zawsze są w enemy SERIO XD

a nie wiem czy fara będzie dostępna na evencie, tak czy siak czekam :stuck_out_tongue: w odwet moge grać na około, mam nadzieje ze 3ci tryb bedzie równie ciekawy (insurekcja jest troche monotematyczna ale też lubię :3 )

a co do…

hmmm…

https://cdn.discordapp.com/attachments/485899739699740673/564273354719363072/unknown.png

okeej

1 polubienie

Zastanawia mnie jak duża ekipa pracuje obecnie nad Overwatch.

Weźmy pod uwagę, że Blizzard nawet eventy olewa wrzucając odgrzewane kotlety i jedyne co nowe to skiny i emotki. Mapy do gry pojawiają się raz na 3-4 miesiące a nowe postacie gdzieś 2 w ciągu roku. Rozmawiamy o nowych trybach i ich nie ma. Jak długo jest mowa o ulepszeniu trybu obserwatora czy zagrania meczu, ile była mowa o możliwości nagrywania cały gier i budowania archiwum, ile razy była mowa o systemie klanów. Oczywiście i tak to ma nie wielkie znaczenie bo gracze obecnie nawet nie chcą nowych trybów ale poprawienie obecnego stanu rzeczy gdzie gra jest niszczona od środka jak przez jakiś wirus, poprzez wprowadzane postacie oraz niedopracowany system rankingowy gdzie każdy robi co chce i rujnuje innym rozgrywkę nie zapominając m.in o takich rzeczach jak wybór roli.

Swego czasu zirytowany Kaplan zapytał się na forum graczy “Czego wy w końcu chcecie?” Wystarczy rzeczowo spojrzeć na to co się dzieje w grze. Wystarczy w tą grę grać bo problemy uderzają same po oczach.

Też nie uważam, że na tą chwilę trzeba zaostrzyć kary dla toxiców i aby częściej zostali banowani. Nie tędy droga. Trzeba pierw poprawić elementy w grze które doprowadzają do tej frustracji a nie zabijać społeczność która i tak się kurczy w zastraszającym tempie. Sprawić coś by ograniczyć działania smerfów i trolli jak chociaż by zaostrzenie kwesti autoryzacji konta, poprawić system rankingowy aby nie tworzył konfliktów już na starcie przy wybieraniu postaci, dopracować matchmaking a sam system reportowania powinien być dogłębnie poprawiony bo tu mówimy o systemie jaki prowadzi do utraty konta przez graczy. Ocena działań danego użytkownika powinna być odpowiednio sprawdzona a do tego system reportowania nie powinien brać pod uwagę dajmy na to 5 reportów od jednego teammate’u który uznał Cię za kozła ofiarnego porażki i jako rodzynek grający soloq w tym meczu dostajesz po głowie. Obecnie ten system to jest chamstwo wobec graczy a działania supportu w kwestii odwołań są olewcze.

Jeżeli Blizzard nadal będzie szedł do przodu dodając coraz bardziej rakowe postacie, będzie przyzwalać na obecną sytuacje w trybie rankingowym, to gra będzie się wypalać.

Sam już w Overwatch nie gram od jakiś 2 miesięcy i próbuje czasami wrócić, zagrać 1-2 mecze ale wtedy gra mi uświadamia dlaczego nie chce w nią już grywać.

Blizzard ma talent do tworzenia ciekawych gier ale zrzucania ich na zły tor. Pierw Hearthstone a teraz Overwatch a Diablo 3 już w ogóle się wykoleiło. Co jeszcze?

2 polubienia

To właśnie mnie najbardziej boli. Overwatch naprawdę ma potencjał, ale Blizz nie rozumie, że gracze odchodzą od niego nie dlatego że im się postacie znudziły tylko dlatego że te obecne są niedorobione, że obecnie ciężko się gra przez smerfów.

no włąsnie więc tutaj znowu pracuje jedynie ekipa od grafiki, a nie od strony technicznej, chyba ze mają takie braki w kadrach ze u nich programista/grafik/ autor lore to jedna osoba XDDD

to jest to o czym wielokrotnie pisałam dzisiaj w nocy, oni nie czytają wypowiedzi graczy, mają to w nosie i nie wiedzą co sie dzieje ani co jest potrzebne

jakich smerfów XDD
a tak na serio, smerfy im są na rękę, bo to koleś który kupuje za pieniążka kolejne konto, kolejną gre, hajs sie zgadza wiec oni udają że problemu nie widzą…

opowiem wam historie… historia ta była w lolu

w lolu był jakiś mega toskyczny, co prawda mega dobry, ale mega nie miły gracz no i smufrował…, taki XQC lola. dostał bana raz, dwa, trzy, jedno konto drugie trzecie i tak dalej lol jest darmowy wiec wystarczyło ze założył kolejnego mila… az w końcu riot sie wpienił i zablokował go po IP, on oczywiscie to obchodził, riot zablokował jego nick i podobne… historia skończyła sie tak, ze jak do riota dochodziło ze jakiś nowy toksyczny gracz o niku dajmy na to “CukierekWaniliowy” to jest ten ‘XQClola’ to bez bawienia sie w wysyłanie wiadomosci, konto bananował. po kulki takich bananach bez wiadomosci zwrotnej koles sie poddał i juz nie jest toksikiem w lolu

propsuje zachwoanie riota w tym przypadku

a tutaj mamy blizza gdzie:

  • toskyczny gracz namawiający do throwowania jest w esporcie (w sumie to juz nie bo mu sie znudziło, ale półtoraroku był)
  • z smarfami nic nie zrobią bo im sie opłaca
  • z toxicami też nie, bo boją sie ze stracą klientów, a Jeff to swoje gadanie “jesteś nie miły nie chcemy cie w społecznosci” moze sobie wsadzić w nos
  • szkoda ze przez to tracą innych graczy ;>

porównajcie sobie obydwie sytuacje i wyciągnijcie wnioski sami

2 polubienia

Zaraz a skąd RIOT wiedział, że ten zgłaszany koleś to faktycznie ten sam co został zbanowany? Tego nie idzie właściwie udowodnić chyba, że streamuje i widać jego mordę jak gra na tych kontach. Tak samo nie udowodnisz, że ktoś współdzieli konto a takich jest masa. Wystarczy, że w rodzinie jest 2-3 rodzeństwa z tego dwoje z nich może grać na poziomie brązu a jeden z nich na poziomie gm’a ale korzystają z tego samego konta i okazuje się, że gość co jest na silverku czy goldzie nagle miecie wszystkich.

Ja wspomniałem, powinno się chociaż zapobiegawczo wprowadzić autoryzację telefoniczną gdzie numer telefonu jest przypisany do jednego konta gry a jak ktoś chce założyć sobie drugie konto, to musi je zweryfikować na nowym numerze telefonu. Oczywiście wiadomo, że takie osoby mogą korzystać z numeru siostry, brata, matki, tatusia a jeśli chodzi o programy generujące numery telefoniczne to wierzę, że Blizzard taki ciemny nie jest i stworzy system jakiego nie da się tak banalnie oszukać. Oczywiście problemu to nie zlikwiduje ale na pewno w sporym stopniu wpłynie na ilość takich działań jak multikonta.

Blizzard sam pozwala na korzystanie z 4 kont gry przez jedną osobę. Co więcej pozwalał na multiboxing gdzie korzystając z 4 kont gry można było grać na nich jednocześnie gdzie 3 postacie z kont kopiują ruchy postaci z 4 konta co miało spory wpływ na Diablo które tym sposobem dawało bardzo duże wsparcie farmiącym botom.

Ktoś uzna, że atoryzacja telefonem może być problematyczna ale takie działania funkcjonują w takich grach jak CS czy wielu Koreańskich produkcjach jak np. Lost Ark i uważam, że w takich grach jak Overwatch powinno się ograniczać działania multikont jak się da bo inaczej wszelkie założenia rozgrywki nie będą miały sensu. Można sobie kombinować na mmr i dobieraniem graczy ale kiedy dajmy 20 mln osób kupuje 2-3 konta w grze, to chyba logicznym jest, że zrobi się jeden wielki burdel a na tą chwilę Blizzard jedynie zachęca tych ludzi.

Plus może jest jeden. Blizzard ograniczył ilość promocji gry. Kiedyś Overwatch był co 2 miesiące oferowany za 40 zł z czego zawsze poprzedzał to darmowy weekend i w tym okresie kiedy pojawiał się nawał nowych kont - często smurfów gra stawała się praktycznie niegrywalna, najlepiej było przeczekać moment aż ten rush fanatyków na multikontach się skończy.

No ale my o tym mówimy już od dawna a nic tu się nie zmienia w konsekwencji cierpliwość się kończy ja i tak Overwatch dałem kredyt zaufania i przestałem grać. W Hearthstone przestałem grać blisko 3 lata temu i też dawałem kredyt zaufania robiąc chociaż dzienne zadania i zbierając gold czekając na jakieś sensowne zmiany… Po zapowiedzi ostatniego dodatku jaki wprowadza to samo co ma miejsce co parę miesięcy stwierdziłem, że koniec, odinstalowuje to i jeśli twórcy mają plan rozwoju gry typu, że co 4-5 miesięcy wypuszczą dodatek jaki doda 130 kart gdzie 20% będzie grywalne a przy tym 0 balansu i głupie mechaniki, to ja dziękuję… Z Overwatch jest tak samo, jeśli Blizzard myśli, że karmiąc nas bohaterami z idiotycznie banalnymi mechanikami, mapami 2-3 razy do roku i powtarzającymi się co rok tymi samymi eventami z nowymi elementami kosmetycznymi to sry ale też uninstall i nikomu nie polecam. Prosta rzecz.

Blizzard obecnie funkcjonuje jak by tam pracowali studenci 1-2 roku i wykonywali prace semestralną dając oklepane pomysły i nie oferując przy tym nic oryginalnego.

  1. mysle ze na pytanie sam sobie odpowiedziałeś :stuck_out_tongue:
  2. pomysł z autoryzacją całkiem spoko, ja jeszcze dodam od siebie ze ja kjuz ktoś koniecznie chce drugie konto, np jedno do tryhardowania fest a drugie do tryhardowania ale nie mainem okej, ale te konta powinny być ze sobą połączone. niekoniecznie musi być to widać np wpis w profilu [konto połączone z kontem Lilciaqqq] tylko gdzieś tam nazwijmy to systemowo. by potem taki pan nie miał możliwosci sobie smurfowania i trolowania graczy na qp i comp bo ma niski lvl wiec moze robić głupie rzeczy.
  3. co do wspomnienia ze blizz pozwala na takie rzeczy… nie podoba mi się to, zwłaszcza ze jak sam powiedziałeś, pozwala to na botowanie :c spoko jezeli np brat chce udostępnić na kilka dni konto swojemu drugiemu bratu bo ten chciał zobaczyć jak sie gra w np diablo by rozkminić czy sam chce kupić i mieć własne konto czy nie… ale uzytkowanie 1 konta przez 4 randomów? sceptyczna jestem
  4. problem z promocjami na ov jest duzy, w tym roku będziemy mieli 3 ci rok jak ta gra istnieje, i ta gra będzie tanieć, nawiasem juz to sie poniekąd stało, i to tylko zacheca ludzi do tworzenia smurf kont. Nie podoba mi sie to, ale to niestaty naturalne kolej rzeczy, że gra tanieje.
  5. zgodzę się jeżeli chodzi o kwestie dodawania nowego kontentu. w hearthstone nie gram, nie wiem jak to wygląda, ale jezeli chodzi o ov to podobno czeka nas “bomba” kiedy tą bombe dostaniemy i czy w ogóle to wie tylko wróżbita maciej, a mi sie do niego dzwnić nie chce.
  6. ostatni twój akapit to jest dokładnie to co myśle. Blizz zachowuje sie jak dziecko we mgle któremu dano za trudnego questa do wykonania, a tak być nie powinno

Co to znaczy, że większość postaci była idealnie zbalansowana? Pickratio Tracer + genji + soldier wyższe niż pozostałych kilkunastu DPS-ów przez naście sezonów praktycznie w każdej randze to był balans? Kilka miesięcy kiedy Winston (niby anty-genji) jest w jednej mecie z genjim na dowolnej mapie? Już nie pamiętacie ile było płaczu że jest w teamie : junk, widow, df, sombra, mei etc? Wiele o overwatch można powiedzieć, ale na pewno nie to, że była zbalansowana, skoro wybór bohaterów byl pozorny. A obecnie dla casuali wybierać można ile kto ma fantazji. I dlatego Blizz przy wszystkich swoich wadach idzie właśnie na rękę casualom na całej długości. Najpierw rozbił duopol DPS, potem przy wszystkich wadach obecnego systemu w końcu doprowadził do sytuacji, ze ileś postaci jest autentycznie grywalnych. Co więcej w najlepszy możliwy sposób zaadresował problem doboru graczy dając im do reki wyszukiwarkę. To, że gracze to olewają bo lepiej brać udział w loterii to już zupełnie inna para kaloszy, ale pretensje miejscie do siebie. Nie będzie lepszego narzędzia na smerfy niz wzajemne rekomendacje graczy - które wbija się powoli a traci szybko. Skoro gracze deklarowali, ze wolą lepsze mecze nawet jak trzeba czekać to dostali wprost do tego narzędzie - wybierz rolę, wybierz minimalny endorsement lvl, wymuś mikro - dokładnie to, co zdaniem całej rzeszy ludzi przeszkadzało im piąć się w góre. Gdzie jest haczyk? Wprost był płacz, że team ciągnie w dół a każdy jeden do jednoosobowa armia, tylko w srebrze, więc blizz praktycznie się przyznał - my nie umiemy wam dobrać towarzyszy, zróbcie to sami. Udało się? wbiliście więcej SR? Czy może czekacie na imienne zaproszenie? A może w końcu jeden z drugim zrozumie, że to problem jest po waszej stronie i skoro inni pną się w górę to i wam się uda - o ile nauczycie się grać?
Wyzwanie aktualne to raczej zajęcie stanowiska w dyskusji o roli supportów - na ile mają mieć ofensywny charakter, a na ile lepiej żeby było im bliżej do leczącej/ boostującej mercy. I tutaj niestety ilu graczy tyle opinii i zawsze ktoś będzie miał ból dołu pleców. Taki urok community gdzie każdy może się wypowiedzieć.

3 polubienia

była PRAWIE, i nie wszystkie

Japierdziele jakim to trzeba być aspołeczniakiem żeby 35k nazbierać XDDD

A tak na serio to temat do wyrzucenia bo już się syf robi. Dziękuję.

1 polubienie