Po miesiącu mam dość

Powiem szczerze że pograłem miesiąc w tą grę i mam dość. :triumph:
Mecze rankingowe są po prostu żałosne. :tired_face:
-Mam dość bycia najlepszy w swoim teamie , ktoś pomyśli ( wybiela się na tle innych graczy lub ma przerośnięte ego) Nie. Gram Reinhardtem i 3/4 gier w których biorę udział mam 3-4 złote medale, większość czasu jestem w ogniu.
Nie wspominając już o topowych zagraniach.
-Mam dość osób które opuszczają rozgrywkę na 17 meczy dzisiaj 5 osób z mojej drużyny opuściło rozgrywkę. , zgłosiłem wszystkich ( tak jak inni gracze ) nie dostałem żadnej informacji zwrotnej o działaniu na koncie innego gracza.
-Trolli którzy griefują 1/2 mecz grają a 1/2 są afk , nie używają swoich Ultimate Umiejętności miałem takie 2 przypadki gracz w ogóle nie używał Ultimate, graczy którzy na grach Competivite grają dla Fun’u nie dla Wygranej lub Uczą się grać o czym sami mówią.
-Dość osób które nie potrafią się dostosować do drużyny trzeba się ich prosić daremnie żeby zmienili championa, osoby które odrazu wybierają dps nie patrząć na dostosowanie się do drużyny ( 4-5 dps w drużynie norma).
Gram 70% meczy tankiem i 30% healem.
Mam dość genji’ów , hanz’ów , sombr’ów , mei’ów , widow którzy nic nie robią tylko biegają po mapie i padają.
Zawsze grając gry rankingowe daję z siebie wszystko wyprówam z siebie flaki.
Mam wrażenie że większość osób nie wie jak powinno się grać , większość graczy leci atakując samotnie zwartego w grupie przeciwnika po czym takie osoby padają odrazu - Komenda , zbiórka nie działa , pisanie i mówie na voice chat to samo.
Ludzie w większości w ogólnie nie używają dróg / dojść skrzydłowych lecą głowną drogą.

W kwalifikacjach dostałem się do Golda 2400 :male_detective: , i w tym samym dniu spadłem do 1600- ( 14 przegranych pod rząd ) Grając tankiem i healem.
To jest jakieś fatum , to co udaje mi się ugrać z normalnymi graczami " normalnymi " to poźniej tracę z takimi osobami które opisałem powyżej. I nie są to jakieś jednostkowe przypadki.
Gry rankingowe to jest jakieś zamknięte koło
2 Wygrane - 2 Przegrane , 3 Wygrane - 3 Przegrane , 2 Wygrane - 3 Przegrane.
Próbując wyjść z 1600 , wbijam 1700 po czym znowu spadam do 1600 i tak stoje od 2 tygodni.
Czuję się zmęczony , nie zdawałem sobie sprawy, mimo że słyszałem dużo opini negatywnych z tego że w Overwatch panuje taka patowa Sytuacja.

2 sprawa. Gram na 1600 rating , i chciałbym zapytać dlaczego do moje drużyny dołączają gracze z Bronzu 1100 , 1000 rat będąc w drużynie z innymi Silverami?
Dlaczego w drużynach przeciwnych kolej-kują się gracze z Gold’a wraz z graczami z Brązu?

Tak przyszedłem się tu wyżalić i wypłakać , ta gra jest frustrująca i nie sprawia mi przyjemności , mimo tego że jest bardzo ładna graficznie i postacie są super.

Edit: po 2 dniach.

Postanowiłem dać tej grze jeszcze jedną szansę , ponownie zainstalowałem Overwatch , postanowiłem dołączyć do Meczu Rankingowego.

I teraz najlepsze :slight_smile:
W pierwszej rundzie przepchnęliśmy ładunek 2-0
W drugiej rundzie przeciwnik przepchną ładunek jest 2-2
3 runda , jeden z graczy drużyny przeciwnej wychodzi z gry.

No to sobie pomyślałem skoro gra jest 6vs5 mamy dużą szanse wygrać.
(Dobry start pomyślałem), pomijając fakt że drużyna przeciwników straciła gracza.

I nagle jeden z graczy w naszej drużynie piszę do przeciwnika :
Chłopaki was jest 5 , powiedzcie kiedy mam wyjść.
Po czym nasz współtowarzysz a raczej ( troll ) wychodzi z gry.
Ręce mi opadły, gra przegrana moja drużyna po tym akcie odpuściła, a ja ponownie odinstalowałem grę.
Naprawdę chciałem dać tej grze szanse po raz 2 , i od razy moje chęci powrotu zostały zrujnowane … pierwszy mecz.

W tej chwili nie jestem ani trochę rozgoryczony ani smutny , po prostu mam banana na twarzy bo ta gra to jakiś żart :slight_smile:

Ps. Chciałem załączyć screeny z chatu w którym nasz gracz przed opuszczeniem rozgrywki pisze że , za wyjście nie ma Bana po czym wychodzi :slight_smile:
Ale z jakiegoś powodu nie mogę a nie chcę mi się tym bawić :slight_smile: Pozdro
Zastanawiam się czy te reporty naprawdę działają czy jest to pic na wodę.
Up:
h_ttps://pasteboard.co/HQvioX5.jpg
h_ttps://pasteboard.co/HQvmUbl.jpg
Bez _ ,Przepraszam jeśli nie działa.

Ciał Ciał Sicziliano

Witaj.
Tak naprawdę, to temat rzeka wielokrotnie poruszany tu przez wielu graczy. Pamiętaj że złote medale i bycie w ogniu meczy nie wygrywają.
Najprostsza porada dla Ciebie - znajdź stałą drużynę. Mamy tu na forum taki dział, gdzie z pewnością znajdziesz osoby chętne do wspólnej stałej gry.
Grając w stałej drużynie 90 % problemów zniknie lub będzie do dopracowania w waszym gronie.

1 polubienie

Usunołem to ścierwo z mojego komputera , szkoda zdrowia , żałuję wydanych pieniędzy, może uda mi się sprzedać to konto ale dzięki za radę.

Cześć.

1 polubienie

Sprzedaż konta jest nielegalna przynajmniej u blizzarda

3 polubienia

brzmi troche jak standardowe mecze w brązie…

w takich przypadkach nalejpiej znaleźć własną ekipę niż grać z randomami :stuck_out_tongue:

2 polubienia

polecma obczaić, bo nie chce mi sie pisac

h_ttps://overwatch.pl/news/gracze-maja-dosc-tej-loterii-jeden-dzien-jest-swietny-nastepny-beznadziejny

3 polubienia

Polecam zepnąć poślady i znaleść sobie drużyne,to może coś z tego wyjdzie.

Ja się w cale nie dziwię dzisiaj gry są wydawane pod ludzi którzy nie chcą nauczyć się grać czyli pod tzw. CASUALI.
Firmy się połapały że na na ludziach z powyłączanymi mózgami najlepiej się zarabia, Heroes of the storm upada youtu.be/PIHmTmLVTIA to samo czeka OW.
Dzisiaj nie ma czegoś takiego jak współpraca nawet jeśli znajdziesz kogoś do gry to się okazuje że on nie potrzebuje nauczyciela, i wychodzi z drużyny bo sam nie chce poprawić swojej gry i współpracy z drużyną tylko on sobie chce postrzelać.

2 polubienia

ja grałem rankedy ale po setkach przegranych meczy , po setkach straconych godzin , przestałem w nie grać ! teraz do overwatch wbijam farmic skrzynki na eventach :smile: teraz gram w np. tf2 :smile: bo overwatch umiera :skull: blizzard upada :confused: “koniec jest bliski” :sweat_smile:

Nie wiem czemu każdy się przyczepił do tego, że „Overwatch umiera” każda gra kiedyś umrze i to jest naturalna kolej rzeczy. Nie rozumiem co ma wnieść to miliony razy powtarzane zdanie do tej dyskusji. Może zacznijcie dawać inne argumenty niż „BO OVERWATCH UMIERA”, bo to żaden argument.

Rozumiem twoją złość, bo sama doświadczyłam (niestety), jakie są rankedy więc zrobiłam sobie od nich przerwę żeby ochłonąć. W każdej grze, w której cały team musi współpracować możesz doznać tego samego to rzecz której nie zmienisz. Dlatego zawsze lepiej mieć ekipę i z nią grać rankedy. Pamiętaj, że to, że masz złote medale nic nie zmienia. Możesz grać np. jako Reinhardt i mieć złote medale za likwidacje, ale twój team przegra, bo ich nie chroniłeś tarczą tylko atakowałeś wrogów podobnie jest z supportami. Niestety, gdy grasz bez ekipy nie wiesz na kogo trafisz to jest loteria.

Pamiętaj, że ty też musisz dostosowywać się do drużyny. To nie działa tak, że reszta musi dostosowywać się do ciebie. Gdy np. macie dwa tanki i zero healerów to ty nie możesz wziąć sobie takiego Reinhardta. Trzeba się dostosować. I pamiętaj, że DPS też jest potrzebny w drużynie.

Dołączają, bo są w ekipach z Silverami.

2 polubienia

No i wszystko wiadomo , wyjaśniłeś nas.

Tanki obok dps’ów maja największy impact na grę. Sam grając od premiery w OW pierwszą postacią jaką mainowałem był Reinhardt dopiero z czasem więcej czasu poświęciłem Farze. Obecnie na Reinhardzie mam win ratio na poziomie 70-80% grając na poziomie gold/platyna. Moja ranga nie zobowiązuje do tego bym miał pouczać innych jednak warto zadać sobie pytanie czy aby na pewno wszystko po twojej stronie jest ok? bo może być tak, że grasz może tym Reinhardtem zbyt ofensywnie? zazwyczaj gdy widzi się u Reinhardta złoty dmg, to można przypuszczać dwie rzeczy, albo Ty grasz za bardzo do przodu albo dps’y w twoim teamie grają padakę. Reinhardt często musi zasłaniać supportów czy hitscany czy ogólnie team, grać rozsądnie i z wyczuciem pomimo, że jego mechanika czasami zachęca do bardziej agresywnej gry, to przeważnie lepiej tego unikać. Masz zbitą tarczę? wycofaj się i ją zregeneruj zamiast panikować i wbijać w przeciwników, będziesz lepiej bronić team, to i oni będą efektywniejsi. Oczywiście to tylko teoria bo w praktyce ludzie często zapominają, że to gra drużynowa i myślą, że jak solo wbiją w 6 rywali to wszyscy go wyleczą a on sam wszystkich wybije.

To, że Overwatch ma swoje problemy to wiadomo nie od dziś. Trudno powiedzieć jak działa system rankingowy. Każdy spotka się z sytuacją, że ma pierw serię wygranych by następnie natrafić na serię porażek i tak w kółko, od czego to zależy? czy system jakoś jest tak skonstrowany, że wygrywając kilka meczy z rzędu dobiera nam osoby słabsze jakie np. mają serię porażek byśmy ich windowali?

Z tego co wiem istnieje coś takiego, że jeśli spadamy w randze, to gra dobiera nam graczy jacy mają pomóc nam na tą rangę wrócić. Więc teoretycznie gra powinna w dobrze równowarzyć dobór graczy jacy mają pozytywne i negatywne win ratio w ostatnich grach ale jak jest w rzeczywistości?

Overwatch ma najbardziej przekombinowany i najbardziej niejasny system rankingowy z jakim się spotkałem, gra nie dobiera tylko poziomem sr ale bierze też inne rzeczy pod uwagę, tak samo przyznawanie punktów sr w oparciu o postawę danym bohaterem na tle innych graczy na danej randze jest dziwne, do tego dochodzi kwestia widełek sr jakie wynoszą 1000 ptk co jest ogromną różnicą i teoretycznie gracz z okolic platyny może grać w jednym meczu z graczem z brązu - to już jest właściwie kuriozum. Do tego dochodzi kwestia tego, że nowi gracze jacy uczą się gry dostają na starcie więcej punktów sr dla przykładu, zazwyczaj za wygrane zgarniemy od 15-20 ptk sr natomiast nowi gracze otrzymują nawet ponad 40 ptk sr !! nowi gracze po placementach często trafiają do rang z jakich później spadają jak kamień po drodze jedynie przeszkadzając tym jacy w swojej randze znajdują się w pełni zasłużenie. Co więcej, zaczynają narzekać na innych, że przegrywają przez innych graczy i spadaja w randze kiedy to tak naprawdę gra ich skrzywdziła, bo na początku umieściła ich w zbyt wysokiej randze przyznając za dużo sr. Co z tego, że znajomy po placementach wbił rangę 2900 kiedy później spadł na rangę 2000-2100 i tu się utrzymuje i nie może wejść wyżej. Czemu gra daje tym ludziom fałszywe poczucie, że są w tą grę dobrzy by później zrzucić ich na ziemię?

Dochodzi do tego też kwestia doboru bohaterów gdzie nie ma żadnych ograniczeń a jedynie podpowiedzi, nie ma tutaj żadnego systemu jaki by narzucał graczom dostosowanie do drużyny. Ludzie insta pickują 5 dps’ów? nic z tym nie zrobisz, co najwyżej możesz pomodlić się, że podobne manekiny grają w drużynie przeciwnej.

Gra mimo całkiem fajnej satysfakcji z rozgrywki czyt. zabijania przeciwników, zdobywania zagrań meczu po prostu w wielu innych aspektach jest zwyczajnie niezrozumiała, nie wiem co twórcy chcą osiągnąć pewnymi działaniami i nie tylko chodzi o system rankingowy, ale balans bohaterów, mechanik bohaterów i sam osobiście uważam, że system kar powinien być lepiej dostosowany, lepiej weryfikowany przez Blizzard, bo to jest ostatnio jeden z głównych elementów dla których ludzie odchodzą z gry - bo sam system gdzie automat przyznaje zawieszenia/bany jest krzywdzący w sytuacji masowych fałszywych zgłoszeń jakie nie są weryfikowane i to powinno być zmienione, powinno się coś zrobić z osobami za fałszywe zgłoszenia i narażanie innych na utratę konta.

1 polubienie

Nadal wracam, do tej gierki (nowa postać) później sobie daruję. Jeśli grasz SOLO.
Jeśli nie jesteś PRO DPS - wszystko zależy od szczęścia.

  • Czasami mam grupę gdzie nasz styl gry jest podobny każdy ma swoją postać BA atakujemy płynie i szybko bez komunikacji.
  • Czasami to istny chaos, a ja latam jak głupi DVA by bronić każdego lub wykończy Mercy itp. lub jako Rein macha tarczą jak idiota bo z każdej strony mnie wykańczają.

Trolle/OnTrickPony vs Flex Teama - z tego powodu dość często się przegrywa.
Najczęstszy powód to że 2/3 osoby nie potrafią grać w OW

jeśli gram np: reaper dla mnie logiczne jest trzymanie się DVA/Rein korzystanie z osłony i atakowanie na krótki dystans.
jeśli gram Rein prowadzę drużynę i liczę na wsparcie, atak informację kiedy wyrwać się do przodu.
Jeśli grasz Sombrą - używaj mikrofonu lub spier… :slight_smile:
Często widzę zero taktyki.

JEŚLI GRASZ SOLO = rzut monetą możesz mieć dobrą zgraną drużynę 5 razy pod rząd a później przegrać 10 gier :slight_smile: matchmaking - jest bardzo losowy

w overwatch nie są tylko rankedy ! jeszcze jest salon gier , szybka gra .itp
rankedy są tylko po to by wnerwiać graczy :slight_smile:

1 polubienie

Odwiedzam forum w celu wglądu w swój post i opinie innych graczy w samego OV już nie gram.

Chciałbym zapytać dlaczego temat nie znajduje się w rubryce “Najlepsze tematy” skoro ma 232 odsłony i 13 komentarzy, i wyróżnia się na tyle innych Tematów ? Czyżby był celowo ukrywany ?

Dlaczego komentarz użytkownika larry3000 został usunięty ? Czyżby niepochlebne a wręcz negatywne opinie były usuwane.?

Owszem znajduje się - wystarczy zerknąć na dół

Nic takiego nie ma miejsca. Są dwie możliwości: albo sam usunął swój wpis albo wpis zawierał wulgaryzmy.

i jak overwatch masz miesiąc , to nie grałeś eventów a niektóre sa fajne :slight_smile: bo w overwatch nie są tylko rankedy , juz to pisałem :slight_smile:

I się nie udało… okazało się, że blizzard jednak nie spiskuje przeciw tobie i cały świat jednak jakoś przeżył twoje wyznania. Gra nagle nie upadła rażona gromem twoich prawd i wszystko dzieje się starymi trybami. Blizzard nie zbankrutował, słońce wstało jednak na horyzoncie. Ot jeden człowiek spróbował i mu się nie spodobało.

Rozumiem że FanBoy Lizzarda , a raczej ActivLizzard :laughing:

jak gra ci sie nie podoba to nie graj i tyle !
dla mnie temat do zamknięcia :slight_smile:

1 polubienie