Nowe karty - nitka

Jak dla mnie ten dodatek narazie nie zachwyca! :frowning:

To już akurat kwestia gustu. O ile standard mam gdzieś, to dzicz bardzo lubię i bardzo dużo z już pokazanych kart może zmienić rozstaw sił na dziczy i nią trochę poruszyć. 3 karty może stworzą nowe Reno decki (z czego Eliza może być bardzo dobrą podstawą do zrobienia pełnoprawnego Mill Druida), całkiem możliwe, że quest Warrior zyska jakąś szybszą wersję, Reno Mag wskoczy wyżej. Kontrol Shaman też może się pojawić, szczególnie, ze wszystkie Big decki będzie mógł jeździć jak będzie chciał…

Zgadza się wszystko. Ale czy odrzucenie drugiego Doomguarda to taka zła rzecz w aggro discard warlocku? Przedewszystkim możemy go znów wyciągnąć ze Strażniczki Dusz… Mamy też do wyboru wersję z questem i bez niego (sam nie wiem, która wersja jest lepsza, a grałem obiema sporo, bo to mój ulubiony deck). Zawsze to jest dodatkowa karta do discardu przy wersji z questem, a rzucenie go w 5-6 turze daje nam ogromną przewagę. Przy dobrej ręce właśnie problem jest już przy 5 turze, gdzie już mamy za mało kart do questa…

1 polubienie

Ja od siebie tylko powiem, że po dobrym roku z okładem mamy dodatek w którym nie ma aż tyle crapu (kart które mają szansę pograć tylko na standardzie). Git

Jest kilka fajnych kart. I bardzo mocnych. Warlock (Renolock) dostaje 7/5 + twardy removal na jeden target, na wszystko. Idealny zamiennik za siphon soul za 6 many. Bo i tak możemy się wyleczyć takim reno.

Wraca Taunt warrior, któy będzie bardzo wzmocniony. Stary quest dalej będzie grany.

Murloc Shaman dostaje buffy. Nowa 1-nka z reborn + czar zamieniający stronników w murloki. Takiego Big priesta to zabije z miejsca.

Kilka kart combogennych. Dodatek ma potencjał znacznie większy niż ten ostatnio wydany.

1 polubienie

Dodatek nie zapowiada się tak źle, jest wtórny ale dzięki temu uzupełni niektóre decki w dziczy. Na standardzie wypada to już gorzej jak dla mnie. Na tą chwilę nie widzę jakoś decku który chciałbym stworzyć. Ale to może przez to że się już mocno wypaliłem ta grą.

Jest wtórny tylko i wyłącznie z poprzednim dodatkiem co jest wymuszone wspólnymi mechanikami. Mechanika nodublicate i questy tak bardzo się różnią od ich poprzednich wersji, że ja w ogóle nie czuję wtórności…

Quest Priesta jest przegięty. Będą nerfy. Heal za 3 i +3+3 buff na kreaturę, a wystarczy użyć ten czar co odnawia 12 hp i już mamy prawie zadanie wykonane.

Super moim zdaniem legendarka z brakiem duplikatów. Ta neutralna. Z pewnością wypróbuję w reno magu. :smiley:

Taunt warrior dostał kolejne mocne karty. W tym taunt z reborn i deathrattle. Nie dość, że ciężko będzie się tego pozbyć, to jeszcze dostajesz 3 heala za darmo. I to w jednej karcie. Czyli 3 heal razy dwa. Taunt i reborn, za 6 many. Nzoth też się cieszy.

Nowa hyena dla huntera też przegięta za 4 many mamy 3/3 i 2x 2/2 stronników. A warunek jest śmieszny do spełnienia. Wystarczy mieć sekret.

Dużo, dużo fajnych kart. Dodatek moim zdaniem będzie bardzo ciekawy zwłaszcza na WILD!

4 polubienia

Serio? Quest Priest jest przegięty? Dobrze się czujesz? Łotr może swojego questa zrobić w 3 turze. Wystarczy że użyje do tego dwóch kart. Do tego nie musi w przeciwieństwie do Kapłana mieć żadnych wymagań do spełnienia takich jak ranne jednostki. To jest patologia.

Patologią to jest Twoja wypowiedź. ^^

Poszukałem trochę po yt i po grupach - na hearthpwn karta jest tak oceniana:

    • Meta-defining! 55.4%
  • Very Good 29.3%

A do wykonania questa nie są potrzebne ranne jednostki, bo możesz sam siebie leczyć (portret), jak nie rozumiesz działania mechaniki, to się nie wypowiadaj, bo właśnie się zbłaźniłeś kolego. Tam wyraźnie jest napisane “restores”. Więc przykładowo taki Ziliax z lifesteal też będzie działać, nie tylko karty z uzdrawianiem.

1 polubienie

Zgadzam się z Tobą, że quest nie będzie trudny do zrobienia, mam teraz pytanie z kwestii mechaniki tej karty.Czy jeżeli przeciwnik się uleczy SWOIM Zillaxem to czy dolicza nam to do questa i jak ma się sprawa z Hench-Clan Shadequillem zarówno podczas naszej tury jak i przeciwnika?

To może mi opiszesz w jaki sposób kapłan jest w stanie do 3 tury używając jedynie dwóch kart wyleczyć 15 punktów?

1 polubienie

Ta karta jest do kontroli. Aggro nigdy nie grało u Priesta i raczej nie pogra. Nie potrzebujesz się wyleczyć “na siłę” do 3 tury. Nawet w późniejszych fazach masz niesamowite value za 2 many co turę.

Polecam szerzej spojrzeć. W tym na WILD, gdzie Priest będzie korzystał z tego questa często.

To zadanie można zrobić na milion sposobów, więc deck wcale nie musi być jakiś trudny do zbudowania. Karty, które triggerują questa można wrzucić do wielu archetypów.

Sposoby leczenia:

  • Hero power
  • Circle of healing (obszarowy heal)
  • Holy nova (obszarowy heal)
  • Radiance (heal za 5)
  • Regenerate
  • Flash heal
  • Divine hymn
  • stronnik lightwell (studnia)
  • Spirit lash (obszarowy lifesteal)
  • stronnik acolyte of agony
  • stronnik Omega Medic (heal za 10)
  • Greater Heling Potion (heal za 12)
  • stronnik Priest of the feast
  • stronnik darkshire alchemist
  • holy fire
  • stronnik obsydian statue
  • stronnik ziliax

I wiele, wiele innych sposobów.

Tak jak pokazuje SoundJohn aggro priest istnieje, istniał także za czasów KTFT… Ostatnio zachciało mi się pograć kapłanem i wynalazłem w internecie fajną wersję aggro ze smokami, Wewnętrznym żarem i Dodatkowymi rękami :slight_smile: Sprawdza się mi lepiej niż Big Priest :slight_smile:

Wszystko istnieje na upartego, ale to są słabe decki Tier 3 :smiley: ze słabym winrate (ponizej 50%) patrząc na ogół społeczności. (Staty z Hsreplay) Bo wiadomo, że jak PRO zagra jakimś deckiem to i tak wyciągnie więcej niż przeciętny gracz, ale nie w tym rzecz, żeby mordować się ze słabym deckiem. Oni to robią dla wyświetleń.

W tym prezentowanym decku nie ma raczej miejsca na Quest. Zadanie opóźnia presję na stole, tracimy pierwszą rundę, co w przypadku aggro jest kluczowe, a ponadto musimy wrzucić heale do decku, które do aggro są niepotrzebne. Buffowanie stronników +3+3 może okazać się po prostu nieopłacalne w tym decku, bo będzie za wolne.

Hej. Troszkę z innej strony wpis: Grając dziś w nocy po aktualizacji z tunelowego szczura dostałem nowego sługusa i takie WTF xD

1 polubienie

Akurat ten Priest co mówiłem jest 2 najlepszym deckiem Kapłana na Dziczy wg. HsReplay :slight_smile:

Właśnie się zalogowałem na Hsreplay:

Dragon Priest 64,2% win rate przy 2400 grach
Big Priest 61,9% win rate przy 3600 grach

Nawet w zakładkach nie ma tego wpisanego, bo już bardziej popularny jest clone priest albo silence priest.

Gdzie tu widzisz drugi najlepszy deck? Prosze skończ kłamać, bo każdy sam może sprawdzić te informacje w każdej chwili.

Spadł na 3 miejsce na chwilę obecną. WR na poziomie 62,6% z próby 7200 gier.
Priest
Klasa: Kapłan
Format: Dzicz

2x (1) Gorliwa kapłanka
2x (1) Mikstura szaleństwa
2x (1) Pisklę Zmierzchu
2x (1) Słowo mocy: Tarcza
2x (1) Wewnętrzny żar
2x (2) Boski duch
2x (2) Dodatkowe ręce
2x (2) Historyczka Otchłariona
2x (2) Promieniejący żywiołak
2x (2) Wizje cieni
1x (2) Znachorka z Ognistych Drzew
1x (3) Akolita Zmierzchu
2x (3) Pan Śmierci
1x (3) Szponokapłan Konfraterni
1x (4) Masowe rozproszenie
2x (4) Płomień zmierzchu
2x (5) Drakonid tajny agent

AAEBAa0GBNYK8LsC/OoC6IkDDfgC5QTRCvIM/g3uEYK1ArW7Arq7AtHBAtjBAsvmAuX3AgA=

To use this deck, copy it to your clipboard and create a new deck in Hearthstone

Find this deck on https://hsreplay.net/decks/3ZSfRlPp1qCE8OuB5gFkKg/

skopiowane prosto z HSreplay…