Kolejna porażka Blizza W3R

Kolejna porażka tej firmy, myślałem że po porażce “diablo imortal” i zbanowaniu “Blitzchunga” Blizzard się ogarnie, ale jednak się myliłem.

Warcraft 3 Reforged to porażka totalna. Polscy youtuberzy nie zostawili suchej nitki na tej grze a ocena na metacritic to 0,5 na 10 i Blizz życzy sobie za to cudo 120zł. Dodatkowo ponownie banują konta osobą które pomagają innym w odzyskaniu pieniędzy za grę.

Jak można popsuć remaster tak kultowej gry jaką był Warcraft 3, specjalnie napisałem “był” Bo Blizz zablokował ściągnięcie oryginalnego Warcrafta3 i teraz do kupienia jest tylko remaster.

Nowym Warcraftem przebili chyba Diablo Imortals, szkoda bo człowiek wychował się na ich grach i wspierał Blizza od parunastu lat, ale chyba czas pożegnać się z tą firmą, nawet nie wiem czy jest sens czekać na Diablo 4.

3 polubienia

Zgadzam się…nie dotrzymali własnych obietnic, gra z bugowana,losowo wywala, z komunikatem porażka. Obiecano nowe przerywniki,remaster filmików gdzie mamy 2: 1 intro, 2 Arthas vs Ilidian(wygląda słabo moim zdaniem),brak własnej kampani w menu; brak klanów; brak stabilnych rozrywek ;zastanawiam się po co beta skoro rezultat końcowy wygląda na alfe? Nawet zmiana portretu konta zbugowana. Na domiar tego ludzie pomagający inny ludziom otrzymać refundacje zostają zbanowani za to. Dodatkowo zastrzegł sobie przyszłe prace graczy tzw mamy iż nie będą do nich należały ,aby sami mogli korzyści wyciągać z tego (np, dota, mod carbota do SC).
Aktualny stan gry wygląda jak robiona przez stażystów nie udana podróbka w3 a nie gra warta 120 zł,zero reakcji z strony zamieci,ogłoszenia iż naprawią wszystko w ciągu np pół roku, z ukłonem w stronę klientów a nie środkowym palcem jak jest na dziś dzień.
Nie pamiętam ile lat temu ostatnio tak zawiodłem się jak na W3:REFUNDED z ocena mniej niż 1 …na 10na metakrytic :frowning:

Pozdrawiam, zawiedziony gracz.

Po blizzconie 2018 planowałem kupić tą grę przed premierą, na szczęście w grudniu blizzard usunął HGC co spowodowało zmianę mojej decyzji.

Choć nigdy nie grałem w mody do W3 i scenariusze robione przez społeczność, to teraz ciesze się że mam zwykłego W3 na dysku, nie połączonego z b.netem.

Wiecie że na amerkyńskim forum HOTS toczy się otwarta rozmowa o reemasterach Age of Empires? Ciekawe że nikt tego tematu nie zamknął.
Jestem ciekaw jak będzie wyglądał remaster części 3.

1 polubienie

Blizzard w ogóle ostatnio się nie ogarnia. Frustruje fanów i wykłada się czasami na naprawdę drobnych rzeczach. Zachowuje się jak ja rano - “opóźniony zapłon”. Warcraft 3 reforged mam wrażenie wygląda gorzej od pierwowzoru, a oglądałem oryginalny gameplay i jak na 2005 rok starsza wersja zrobiła większe wrażenie. Ogłosili Diablo 4 po smrodzie, który narobili ogłaszając najpierw Diablo Immortal. Co do bana dla BlitzChunga który to prawdopodobny prawdziwy powód, może być częściowo odpowiedzią na powyższe zdanie. Blizzard to już właściwie chińska firma. Tencent ma bodajże 70% jego udziałów, a w Chinach największy popyt mają gry mobilne…

Co Wy… Myślicie ze blizz nie ogarnął? Że się wysypał? Że im nie wyszło? Przecież to od początku był skok na kasę. Prosty skok na kasę. Pokazali reklamę gry, której nie robili. Naciągnęli ludzi na preordery. Zarobili szybkie pieniądze. Za samą reklamę na blizzconie. Gra wychodzi kaszaniasta? Ok ale biznes się kręcił dwa lata. Wszyscy dostaną kasę z refundow? A gdzie tam. Część dostanie, część nie. Taniej i szybciej.

Jeśli blizzard miałby plan zrobić to, co zapowiedział, to by zrobił.

Żenada. W każdym innym biznesie to by poszło jako zwykle oszustwo.

Wszyscy starzy wyjadacze i założyciele tej firmy odchodzą, to czego się tu można spodziewać? Gdy zapowiedzieli tego “remastera” , wówczas śmierdziało mi to na odległość , grzeją kotleta, na szybko bo wiedzą że wszystko się powoli sypie, więc trza nabijać kieszenie na frajerach (wyznawcach), póki jeszcze są. Koniec blizza zbliża się wielkimi krokami, nie zdziwi mnie jak nie doczekamy tego DIV, a jak doczekamy to boję się pomyśleć co to będzie.

Jak zapowiadali to nawet było fajnie a teraz wszystko jest jasne, oczywiscie ten sam los jest już gotowy dla Ov2 przeciez to już jest porażka pakiet graficzny lul no i D4 to będzie największy fail w historii a to ze będzie to fail jest już pewne.

Trudno się nie zgodzić. “2” w tytule równie dobrze mogłoby nie być, a sam Overvatch 2 to właściwie aktualizacja płatna, dla tych co chcą PvE zagrać.

Najsmutniejsze jest, że to my gracze żeśmy do tego dopuścili. Kupując early Accessy, klucze bety, preordery itp. Idąc w mikropłatności. Płacąc grube pieniądze za skórki, skrzynki itp. Tak łatwo zadowolić gracza.

Ile razy np. taki ja, nabrałem się na trailer blizzarda.
Jak zobaczyłem trailer SC o protosach to prawie od razu kupiłem. Chociaż nigdy w to nie grałem. Gdybym lepiej stał finansowo w tamtym czasie to w dzień zapowiedzi Reforga też bym pewnie go kupił. No nic.
Knighthood bas fallen on sad days:)

Nigdy nie pojmę, czemu ludzie płacą za kosmetykę. Early accessy zazwyczaj służą im do prezentacji. Po cholerę, jeśli widać że w wczesnej wersji jest do niczego. Najlepiej zaczekać kilka miesięcy po premierze, bo wtedy zazwyczaj się zpatchuje

Można składać refund, i z automatu zwrócili mi kase. Przeszedłem prolog i 4 misje ludzi.

Ale ja nie chcę grać w grę 4 miesiące po premierze tylko w dzień premiery. Czego nie rozumiesz? Ja się wychowałem na grach w ten sposób, że szedłem do empiku albo do sklepu dr Jatra koło empiku (genialny sklep) brałem grę. Wsiadałem w autobus czytałem instrukcje. Instalowałem i grałem. To jest jakiś komfort? To jest coś czego nie mamy prawa oczekiwać?

Nie chce czekać aż gra zostanie naprawiona. Chcę żeby dzialala

No to sobie chciej, ale to chcenie nie ma na nic wpływu. Duże gry od dużych twórców muszą mieć podane daty premiery, więc:

  • czekasz bardzo długo na nową grę
  • czekasz krócej, ale nie, bo twórcy przesuwają premierę
  • czekasz krócej, ale dostaje nieskończony produkt.

Są tacy którzy uważają że W3R jest dobrą dobrze działającą grą.

Czyli co, teraz się tej gry nie kupuje tylko wypożycza? Są jakiś terminy takiego wypożyczania?

No to sobie chciej? Gra nie musi działać?? Wszystkie inne branże odpowiadają jak ich produkt nie działa. Tylko branża gier komputerowych nie.

Ja kupowałem skórki i mounty bo myślałem żę Hotsa czeka los podobny do Lola czyli gra wiecznie żywa, myślałem że będę pykał w tą grę przez długie lata i że nigdy nie upadnie, przecież to gra od Blizza a oni nie robili słabych gier i nigdy nie zamykają serwerów.
Tylko że to się tyczy starego Blizza.

Ogólnie to Activison jest tym złym, narzucają terminy Blizzardowi, zwalniają 800 osób, później odchodzą najważniejsi ludzie z Blizzarda a teraz graficy dobrowolnie opuszczają Blizzza i przechodzą do Riota. Ponoć atmosfera jest tragiczna w Blizzie, ale czemu się dziwić jak Blizzz pracował nad ostatnim dodatkiem do Wowa a Activiosn postanowiło usunąc 80% ich pracy.Gracze powinni bojkotować Activison bo to oni wprowadzili 90% debilnych zmian i to ich zagrywki zabiły Blizza.

Też tak myślałem i na początku też parę złotych wydałem na HOTSa

UWAGA PLOTKA
Ponoć serwery hotsa mają zostać wyłączone w kwietniu.

Przecież odpowiedzieli, W3R będzie poprawiany i rozwijany, a tym czasem można odzyskać wydane pieniądze.

Ok. Umawiasz się z plytkarzem. Ze Ci zrobi płytki. I mówi że zrobi ładnie i szybko. Robi źle i nieskończone. A potem mówi że możesz odzyskać pieniądze? To jest spoko? Taki płytkarz ustoi na rynku?? Nie chodzi o zniszczony materiał. Chodzi o jakość. Jako gracze pozwalamy na rzeczy, na ktore nikt nie pozwala w innych biznesach.

Jesli kupujesz zapowiedziana grę i za nią płacisz a potem się okazuje, (po dwóch latach? Roku i trochę?) że to nie ta sama gra i do tego średnio działa. Zwrot pieniędzy to jest Twoim zdaniem tyle? I już? I jesteśmy kwita??

Jeśli wykonawca zawala projekt, płaci kary umowne. Twórcy jakiejś gry pobrał od ludzi masę pieniędzy, którymi mógł dowolnie obracać. Choćby zainwestować w nieruchomości a później mieć z tego zysk. W ten sposób firma obraca aktywami ludzi, którzy kupili grę, która nie powstala i nie wiadomo, czy miała powstać.

1 polubienie

To ja zostawię tutaj tylko taki sznurek do oficjalnego stanowiska firmy w tej sprawie lub jak wolicie oświadczenia :slight_smile:

Ja już się nie dam nabrać na ciepłe słówka od Blizza, wcześniej łykałem takie coś jak młody pelikan bo ufałem Blizzowi jako firmie, teraz już to nie przejdzie. Ogólnie po Blizzconie z Diablo imortla nie jestem fanem , ale po cichu liczyłem na Warcraft 3 reforged i Diablo4.

1 polubienie

No. W każdym razie polski tłumacz postarał się chociaż, żeby to brzmiało prawie jak przeprosiny. Nie to co w wersji angielskiej.